Şimdi Ara

Türkiye'deki Kadına Yönelik İşlenen Suçlar Dünya Ortalamasının Altında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba malumunuz ülkede sürekli kadınlar öldürülüyor diye haberler görüyoruz ancak biraz araştırmaları kontrol ettiğimizde Türkiye, kadın cinayetleri ve kadına yönelik cinsel şiddet konusunda dünya ortalamasının epeyi altında. Ancak ne yazık ki medyamızı ve insanlarımız tavrını gördüğümüzde tam tersi bir durum görüyoruz ve biz normal erkekler olarak erkek terörü diye zan altında kalıyoruz ve nedense kimse bilimsel verileri incelemek istemeyip ülke insanımızı suçluyor. ilk olarak vereceğim örnek polis akademisi daire başkanlığının kadın cinayetleri raporundan

gördüğünüz gibi listede bayağı aşağılardayız.

ayrıca eğitim durumu da bayağı önemli bir etken göreceğiniz örnekteki gibi lisans mezunu maktul oranı %5.8 ayrıca yüksek lisans mezunlarının oranı sadece %0.4.

aynı şekilde faillerin eğitim durumları da benzer oranlarda

Tecavüz vakalarında da durum benzer. Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi'nin verilerine göre Türkiye'nin tecavüz rakamı 1.5 (per 100.000) ancak Avrupa'daki rakamlar inanılmaz

isveç 66.5
    Belçika 27.9
    Norveç 19.2
    Finlandiya 15.2
    Almanya 9.4
    Fransa 16.2
    İngiltere 17.0

Arkadaşlar millet olarak yozlamış bir millet olabiliriz ancak ve ancak kesinlikle kadına şiddet konusu ülkemizde abartıldığı kadar değil en azından diğer gelişmiş ülkelerle kıyasladığımızda. Gönül isterdi ki böyle olaylar dünyanın hiçbir yerinde olmasa ancak ne yazık ki oluyor. Lütfen konu hakkında medyanın gazına gelip insanlarımızı daha fazla karalamayalım.

• Bu ülkede kadın düşmanlığı var lakin aynı oranda erkek düşmanlığı da körükleniyor.Burada bazı meriçler bizlerin ne demek istediğini ya anlamıyor ya da meriç doğası gereği anlamamak istiyor.Beyler biz hiçbir canlının bakın CANLININ zarar görmesini istemiyoruz.Kadınların tamamının kutsallaştırılması dahası peygamber konumuna sokulmasını anlamsız buluyoruz sadece zira bunun çok aksi örneğini gördük.Küçücük çocuklara işkence yapan dadılar ve anneler melek mi şimdi?Bir iftira sonucu tecavüz suçu ile katledilen genç suçlu,ona iftirayı atan kadın masum mu yani?Yıllarca evli kaldığı kadından yaptığı çocukların aslında kendisinden olmadığını ve evlilik esnasında karısının bir başkasıyla ilişki kurup çocukları ondan yaptığını öğrendiği için karısından boşanan adam mı suçlu?Suçlu ki mahkeme bir de adama ''Karına nafaka ödeyeceksin'' demiş...

Örneğin bundan birkaç ay önce Taksimin göbeğinde bir mühendis genç (erkek) uyuşturucu kullanan bir tip tarafından durduk yere bıçaklanarak katledildi. Nerede haber oldu?Nerede gündem oldu?Bu çocukta gençti,bu çocuğunda hayalleri-hedefleri vardı.Bu çocuğunda anası,babası,sevdiği vs vardı.Kim adını hatırlıyor?Kim onu konuştu?Hiç kimse...

Yine az önce örnek verdiğim iftira sonucu katledilen erkek çocuğundan bahsedelim.Bu çocuğunda hayalleri,hedefleri ve belki sevdiği vardı.Onunda anası ve babası vardı.Fakat bir kız çocuğa ''tecavüz'' iftirası atınca babası hiç sorgulamadan gidip çocuğu işinin önünde vurup öldürmüştü.Hatta tutuklandığında bir de nutuk çekmişti.Herkes ''Adalet bu adamı serbest bıraksın'',''Eli öpülesi adam'' demişti.Ölen bir çocuğa edilmedik hakaret kalmamıştı.Çocuğun ailesi linç edilmişti.Fakat sonra ne oldu?Çocuğun babası dna testi istedi ve kız çocuğu doğurunca çocuğun başkasından olduğu ortaya çıktı.Kızda ''gerçek'' sevgilisine babası zarar vermesin diye bu çocuğa iftira attığını itiraf etti.https://www.youtube.com/watch?v=XmIwubu2i38&t=2s

