Şimdi Ara

Türkiye'den İllallah ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
2.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de insana gerekli değer verilmiyor. Savaşta oldugumuz kadar ülke yonetımınde egıtımde bılımde de kafayı calıstırabılsek Amerıka bızı degıl Bız Amerıkayı kullanıyor olurduk. Diyorum ki Keşke Türkiyede dogmasaydım Türkiyeyi hiç tanımasaydım. Ama dogmusum buyumusum burası benım vatanım istemesem de çekicem başka bir ülkeye gidene kadar veya gidemeden ölene kadar.
    Yahu neden biz modern sınıflarda ders göremiyoruz?
    Neden Öss denen sacma seyle ugrasıyoruz?
    Neden Sınıflardaki hocalarımız diğer milletleri kötülemek yerine Bu milleti yüceltmemiz için gerekli olan bilgileri vermiyor?
    Elin işe yaramaz adamları torpille herşeyi yapıyor. sürünen yine diğerleri oluyor. ülkemizin huzuru kaçtı. ben tvyi her actıgımda başbakanın milleti azarlamasını veya birilerinin başbakanı suçlamasını görmek zorundamıyım ya? hani birlik beraberlik neden birbirimizi yiyoruz.Interneti bile adam gibi kullanamıyoruz.Japonlar aylık 5 liraya sınırsız indirip üzerine 5 gbı 5 dk da ındırırken bız 4 gblık yabancıların elındekı ttnetın kotasıyla ugrasıyoruz..Interneti kullansan ne olcak be kardesım? Yabancı sıtelerın coguna bakıyorsun muhakkak en az 5 tane Türk oluyor üçü sapık.. Chatlesmekten baska ne bılıyor halkımız? baska ulkelerde robot yapımı ogretılırken bıze kazak ördürüyorlar.Türkiye yaşanmaz hal almış. bu kafayla giderse ne gençlerimizin içinden Bir Atatürk,Bir Seyid Onbaşı,Bir Fatih Sultan Mehmet çıkacak ne de Bu ülke ayakta kalacak. bitiğiz ya sıfırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 22 Nisan 2008; 1:10:28 >

• Ben daha çok amacından saptırılmış dine sebep buluyorum.
    Gerekçem de dünya genelinde çoğu müslüman ülkelerin geri kalmış olmasıdır.
    Hatta çoğu değil hepsi!

Demek ki sistemde bir yerde hata var?

Benimki sadece bir genllemedir.
  • Dinle bu isin ne alakasi var arkadasim. Seriatla mi yonetiliyoruz sanki? Kaldi ki seriatla yonetilen ulkelerden bazilari (bkz. Katar)
    refah icinde yuzuyor. Sonucta eger bu sekilde ornekler verirsek. "Neden Turkiye'de dogdum?" diyen umitsiz insanlarda buna ne-
    den olabilir.

Avrupa'dan geride oldugumuzu inkad edemeyiz bu bariz. Ancak Avrupa'da insanlar saga sola isinlanmiyor. Ya da arabalar ucarak
    hareket etmiyor. En basitinden ben burda sinirsiz 2mbp/s internet icin 30Avro oduyorum yani gozunuzde buyuttugunuz kadar iyi
    degil. Ayrica bizden iyi olmalarinin nedenlerini de cok calismalarina baglamak kesinlikle dogru olur. Yani is yine biz de bitiyor.

Kendimizi bu kadar asagi gormek bence cok yanlis. Ben Avrupa'da yasayan biri olarak en kisa zamanda Turkiye'ye geri donmeyi
    istiyorum. Ve eminim sizde birda bi sure kalsaniz ayni seyleri hissedersiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

Türkiye'de insana gerekli değer verilmiyor. Savaşta oldugumuz kadar ülke yonetımınde egıtımde bılımde de kafayı calıstırabılsek Amerıka bızı degıl Bız Amerıkayı kullanıyor olurduk. Diyorum ki Keşke Türkiyede dogmasaydım Türkiyeyi hiç tanımasaydım. Ama dogmusum buyumusum burası benım vatanım istemesem de çekicem başka bir ülkeye gidene kadar veya gidemeden ölene kadar.

