Şimdi Ara

Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünü kazanan isim belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
11.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünü kazanan isim belli oldu

Bu yıl 7. kez düzenlenen Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünün kazananı yeni Hyundai Tucson oldu. Tucson, 3710 puan alarak finale kalan 7 otomobil arasından birinci seçildi.

İstanbul Park’ta düzenlenen yarışmanın finalinde OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3710 puan alan Hyundai Tucson birinciliğe ulaştı.  “Yılın Tasarımı” kategorisinde birinciliği BMW 4 Serisi Gran Coupe kazanırken bu yıl ilk kez verilen “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Fiat Egea Hybrid Lansmanı, “İnovasyon” ödülünü ise Yol Arkadaşım Connect projesiyle yine Fiat kazandı.

Ayrıca Bkz.Yeni 2023 Fiat Doblo ve elektrikli e-Doblo tanıtıldı: Türkiye'de üretilmeyecek!

Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasının ilk etabında 38 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil - Citroen C4, Honda Civic, Hyundai Tucson, Mercedes-Benz C Serisi, Nissan Qashqai, Opel Mokka, Renault Taliant - finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” gibi kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi. Yarışma sonunda ipi göğüsleyen isim Tucson oldu.

Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında hangi otomobil kaç puan aldı?

1. Hyundai Tucson                      3710 puan

2. Honda Civic                             2980 puan

3. Opel Mokka                             2790 puan

4. Nissan Qashqai                       2080 puan

5. Mercedes-Benz C Serisi         1980 puan

6. Renault Taliant                        1470 puan

7. Citroen C4                               990 puan

Kaynak:http://www.otomotivgazetecileri.org/turkiyede-yilin-otomobili--hyundai-tucson-haberi-2337

• @k1mbu

Yok kardeşlerim benim, anlamamışsınız. Ben togg'u yerden yere vurmuyorum, ben bunların rezil pazarlamasını yerden yere vuruyorum. Şimdi tekrar uğraştırtmayın beni tek tek gazete küpürleri için.

2012, tüm yandaş gazeteler, yerli arabamız 2014 te yollarda. 2014 olur, tüm gazeteler, yerli arabamız 2015 te yollarda. Bunu hürriyet yazdı, milliyet yazdı, ahaberler yazdı. Yani hani güvenilmesi gereken sözde basın yazdı. Sonra utanmayıp yahu biz 2 senedir seneye yolda diyorduk, demeden, hani özür tekzip yayınlama falan olur ya, hak getire. Yine manşet, 2017 için, 2018 için.

Yani işin kalitesini ciddiyetini bunlar bitirdi. Herkesin diline düşürdü, dalga sebebi yaptı. Ben yerli arabamızında, uçağımızın da, askeri sanayimizin de olmasını istiyorum. Öz be öz Türk'üm.

Ama herkes takkesini önüne koyacak, takım tutar gibi parti de tutsanız, bir yanlışı söyleyeceksiniz. Şimdi diyelim ki yine seneye çıkmadı, yetişmedi ve 2024'te yollarda haberi geldi. Ben sizi alıntılayıp buraya koydum. Ne diyeceksiniz? Hani dönüp bunun tarihlerini sürekli yanlış ilan edenlere kızmayacak mısınız? Yok yine karşıya laf sokmaya çalışayım mı diyeceksiniz. Koca togg'un kurumsallığı, vizyonu nerede peki? 10 senedir seneye yollarda diye haber mi yapılır? Daha 2 sene önce fabrika başladı. Hani vizyonlu ol, çatır çatır de ki 2020 de fabrikamız kurulacak, 2023 te o tamamlanacak, 2025'e kadar misal yollara çıkacak de, arkasında dur.

Alıntı

metni:
    Merak etme, TOGG u da önümüzdeki sene çıkarırlar

Son 10 seferinde ertelendi. Ben merak ediyorum, umarım artık çıkar. Hayır 2025'te çıkacaksa da sıkıntı yok, ama o zaman 2025 desinler. Öbür türlü iş bilmezlik oluyor. Herkes yine bu senenin manşetlerini paylaşmaya başlar seneye çıkmazsa, hani çıkıyordu diye. Sizleri de bir güzel alıntılarlar yine ne oldu diye.

• Japon kısmı harbi araç yapıyor ama. Araba da japondan şaşmayacaksın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hele bir 2023 olsun. Yılın otomobili ödülünü gururumuz Togg çıkmayıp alamayabilir ama 2024 te yollarda haberini okuyup sevinip, artık 2024 te çıkmasa bile 2025'te yollarda haberini okuyup daha da sevinip, 2025'te 2026...........

• Renault Talianta bu puanı verenlerin tespit edilip bir dahaki yarışmada oy kullanmalarının engellenmesini istiyorum

• Renaultu severim ama taliant'ın o listede işi ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben amerikan tercih ediyorum şimdilik

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Yeni Kasa Broadway

• stableRevulation kullanıcısına yanıt
    Avrupa araçlarını pek tercih etmemek lazım. Ben kullanırsam ya fiat ya da japon kullanırım.

• ben Lucid'çiyim aga

• stableRevulation kullanıcısına yanıt
    Bende Mitsubishi. Klimam bile mitsubişhi, müthişbişi.

• İç kapı döşemelerine bastırınca çıtır çıtır trim sesi çıkıyor

Hele arka kapıyı çekerken kapı döşemesi bağımsızlığını ilan etmek için cirit atıyordu

Nasıl yılın otosu seçilmiş anlamadım

İçerde tanıdık var herhalde

• Hak etti kazandı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • osmanli64 kullanıcısına yanıt

Motor ziyanı bencede ilk 10 nu bırak listeye bile alınmamalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araban anlamayanlar oy kullanmış. Renault Taliant ancak araçtan anlamayan birisi oy verir. Ülke böyle işte neyden anlamayan insan varsa uzman oluyor

• Taliant C4'ten fazla puan almış gerçekten çok enteresan bir ülkeyiz :D

kimler oylamaya katıldı derhal tespit ve sonrasında tedavi edilmeli.

• By moossooss B kullanıcısına yanıt
    dh bu ponzacılara nasıl izinveriyor hayret

• Türkiye: en iyi araba en çok vergiyi getirendir

• vw yine toplamış ödülleri. Nerde bizim ki gelmedi mi konuya?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.