Bu çocuğun tecavüzle suçlandığı zamanı hatırlıyorum.Sosyal medyada ''Erkekliğimden utanıyorum'' diyen tipler vardı.Fakat asıl suçlunun kız olduğu ortaya çıkınca nedense bu meriçler ortadan kayboldu.''Bu ülkede kadın,çocuk ve hayvan olmayacaksın'' diyen feministler hemen sessizliğe büründü,çocuğa küfür edenler de sustu...Olan bu gencecik masum çocuğa oldu...Düşün DNA testi olmasaydı gerçek ortaya bile çıkmayacaktı.Neden?Kız hiç yalan söyler mi?Kızlar melek çünkü...Kızların yanında kayıtsız şartsız yer almazsan sen ya asosyalsin ya da kesin sevdiğin kadını elde edememiş bir yıkıksındır.Kızları ve kadınları sorgulamak kimin haddine (!)

Her zaman diyorum bu ülkenin insanı (erkeği-kadını) normal değil.Normal değil kardeşim.. değil işte...
    Ortada bir sürü cinayet bir sürü darp varken kalkıp istatistik paylaşıyorum ayağına "aman okadar da çok Yok canım filanca ülkede daha çok oluyor" kafasıyla olayları önemsiz göstermeniz kimsenin gözünden kaçmaz.

Bu istatistiklerin ne paylaşılacağı vakittir nede gereklidir.

Kızı , kocası yada sevgilisi yada hiç alakasız biri tarafından öldürülmüş sakat bırakılmış cinsel istismara uğramış ailelerin yüzüne de kalkıp aynılarıni söylersiniz umarım
    " Kızınız öldü, sakat kaldı, şiddet gördü ama bunların sayısı az abartmayin"

Sizin pervasızca futursuzca bencilce saçma sapan istatistik paylaşma ayağına olayları basitlestirme sayısal veri ile az gösterme cabaniz varken bi zahmet bana ne yapıp yapmayacağımi söyleme haddiniz olmasın.
  • Kadın cinayetlerine tepki çeken ülkeler sıralaması yapsalar 1. oluruz ama.
  • genç meriçler rahatsız.
  • İran bile bizden daha iyi durumda.
  • Bir zamanlar Sweden'de tecavüz oranları dipti. Medeniyetin başkentlerindendi.

Sonra Sweden, Swedistan oldu ve Tanrı o ülkeyi asla affetmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 6 Aralık 2019; 2:4:58 >
  • Cinselligin afrikasi ve cinselligin tabu oldugu ulkemizde durum diger ulkelerden iyimiş hadi bilim adamlari bunuda açiklasinlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadına şiddeti bile az gösterme çabasına hayran kaldım. Yarın çıkıp muhalefet algı yapıyor bunlar oyun denirse şaşmam. Daha da diyecek sözüm Yok.

• 1. Kadına şiddet diye bir şey yoktur, genel olarak şiddet diye bir şey vardır. Olay kadına karşı olunca ekstra bir duyar kasmayacağım. Sırf kadın olduğu için şiddete uğramıyorsa olaya kadına şiddet demenin anlamı yok. Örneğin sevgilin seni aldatınca kavga ettin, vurdun. Veya sana küfür etti, sen de vurdun. Bunun iri bir erkeğin daha zayıf bir erkeğe uyguladığı şiddetten bir farkı yok. Dolayısıyla benim gözümde herhangi bir şiddetten farkı yok. Olay kadına karşı oluyor diye ekstra duyar da kasmam, yargıç olsaydım sıradan bir kavga vakası gibi olayın sebebini araştırır, tahrik edici unsur varsa ona göre değerlendirirdim. Vajinası olan dokunulmaz olamaz.

2. Medya her zamanki gibi dandik bir ideolojiyi parlatıp parlatıp satmaya çalışıyor. Şiddete uğrayan erkek sayısı kadın sayısından bin kat fazla. "Genel şiddet problemi"ni çözelim demedikleri sürece bu haberleri samimi bulmayacağım.

Karısından küfür, kötü söz, hakaret, tokat yiyen 1000 tane erkek var bu ülkede. Bunların 998 tanesi şiddete şiddetle karşılık vermeyip susuyor, 2 tanesi vuruyor. Sizin gözünüz 998 şiddet canlısı kadını değil, 2 tane tahrike gelen adamı görüyor. Batsın böyle adalet.