çok güzel.
    işte ben vatandaşlık diye buna derim.
    ülkemizden nefret edelim. ülkeden kaçmanın yollarını hep birlikte arayalım.

kaçıp kendi kıçımız kurtaralım.
    belki birileri vatandaşlıklarını hatırlayıp ülkeyi düzeltir.
    o zaman tekrar döneriz! hangi yüzle döneceksek.
  • fallen_angel, gelişmişlik illa ışınlanmak ya da uçmak değildir.
    Doğadaki bütün canlılara verilen yaşama hakkıdır.
    Kişisel hak ve özgürlüklerdir.
    Demokrasidir. (bu kelimenin de cılkı çıktı ya...)
    İnsanların birbirine güvenidir, saygısıdır.

Katar dediğin ülkenin zenginlik kaynağı nedir?
    Yukarıda yazılan değerler de çok gelişmiş mi?

Ben dinin baskılayıcı, yasaklayıcı, kaderci, yalan yanlış hurafeler ile dolu olması nedeniyle ülkelere fren yaptıran bozuk bir mekanizma olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizdeniz -- 22 Nisan 2008; 9:30:44 >
  • @Temizdeniz sizin bu muhabbetinizin ucu
    quote:

ben maymuna benzemyirıum sen benziyorsan senin atan olabilir
    e çıkar bu nedenle uzatmamanızı , ciddi anlamda bunun şuan dinle bir alakası olmadığını görmenizi isterim.

Eğer alakası olmuş olsa idi ;
    Dini yargılarımız sabittir , örneğin bizler bilir ve tekrarlarız ki "Allah boş duranı sevmez"

Oysa tam askine bu ülkenin çalışması gereken beynen , fiziken üretmesi geren gençleri günlerini cafelerde , bilardo salonlarında harcamakta

dinle doğru orantılı gitmiş olsaydık bu aksaklık yaşanmazdı .

İlk emri "oku" olan bir dina istinaden taban taban zıt bir eğitim sistemi öğrenciyi okumamaya adeta teşvik eden bir eğitim sistemide yine dinin istekleri ile çelişmektedir.

Bu nedenle gözlemlerinizi tekrar inceleyip aslında sandığınızı aksine eğer ki dini uygulasak çok daha refah olacağımızı bilmenizi isterim.

• Bir fıkra vardı, tam hatırlamıyor olabilirim.

Zebaniler cehennemde kontrol amaçlı geziyorlarmış.
    Cehennemde içinde sadece bir milletin mensublarının bulunduğu büyük büyük çukurlar varmış.
    Zebaniler gezerken Almanların bulunduğu çukura yaklaşmışlar, çukurun başında bir görevli, elinde odun çukurdan çıkmaya çalışanın kafaya indirip, aşağı geri yolluyormuş.
    Fransız çukuruna yaklaşmışlar, gene bir görevli aynı uygulamayı yapıyorlar.
    İngiliz çukurunda gene görevli var...
    Sıra Türklerin bulunduğu çukura gelmiş...
    Görevli falan yok!
    Tecrübesiz zebani sormuş "neden bu çukurun başında görevli yok?"
    Tecrübeli olanlar cevap vermiş "Diğer çukurdakiler çıkmak için birbirlerine yardım ediyorlar, o yüzden görevli koyuyoruz. Türkler ise birbirlerini yiyorlar, çıkmayı çalışanı zaten kendileri aşağı çekiyor, gerek duymuyoruz" demiş...

• Bir fıkra daha var

3 genç kafadar o gece aşırı alkol aldıktan sonra arabalarıyla giderlerken kaza yapıyorlar ve üçü de ölüyor.
    Öteki tarafta zebani bunlara:

İki seçeneğiniz var. Biri Amerikan cehennemi diğeri Türk cehennemi

diyor. Bizim kafadarlar da doğal olarak aralarında ki farkı soruyorlar. Zebani:

Amerikan cehenneminde günde 1 kepçe mok yersiniz. Türk cehenneminde günde 1 kova yersiniz.

Kafadarlardan ikisi "Biz Türkoğlu Türküz. Elbette Türk cehennemini isteriz" derlerken diğeri hergün 1 kova mok yemekten iyidir 1 kepçe mok yemek deyip Amerikan cehennemini seçiyor.

