Şimdi Ara

Türkiye'de oyun fiyatlarına zam endişesi: Avrupa Komisyonu incelemeye aldı! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
8.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • cs go 4.99 usd ye düştü tr fiyatı 15 tl idi. kur 1.8 den alınsa 9 lira olması lazımdı. haberde hata var

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarısin

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Editörlerden bilgi akıyor maşallah...

Avrupa'nın aldığı karardan, Avrupa Birliği içerisinde olmayan Türkiye'ye ne, genel merkezi ve çalışma ofisi Amerika'da olan Steam'e ne ? Avrupa'nın alacağı kararın bizim yahut Steam için hiçbir bağlayıcılığı yoktur, kendi bölgesini ilgilendirir. Rusya fiyatları çoğu zaman bizden de uygun, orayı da etkileyen birşey olmayacak, Brezilya fiyatlarını da...

Endişeyi yaratan muhteşem zekasıyla editör sadece normalde bu kadar mesaj olmazdı insanlar biraz mantıklı düşünse

türkiyede habercilik bu oldu ya. 1i 10 yapmak, clickbait baslıklar atmak
    sadece dh değil tüm teknoloji siteleri adeta bi hurriyet. haber içeriklerinin %70ı direkt yanlış, ekleme, abartma

aynı cümleyi 10 kere tekrarlamaya hiç değinmiyorum bile. ufak bi kesim dışında ki okur kitlesi de bundan rahatsız değil sanırım baksanıza bu konu bile 10 sayfa olmuş eyvah oyunlar pahallıcak yorumlarıyla hiç düşünmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Sen editörlük yapma kardeş.

Ooo bu ne ki sitenin baş editorü sırf eleştiri geldiği için kendisine millete psikolojik problemli troller diye hakaret ettiği bir ortamdan ne beklenirki.Olağan şeyler.Biri clickbait haber yapar diğeri üyelere hakaret eder
  • çocuğada söz verdim indirime girsin gta 5 alacağım diye.bu durumda sakata gelirim.sevgililer gününde falan indirime girermi bu oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

Evet korsan oyun kullanarak o oyunu yapan yazılımcıların kul hakkına girmiş oluyorsunuz vebali boynunuza Sizin gibi çoğu kişi korsan kullandığı için türkçe altyazı çıkarmıyor olabilirler mi

Rus oyuncuların %75'i PC ve konsol oyunlarını yasadışı olarak alıyorlar sen ne diyorsun yahu

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Korsan_Oyun_Kullaniminda_5_Siradayiz-83224.htm

Şu listede ki Brezilya, Rusya, Almanya ve Çin gibi ülkelerin hepsi çıkan tüm oyunlarda dil desteği alıyor özellikle de korsan kullanımında dünya'da başı çeken Rusların dil desteği almadığı oyun yokken sen kalkıp ''korsan kullandığınız içi Türkçe altyazı çıkarmıyorlar'' gibisinden komik bir cümle kuruyorsun

Bir şeyleri savuncam diye komik duruma düşmeyin. Adamlar Türk milletine değer vermiyorlar, iplemiyorlar bu kadar basit.

Zamanında birileri ( 9-15 yıl )

"Türkiye de oyun satacaksan en azından Türkçe alt yazı koymak zorundasın" diyebilseydi şimdi böyle olmazdı.

Bunu şimdi yapabilirsin ama sadece "Falanca, Filanca Oyunları Yasakladı", diye bir haber başlığı atılır.

Tıpkı yıllar önce F Klavyenin ölüme terk edilmesi gibi.

• pahalandırın ak-47...
    50tlden fazla vermem hiçbir oyuna.
    oyunlar 50 euro desek asgari ücretin 30da biri. Durum bu iken elin avrupa'lısı bile 1500 euro civarı asgari ücret ile korsan çekiyor.

Live long Zamunda, Live Long Torrent...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 5 Şubat 2017; 3:50:8 >
  • Dünyadaki en pahalı eğlence oldu oyun oynamak. İyi bir oyun bilgisayarını araba fiyatına satıyorlar 8+15 bin liraya oyun bilgisayarı var yahu.

Konsollar oyunlar şunlar bunlar derken minimum 5 bin lira elden çıkıyor. Saçmalık.

En güzel yolunan kazlar oyun dünyasında.

İlerde serverlar üzerinden başka bilgisayarlarda çalışan oyunlar oynayacağız sadece internet ve oyun kirası ödeyeceğiz az kaldı. Yoksa duruma uyanan oyuncular yavaş yavaş parasını çekeceksin bu dünyadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bir Avrupa, bir Türkiye vergisi ödüyorsun öyle düşün. Dijital almak hiç o kadar kolay değil. MadMax çıkınca 60$'ı 60TL yaptılar yine de 110 tl tuttu tüm matrah bedelleriyle.

