Şimdi Ara

Türkiye'de upload sorunu nasıl çözülür? | CANLI YAYIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de internet ile yaşanan sorunlar bir türlü sona ermiyor. Son dönemde yükselen upload hızlarındaki artış talepleri neden karşılık bulmuyor? Canlı yayında tartışıyoruz. 

Kaynak:

• Taylanddan selamlar. Yıllardır burada 100 Mbit ve üzeri upload hızları veriliyor. Güncel durumda ben 700/700 mbit FTTH fiber kullanıyorum, istersem 24 ay taahhüt ile 1000/1000 mbit e geçebiliyorum. Daha ucuza 1000/100 mbit var. Eve kadar fiber çekiyorlar, router beleş, kurulum beleş, çoğu pakette taahhüt yok. AKK/AKN yok ve Tayland 3.cü dünya ülkesi ve internetini çok pahalı denizaltı kablolardan temin ediyor bizim gibi Avrupanın dibinde değil!

Altyapı yetmiyor filan tamamen palavra, nereye yetmiyor ulan? VDSL2 den herkese 300 mbit verin demiyoruz ama fiber olan yerlerde uploadı 5 mbit ile sınırlandırmak nasıl bir beceriksizliktir? Benim evime gelen fiberi çeviren GPON ünitesi 2.5 gbit down, 1.25 gbit up kapasitesinde ancak 1gbit ethernet çıkışı var haliyle. İleride internet servis sağlayıcım isterse başka ONT vererek bana 2 veya 2.5 gbit hızında internet sağlayabilir. Türkiyede ise 100mbit alanlar ooo süper diyor, nereye süper ulan o 100 mbiti ben sınırsız 4G mobil hattımda alıyorum zaten denizin ortasında! 5G de başladı Taylandda, yakında her yere yayılacak, sonra ver elini 1gbit hızlar!

Aha şuraya 900/500 olarak ayarlı (online hız değişimi yapılabiliyor, upload ve download hızı ayarlanabiliyor beleşe) olan 700/700 Mbit paketimi koyayım.
    Çok güzel örnek vermişsiniz, eline sağlık..

1-Upload hızı neden artmıyor, TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler'in videosu :https://www.youtube.com/watch?v=LCpaRR96R2M

2-Millenicom Alper bey'in upload ve hızlarla ilgili açıklaması (ilk 30 dk içinde)https://www.youtube.com/watch?v=LQoE7KYXdHM

3-10 Nisan 2020 tarihli Melih Çevik videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=Yh9Bmigv40M&t=1783s

Özetle tüm videoları izledim, sizde izleyin. Tüm ISS'lerin "neden daha fazla hız (download/upload) verelim ki" biz zaten fazlasıyla güzel paralar kazanıyoruz mantığı olduğunu videoları izleyince sizde anlayacaksınız.

Bu yüzden BTK ve Turktelekoma a karşı tüm firmalara (Türknet;Vodafonenet,kablonet,SUPERONLINE,Millenicom vs.) talep baskısı yapmamız şart. Twitterdan BTK ve Turktelekom'u etiketleyerek Twitter etkinliğimize destek verin. Küçük hızlara fahiş fiyatlar ödemekten kurtulalım.

Özetle Upload yükselmesini istemeyen diğer firmaların (Türknet;Vodafonenet,kablonet,SUPERONLINE vs.) müşterilerinin buna ilişkin baskı ve talep kurması şart! Video girişinde bundan bahsediliyor ! 20 mbit upload en az gereken değerdir. 20 mbit üzeri upload isteyenlere makul ücretlerle seçenek sunulabilsin. Yoksa bu hızlara daha çok para ödemeye, dizlerimizi dövmeye devam edeceğiz.

TT UPLOAD İÇİN #UploadHızıArtırılsın etkinliğine BTK, Turktelekom, Turknet, Vodafonenet, kablonet firmalarını etiketlemek suretiyle destek vermeniz şart.https://twitter.com/hashtag/UploadH%C4%B1z%C4%B1Art%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

#UploadHızıArtırılsın Upload hızları yetersiz. Retweet edelim.

@TurkTelekom @VodafoneTR @TurkNet @BTKgovtr @UABakanligi @krc_ysf @BTKbasin @umitonaltr @kablonet @TRSUPERONLINE
  • Rekabet yeterince güçlü değil.

• altyapı seferberliği şart

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uploadım yetmediği için ben canlı yayına katılamıyorum maalesef :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gün Twitter trent olalım bak nasıl tutuşuyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BTK işini hakkıyla yapsa çözülür ama nerde o günler.
  • Önce BTK sonra ISS'lere ciddi talep vermeliyiz. Herşey BTK'da bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Triac3

3 gün Twitter trent olalım bak nasıl tutuşuyorlar
    Bu ülkede her şeyi twitter ile çözeceksek vay bu ülkenin haline.

• quote:

Orijinalden alıntı: Triac3

3 gün Twitter trent olalım bak nasıl tutuşuyorlar
    https://twitter.com/hashtag/UploadH%C4%B1z%C4%B1Art%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

#UploadHızıArtırılsın #KotayıKaldır

aktif katılımlarınızı bekleriz.
  • Hizmet vermek yerine para yemeyi seviyolar kasaları fullemek hoşlarına gidiyo. Fiyatlar yükseliyo hizmet kalitesi yerinde sayıyo. Gün gelir x şirketi ülkemizde olandan birkaçkat daha kaliteli 20 dolarlık uydudan internet vermeye başlar ve millet bu internete hücum eder sonra istediğin kadar 3 ay 5 ay bedava internet ver millet dönmez sana kaliteyi birden yükseltsende fiyatı dibe çeksende artık dönüp bakmaz kimse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şirketler işini ne zaman dürüst yapmaya başlarsa o zaman. Yıllarca alt yapı kaldırmıyor,alt yapı yok yalanına sığınıp istedikleri zaman hızları arttırdılar.

