Şimdi Ara

Türkiye'de üniversitelerin boş olmasının nedenleri nelerdir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yüksek lisansa başvurdum bir kere bölüm sözel ve siyasetle ilgili bir bölümdü mülakatım kötü değildi aslında elendim, ilgi alanımdı ayrıca. 20 civarıydı galiba kontenjan. Alınan öğrencileri araştırdım 5 tanesi matematikçiydi, ayrıca zihinsel engelliler mezunu v.b. alakasız bölüm mezunları da vardı. Ha neden aldılar bu adamları tabiki de torpille. Şimdi bu üniversitelerden bir halt olurmu? Bu adamlar bilgi üretebilirmi? Zaten bizim üniversitelerin uluslararasında hiç bir itibarı olduğunu sanmam. Hangi başarımız var teknoloji yok arge yok. Eş dostla bu iş olmaz, elin adamı sana tırnak kadar çipi çatır çatır satar. Gdo lu gıdaları afiyetle yedirir bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 25 Eylül 2014; 11:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokbeykarahan

Üniversitelerin en büyük problemi siyaset. Üniversite siyaset yeri değildir, eğitim ve bilim merkezleridir.
    Gayet tabiiki herkesin bir siyasi görüşü var. Siyasete ilgi duyanlar gitsin siyasi partiye üye olsun yapsın orada siyasetini.
    Ama üniversiteye siyaset bulaştığı anda, insanlığa ve ülkeye bir fayda gelmez üniversiteden.

Bakınız :http://nediyor.com/2014/09/23/iettden-cemaat-hamlesi-fatih-uni-hatti-kaldirildi/
    Ayrıca : 80 ve 97 dönemi sağ-sol kavgaları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Outsider

quote:

Orijinalden alıntı: Sast

quote:

Orijinalden alıntı: The Outsider

quote:

Orijinalden alıntı: Sast

Össyi kaldıracaksın harçları yıllık 20 bin yapacaksın üniversiteler kendi öğrencisini seçecek abd sistemini aynen getirip uygulacaksın herşey düzelecek amma ve lakin bizde iş ahlakı olmadığı için tutmaz, böyle gelmiş böyle gider yine de üniversite kazanmak şimdiki kadar kolay olmamalı bence

Fakirler ne yapsın? Ölsün mü

Burs kazansın

O zamanda tum universiteler gorgusuz parasi olan elemanlarla dolar. Parayi basip giriyosun kisacasi.

Zaten herkes paralı olduğu için dolmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Bende işsiz kalmamak için Hemşireliği seçtim, hayalimde hep üretken bir mühendis olmak vardı. Şimdi devlete girdikten sonra hobi olarak üretkenliğe devam edicem.

Bir reklam vardı onun gibi olmuş. hayalimde rock star olmak vardı şimdi hastanenin starıyım pişman değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: -Diabolik-

quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Bende işsiz kalmamak için Hemşireliği seçtim, hayalimde hep üretken bir mühendis olmak vardı. Şimdi devlete girdikten sonra hobi olarak üretkenliğe devam edicem.

Bir reklam vardı onun gibi olmuş. hayalimde rock star olmak vardı şimdi hastanenin starıyım pişman değilim

Bizimki de öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocaların kendi anlaşmalı olduğu kitapları aldırmalarını da buna dahil edebilirsiniz.

• Bazı kızlarda şehir dışı olsunda ailemden ayrılayım rahat bir hayat yaşayayım derdindeler.
  • Nedeni şu ki, okuyan öğrencinin işsiz sayilmamasi ve işsiz oranın düşük çıkması.

• Bizim okul gayet dolu.Kalabalıktan rahatsızız hatta.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.