Şimdi Ara

Türkiye de Plastik Sektöründe hammadde kalmadı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
131
Cevap
0
Favori
9.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 84
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • s_s64 (10 mesaj) babadol (10 mesaj) Mete Can Karahasan (7 mesaj) Musty86 (5 mesaj) paker (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (69 mesaj) Mobil (50 mesaj) Mini (11 mesaj) (1 mesaj)
  • @
70 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: Kayı Boylu

Biz plastik üretmiyoruz ama bizde de hammadde sıkıntısı var üstelik yurtdışından alıyoruz Türkiye'de üretimi yok.

Yani bu küresel bir sorun. Acayip zam geldi hammadde ürünlerine.

Herkes eve kapanmış , hammadde üreten çalışıyorsa bunun bir risk primi oluyor , normal.

Adam üretim yapıyor kazancı belli , kripto para alsaydı katlardı mesela.

• Hahahaha! Ne saf adamlarsınız ya! Petrol krizi yaşanırken hiç mi aklınıza gelmedi eyvah, petrol üretmenin artık kârlı bir işletme olmayacağı? Aramco'ya neredeyse her ay saldırı oluyor, geçen sene petrol borsası çöktü negatife geçti, daha hâlâ kuyuların açık kalmasını mı bekliyordunuz? Hindistan'da Çin'de hava kirliliği ortadan kalktı, gökyüzü göründü... bütün bunların işletme maliyetlerine, işlerin kendini çekip çevirmesine bir bedeli olacak herhalde, havadan ucuza kapatmayı mı bekliyordunuz!
    Parayı veren düdüğü çalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • belediyeler geri dönüşüm toplama konusunda başarısız

en büyük sorumlusu belediyedir

• Katılıyorum.Bizzat ben plastik fabrikasında çalışıyorum.Depoda ki arkadaşlarım hammadde alımını durdurdular.Çünkü yüzde yüz zam yapmışlar.Haliyle tüketiciye de zamlı yansıyor bu sefer alan olmuyor.Bizim fabrika mal satışını durdurdu.Şuanda depoyu dolduruyorlar büyük ihtimal.(Banyo Aksesuarlari Üretiyoruz).

Eger düzelirse o zaman satışlar başlar diye düşünüyorum.Birde başka yerlerin hammadde değilde kiloyla çapak satın aldığını duydum.Boyle giderse cidden sıkıntı olucak.Bizde üretim hala devam ediyor bakalım neler yapıcaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kağıt toplayıcılar boş şişeler iyi para ediyor dedi ne kadar olduğunu söylemedi.

• Kardeşim ham madde problemi sadece plastik sektörü için değil tekstil başta olmak üzere bütün sektörlerde mevcut. Bunun temel sebebi çin ihracatının şu an çok büyük kısmının amerikaya yapılıyor olması ve boş konteyner bulunamaması haliyle navlun fiyatlarının uçması ayrıca pandemi döneminde çin ihracatının durması daha sonrasında çin yeni yıl tatili.
    Olayı siyasete falan bağlamışsınız ama ağır saçmalamışsınız adamların ürettikleri ürüne kim daha çok para verirse ona satıyor bu da ticarette gayet normal bir durum. Şu an Türkiye değil tüm dünyada böyle bir kriz var ve başta avrupa olmak üzere birçok ülke bu krizden ciddi etkileniyor.

• Belediye falan diyorlar hala. Ne belediyesi? Kamyon o çöpü belediye alana kadar kaç tane kağıtçı çöpü kurcalayıp plastiği, şişeyi alıyor haberiniz yok mu?

Çöplükte bile tekrar satılıyor daha düşük fiyattan.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Kardeşim ham madde problemi sadece plastik sektörü için değil tekstil başta olmak üzere bütün sektörlerde mevcut. Bunun temel sebebi çin ihracatının şu an çok büyük kısmının amerikaya yapılıyor olması ve boş konteyner bulunamaması haliyle navlun fiyatlarının uçması ayrıca pandemi döneminde çin ihracatının durması daha sonrasında çin yeni yıl tatili.
    Olayı siyasete falan bağlamışsınız ama ağır saçmalamışsınız adamların ürettikleri ürüne kim daha çok para verirse ona satıyor bu da ticarette gayet normal bir durum. Şu an Türkiye değil tüm dünyada böyle bir kriz var ve başta avrupa olmak üzere birçok ülke bu krizden ciddi etkileniyor.

Hocam 1 liralık kripto para 5 lira oluyorsa , yeri ve zamanı geldiğinde 1 liralık hammaddenin de 3 lira olması doğal.

Sermayeyi küçümsememek lazım.

• Bu haber doğru sera örtüsü plastikleri en iyisi 19-20 bandından 32-35 lira civarına fırladı.

• www.tedoya.com

Arkadaşımın firması bir göz gezdirin.

• İşte hep bunlar taktik kokan haraketler bir iki kişi battı diyecekler sonra herşey tavan fiyattan satılacak.
    Vileda olmuş 169 lira şaka gibi.
  • Dünyada kriz var ama konu başlığı Türkiye'de hammadde kalmadı vs :D yorumlarda da yönetim vs diyen insanlar var. Sonra ülke neden gelişmiyor

• Çok akıllı birisi değilim ama bu krizi Çin istemediyse ben de birşey bilmiyorum. Dünyanın tüm elektrikli batarya kaynaklarına sahipler, petrol rezervleri yok. Petrol tükenip elektrikli araçlar yaygınlaşsa bundan en çok Çin yarar sağlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcanon

Filamentler zamlanmasın da

Baş parmağın tasarımı manidar olmuş.  

• 1 kilo poşet 50 lira olur yakında

• Bizim komşu dükkan habire ham madde alıyor. Plastik kapak basıyor. O nasıl buluyor peki.

• Pahaliya satiyor

• Şu an düşük maliyetli üretip zam gelince piyasaya da zamlı verecekler herhalde malı. Fırsatçılığı çok severler.

O yapmasa malı piyasaya verse toptancı, o yapmasa satıcı fırsatçılık yapacak.

Anlaşılan şu ki ahlaksızlık ülkece yer etmiş içimize.

Sat normal fiyatından zam gelince zamlı alırsın zamlı satarsın. Zam gelmemiş parasını ödediğin hammadde ile ürettiğin ürünü neden bana pahalı satıyorsun.

Kendi sermayenden al pahalıya. İlla bize ödetecekler.
    |
    |
    Veysigz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • En fazla kullanılan hammaddelerden Pp ye %220 den fazla zam geldi.Hammaddeciler 3-5 gün geçerli fiyat teklifi veriyor.Bazi hammaddelere zam değil indirim geldi mesela.

Stok sorunu yok bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 13 Mart 2021; 17:29:5 >
  • Arkadaşlar, bende plastik hammadde ile üretim yapan bir firmada çalışıyorum, zamlar bazı kalemlerde %150 nin üzerinde. Yakın zamanda iyice pahalilasacak. Zamlar dolar üzerinden % ile yapılıyor. Dolar da artar ise fiyatlar otomatik olarak çok daha yükselecek. Her üründe, geri dönüşüm ile üretilen hammadde kullanılamıyor. Kaldı ki geri dönüşüm fiyatları bile çok ciddi zamandı.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.