Şimdi Ara

Türkiye'de ÖTV ve KDV İndirimi yaparak nereye varabilir? Burda bir mantık hatası varmıdır? Gelin.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
5
Favori
29.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
96 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam istediğiniz bir araç varsa buyrun birlikte hesaplayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flap-jack kullanıcısına yanıt
    Yani sanırsın kur 2 liraya düştü, herşey güllük gülistanlıkmış gibi bir de televizyona çıkıp neşeli neşeli açıklama yapıyorlar

Yapısal reformlar

Yapısal reformlar

Neymiş bu yapısal reformlar

• Hayir o oyle degil adam a dese hakli b dese hakli.

Yahu her sey Rte ile ilgili olmak zorunda mi aktroll?

Konuya iliskin, gercekten bu vergi indirimi ne ise yarayacak???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 1 Kasım 2018; 1:56:18 >
  • sektörel bazlı vergi düşürülmesi bu ülkeye büyük bir zarar vermektedir. mobilya inşaat yada otomotiv sektörünün bu ülkeye cari açığı düşürme açısından hibçir faydası yok. fakat indirim yapıldı.

cari açığı düşürmede faydalı olan firmalar zamanla hükümetin kayırdığı sektörlere geçeceklerdir. bunun da ülkeye kalıcı bir zararı olur.

özetle hükümet seçimlere kadar geçici rahatlama için ülkeye kalıcı zarar vermeyi göze almış durumda. buda bence şaşırtıcı değildir.
  • dolar 7 liraya geldiğinde artık ÖTV kaldırılmalı demiştim

şimdi dolar 5.60 seviyesinde şimdi biraz düşürmüşler 2 aylığına... fazla bir etkisi olmayacaktır halka... sadece enflasyon sepetinde ürün fiyatları düştü demek için yapılan bir hamle gibi duruyor

Bunun yerine doları 6.5 seviyesinde tutup ÖTV'yi kaldırsalardı daha mantıklı bir hamle görürdüm tabii kendi açımdan , onların ne amacında olduğunu bildiğim için yapmazlar tabii ki özellikle 31 mart

seçimleri ve yıl sonu enflasyonu daha önemli onlar için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Piyasa DURDU

Alim satim yok

Türkiye normalde asla indirim yapamaz otomobil vergisinde ama sektorun yuzde 70i DURDU ve bu oran daha da artacak

Yillardir diyorduk ya verginin dusmesi icin arac almamaliyiz diye

Ama bazi salaklar da bizi dinlemiyor "nasilsa az zarar ediyorum" diyip yılda 3 tane sifir araba değiştiriyorlardi ya hani (1 tane alip yillarca binene yine bir sey demiyorum sonucta ihtiyac)

Hah iste bu ekonominin icine tükürdü ve suanda bizim dedigimiz boykot cok ani bir sekilde sadece 1 ayda zorunlu olarak olustu artik araba alabilen yok

Kapisinda milletin aylarca passat bekledigi kibirli insanlara kotu davranan vw suanda yana yana musteri ariyor birini dusunurken yakalasa yakasina yapisiyor aman efem soyle indirim yapalim boyle yardimci olalim

Umarim otomobil vergileri iyice iner
    100000tl verip 0.9 TSI full boş polo aldığına sevinenler vardı forumda.

• ekonomik krizin etkisi daha başlamadı, geliri az olanlar fazla bankaya bulaşmasın, mümkünse kendi geliri üzerinde harcamalar yapmasın. ocak sonrası çok fena giren çıkan olacak millete...
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Zaten Erbakan'ın arkasından gelenlerde sıkıntı var. Ama bu teknik bir sıkıntı değil ki, bu tamamen ahlaki bir yetersizlik.

• Severek izliyoruz hocam..

Geçen aksam dayımlar bizdeydi.. Senin için onunla kavga ettim hocam!!

