Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
29
Favori
42.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptobumda 5 liralık dandik termal macun kullanıyordum zalman stg-2 sipariş verdim bakalım 98 dereceden nereye düşecek (i5 4200H + GTX950M)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al Swearengen kullanıcısına yanıt
    Uygulamadan önce çentiklerin üzerini kaplayacak şekilde elektrik bandını yapıştırın ve gpu'ya sıvı metali o şekilde uygulayın. Nekadar dikkatli olunursa olunsun olurda en ufak görmediğiniz bir damlacık bile her iki çentik arasına gelirse gpu'ya veda edebilirsiniz.

Youtube'da izlediğim hemen her video'da sıvı metali o şekilde uygulamışlar. Daha güvenli..
  • https://www.youtube.com/watch?v=a4UmhUjpguw

Video'yu 05:15'de durdurun ve sıralamaya bakın. MasterGel Nano Thermal Grizzly Kryonaut'dan daha başarılı görünüyor. 1 derecede olsa MasterGel Nano daha iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIREWALL

https://www.youtube.com/watch?v=a4UmhUjpguw

Video'yu 05:15'de durdurun ve sıralamaya bakın. MasterGel Nano Thermal Grizzly Kryonaut'dan daha başarılı görünüyor. 1 derecede olsa MasterGel Nano daha iyi...

Benim anlamadigim , thermal conductivity 3.5w olan bir thermalright chillfactor3 nasil olurda MasterGel Nano gibi iletkenligi 11w olandan testte daha basarili cikiyor!?

• FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Arkadaş macunu sürerken gpu nun etrafına sıçratmış, şırıngadan fırladı dedi. Sonuç : ekran kartı yanmış. Bios bile açılmıyormuş.

• @FIREWALL

Macun incelemeleri birbirleriyle çok çelişiyor. Diğer incelemelerde mesela coolab'ın aldığı sonuçlar Grizzly ile yer değiştiriyor.

@sardemir

Günlük kullanımda hissedilmeyecek bir fark yüzünden kart elde patladı ondan emin olunmadan dikkatsiz kullanıcılara tavsiye etmemek lazım.
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Al işte buyur buradan yak

Uygulama videolarından birtanesinde sıvı metali hafifçe gpu'nun ortasına damlatmaya çalışırken anlamsızca gpu etrafındaki çentiklere fışkırdı. Sonra adam güzelce temizleyip dört biryana bant yapıştırıp gpu'ya öyle uyguladı. Nekadar tecrübeli olursan ol uygularken işini sağlama alacaksın.
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Birde şunu anlamadım madem şırıngadan fırladı görüyorsun bulaştığını neden silmiyorsun. Temizlemeden ekran kartını monte edip nasıl çalıştırır aklım almadı
  • quote:

Birde şunu anlamadım madem şırıngadan fırladı görüyorsun bulaştığını neden silmiyorsun. Temizlemeden ekran kartını monte edip nasıl çalıştırır aklım almadı

Ben yukarıda bi okadar da kullanma talimatı ile brifing vermiştim ama nasipte bozulacağı varmış. Arkadaşın eli eminim yatkındır ama şansızlık işte. Tamir ettirebilirse ettirecekmiş.

Herkese tavsiye etmemekse fayda var gerçekten

• Bu Thermal Grizzly Conductonaut çoğu kişinin kartının hayatını söndürecek burda.. içime öyle doğdu biran Cpu neysede Gpu uygulaması çok daha riskli..

İyi birşey isteyen MasterGel Maker alıp geçsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIREWALL -- 8 Eylül 2017; 2:18:40 >
  • FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Gpunun yanındaki çentiklere değilde kartın diğer bölümlerine fırladı hocam.Güzelce sildim oraları kartı çalıştırdım görüntü yok.Birdaha çıkardım soğutucuyu baktım çentiklere bulaşmış, soğutucuyu kapatırken oldu heralde.İkinci el aldıydım gtx 970 i sıcaklığından memnun değildim yaptım bi delilik.Bir daha da bulaşmam.
  • Forumdan Tarık Abak arkadaşımıza yaptırttım kartı.Beklediğimden ucuza kapattım. Benim gibi acemi iseniz bu işlere aşina değilseniz uzak durun sıvı metalden.Ben dersimi aldım
  • quote:

1. sırada olan macun nanokatalog sitesinde var. Ama çekindiğim kısım bu macun sanırım metal macun. Yani dikkatli olmak gerekiyor değil mi ? Güzel fark atmış diğer macunlara göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: meaninglessname

quote:

1. sırada olan macun nanokatalog sitesinde var. Ama çekindiğim kısım bu macun sanırım metal macun. Yani dikkatli olmak gerekiyor değil mi ? Güzel fark atmış diğer macunlara göre

Geçenlerde forumdan bir arkadaş dikkatli olmadığı için ekran kartını eline almıştı bu yüzden. Bir iki derece için riske girmeye gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

quote:

Geçenlerde forumdan bir arkadaş dikkatli olmadığı için ekran kartını eline almıştı bu yüzden. Bir iki derece için riske girmeye gerek yok.

Evet haberim var ama ekran kartı cpu küçük olduğu için daha dikkatli olmak gerekiyor. Bu normal cpu olduğu için sanırım denemek istiyorum. Bayağı az bir miktar kullanıyoruz sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 21 Aralık 2017; 14:3:11 >

• Yalnız bu sıvı metal macunlar zamanla sanki lehimlenmiş gibi yapışıyor. Soğutucu ve cpuyu hem ayırmak hem de temizlemek baya bir zor oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bende sıvı metal olanından alacaktım ama iletkenlik olayı yüzünden gözüm kesmedi.
    MasterGel Nano aldım.Zotac gtx 680 Amp! ekran kartı 72 derecede çalışıyordu;söktüm kartı, üzerinde bulunan macun artık iyici kurumuştu.
    MasterGel Nano macunu uyguladım spatulası ile sürdüm,üzerinde kalanı da çok az bir miktar olanı yani soğutucuya sürdüm.
    Ekran kartı 55 derece çalışmaya başladı,ürün gerçekten etkileyici perfonmans verdi.
    Kıvamına gelince,okuduklarımdan oldukça kıvamlı ve zor sürülen sonucunu çıkartmıştım ama macun akışkanlığı uygulamada gayet akıcı bir sonuçla bitti.
    Yazın, kurumuş macun ile max. 87 dereceyi görmüştü ekran kartı.
    72 derece için 2500 rpm ile çalışan çift fanları şimdi 1680 rpm ile 55 derecede çalışıyor.
    1228 mhz olan boost hızı ise sabit kalıyor serin çalıştığından hiç düşmüyor.

• Benim canavarlar memnunum

Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ]

• quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

quote:

quote:

Bende sıvı metal olanından alacaktım ama iletkenlik olayı yüzünden gözüm kesmedi.
    MasterGel Nano aldım.Zotac gtx 680 Amp! ekran kartı 72 derecede çalışıyordu;söktüm kartı, üzerinde bulunan macun artık iyici kurumuştu.
    MasterGel Nano macunu uyguladım spatulası ile sürdüm,üzerinde kalanı da çok az bir miktar olanı yani soğutucuya sürdüm.
    Ekran kartı 55 derece çalışmaya başladı,ürün gerçekten etkileyici perfonmans verdi.
    Kıvamına gelince,okuduklarımdan oldukça kıvamlı ve zor sürülen sonucunu çıkartmıştım ama macun akışkanlığı uygulamada gayet akıcı bir sonuçla bitti.
    Yazın, kurumuş macun ile max. 87 dereceyi görmüştü ekran kartı.
    72 derece için 2500 rpm ile çalışan çift fanları şimdi 1680 rpm ile 55 derecede çalışıyor.
    1228 mhz olan boost hızı ise sabit kalıyor serin çalıştığından hiç düşmüyor.

Ben şu diğer rakiplerine fark atan metal macunu kesin deneyeceğim :) Şimdilik noctua nt-h1 sipariş verdim. İlerleyen zamanlarda dener ve çok iyi sonuç alırsam başlık açar paylaşırım değerleri...Şimdiki kullandığım macun sıradan xigmatek marka bir macun...İlk önce bu değerlerin SS'ini alacağım, sonra noctua ve en son olarak coollaboratory liquid pro metal macunu deneyeceğim...

• woundedknee kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ettim şimdi. Elimde de bitmemiş 2 tane daha macun var Nano macunu alsam mı almasam mi bilemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.