Şimdi Ara

Türkiye'deki Üniversiteleri Tek Resim İle Özetliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Odtüsünden tutun bayburt üniversitesine kadar.
    Türkiye'deki Üniversiteleri Tek Resim İle Özetliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oooooooooooo mizah yaptı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu tek başına mı düşündün biriyle beyin fırtınası mı yaptın ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu yüzden ne için çalıştığınıza iyi bakın.(Motivasyonunuzu düşürmek için söylemiyorum.Gerçekleri ne kadar erken görürseniz o kadar iyidir.)

• Bir söz var "para mutluluk getirmez ama spor arabanın içinde ağlamanın tadı farklıdır"
    Bizimki de o hesap mezun olunca bi boka yaramayacağını biliyoruz ama girmişken bari boğaz manzaralı güzel bir yere girelim diyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11mf kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sözler sana aitse cidden güzel bir düsünme yapın var.Eger uniye daha gitmediysen hic gitme derim bu cümleleri yazan bir insan uni bataklığına girip körelmeyi haketmiyor.(Bu arada bazılarınız espri falan yaptıgımı düsunüyor ama ben ciddiyim.Uniler boş beyinlerin dolastigi ve sizi robotlastirmak icin egitim verilen sacma sapan yerler olmus.)

• Zaten şunu da unutmayın üniversite ve lise 15-25 yas arasındaki insanları zaptedebilmek icin kurulmus barbarca bir sistemdir.Takdir edeceginiz üzere bu yas aralığındaki insanlar hızlı düşünme ve mevcut iktidara muhalif olma özelligini en yüksek potansiyelde tasirlar.Kisacasi iktidarı tehdit etmememiz icin adı lise ve universite olan sözde egitim dersliklerinde köreltiliyoruz.Biliyorum bu durum benim dememle degismeyecek herkes yarın yine okuluna gidip körelmeye devam edecek ama bir kisinin dahi dikkatini cekebilirsem ve onun hayatını olumlu yönde duzeltebilirsem ne mutlu bana.

• Burak Holding kullanıcısına yanıt
    Okadar boş bir kominist kafan var ki allah yardımcın olsun.

• hangi ünidesiniz acaba?

• 11mf kullanıcısına yanıt
    Bu iyiydi

• padfoot96 kullanıcısına yanıt
    Odtu hocam

peki bu düşünceler sizde ilk ne şekilde, neden ve ne zaman oluştu? kısaca açıklayabilirseniz güzel olur.

• padfoot96 kullanıcısına yanıt
    Hocam uniye geldigim 1 hafta icinde olusmaya basladı.Ilk haftanın verdigi alisamama sürecidir diye dusunmustum ama fikirlerim degismedi.Yolda gecen öğrencilere bakinca yuzde 90 ı ya ders hakkında konusuyor ya da sınav yuzde 10 u da bos gezen tayfa.Yani ogrencilere bilgi veren degil sınav korkusuyla onları zaptetmeye calisan bir sistem ve lisedeyken de durum böyleydi.Biraz düsünunce siz de bana hak vereceksiniz ama tabularınızı yıkmak biraz zaman alacaktir.

Peki bu insanı körelten eğitim kurumlarına gitmeyip ne yapalım?
    Siz bunları yazıp 4 sene sonra ODTUyü bitirdiğinizde bize ABD veya Almanya'dan el sallarken biz köreltilmedik, aç ve diplomasız insan olduk, vize de vermiyorlar diye ağlayalım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Holding

Hocam bu sözler sana aitse cidden güzel bir düsünme yapın var.Eger uniye daha gitmediysen hic gitme derim bu cümleleri yazan bir insan uni bataklığına girip körelmeyi haketmiyor.(Bu arada bazılarınız espri falan yaptıgımı düsunüyor ama ben ciddiyim.Uniler boş beyinlerin dolastigi ve sizi robotlastirmak icin egitim verilen sacma sapan yerler olmus.)
    Insan tanimak iyidir. Ufuk acar. Senin gibi cins cins tipler dolasiyor bizim okulda da.

Ayrica robotlasmanin kacari yok. karnini doyurmak zorundasin. ya para kazanman lazim ya da ciftcilik yapacaksin. ikisi de emek ister, dusunmeye vakit birakmaz. dusunmeye vakti olan adam ya zamaninda cok calismistir, ya da anasi babasi ona bakiyordur.

Sozun ozu bos yapmayin calisin.

Çok çocukça düşünüyorsun. Fazlasıyla hem de. Konuya cevap verecek olursam, boş üniversiteler var, evet. Ama iyi üniversiteler de var. Dünya çapındaki sıralamaları çok iyi olmayabilir. Ama bahsettiğim yerlere gidip kendine bir şeyler katarsan ortalamanin üzerine bir hayatın olur.

• Hocam böyle düşünmene iten sebeb ne ben bölüm değiştirmeyi düşünüyorum okuduğum bölüm makine ama ne bölüme ne derslere ilgim var psikolojiye geçmeyi düşünüyorum hem ilgim var daha az mutsuz olurum en azından sizin böyle düşünmenize iten sebeb ne

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak Holding

Zaten şunu da unutmayın üniversite ve lise 15-25 yas arasındaki insanları zaptedebilmek icin kurulmus barbarca bir sistemdir.Takdir edeceginiz üzere bu yas aralığındaki insanlar hızlı düşünme ve mevcut iktidara muhalif olma özelligini en yüksek potansiyelde tasirlar.Kisacasi iktidarı tehdit etmememiz icin adı lise ve universite olan sözde egitim dersliklerinde köreltiliyoruz.Biliyorum bu durum benim dememle degismeyecek herkes yarın yine okuluna gidip körelmeye devam edecek ama bir kisinin dahi dikkatini cekebilirsem ve onun hayatını olumlu yönde duzeltebilirsem ne mutlu bana.
    Gorki bile haykırırdı buna

• Yukarıda öyle bir konuşmuşsun ki sanki yurt dışındaki okullarda sınav yok. Tam tersine bizim dersler daha kolay, sosyalleşmeye daha çok zaman kalıyor. Git bak TUM’a, ETH’ya, sosyal dersleri bile yok, her dersi de buradakilerden çok daha zor.

• Ne yapalım peki ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.