Şimdi Ara

Türkiye'deki Oyun Fiyatları | Mail ve Twit Kampanyası! [İlk Sayfayı İnceleyin | Sessiz Kalmayın] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
563
Cevap
15
Favori
13.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demo sayfasını kasıtlı bozduklarını düşünüyorum. Nasıl demo ya bedava. Bozarlar tabii.
  • arkadaşlar konuyu yukarı çıkarmak için mesaj atıyorum :) aynı şeyi steam'a da yapalım bence ps oyunlarıda inşallah iner 20 tane oyunum var başka yok steamden de yapalım okadar müşterileri var indirseler azcık fiyatları ne olacak yaz indirimi bitti zaten
  • Maile gelen cevaplar

Hello,

Thanks, we've got your e-mail. Unfortunately we're a little busier than normal and it may take us longer to get back to you than usual. Don't worry though, one of our team will be in touch as soon as possible!

Thank you,
    PlayStation Support

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bonjour,

Nous avons bien reçu votre message et vous allez recevoir une réponse de notre équipe dans les 24 heures.

Pendant ce temps, vous pouvez accéder à nos services d'assistance en ligne en cliquant le lien ci-dessous.

Merci,
    PlayStation Support

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vielen Dank, dass Sie sich mit Sony PlayStation in Verbindung gesetzt haben. Ihre E-Mail ist bei uns eingegangen und wurde an die zuständigen Mitarbeiter weitergeleitet. Bitte beachten Sie, dass unzureichende Informationsangaben in der E-Mail sowie komplexe Fragen und lange E-Mails die Antwortzeit etwas verzögern können. Auf der Internetseite von Sony PlayStation finden Sie weitere Optionen zur technischen Unterstützung. Deutschlandhttp://www.de.PlayStation.com Österreichhttp://www.at.PlayStation.com Schweizhttp://www.ch.PlayStation.com Da diese E-Mail automatisch erstellt wurde, möchten wir Sie bitten, hierauf nicht zu antworten. Das Beantworten dieser E-Mail kann zu Verzögerungen beim Beantworten Ihrer ursprünglichen E-Mail führen. Mit freundlichen Grüßen Sony PlayStation1

Sekmenin birinde 3.55 cfw oyun arıyorum diğerinde Sony'e mail atıyorum. Yemin ediyorum bıktım artık korsan oyunla uğraşmaktan. 10 gb indiriyorsun 250 300kb hızla oyun bozuk çıkıyor. Fix çalışmıyor. Psn kardeşliğinde anlamadığım yerler var. Şimdi en fazla kaç kişi bir oyuna ortak olabiliyor ? Psnden indirdiğimiz oyunu multiplayer olarak oynayabiliyor muyuz ? Eğer oynamak istersek ek olarak ücret ödüyor muyuz ? Play stationa format attım. Tekrar oyunu indirmek istersem tekarar para mı ödemek zorundayım ? Kutulu oyun almak ateş pahası. İnş psn kardeşliği derdime derman olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi All Is Well -- 1 Temmuz 2014; 3:47:52 >

• Bunun haricinde çok ağır bir mail attım bakalım ne diyecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter M.

Bunun haricinde çok ağır bir mail attım bakalım ne diyecekler

hocam pm atarmısınız bende atayım belki işe yarar :) ingilizcem iyi değil :)
  • bana gelen cevap

Dear Customer,

Thank you for your time in reaching Sony Middle East and Africa FZE Contact Contact Center.

We have gone through your email and understand your concern.

Please be informed that the US prices are not Global retail prices, the prices vary across different countries on count of local customs duty and other costs, hence you will find a difference rates in US and other regions.

Further, your below email has been forwarded to the concerned team for their review and future considerations.

Hope above mentioned information meets your kind understanding.

Sincerely,

Irfan Yasin
    Customer Care Representative | Contact Centre
    Toll Free No. 8007669 (UAE) | +971-8007669 (Overseas)
    Sony Middle East and Africa FZE
    sonycustomercare.mea@ap.sony.com |www.sony-mea.com
    Sunday to Thursday 9:00 am – 6:00 pm, Saturday 9:00 am – 5:30 pm

• Arkadaşlar ana platform olarak Xbox360, PS3 kullanıyorum yıllardır. Zaten plus ve xbox ta da ara sıra güzel indirimlere denk geldikçe beni idare ediyordu ve oyunsuz kalmıyordum. bir-iki yıldan beri humble, summer sale, winter sale derken steam de baya oyun biriktirdim.

Steam de biriken oyunları oynamak için 6 ay önce orta seviyede bir bilgisayar kurdum (700-800 tl ye mal oldu) (APU A5800K CPU+GPU bir sistem). Bu bilgisayarlar var olan konsollardan daha iyi grafik bile aldım.

