Şimdi Ara

Türkiye'de Üniversite Okunmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada çıkıp "UdEmY MoRuQ QeNdİnİ GeLiShTiR" diyecek halim yok ancak uluslararası sıralamalara baktığınızda 'top tier' olarak anılan Türk üniversiteleri dünya çapında ilk 500'e zar zor giriyor. 42 üniversite olan Almanya'da 41. Üniversite olan Potsdam Üniversitesi bile Times Higher Education sıralamasına göre dünya çapında 250-300 arasında. Labaratuvar imkanları zayıf. Bilim adına bir şey yapılmıyor. Arkadaşlar bana Türkiye'de akademik araştırma yapıp Türkiye'deki çalışmaları ile ödül almış kaç bilim insanı söyleyebilirsiniz? Bakın Biontech aşısı üretilince Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Tüneci ile çoğumuz gurur duyduk ancak sizce bu insanlar çalışmalarını Almanya'da değil de Türkiye'de yapsaydı onlara yeteri kadar imkan verilir miydi? Burada trollük gibi bir amacım yok kimsenin moralini bozmaya da çalışmıyorum ama Almanya ve Fransa gibi ülkelerin en kötü üniversiteleri bile bizim en iyi üniversitelerimizden çok daha iyiyse kusura bakmayın fakat bu ülkede üniversite okunmaz.

Not: Ben de YKS'ye hazırlanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lib_dafyy -- 3 Eylül 2021; 10:40:22 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• pes edelim o zaman. evde bos bos oturalim

• Ya THE’ya ne bakıyon karabük ünisi odtüden önde orada q

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • fortunateson kullanıcısına yanıt
    Allah Allah ben öyle görmedim. Ayrıca başka kaynaklardan da farklı sonuç çıkacağını zannetmiyorum hocam isterseniz link atabilirim

• Çalışma o zaman dana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okunmazsa okuma .d

• Döviz ver gidelim pasham

• lib_dafyy kullanıcısına yanıt
    QS daha güvenilir

• Sen çalışma o zaman ben de ceng okuyup Almanya ya gitcem

• Ne yapalım peki kardeşim??!

• Enseyi karartmayın master phd’ye hala çok iyi yerlere gidiliyor top tier dediğiniz üniversitelerden. Çalışana hala fırsat çok eskisi kadar olmasa da.

• En mantıklısı üniyi Türkiye'de; master, phD yurt dışında yapmak.
    Üniversiteyi yurt dışında okumak maddi güç istiyor. Aynı zamanda liseden sonra hemen yurt dışına gitme olayı pek mantıklı gelmiyor kendi adıma. Biraz deneyim kazanmak şart.

• Neden söylediklerinle çelişip yks hazırlanıyorsun ? bot ile yunanistan’a kaçak girmeyi denemek daha mantıklı olur senin için

• Bu üniversitelerin iyisi kötüsü olayına fazla takılmadan şunu belirtmek elzem. Dünyanın en iyi üniversitesi, en iyi bilim adamları sizde olabilir ama o okuldan mezun olunca işsiz kalıyorsanız boşuna zaman kaybetmişsiniz demektir bu. Bunu temel alacak olursak Türkiye gibi fakir ve iş gücü üzerinden gelir yapmaya çalışan bir ülkede okusanızda fayda etmez. Sırf bu sebeple yurt dışına gidin okuyun pişman olmayacaksınız. Okul yarıştıranlara kulak asmayın önemli olan gitiğiniz yerin sanayisi ve maaş skalası. Öyle yaşa falanda takılmayın lisans veya lisansüstü elinizde fırsat varsa kur 10 TL iken gitmeyen boş yapar bu memlekette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 8 Ekim 2021; 4:40:32 >
  • UdEmY MoRuQ QeNdİnİ GeLiShTiR

• "UDeMy KeNdiNi gElİştir"ci değil de " mOrUq ilK 500'De ÜnİveRsiTeMiz yoHk" olmuşsun ne fark eder?

Netlerin kötüyse donanımhaber forumda başlık açmak çözüm değil derslerine çalışmalısın dostum.

• ne yapalım yani durum böyle diye okumayak mı okumazsak böyle gelir böyle gider bu durumu bizler değiştirebilliriz ayrıca türkiyede milyonlarca genç var %95 nin yurtdışına gidebilme imkanıda yok zaten

• olishernandez kullanıcısına yanıt

sen sınavla girmedin de paralı okuyordun değil mi vakıf üniversitesinde  

• boğaziçi’ne giremiyeceğini anlayınca böyle bi konu açtın herhalde

• Valla udemy, kendini geliştir moruk demeyin diyorsunuz da cornellde yüksek lisans + doktora yapmış hocamız var, düzenli makale de çıkarmış. Adam geçen ders kendisi dedi böyle platformları etkili kullanırsanız, kendinizi geliştirmeyi ihmal etmezseniz iyi yerlere gelirsiniz, benim okuduğum zamanda bilgiye erişim çok daha azdı diye. Bu adamın bir yerinden salladığını düşünmüyorum.
    Ayrıca iyi üniversite olayı da çok abartılıyor, sanki en iyi ilk 5 üniye giremezsen hiçbir şey yapamazmışsın gibi düşünüyor insanlar. Bakın kolay demiyorum, çok zor ama sırf okulunuzdan dolayı hiç iyi yerlere gidemeyeceksiniz diye bir şey yok. Bu en iyi okullardan olmayan okulların en büyük eksisi öğrencilerin en iyi okullarda okuyan öğrencilerdeki disipline, isteğe sahip olmaması. Yoksa zeka, yetenek açısından öyle bir fark yok. Top tierdekilerin disiplini, isteği varsa sende başarılı olman kaçınılmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.