Arada epy bir zaman geçiyor. Bizimki Amerikan cehenneminde hergün 1 kepçe mok yemekten sıkılıp arkadaşlarını görmeye Türk cehennemine gidiyor.
    Ama arkadaşları neşeli kahkahalar atıyor. Hallerinden memnun görünüyorlar. Bizimkisi:

Yahu ben Amerikan cehenneminde hergün 1 kepçe mok yemekten usandım siz nasıl oluyor da hergün kovalarca mok yiyip neşeli olabiliyorsunuz?

diye sorunca bizim kafadarlar aynen şöyle cevaplıyorlar

Olum burası Türk cehennemi. Bir gün kova olur mok olmaz başka bir gün mok olur kova olmaz. Senin anlayacağın bir mok yediğimiz yok.

• quote:

Ben daha çok amacından saptırılmış dine sebep buluyorum.

bundan daha dogru bı cumle olamaz.gerıkalmıslıgımızın en buyuk sebebı budur.ornegın;

1.5 milyar müslümandan su ana kadar sadece 3 nobel odulu cıktı.

14 mılyon yahudının de 100un ustunde nobel odulu var.dogumuz gelisiyor(bknz Çin).batımız zaten gelısmıs.arada kalan müslüman ulkeler neden gerı kalmıs?cografya yuzunden mı?hayır aksine en iyi cografyalardan biri bizdedir.

artık sunu ınkar etmeyı kesın.dinin müslüman ulkelerde bilimde frenleyıcı bır etkısı olmustur.sadece bilimde degıl sıyset, toplum hayatı vsvs.. buralara hıc gırmıyelım.

yani sonuc olarak ''amacından saptırılmıs dini en buyuk neden olarak gormek'' cok dogru bır dusuncedır

Edit:@s£stavina

senin dedıklerınde dogru tabiki ve sonuna kadar katılıyorum.yanlız farkettıysen arkadas ''amacından saptırılmıs din'' demis.dinimiz calısmayı bos durmamayı gerektırıyor.ve en en basında da ''Oku!'' denmesı bunun en guzel ornegı.yani dedıgın gıbı dogru uygulasaydık su anda en gelısmıs toplumlardan bırı olurduk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 22 Nisan 2008; 12:42:44 >

• Sayın Tun4 niyetler kötü olmayabilir ancak devamında gelebilecek dn kavramına yapılacak lekelemeye önceden müdahale etmek amaçlı açıkladım.

Arkadaşımız saptırılmış din demi ancak bu yanlış bir tanımdır , saptırılmış din değil saptırılmış insanlık kavramını kullanmak gerekir .

Bunun kabahatlisi din olmadığı için , insanın bizzatihi kendisi olduğu için cümlenin içersinde geçmesinin altında art niyet aramakta pek abes olmasa gerek ..
  • ''amacından saptırılmıs din'' denmis dostum.saptıran kim?biz.. dinin bir sucu yok.malesef tartısmaya acık oldugu ve herkes farklı yorumladıgı ıcın bu gunku gerı kalmıslık, tartısma ortamı doguyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 22 Nisan 2008; 12:57:27 >
  • Lahana gelişimi hakkında bir topik açılsa ve iş daha 1.cevapta dine saldırmaya yönelse artık şaşırmayacağım.

Yazıklar olsun diyor ve başka da yorum yapmıyorum.
  • Peki bende desem ki geçen günlerde patlak veren bir İtalyan bayana tecavüz edip ardından öldürmek sorunun kökeni "saptırılmış Türklüktür desem?"

Bağlantıyı kurayım size , Türklerin gerçeğin aksine barbar olarak bilinmeleri , ( özünde değildir ) bazılarının da bu saptırılmıl Türklüğe aldanıp kendisini barbar görerek tecavüz edip ardından barbarlığa yönlenmesi .....

Ne kadar komik bir tabir oldu değil mi?

Bu ne kadar yakışmıyorsa cümleye aynı şekilde insandaki sapkınlığa, dinin tanımlayıcı olduğu bir söz kalıbı kullanmakta o derece yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s£stavina -- 22 Nisan 2008; 13:03:34 >
  • Imkanım olsa 1 dk. bile durmam, çeker giderim!!

"Hangi yüzle döneceğimizi" sormuş C4 arkadaşımız!
    Açıkçası ben birdaha dönmem!