Next gen Full HD grafikler falan diye indirimleri takip ettim, ikinci ilanlara baktım, fırsatları kolladım ve ucuza güzel bir ekran kartı aldım (R9 280X/550tl) yakın zamanda ve bir hafta sonra da PS4 aldım. (O ekran kartı ile PS4 ten daha iyi grafik alıyorum ve 60+ FPS)
    Eskiden bilgisayar zengin işi diye bakardım PC oyunculuğuna (orijinal kullanan biri olarak) sistemin güncel kalması için para harcayacaksın, bir de üzerine oyunlara para harcayacaksın, 2 yıl sonra sistem eskiyecek falan masraf üstüne masraf olarak görürdüm.

Şu anda ps4 için oyun fiyatlarına baktığımda ve de yeni biten steam summer sale'i de göz önüne alarak söylüyorum ki; PC oyunculuğu konsola göre artık daha ekonomik. hele ki takas sistemi ile oyunalınca oyunların daha da ucuza geldiğini görünce bana daha çok hak vereceksiniz.

Kimse yanlış anlamasın Xbox One haricinde bu güne kadar çıkan tüm sistemlere sahip olan birisi olarak, objektif bir bakış açısıyla söylüyorum bu PC ye geçin...

Edit: imla ve ufak eklemeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necipfazil2041 -- 1 Temmuz 2014; 11:03:19 >

• necipfazil2041 kullanıcısına yanıt
    iyi güzel diyorsun haklıda olabilirsin kardeşimde
    konsolda ve büyük ekranda oyun oynamanın keyfide başka oluyor
    hani bunun tadını sende biliyorsun
    insan alıştımı bir kere kolay kolay konsolu bırakamıyor be dostum
  • Haklısın abi konsolların rahatlığı bambaşka.
    Ben PC yi toplarken küçük bir kasa seçtim HTPC kasası diyorlar, Bir tane kablosuz gamepad aldım ve Bilgisayarı da TV ye bağladım. Sadece oyun için kullanıyorum o pc yi.
    Diğer işlerimi laptop tan hallediyorum. inanın biraz ayar yapınca aynı konsol rahatlığına ulaşılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necipfazil2041

Haklısın abi konsolların rahatlığı bambaşka.
    Ben PC yi toplarken küçük bir kasa seçtim HTPC kasası diyorlar, Bir tane kablosuz gamepad aldım ve Bilgisayarı da TV ye bağladım. Sadece oyun için kullanıyorum o pc yi.
    Diğer işlerimi laptop tan hallediyorum. inanın biraz ayar yapınca aynı konsol rahatlığına ulaşılabiliyor.

işte bu klavye maus falan gıvır zıvır olayı olunca teferuat giriyor araya biliyormusun
    konsolu takıyon tv ye jostiğide alıyon eline olay bitiyor
    yani sende haklısın bu oyun maliyetleri konusunda
    yalnız oyunlarıda biraz geç alırsan o kadarda pahalı olmuyor birde taksitle falan alırsan
    gg dan
  • Yazmadan geçmeyeyim, herkes bir vergidir yazıp geçiyor.

1) Türkiye dünyanın en düşük gümrük vergisi alan 4. ülkesi, türkiye'de alınan verginin ortalaması yaklaşık %4. (wto'nun 125 ülkelik değerlendirmesinde.)

2) KDV her ülkede alınır, Türkiye dünya ortalamasında yaklaşık. %8 veya %18.

Başka örnekler, Fransa %2,1 ile %20 arası değişen, Amerika %0 ile yaklaşık %12 değişen, Almanya %7 ve %19, ingiltere %20 ile özel kalemlerde %0. vb.

3) Kurumlar vergisi avrupa ortalaması 2014 : %19,68 ----Türkiye %20
    Avrupa Birliği ortalaması 2014 : %21,34
    Kuzey Amerika ortalaması 2014 : %33,25
    Asya ortalaması 2014: %21,91

Tüm dünya ortalaması 2014: %23,57

4) Söz söylenebilecek tek vergi ötv dir, o da belli kalemlerde alınıyor. ÖTV avrupa birliği uyumu çerçevesinde alınan bir vergidir. Yani avrupa birliğinin aldığı ve alınmasını istediği bir vergi kalemidir.

Dolayısıyla, bir ürünün ötv kapsamına girmesi ve girmemesi dünya ile fiyat farkı doğurabilir ama ötv kapsamına girmeyen ithal bir ürün türkiye'de dünya ortalamasında veya altında satılır.(satıcı karı hariç)

Kişi geliri vb. konular bunun dışında ve apayarı tartışma konusu. O vergi bu vergi şu vergi demeden önce bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyukbaba -- 1 Temmuz 2014; 12:15:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Technoyun

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter M.

Bunun haricinde çok ağır bir mail attım bakalım ne diyecekler

hocam pm atarmısınız bende atayım belki işe yarar :) ingilizcem iyi değil :)

Dostum Sony Türkiye'ye attım.Kartımı kabul etmiyor PSN hem onla hem fiyatlarla ilgili bayağı bir saydırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buyukbaba

Yazmadan geçmeyeyim, herkes bir vergidir yazıp geçiyor.

1) Türkiye dünyanın en düşük gümrük vergisi alan 4. ülkesi, türkiye'de alınan verginin ortalaması yaklaşık %4. (wto'nun 125 ülkelik değerlendirmesinde.)

