Şimdi Ara

Türkiye ' deki En İyi Garaj Kimde ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
32.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye ' deki En İyi Garaj Kimde ?

• @ABABA2307

KEDİDİR O, KEDİ KEDİ

Şaka maka güzel farketmişssiniz, fotoların gerçek olduğu konusunda şüpheye düştüm şimdi.
  • Fotolar dışarıdan çekilmiş. O sebeple yansımalar fotoğrafta görünmüş. Normaldir. Gündüz çekimlerinde olabilecek hadiseler. Özellikle fotoğrafı çeken kişi bu işten pek anlamıyorsa...
    Yani fotoğraflar sahte değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Hayaletler dolaşıyo la bu garajda

Panik yokk!! Bariz bir yansıma o . Fotoğraf çekilen makine ya da telefonun önünde naylonumsu camımsı bir şey var, dikkat edince gayet anlaşılıyor yansıma olduğu.
  • garajın fotosu, tabiki tüm araçları bunlar değil, sadece bir kısmı

[simage]---[/simage]

baştan 3. araç beyaz üstüne mavi şeritli ford gt, arkasındaki ise corvette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro_34 -- 2 Haziran 2010; 9:22:17 >
  • para var huzur var araba var. bu Mehmet Başaran ne iş yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

garajın fotosu, tabiki tüm araçları bunlar değil, sadece bir kısmı

baştan 3. araç beyaz üstüne mavi şeritli ford gt, arkasındaki ise corvette

Bu fotoğrafı daha önce görmüştüm. En azından seçimler gerçekten mantıklı olmuş...
  • evet, buğday hangarından sıvası yeni bitmiş inşaata terfi ettiğimiz için hem biz mutluyuz hem de arabaşar

araplara boşuna laf ediyoruz, daha iyi bakıyolar bu arabalara
  • quote:

Orijinalden alıntı: can bora

evet, buğday hangarından sıvası yeni bitmiş inşaata terfi ettiğimiz için hem biz mutluyuz hem de arabaşar

araplara boşuna laf ediyoruz, daha iyi bakıyolar bu arabalara

Valla can bora öbürüne kıyasla inşaatı görünce insan biraz daha rahatlıyor en azından. Ancak daha önce dediğim gibi bu araçları koyucağın garaj öyle bir yer olmalı ki daha içeri girer girmez insanı arabalara çekmeli. Şayet o ilk ambar gibi yere girsem o arabalardan soğurum...
  • Yaw bana sanki saf kan spor otomobillerin çekildiği bir otopark gibi geliyor eger bunlar 1 tek kişiye aitse diyorumki.)::)

Dr.Che Nerdesinnnn?
  • arada bir havalandirip güve düsmesine karsi naftalinlemek lazim o ferrarileri.
  • Hiç yakıştıramadım. Resmen koleksiyoner kişi araçları, kötü, küflü, berbat görünümlü neredeyse atıl bir ambar'da çürümeye bırakmış...

Bu araçlara şöyle 3-4 katlı, heryeri cam (zeminler dahil) ve ultra aydınlatmalı, sabir nem+abit sıcaklıklı bir kompleks yapması lazım..

Ortada metal tezgah, üzerinde külüstür parçalar bilmem ne... Böyle garaj olmaz olsun... Görmez olaydım, resmen ahır gibi bir yer. Resmen...

Yazık, israfın bu kadarı...

bn olsam, cam fanuslar yaptırıp, araçları içine koyup, vakumla içindeki havayı boşaltıp sonrada tıpayı tıkardım iyice. Torunumun torunu dedesinin arabalarıyla dolaşmak isterse, alsın gıcır gıcır gezsin diye...

Otomobil koleksiyonculuğu disiplin gerektiren, ciddi ve emsalsiz bir hobidir. Hakkını vermek lazım. En alttaki resim Chandler adlı koleksiyoncunun müzesinden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAST_DRIVER -- 3 Haziran 2010; 3:31:54 >
  • Yahu Chandler bu koleksiyonu ne ara bu kadar büyüttü?