• Hocam bir göz atın derim

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    affedersiniz ama ben bu rakamları uydurmuyorum bunların hepsi istatistiki veriler nasıl oluyor da işi iktidar muhalefete kaydırdınız onu anlamadım bence de daha diyecek bir şeyiniz olmasın.
  • Eğitim seviyesi ile olan korelasyon gerçekten ilginç, iki kısımda da ilkokul mezunu tavan.
  • Bu ülkede kadın düşmanlığı var lakin aynı oranda erkek düşmanlığı da körükleniyor.Burada bazı meriçler bizlerin ne demek istediğini ya anlamıyor ya da meriç doğası gereği anlamamak istiyor.Beyler biz hiçbir canlının bakın CANLININ zarar görmesini istemiyoruz.Kadınların tamamının kutsallaştırılması dahası peygamber konumuna sokulmasını anlamsız buluyoruz sadece zira bunun çok aksi örneğini gördük.Küçücük çocuklara işkence yapan dadılar ve anneler melek mi şimdi?Bir iftira sonucu tecavüz suçu ile katledilen genç suçlu,ona iftirayı atan kadın masum mu yani?Yıllarca evli kaldığı kadından yaptığı çocukların aslında kendisinden olmadığını ve evlilik esnasında karısının bir başkasıyla ilişki kurup çocukları ondan yaptığını öğrendiği için karısından boşanan adam mı suçlu?Suçlu ki mahkeme bir de adama ''Karına nafaka ödeyeceksin'' demiş...

Örneğin bundan birkaç ay önce Taksimin göbeğinde bir mühendis genç (erkek) uyuşturucu kullanan bir tip tarafından durduk yere bıçaklanarak katledildi. Nerede haber oldu?Nerede gündem oldu?Bu çocukta gençti,bu çocuğunda hayalleri-hedefleri vardı.Bu çocuğunda anası,babası,sevdiği vs vardı.Kim adını hatırlıyor?Kim onu konuştu?Hiç kimse...

Yine az önce örnek verdiğim iftira sonucu katledilen erkek çocuğundan bahsedelim.Bu çocuğunda hayalleri,hedefleri ve belki sevdiği vardı.Onunda anası ve babası vardı.Fakat bir kız çocuğa ''tecavüz'' iftirası atınca babası hiç sorgulamadan gidip çocuğu işinin önünde vurup öldürmüştü.Hatta tutuklandığında bir de nutuk çekmişti.Herkes ''Adalet bu adamı serbest bıraksın'',''Eli öpülesi adam'' demişti.Ölen bir çocuğa edilmedik hakaret kalmamıştı.Çocuğun ailesi linç edilmişti.Fakat sonra ne oldu?Çocuğun babası dna testi istedi ve kız çocuğu doğurunca çocuğun başkasından olduğu ortaya çıktı.Kızda ''gerçek'' sevgilisine babası zarar vermesin diye bu çocuğa iftira attığını itiraf etti.https://www.youtube.com/watch?v=XmIwubu2i38&t=2s

Bu çocuğun tecavüzle suçlandığı zamanı hatırlıyorum.Sosyal medyada ''Erkekliğimden utanıyorum'' diyen tipler vardı.Fakat asıl suçlunun kız olduğu ortaya çıkınca nedense bu meriçler ortadan kayboldu.''Bu ülkede kadın,çocuk ve hayvan olmayacaksın'' diyen feministler hemen sessizliğe büründü,çocuğa küfür edenler de sustu...Olan bu gencecik masum çocuğa oldu...Düşün DNA testi olmasaydı gerçek ortaya bile çıkmayacaktı.Neden?Kız hiç yalan söyler mi?Kızlar melek çünkü...Kızların yanında kayıtsız şartsız yer almazsan sen ya asosyalsin ya da kesin sevdiğin kadını elde edememiş bir yıkıksındır.Kızları ve kadınları sorgulamak kimin haddine (!)

Her zaman diyorum bu ülkenin insanı (erkeği-kadını) normal değil.Normal değil kardeşim.. değil işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 6 Aralık 2019; 4:3:1 >

• WafenSS W kullanıcısına yanıt
    Ortada bir sürü cinayet bir sürü darp varken kalkıp istatistik paylaşıyorum ayağına "aman okadar da çok Yok canım filanca ülkede daha çok oluyor" kafasıyla olayları önemsiz göstermeniz kimsenin gözünden kaçmaz.

Bu istatistiklerin ne paylaşılacağı vakittir nede gereklidir.

Kızı , kocası yada sevgilisi yada hiç alakasız biri tarafından öldürülmüş sakat bırakılmış cinsel istismara uğramış ailelerin yüzüne de kalkıp aynılarıni söylersiniz umarım
    " Kızınız öldü, sakat kaldı, şiddet gördü ama bunların sayısı az abartmayin"

Sizin pervasızca futursuzca bencilce saçma sapan istatistik paylaşma ayağına olayları basitlestirme sayısal veri ile az gösterme cabaniz varken bi zahmet bana ne yapıp yapmayacağımi söyleme haddiniz olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 6 Aralık 2019; 7:32:21 >
  • Dünya ortalamanın altında peki bu neyi bu değiştiriyor? Kadınlar yine durmadan ölüyor. Dünya ortalaması altında diye içim mi rahatlsın? Kimsenin zan altında kaldığı yok.

