Şimdi Ara

Türkiye'deki Oyun Fiyatları | Mail ve Twit Kampanyası! [İlk Sayfayı İnceleyin | Sessiz Kalmayın] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
562
Cevap
15
Favori
13.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam iyi güzel tabiki de desteği veririz ama asıl sorun oyun firmaları değil ki, asıl sorun vergiler. %18 kdv, %20 ötv eklenince oyun fiyatı zaten 2 katını geçiyor. bu yazıyı oyun üreticilerine yollarken aynı zamanda hükümete de bu konu da bi çağrı ve duyuru yapmalıyız. onların da bu konu da esnek davranmaları gerekir. zengin eşine mücevher, takı alırken ona vergi yok ama oyunsever bi insan oyun alırken yüzde 60 ından fazlasını vergiye veriyor zaten. zenginin mücevherinin vergisini de mi biz ödeyelim yani ?
  • her yere attım twett mivit email hepsine attım ama aklıma takılan bir şey var sadece sony oyun üretmiyor o yüzden sadece sony atmamız doğrumu acaba?
  • Fahiş vergiler olduğu sürece boşa kürek çekmek demek bu
  • Mail ve tweet attım, oyunlarla işim olmaz hatta bence çok fazla vakit kaybı ama çorbada tuzum bulunsun. Başarılar.
  • Doce D kullanıcısına yanıt
    konuyu okumadan mesaj atıyorsun, boş boş konuşup kalabalık ediyorsun anca, baslıkta 10 defa söyledi arkadaşlar, o paradan TC vergi almıyor diye.
  • hayır buna sony ne yapsın?
    ötv si kdv si sony tr karı ile zaten fiyat bu seviyeye geliyor.
    Sony e dert yanacağınıza devlete dert yanın.
    Oyun oynamak bile özel arkadaş...

Boşa atıyorsunuz o mailleri.
    %20 ötv %18 kdv varken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 28 Haziran 2014; 0:59:39 >
  • bizim maillerden dolayı mı yoğunlar acaba
     [sizer]Türkiye'deki Oyun Fiyatları | Mail ve Twit Kampanyası! [İlk Sayfayı İnceleyin | Sessiz Kalmayın]
  • Bu kampanya işe yararsa birde Türkce oyun için böyle şeyler yapalım bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanunAdamı -- 28 Haziran 2014; 1:11:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunları euro değil dolar üzerinden getirse yine kar bizim için
  • Herkes bu konuyu bekliyormuş. Konuyu biz açsak kapanmıştı şimdiye
  • Aynı fikirdeyim,Oyunları anlayarak oynamak çok daha zevkli..
  • Sadece bu konuyla kalsa iyi alakasi olmayan forumdaki hit konulara mesaj geciyorum.Bizim millet gazla mazla gün birlik günüdür falan mantar gibin turuyelim artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Asgari maaş ile alım gücünü gösterilmesi örnek değil. Kimse kusura bakmasın alınmasın herkesin oyun oynamak hakkı ama asgari maaş alan adamın ps4 ile oyun la işi ne? 60 dolar oyun ise zaten 120 tl civarı yapar. Geri kalanı da lüks tüketim vergisi gümrüğü kdv si.

Hocam bu ne basiretsiz bir önermedir ?

Dünyanın hiçbir yerinde lüks tüketim vergisi denilen şey ülkemizdeki gibi işlemiyor.Bizim ülkemizde LTV safsatası Türk siyasetçilerinin Türk milletini soyarken kullandıkları en önemli kılıftır.

Ne yani asgari ücret alan insan dünyaya ''mahremini ört,somon ekmek ye,üstüne bir çatı kur '' sistemini sürdürmek amacıyla mı geldi ?

Dünyada sosyal hayat yaşam sürdürmede nefesten sonra ikinci basamaktır.Nasıl olurda bizim insanımız oyun oynamayı gece dışarı çıkıp birşeyler içmeyi ''LÜKS'' olarak empoze edilmesini kabul eder ?