Hiç haber vermiyor terbiyesiz.
  • Bildiğim kadarı ile örneğini verdiğim Mehmet İman'ın araçlarının olduğu yerde kendi restorasyon ustaları var. Bir araç aldıktan sonra çok küçük veya çok büyük restore ediliyor, bakımları sürekli yapılıyor, çalıştırılıyor, sürülüyor vs. Resimdeki gibi kapalı bir garajda yatırmıyor. Resimdekiler koleksiyondan çok biraz kullanılıp hevesi alınıp köşeye atılmış araçlar gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LAST_DRIVER

bn olsam, cam fanuslar yaptırıp, araçları içine koyup, vakumla içindeki havayı boşaltıp sonrada tıpayı tıkardım iyice.

Fizik okudun mu sen hiç ortaokulda veya lisede?
  • bu resimleri daha önce görmüştüm

cok özel otomobiller ama bulundukları ortam berbat.

böyle bir hobi edinsem ;

ilk olarak showroom yaptırırım tüm araclara özel yerler geniş tabi yüksek tavan.

aracların baş ucunda da teknik özellikleri test verileri vs.vs. olan bilgi panoları yerleştirirdim

aracın arkasınada lcd tv koyar kendi yaptığım test sürüşlerini aracla ilgili bilgileri vs. slayt olarak oynatılmasını sağlardım. her arac için ama...

tüm aracları düzenli ve cekiçi bir tasarımla buluşturunca

showroomu ziyarete acardım çünkü otomobillere meraklı olan bu aracları görmek isteyen bir cok insan var

giriş ücretinide 10 tl. yapar tüm aracların teknik verilerinin ulusrararası testlerinin ve kendi cekimlerimin olduğu

paketler ziyaretçilere armağan ederdim.

tabi showroomun catı katı cafe olacak)))

ayrıca araclarımın bakımı temizliği için showroomda bir bölüm hazırlardım

ve aracları görmek isteyen insanlarında otomobillerine bakım temizlik hizmeti verirdim.(meguiars bayiliği olabilir)

yani bir nevi müze gibi düşünün elliyi aşkın süperspor ve özel otomobiller

hepsi pırıl pırıl hepsinin yeri ayrı videolar oynuyor vs.vs.

isteyen geziyor resim cekiyor aracı inceliyor vs.

sürekli güncel süperspor ve araclar ekleniyor

bu işin tatlı bir yanı

showroom için araziyi Çevre ve Orman Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı aracılığyla yatırım ve istihdam cercevesinde tahsis veya kiralama yoluyla elde ederdim.

hem otomobillerim sürekli temiz ve bakımlı olurdu

hem güzel ve şık bir showroom sahibi olurdum

hemde en az 30 kişiye iş imkanı sunar ekonomiyede yeniden katkıda bulunurdum.

idareci sorumlu muhasebeci avukat güvenlik temizlikçi oto yıkamacı bahçivanı garsonu vs.vs.

hemde bu zevkli hobimin maliyetlerini(aracların bakımı temizliği güvenliği vs.) telafi ederdim.

ne hayal ama
  • beyler mehmet başaran bu araçların coğunu yeniköy motorsta satıyor bazılarını elden çıkarıyor adamın araçlarıda o iğrenç dediğiniz yerde çok iyi bakılıyor haftalık bakımları titizlikle yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: questofemarson

beyler mehmet başaran bu araçların coğunu yeniköy motorsta satıyor bazılarını elden çıkarıyor adamın araçlarıda o iğrenç dediğiniz yerde çok iyi bakılıyor haftalık bakımları titizlikle yapılıyor.

Valla o fotoğraftaki garaj onun garajıysa çok iyi bakıyormuş cidden.Ahır gibi.Bu mu titizlik on numara bakım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: questofemarson

beyler mehmet başaran bu araçların coğunu yeniköy motorsta satıyor bazılarını elden çıkarıyor adamın araçlarıda o iğrenç dediğiniz yerde çok iyi bakılıyor haftalık bakımları titizlikle yapılıyor.

Valla o fotoğraftaki garaj onun garajıysa çok iyi bakıyormuş cidden.Ahır gibi.Bu mu titizlik on numara bakım.

Hort olmuş ama garaj onun değil arkadasim Mehmet Başaran Gerçekten Titiz Çok İyi Bakıyor Arabalara.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.