Bu durumu yaşatan sosyal medyanın anonimliğine güvenip kadınlara asılanlar, tehdit edenler vs. eğer bir suçlu arıyorsan orada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    öyle. lisans mezunu maktul ve fail sayisi yok gibi bir sey demek ki genellikle toplumun egitimsiz kesiminden cikiyor boyle olaylar

• İsveç göçmenler sayesinde bitik bir duruma geldi.
  • Kadına şiddet diye bir şey yok genel olarak şiddet var toplumda refah ve eğitim seviyesi düştükçe şiddet artıyor çözülmesi gereken bu

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

İsveç göçmenler sayesinde bitik bir duruma geldi.
    İngiltere için de aynısını söylüyorlar. geri zekalı İngilizler ülkeye o kadar çok insan depolamışlar ki, ve "insan hakları, zavallı azınlık hakları" kasafıyla ülkeyi basan kişilere öyle iyi davanıyolarmış ki, ülkeyi basan kişiler "çok eşlilik" hakkı için mücadele ediyor, ezan okutulması hakkı için mücadele ediyor, hatta, "azınlık hakkı" diye bölgesel şeriat yasasının getirilmesi konusunda protestolara başlamak için örgütleniyolar. Idiocracy sanırım beklediğimizden çok çok erken gerçekleşecek ve sırf biyolojik türü "insan" diye önünegelene modern insan muamelesi çeken Avrupa beklediğimizden çok erken yok olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 7 Aralık 2019; 21:50:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• son dönemde birçok vahşi erkek cinayeti işlendi. arka sıra haberi oldu, sosyal medyada örgütlenme olmadı. son dönemde birçok tecavüz/taciz iftirası gerçekleşti. erkekler linç yediler ama iftira olduğukları ortaya çıkmasına rağmen erkeklerin hayatları gene kaydı, sosyal medya iftiralara geçeğini dikkate almadı, hatta, aklını oynatmış feminist gruplar hâlâ kadınları desteklemeye devam ettiler.

bunlar sadece suç haberleri.

erkeğe saldırının çok daha kolay olduğunu gerçek hayatın her yerinde görüyoruz. sadece bir örnek vereyim. bizim iş yerinde önüne gelene sorun çıkartan bir arkadaş vardı. herifi 100 kere şikayet ettik ama IK bu konuda bir şey yapmadı. şikayetlerimiz hep kulak ardı edildi, adeta: "kendi arasında çatışan bir grup insanmışız" gibi: "tamam anlaşın aranızda, iyi davranın birbirinize" gibi komik geçiştirici cevaplar aldık. sonra ne oldu? bu arkadaş ilk defa bir kız ile çok ufak bir sorun yaşadı ve kız gidip müdüre söylemiş. ertesi gün arkadaşı sürdüler. taciz falan zannetmeyin, taciz falan yok, ufak sorun sadece (kız bağırarak konuşuyor ve kahkaha atıyor diye arkadaş kızı uyarmış ve kız sert çıkınca tartışıyolar, kız da gidip şikayet ediyo). peki bizim 7-8 erkek olarak yapmış olduğumuz 100 tane şikayetimizi istikrarlı bir şekilde kulak ardı eden müdür ve IK neden söz konusu bir "kız" olunca sorgusuz sualsiz adamı şutladı? çünkü, o kız çalışan mahkemesine gidip şikayet edecek olursa, taciz filan olmasına gerek yok, sadece çalışan mahkemesine gidip: "şu erkeği müdürme şikayet ettim beni umursamadı" diyecek olursa, hem müdür hem de IK müdürü işinden olur, sosyal medya inler, femisitler çıldırır, tacize falan hiç gerek yok. ama, ben bir erkek olarak çalışan mahkemesine gidipte: "şu çalışan bizi çok sorun çıkartıyor, müdüre 100 kere şikayet ettik bizi dinlemedi" dersem ne olur? müdüre ya da IK müdürüne hiçbir şey olmaz, beni ise: "şirketin sorununu mahkemeye taşımak"tan dolayı anında işten kovarlar. burada sorun bizim müdürün ya da IK çalışanlarının yaptıkları bir yanlıştan ibaret değil. burada sorun, toplumun her yerindeki birçok bireyin sahip olduğu bir zihniyet sorunu. bizim müdürü düşünün. büyük ihtimal kadın hakları falan umrunda değildir, ama kendi makamına bir şey olur korkusuyla kızın şikayeti ile hemen harekete geçip aksiyon alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 7 Aralık 2019; 22:5:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.