Şimdi Ara

Türkiye'deki insanların %98 inin cahil olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sokakta yürürken, sosyal hayatta, okul ortamında ve çoğu yerde insanların çok cahil ve bazen aptal olduklarını düşünüyorum ve onlar adına utanıyorum. Yanlış anlaşılmasın kimseyi küçük gördüğüm yok takdir ettiğim ve üstün zekalı olduğunu düşündüğüm çok sayıda kişi de var ama genel olarak Türkiye halkının giderek cahilleştiğini düşünüyorum. Başka benim gibi düşünen var mı? Gerçekten merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aga cahilliği boşverde herkes çok kibirli kadını erkeği yok herkes bir araba alsam telefon alsam en kalitelisinden sonra herkese hava atsam derdinde sonra alıncada borcu ödemeyince biz açız diye dolaşıyor bir de çok bizim halkta birbirini sebebsiz yere utandırma olayı çok var millet bunu yaparak zevk alıyor sanki en yakın zamanda bu ülkeden fiktir olup gitmek gerek

• Cahillikten ziyade gittikçe toplumun ahlak yapısının bozuldugunu düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiye'ye özgü değil. Dünya geneli böyle.

• aga cahilliği boşverde herkes çok kibirli kadını erkeği yok herkes bir araba alsam telefon alsam en kalitelisinden sonra herkese hava atsam derdinde sonra alıncada borcu ödemeyince biz açız diye dolaşıyor bir de çok bizim halkta birbirini sebebsiz yere utandırma olayı çok var millet bunu yaparak zevk alıyor sanki en yakın zamanda bu ülkeden fiktir olup gitmek gerek

• Sosyolojik olarak çökmüş bir toplumuz. Dünyanın büyük bölümü çökmüş ama bizde farklı bir boyutta çökme var.

• İnsanları gözlemleei seviyorsun sanırım hocam. Etrafımda olan, uzağımda olan insanları gözlemlemeyi seviyorum. Onlara bakaraktan kendimi daha zeki görüyorum. Belki sen de benim gibi düşünüyorsundur veya benim düşüncemin farklı versiyonudur. Herkeste bir farklı olma çabası, bir popüler kültürün parçası olma çabası, kızlara yaranmaya çalışan erkekler , aynı şekilde erkeklere yaranmaya çalışan kızlar, yetişkinlere baktığımız zaman siyaseti bildiğini zanneden ama hiçbir şeyden anlamayan insanlar, cahil insanlardan duyduklarını gerçeklere değişmeyen insanlar, her zaman kendi görüşünü haklı görüp kendi görüşünden olmayanları dışlayıp kutuplaşan insanlar, trafikte mafya kesilenler, çeteleşenler, kadın dövenler, hayvan öldürenler... kısacası herkes birilerine özeniyor, birilerine körü körüne bağlanıyorlar, gerçekleri görmek istemiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kraldosy

İnsanları gözlemleei seviyorsun sanırım hocam. Etrafımda olan, uzağımda olan insanları gözlemlemeyi seviyorum. Onlara bakaraktan kendimi daha zeki görüyorum. Belki sen de benim gibi düşünüyorsundur veya benim düşüncemin farklı versiyonudur. Herkeste bir farklı olma çabası, bir popüler kültürün parçası olma çabası, kızlara yaranmaya çalışan erkekler , aynı şekilde erkeklere yaranmaya çalışan kızlar, yetişkinlere baktığımız zaman siyaseti bildiğini zanneden ama hiçbir şeyden anlamayan insanlar, cahil insanlardan duyduklarını gerçeklere değişmeyen insanlar, her zaman kendi görüşünü haklı görüp kendi görüşünden olmayanları dışlayıp kutuplaşan insanlar, trafikte mafya kesilenler, çeteleşenler, kadın dövenler, hayvan öldürenler... kısacası herkes birilerine özeniyor, birilerine körü körüne bağlanıyorlar, gerçekleri görmek istemiyorlar.

Evet çok haklısınız .Herkes yeterince çalışsa, toplumdaki görevini yapsa ve her anlamda ahlaklı ve adaletli bir toplum olsak ne güzel olurdu. Maalesef Türkiye her gün çok daha kötüye gidiyor , bizim ve bizim gibi düşünen insanlarda yurtdışına göç ediyor gidemeyenlerde cahil toplumun içinde azınlık olarak bu rezilliklerin içinde yaşamaya mahkum oluyor.

• I'm cahil and proud

• dunya geneli bir durum tembellige alıstırıldık

• Para ayıbı örtüyor. Zengin ülkelerin de halk bazında bu durum var fakat millet zengin olduğu için birbirinin hayatına asgari düzeyde karışıyor. Nereye gidersen git bu böyledir.

• İnsanlar çok medeniyetsiz ve benciller. En basiti metro beklerken en öndeyim kapının sağ veya solunda beklıyorum, kapı acılınca içeridekiler çıksın sonra bıneyım dıye. Arkamdakı gelıp önume gecıyor hem benım hakkıma gırıyor hem de metrodan inmek ısteyenlerın yolunu engellıyor.

Bır gun bırıne çok kötü patlayacam cunku her gun buna benzer olaylar yaşıyorum.

Yanı say say bıtmez bunlar. Yayalara yol vermezler, kaldırımda yürümesini bilmezler.

• Cahillik refah seviyesiyle ölçülür. En kötü avrupa ülkesi en iyi afrika ülkesine bin çeker neden çünkü para var paraa. Hiçbir insan cahil olmayı seçmez devlet ne kadar akıllıysa insanlarıda o kadar akıllı olur.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Özellikle kadınlar bu konuda inanılmaz pişkinler. Toplu taşımada tartışmaya girmemek için yakında antidepresan almak şart olacak. Yapan erkek olsa tartışırsın belki küfürleşirsin belki yumruklaşırsın ama kadın olunca sırf başını belaya sokmamak için ya sabır çekmek zorunda kalmak çok acı oluyor.

• Gerçekten kardeşimizin dediği doğru ahlaki bir çöküş var..

bu arada sanada katılıyorum aziz nesin söyledi bunu %60mız aptal gerçekten..seviyesiz seviyesiz tipler..

• Peki sen Engineerof21.c sen %98 lik dilimde misin yoksa %2 lik mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.