2) KDV her ülkede alınır, Türkiye dünya ortalamasında yaklaşık. %8 veya %18.

Başka örnekler, Fransa %2,1 ile %20 arası değişen, Amerika %0 ile yaklaşık %12 değişen, Almanya %7 ve %19, ingiltere %20 ile özel kalemlerde %0. vb.

3) Kurumlar vergisi avrupa ortalaması 2014 : %19,68 ----Türkiye %20
    Avrupa Birliği ortalaması 2014 : %21,34
    Kuzey Amerika ortalaması 2014 : %33,25
    Asya ortalaması 2014: %21,91

Tüm dünya ortalaması 2014: %23,57

4) Söz söylenebilecek tek vergi ötv dir, o da belli kalemlerde alınıyor. ÖTV avrupa birliği uyumu çerçevesinde alınan bir vergidir. Yani avrupa birliğinin aldığı ve alınmasını istediği bir vergi kalemidir.

Dolayısıyla, bir ürünün ötv kapsamına girmesi ve girmemesi dünya ile fiyat farkı doğurabilir ama ötv kapsamına girmeyen ithal bir ürün türkiye'de dünya ortalamasında veya altında satılır.(satıcı karı hariç)

Kişi geliri vb. konular bunun dışında ve apayarı tartışma konusu. O vergi bu vergi şu vergi demeden önce bakmak lazım.

Yanlışınız var ötv 99 depremi için sadece 5 yıllığına uygulanacak vergiydi fakat mevcut iktidar utanma sıkılma olmadan bunu günümüze kadar devam edildiği ve balık hafızalı insanımız sesetmeyip unuttuğu için haksız yere bir dünya para veriyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Pek degil, zira ozel tuketim vergisi avrupa birliginde 3 kalem ve alt kalem mallarina uygulanan bir vergidir. Avrupa birligi muktesabatina uyum acisindan 2002 yilinda cesitli vergi harc fon vb kalemler toplanip kaldirilarak otv seklinde yeni vergi mevzuati olusturulmus.

Dolayisiyla, o ya da bu vesile ile daha onceden alinmaya baslanan vergi, avrupa birligi adayligi sebebiyle otv te donusturulmus. Yani sizin dediginiz deprem vergisi 5 sene sonra kaldirilmis ilsaydi bile, zaten mecburen uyum cercevesinde otv konacakti. Bunu ona baglamak tam isabetli degil.

Sonucta, otv degil ama otv nin kapsaminin genisligi tartisilirsa insafli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyukbaba -- 1 Temmuz 2014; 13:41:51 >
  • Buyukbaba kullanıcısına yanıt
    Ab tam üyesi değiliz ve bu kadar kapsamlı bir vergi değil orada olan oyun fiyatları belli zaten .

Şu kdv %8 e düşüp ötv kalkmalı bu olursa diğer bahaneler kalmaz mecbur ucuz oyun sağlarlar. Pırlantadan vergi almaz beyaz eşyadan konsoldan alırsan saçmalamış olursun devlet olarak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buyukbaba kullanıcısına yanıt
    masal okuyup konuyu dağıtmamazsan sevinirim, genelde şikayet etmeyi söylenmeyi sevmem ama Türkiye'de herşey normal devlet vatandaşını koruyor tarzı düşüncelerle gelmeyin hiç.

http://www.radikal.com.tr/ekonomi/super_marioya_super_vergi-1046431
  • dünyanın hangi ülkesinde verginin vergisi olur
    bu ülkede verginin vergisini ödüyoruz
  • Destekliyorum...
  • Teknosa'da Call Of Duty Ghosts 279 TL'dan satılıyor. Gördüğümde yuh dedim bu ney ya. Güya Ps3 fiyatlarından farklı olmayacaktı oyunlar. Artış yaşanmayacaktı. Bu oyun fiyatlarının bu kadar yüksek olma sebebi ARAL sanırım hala.

Spot forever oyunlarda napalım.
  • Orada gerçekler yazıyor. Rakamlar yazıyor. Masal kısmı seni ve bakış açını bağlar. Yazımın hiçbir yerinde herşey şahane dememişim, ötv nin kapsamı yanlış olmuştur da demişim, senin memnun olman için daha ne demek lazım orası meçhul.

Ne demişim yazımda, ötv avrupada var, avrupa birliği üyesi olmak istiyorsan sen de uygulayacaksın, oyuna uygulanıyor mu hayır. Dolayısıyla ötvdeki uygulamaların bazılarının doğru bazılarının yanlış olabileceğini yazmışım, sen de bunu dikkate almamışsın. neşretmişsin filtre etmeden. Onun dışındaki hiçbir vergi oranı anormal değil. Bu da bir vakıa ve ben de bu gerçeği söylemişim, eee, daha ne diyeyim.

Ötv de uygulamanın kapsamının fazla geniş olduğu konusunda hemfikiriz, diğer vergi kalemleri konusunda masal dinlemek istiyorsan yazımdaki veriler sana malzeme olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.