Şimdi Ara

Türkiye'de toplam 1 milyon doz aşı uygulandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'de toplam 1 milyon doz aşı uygulandı

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi neticesinde birçok ülkede çeşitli aşılama çalışmaları yürütülmeye başlanmıştı. Türkiye'de ise ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanacak aşı programı Perşembe günü başlamıştı.

İlk olarak 14.01.2020 gününde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlayan aşıların 2. dozu 28 gün sonra yapılacak.

Ayrıca Bkz.Türkiye aşılamada ilk 10 ülke içerisinde

Sağlık çalışanlarının yoğun ilgisi ve aşılama programı neticesinde Türkiye an itibariyle 1.000.000 doz aşı uyguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Pazar günü yaptığı açıklamalarda ikinci parti aşıların 15 gün sonra geleceğini, toplamda 3 partide 10 milyon doz aşı geleceğini açıklamıştı. 3. parti aşıların ulaşması sonucunda toplam ithal edilen aşı sayısı 50.000.000 ( 50 milyon ) doza ulaşacak.

Ayrıca Pfizer/BioNTech firması tarafından üretilen aşıların da Türkiye'ye geleceğini açıklayan Koca  “Aşılarla ilgili sözleşmelerimiz tamam. Bu konuda hiç sıkıntı yok. 50 milyon doz aşımız gelecek. Daha sonra da yerli aşı devreye girecek. Herkese yetecek aşı var. İki hafta içinde Çin’den yeni bir parti gelecek. Üç parçada ve kısa süre içinde 10 milyon aşı gelmiş olacak. Kısa süre içinde Alman aşısı da devreye girecek. Aşılama sürecini başarılı bir şekilde tamamlamış olacağız.'' ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:https://covid19asi.saglik.gov.tr/

• Aşı getirmese : beceriksiz
    Aşı getirse : gereksiz
    Aşı olmasa : kendi bile olmuyor
    Aşı olsa : aşı değil tuzlu su
    Aşı ücretli olsa : nerede sosyal devlet
    Aşı paralı olsa : vatandaşına verdiği değer bu
    Aşı etki gösterse : zaten insanlar bağışıklık kazandı
    Aşı etki göstermese : çinden gelen aşıdan ne olacak
  • Ne oldu peşinyanlar!!!

• kimse yapamaz diyordu yaptı ve herkes suskun

• Aşıların hiç birine güvenmiyorum kim bilir içlerinde ne var. Özellikle böyle apar topar aşı yapilması çok şüpheli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşı getirmese : beceriksiz
    Aşı getirse : gereksiz
    Aşı olmasa : kendi bile olmuyor
    Aşı olsa : aşı değil tuzlu su
    Aşı ücretli olsa : nerede sosyal devlet
    Aşı paralı olsa : vatandaşına verdiği değer bu
    Aşı etki gösterse : zaten insanlar bağışıklık kazandı
    Aşı etki göstermese : çinden gelen aşıdan ne olacak

• Güzel bir gelişme.

Bu mart değil önümüzdeki mart her şey normale döner inşallah

• Her zaman söylüyorum, Türkiye sağlık hizmetlerinde son 20 yıldır gerek küresel teknolojik gelişmeler, gerekse gerçekleştirilen ulusal reformlar neticesinde adeta çağ atlamış ve çoğu ülkeye parmak ısırtan bir altyapı ve güce ulaşmıştır.. Emeği geçen herkese minnettarım kendi adıma.

• -Batarang- kullanıcısına yanıt

Sanırım daha güzel anlatılamazdı.

• Arkadaşlar kendileri değil miydi vakaları tam olarak vereceğiz diyen ? 2000 vaka 2000 vaka bi anda 30.000 demeye başladık bunları hemen unutup yok cehape şöyle böyle

Adamlar vakalarda yalan attı hasta vaka saçma sapan ayrımlar yaptılar bunu hemen unuttunuz. Yapılan işi takdir ederiz ama yapılmayanları eleştirmek yanlış değil 20 yıldır Akp seçmenleri bunu anlayamadı

• Kerem5466 K kullanıcısına yanıt

Vaka sayılarının 2000'den neden biden 30000'e çıktığını aslında bakanımız açıkladı. Sanıyorum ki o haberi kaçırdınız. O zamanki hasta sayıları sadece hastanede yatan hastaların sonuçlarıydı. Testleri pozitif çıkıp eve gönderilen evde karantinaya alınan hastalar açıklanmıyordu. Daha sonrasında bunlarında açıklanması istenince çıkan sonuç tabi ki de yüksek oldu. Sağlık olayına siyasi gözle bakmadan konuyu araştırmanızda fayda var.

• Evde yatanların neden açıklanmadığını söyleyebilir misiniz ? Onlar covid sayılmıyor mu ne saçma bi ayrımdır . Ayrıca ben siyasi bir gözle bakmıyorum üstteki arkadaşlara ithafen yazdım chp heykel diksin şöyle yapsın iki taraf içinde böyle insanlar oldukça halimiz vahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem5466 -- 21 Ocak 2021; 10:14:27 >
  • Kerem5466 K kullanıcısına yanıt

Hocam sadece evde yatanlar değil aslında testi pozitif çıkıp herhangi bir semptom göstermeyenlerde tabloda yoktu. Yani kısaca vaka sayısından hasta sayısı açıklanmaya başlandı. Ben bunun için size aşağıda bir iki link paylaştım oradan bir bakın isterseniz. İsterseniz daha detaylıda arama yapabilirsiniz.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-55082062

https://www.evrensel.net/haber/419778/toplam-vaka-sayisi-neden-kamuoyuna-aciklanmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4FFF1D2F0

Hocam sadece evde yatanlar değil aslında testi pozitif çıkıp herhangi bir semptom göstermeyenlerde tabloda yoktu. Yani kısaca vaka sayısından hasta sayısı açıklanmaya başlandı. Ben bunun için size aşağıda bir iki link paylaştım oradan bir bakın isterseniz. İsterseniz daha detaylıda arama yapabilirsiniz.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-55082062

https://www.evrensel.net/haber/419778/toplam-vaka-sayisi-neden-kamuoyuna-aciklanmadi

Hocam haberleri okudum içeriklerde sadece artık vaka sayısını da paylaşacağız yazıyor nedeni açıklanmıyor. Demek istediğim o günlerde neden açıklamadınız ? a tam bir cevap yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem5466 -- 21 Ocak 2021; 11:2:5 >
  • Hızla şu süreç bitsede rahatlasak artık. Dışarda neysede iş yerinde boğuluyoruz maskeyle.

• Bunların yarısı kendi uydurman. Kim diyor aşıya gereksiz diye? Aşı ücretli olsa ile paralı olsa aynı anlama geliyor zaten. Madde sayısını arttırmak için boş yapmışsın. Ve evet aşı işsiz kalmış, ekmek teknesini kaybetmiş, alım gücünü kaybetmiş bir millet için ücretsiz olmalı bu doğru. Etki gösterse kısmını da yine daha önceki maddelerde olduğu gibi uydurmuşsun. Kim diyor arkadaş zaten bağışıklık kazandı diye. Hangi cahil o?

• %10 plasebo olsa 900 bin kişi aşı denemeleri bizde %92 endonezyada %65 brezilyada %50 etkinlik raporlandı iyimser davranıp ortalaması %75 alsak 675 bin sağlık çalışanının virüse karşı bağışıklığı kazandığı sevindirici bir haber.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.