Kusura bakmayın ama asgari ücret alanında oyunla işi var tatille işi var akşam buluşmalarıyla da işi var.

Sony online store'da satmış olduğu oyunlar için vergi vermiyor mu? Ki ayrıca hadi vermiyor diyelim. PSN'de uygun fiyat olsa, DVD fiyatları pahalı olsa. Kim DVD o

Malesef öyle bir dünya asla yok. En azından bu dünyada. O zaman bende Ferrari ile gezmek istiyorum diyeyim, vergisini düşürün, yakıtı düşürün. Herkesin bütçesine göre yaşamında aktiviteler olur.

• Derdiniz mi yok la? Memleketin ne sorunları var soyulup soğana çevrildik hala oyun peşindesiniz. Ben de oyuncuyum, her zaman oynarım eyvallah ama konuların özüne tepki gösterilse daha mantıklı olmaz mı? Oyunların bu kadar pahalı olmasının nedenleri asgari ücrete, Türk parasının değersizliğine, vergilere, oyun dağıtımcılarının keriz silkelemesine vs. vs.. gider.
  • Bu ülkede ne kullansan fiyatlar fahiş seviye ye geliyor. Halka acımadan geçiriyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seriouslyman

quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Asgari maaş ile alım gücünü gösterilmesi örnek değil. Kimse kusura bakmasın alınmasın herkesin oyun oynamak hakkı ama asgari maaş alan adamın ps4 ile oyun la işi ne? 60 dolar oyun ise zaten 120 tl civarı yapar. Geri kalanı da lüks tüketim vergisi gümrüğü kdv si.

Hocam bu ne basiretsiz bir önermedir ?

Dünyanın hiçbir yerinde lüks tüketim vergisi denilen şey ülkemizdeki gibi işlemiyor.Bizim ülkemizde LTV safsatası Türk siyasetçilerinin Türk milletini soyarken kullandıkları en önemli kılıftır.

Ne yani asgari ücret alan insan dünyaya ''mahremini ört,somon ekmek ye,üstüne bir çatı kur '' sistemini sürdürmek amacıyla mı geldi ?

Dünyada sosyal hayat yaşam sürdürmede nefesten sonra ikinci basamaktır.Nasıl olurda bizim insanımız oyun oynamayı gece dışarı çıkıp birşeyler içmeyi ''LÜKS'' olarak empoze edilmesini kabul eder ?

Kusura bakmayın ama asgari ücret alanında oyunla işi var tatille işi var akşam buluşmalarıyla da işi var.

+1 ne yani asgari ücret alan adam gerizekalı mal beyinsiz fakirin teki deyinde tam olsun.Üniversite mezunu onbinlerce asgari ücretde çalışan insan var onlar o kadar mal gerizekalı beyinsiz 23-24 yaşına kadar okumuş.Haklısınız onlar gerizekalı mal sizin gibi okul okumamış yada maksimum lise mezunu adamlar bu gibi ''Adam'' ların patronu olduğu için.

Keramet okumak da değil bir şey yapabilmekte. İstersen dünyanın en iyi üniversitesinde oku. Bir şey yapamıyorsan iş dünyasında boşver diplomayı. Patron olduktan sonra ne mezunu olduğunun önemi yok.

• şahsen konsol oyuncusu değilim. steam baba varken sony'den felan medet ummam.

fakat empati yapıp konsol oyuncularına yardımcı olmak adına twit ve toplu mail attım mail hesabımdan. bol şans konsol oyuncusu arkadaşlar.
  • Ya abi, bu da olmazsa, hiç almayın, ama hiç almayın. Korsan alı. Bu adamlarda ''Ulan Türkiye'de hiç satış yapamadık biraz fiyatları düşürelim'' diyip düşürsünler.
  • oyun konsolum olmasa da bilgisayarımda oynadığım 1-2 oyunu da orijinal almaktan mutluluk duyarım. Destekçiyim ve mailleri yolluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKYLINE -- 28 Haziran 2014; 2:00:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.