• valla öyle süt limanda değiller hani
    super box baglantı geçmişim.comertlik gösterdikleri yok bizim gibi arkadaslara
    buda cebim ikiside türkcell

• ttnet te hala akn mevcut upload tarafında

• Taylanddan selamlar. Yıllardır burada 100 Mbit ve üzeri upload hızları veriliyor. Güncel durumda ben 700/700 mbit FTTH fiber kullanıyorum, istersem 24 ay taahhüt ile 1000/1000 mbit e geçebiliyorum. Daha ucuza 1000/100 mbit var. Eve kadar fiber çekiyorlar, router beleş, kurulum beleş, çoğu pakette taahhüt yok. AKK/AKN yok ve Tayland 3.cü dünya ülkesi ve internetini çok pahalı denizaltı kablolardan temin ediyor bizim gibi Avrupanın dibinde değil!

Altyapı yetmiyor filan tamamen palavra, nereye yetmiyor ulan? VDSL2 den herkese 300 mbit verin demiyoruz ama fiber olan yerlerde uploadı 5 mbit ile sınırlandırmak nasıl bir beceriksizliktir? Benim evime gelen fiberi çeviren GPON ünitesi 2.5 gbit down, 1.25 gbit up kapasitesinde ancak 1gbit ethernet çıkışı var haliyle. İleride internet servis sağlayıcım isterse başka ONT vererek bana 2 veya 2.5 gbit hızında internet sağlayabilir. Türkiyede ise 100mbit alanlar ooo süper diyor, nereye süper ulan o 100 mbiti ben sınırsız 4G mobil hattımda alıyorum zaten denizin ortasında! 5G de başladı Taylandda, yakında her yere yayılacak, sonra ver elini 1gbit hızlar!

Aha şuraya 900/500 olarak ayarlı (online hız değişimi yapılabiliyor, upload ve download hızı ayarlanabiliyor beleşe) olan 700/700 Mbit paketimi koyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seamewe5 -- 11 Nisan 2020; 4:40:49 >

• en büyükitelemelerden olan özelleştirme saçmalığından kurtulmak lazım.
    kamu kurumlarını siyasetçi müdahelesinden de arındırmak lazım.
    teknokrasi her alanda en mantıklı çözüm olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seamewe5

Taylanddan selamlar. Yıllardır burada 100 Mbit ve üzeri upload hızları veriliyor. Güncel durumda ben 700/700 mbit FTTH fiber kullanıyorum, istersem 24 ay taahhüt ile 1000/1000 mbit e geçebiliyorum. Daha ucuza 1000/100 mbit var. Eve kadar fiber çekiyorlar, router beleş, kurulum beleş, çoğu pakette taahhüt yok. AKK/AKN yok ve Tayland 3.cü dünya ülkesi ve internetini çok pahalı denizaltı kablolardan temin ediyor bizim gibi Avrupanın dibinde değil!

Çok güzel örnek vermişsiniz, eline sağlık..

1-Upload hızı neden artmıyor, TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler'in videosu :https://www.youtube.com/watch?v=LCpaRR96R2M

2-Millenicom Alper bey'in upload ve hızlarla ilgili açıklaması (ilk 30 dk içinde)https://www.youtube.com/watch?v=LQoE7KYXdHM

3-10 Nisan 2020 tarihli Melih Çevik videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=Yh9Bmigv40M&t=1783s

Özetle tüm videoları izledim, sizde izleyin. Tüm ISS'lerin "neden daha fazla hız (download/upload) verelim ki" biz zaten fazlasıyla güzel paralar kazanıyoruz mantığı olduğunu videoları izleyince sizde anlayacaksınız.

Bu yüzden BTK ve Turktelekoma a karşı tüm firmalara (Türknet;Vodafonenet,kablonet,SUPERONLINE,Millenicom vs.) talep baskısı yapmamız şart. Twitterdan BTK ve Turktelekom'u etiketleyerek Twitter etkinliğimize destek verin. Küçük hızlara fahiş fiyatlar ödemekten kurtulalım.

Özetle Upload yükselmesini istemeyen diğer firmaların (Türknet;Vodafonenet,kablonet,SUPERONLINE vs.) müşterilerinin buna ilişkin baskı ve talep kurması şart! Video girişinde bundan bahsediliyor ! 20 mbit upload en az gereken değerdir. 20 mbit üzeri upload isteyenlere makul ücretlerle seçenek sunulabilsin. Yoksa bu hızlara daha çok para ödemeye, dizlerimizi dövmeye devam edeceğiz.

TT UPLOAD İÇİN #UploadHızıArtırılsın etkinliğine BTK, Turktelekom, Turknet, Vodafonenet, kablonet firmalarını etiketlemek suretiyle destek vermeniz şart.https://twitter.com/hashtag/UploadH%C4%B1z%C4%B1Art%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

#UploadHızıArtırılsın Upload hızları yetersiz. Retweet edelim.

@TurkTelekom @VodafoneTR @TurkNet @BTKgovtr @UABakanligi @krc_ysf @BTKbasin @umitonaltr @kablonet @TRSUPERONLINE

• Güncel

• Yıl olmuş 2020, bulut depolama denen bir gerçek var ancak insanlar 4-5 mbit ile fotoğraflarını yedeklerken bile işkence çekiyorlar, sıra videolara gelince internet kullanılmaz hale geliyor. Bütün suç TTNET denilen büyük tekelde ve Superonline denen küçük tekelde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.