git battlefield 1 yada titanfall 2 gibi multiplayer oyunlar( madmax tomb raider gibi rpgler 10-20 saat hikaye oyunları tek kötü yanı bitince kenara atıyoruz kalıyor öyle) al gör adamlar çok basit 60 usd ise 60 usd vergi ıvır zıvır yok düz fiyat
    origin çok iyi bir sistem değil ama aral game gibi sapık kazıkçı firmaların baskılarına bakmıyorlar
    ama sana tavsiyem ea accesse bakmanı tavsiye ederim ben xbox ea access var çok iyi bir çok oyun sadece 65 tl aldım
  • boykot edin almayın
  • Oynadığımdan değil ama almam olur biter öyle durumda.
  • Şu an en ucuz oyunlar Steam'de, sırayla Rusya-Türkiye-Brezilya'da. Bu da döviz kuru nedeniyle oluyor. Steam bölgeye göre fiyat belirliyor dolar kuru 1.8 değil yanlış yazmış haberde arkadaş. Döviz kuru şu an örnek verecek olursak CS:GO anahtarlarında 3.3. Oyunlarda ise valve bölgeye özel fiyat belirliyor ve başka bölgede kullandırtmıyor o oyunu. Eğer ki sabit fiyat uygulamasına gidilirse Steam bir çok kullanıcıdan darbe yer. Rusya-Türkiye-Brezilya gibi nüfusu ve Steam kullanıcısı çok olan ülkeleri Steam'in kaybetmek isteyeceğini sanmıyorum. Napıcaklar bizim açığımızı 5'er milyonluk İsveç-Norveç-Danimarka mı kapatacak ?
  • Arkadaş hiçbir şeyde bizi avrupadan saymazlar. Ama iş bişey satmaya gelince avrupa bölgesindesiniz. Tilt oluyorum ya.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Eğer olursa öyle birşey (aleyhimize olduğu için kesin olur a.satayım) TORRENT RISES durumu yeniden bu coğrafyada
  • Zam endişesi mi. Sağ olsun devletimiz bizi bu gibi durumlara güzel hazırladı.

• Fiyatlarda sabit kur yok, isteyen yayıncı istediği kurdan fiyatı belirliyor. Fiyatlara göz gezdiren herkes bunu mutlaka fark etmiştir, emin olmak için SteamDB sitesinden karşılaştırma yapabilirsiniz. O yüzden bu inceleme geçersizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 6 Şubat 2017; 16:49:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolar kurunun düşük tutulması diye bir durum yok

her firma kendi istediği fiyatı istediği ülkeye koyuyor
  • soldier_x kullanıcısına yanıt
    Kıl hakkı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vah vah evde bütün gün oyun oynayamacağım artık napacam ben dışarıda nasıl bir hayat var onu bile bilmiyorum ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun oynamak için 90'lara gençliğimize dönmeye , çelik çomak, elim sende,
    yakar top, saklanbaç oynamaya zorlanıyoruz.

• Vay be! Haber doğru çıkmış olabilir!

Geçmiş tarihli haber ama kaçırmışım ben bu mevzuuyu. Bu haberin yayınlanmasından tam 3 ay sonra, Mayıs-Haziran 2017 tarihinde Bandai Namco oyunlarına yalnızca Türkiye'de %100 zam yapıldı; diğer hiçbir bölge böyle bir zam almadı. Kimlerin haberi var bilmiyorum ama kimsenin umrunda olmadı bu olay. Ben farklı konular içerisinde ve farklı platformlarda birkaç defa dile getirmiştim bu konuyu. Büyük ihtimalle bugün de kimsenin umrunda olmayacak çünkü 2 sene önce yapılan toplu zammın haberini bugün yapmak garip görünebilir. Yine de bilin diye söylüyorum; bu zam yalnızca Türkiye'ye ve Türk oyuncularına yapıldı.

05.05.2017 tarihinde @Gazali Çetinkaya "Tekken 7'nin Steam Fiyatı İki Katına Çıktı" diye haberini yapmıştı ama 03.05.2017 tarihinde Bandai Namco oyunlarına gelen zamları gözden kaçırmıştı. Haziran ayına kadar bu zamlar sürdü. O günden beri tüm Namco oyunlarını %100 zamlı satın alıyoruz. O günden sonra çıkan da tüm Namco oyunları hâlihazırda %100 zamlı geliyor.

Geçmişte aşağıdaki listeyi oluşturmuştum. Kaynak için steam.db gibi geçmiş satış fiyatlarını görebileceğiniz sitelerden kontrol edebilirsiniz.

DRAGON BALL XENOVERSE: 

November 27, 2014 - 75 TRY
    November 14, 2016 - 60 TRY
    June 1, 2017 - 119 TRY

DRAGON BALL XENOVERSE 2:

August 15, 2016 - 75 TRY
    May 10, 2017 - 149 TRY

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Season Pass:

October 27, 2016 - 37 TRY
    May 18, 2017 - 74 TRY

NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 3 Full Burst:

December 2, 2014 - 49 TRY
    June 1, 2017 - 89 TRY

NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4:

November 17, 2015 - 75 TRY
    February 2, 2017 - 40 TRY
    May 10, 2017 - 89 TRY

NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM Revolution:

December 2, 2014 - 75 TRY
    January 27, 2016 - 49 TRY
    June 1, 2017 - 89 TRY

Dark Souls: Prepare to Die Edition:

February 16, 2015 - 31 TRY
    May 3, 2017 - 59 TRY

DARK SOULS™ II

November 27, 2014 - 59 TRY
    June 14, 2017 - 119 TRY

DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin:

April 1, 2015 - 39 TRY
    January 2, 2017 - 119 TRY

GOD EATER 2 Rage Burst:

July 19, 2016 - 75 TRY
    June 1, 2017 - 149 TRY

ONE PIECE BURNING BLOOD:

August 3, 2016 - 75 TRY
    June 1, 2017 - 149 TRY

ONE PIECE PIRATE WARRIORS 3

July 9, 2015 - 75 TRY
    November 14, 2016 - 60 TRY
    May 3, 2017 - 119 TRY

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.