Çünkü bu zihniyetle bu ülke 1 adım bile ilerleyemez! Aksine hergeçen gün ortaçağ yönetimlerine sevdalanıp, o yöne doğru çekiliyoruz!!
  • Bence cumhuriyetten beri sürdürülen yanlış politikaların sonucunda buralara kadar geldik mesele çok uzun kısaca ben böyle yorumluyorum...Bana göre biz Osmanlı torunuyuz ve bu zihniyeti modern çağa uyaralayamadık ve ülkemiz maalesf yıllardan beri içden içe kemiriliyor
  • NORVEÇ
  • ß.m.Ø
    gidin kardeşim gidin.
    madem bu kadar istiyorsunuz buyrun gidin.
    geriye vasıfsız insanlar kalsın.
    zaten ülke kozmopolit (ki bizden kozmopoliti yok) kalan vasıfsızlar da birbirini yiyerek ülkeyi olması gereken yere getirsinler.

gittiğiniz yerden cebinizde dolarlarla bakıp bakıp gülersiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tun4

''amacından saptırılmıs din'' denmis dostum.saptıran kim?biz.. dinin bir sucu yok.malesef tartısmaya acık oldugu ve herkes farklı yorumladıgı ıcın bu gunku gerı kalmıslık, tartısma ortamı doguyor.

dinin bir suçu var bu apaçık ortada.en geri kalmış ülkeler en dindar(kendince) ülkelerdir.

Norveçin yüzde sekseni ateist ama yaşam standartlarına bireye gösterilen değere sosyal güvencelere bak.birde arabistana veya türkiyeye bak dağlar akdar fark var bu tesadüf değil...din aklı köreltir derken iftira atmıyorum
  • Gitmek isteyen arkadaşlar Türkmenistana gidebilirler.
    Vize istemiyorlar ve yerleşmek istediğinizi söylerseniz az bir parayla oranın vatandaşı olabilirsiniz.
    Üstelik petrol bedava.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Woden

dinin bir suçu var bu apaçık ortada.en geri kalmış ülkeler en dindar(kendince) ülkelerdir.

Norveçin yüzde sekseni ateist ama yaşam standartlarına bireye gösterilen değere sosyal güvencelere bak.birde arabistana veya türkiyeye bak dağlar akdar fark var bu tesadüf değil...din aklı köreltir derken iftira atmıyorum

Sadece müslüman ülkelere has bir durum değil bu. Hristiyanlığında abartılıp saptırıldığı ülkelerde de durum aynı.. (Filipinler gibi)

Din aklı köreltir kısmına katılmıyorum. Fakat din dogmatik bir kavram olduğundan, saptırıldığı ve özünden çıkarıldığı zaman (bugünün müslüman toplumlarındaki gibi) ilerlemenin önünde büyük bir engeldir keza ÖZGÜRLÜKLERi kısıtlar ve BASKICI bir müdahale anlayışını barındırır.

@C4,

Burada insan yerine konmayıp, afedersin DAĞDAN iNME HANZOLARIN geri kafalı ve yıkanmış beyinleriyle muhattap olmak zorunda kalıyorsam, üstüne üstlük ne yaparsam yapayım; insanlar geniş düşünmek için hiçbir çaba sarfetmiyorsa giderim!! Ve giderken söyleyebileceğim tek cümle Peygamber Efendimiz (sav)'in bir hadisidir:

Toplumlar hakettikleri şekilde yönetilir ve HAKETTiKLERi ŞEKiLDE YOKOLURLAR!

Bizin toplumumuz gözlerini değişen dünyaya kapatıp; iran'a, arabistan'a özendikçe;
    bizim toplumumuz çalışmayıp, kolay para kazanmaya çalıştıkça;
    bizim toplumumuz kimi nasıl kazıklarım, nerden rant sağlarım diye düşündükçe;
    bizim toplumumuz kadınını özgürleştireceği yerde köleleştirdikçe;
    ve bizim toplumumuz ULUSAL yapıdan an ve an uzaklaştıkça;

YOKOLMAYI FAZLASIYLA HAKEDİYORDUR!!

Bu noktada (kimse kızmasın ama) 22 Temmuzdan sonra "Bu halk kendi sonunu seçti, artık herşey mübahtır!" dedim kendi kendime! Ve inan; bana saldıranların, "Pis laik, pis ulusalcı, satılmış ergenekoncu vs." diyenlerin zavallılıklarına üzülmüyorum artık!

Sadece Allah(c.c)'a dua ediyorum, beni buradan kurtarsın diye!

Halimi görüyorsun! Bir insan vatanına - milletine bu kadar küstürülüyorsa; o ülke dönülmez yola çoktan girmiştir!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.