:)
  • Kısacası çözüm, Maliye ve Hazine Bakanımız damat Berat'ın dalga geçtiği yapısal reformlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

100000tl verip 0.9 TSI full boş polo aldığına sevinenler vardı forumda.

Alıntıları Göster
    Bunlar mahfetti piyasayi zaten

Al işte reno sümbül 75 80den başlıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Hayir o oyle degil adam a dese hakli b dese hakli.

Yahu her sey Rte ile ilgili olmak zorunda mi aktroll?

Konuya iliskin, gercekten bu vergi indirimi ne ise yarayacak???
    kdv yükseltse araba alamıyoruz diye yine konu açarsınız.

müzminleştiniz iyice
  • Yahu bu ulkede bir kere yapilan bir seye yanlis dedin mi sen aktroll? Su piyasada ben asla otv dusurulsun demedim, dolar 2-3 dolaylarinda belki demisimdir. Ulan hic bir halttan anlamayan bir guruhsunuz ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: the.crack.man

Zaten Erbakan'ın arkasından gelenlerde sıkıntı var. Ama bu teknik bir sıkıntı değil ki, bu tamamen ahlaki bir yetersizlik.
    Maalesef hem ahlaki hem teknik gibi..
  • Ben kendi cebime bakarım vergi indirimi işime gelir ama Telefon ve Elektronik eşalarda işime geliyor :)
    Devlet zarar edebilir ama benim kazandığım parada sonuçda belli bir miktar dolayısı ile ekonomiden önce ben kendimi düşünürüm önce can sonra canan olayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

Severek izliyoruz hocam..

Geçen aksam dayımlar bizdeydi.. Senin için onunla kavga ettim hocam!!

:)
    Nasıl yani hocam aman yapmayın etmeyin:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

kdv yükseltse araba alamıyoruz diye yine konu açarsınız.

müzminleştiniz iyice

Alıntıları Göster
    Hocam şöyle bir açıklama yapsalardı zamanında, piyasa bunu olumlu algılardı. Şunu hiçbir zaman unutmayın;

"Ekonomiyi yönetmek şeffaf olmak ve süprizlere açık olmayacak şekilde beklentileri yönetmektir."

Örneğin Berat Albayrak ya da önceki Hazine ve Maliye Bakanları çıkıp 2018 Ocak ayında şunu deseydi;

" Biz önümüzdeki 6 ay sonra başlamak üzere her 6 ayda ÖTV'de 10 puan indirim yaparak 2 sene sonunda ÖTV'yi kaldırmayı planlıyoruz." deseydi.

İnanın Türk Lirası değer kazanırdı? Hemde vergi gelirlerinden devletin vazgeçmesine rağmen. Neden biliyor musunuz?

Çünkü o zaman siz öngörülebilirliliği arttırıyor ve akılcı adımlar atan bir hükümet imajı veriyorsunuz bu da güven demek. Bu durumda da insanlar Türkiye'nin geleceğine dair yatırım yapmak için sıraya girer.

Beklentirleri yönetmek çok önemlidir. Çoğu zaman faizden bile daha etkili bir silahtır. Ama bu bizi yönetenlerde yok gibi birşey maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal19

Kısacası çözüm, Maliye ve Hazine Bakanımız damat Berat'ın dalga geçtiği yapısal reformlar.
    Yapısal Reformlar ile dalga geçen bir Hazine ve Maliye Bakanının olduğu bir ülkeye yabancıların giriş yapması gerçekten inanılmaz. Sanırım zor durumda kalan yabancı fonlar büyük risk alıp geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Ben kendi cebime bakarım vergi indirimi işime gelir ama Telefon ve Elektronik eşalarda işime geliyor :)
    Devlet zarar edebilir ama benim kazandığım parada sonuçda belli bir miktar dolayısı ile ekonomiden önce ben kendimi düşünürüm önce can sonra canan olayı..
    Ama işte anlatmaya çalıştığım şey kısa vadede bir kerelik indirim olur uzun vadede yine fiyatlar artar, kredi faizleri artar. Kısacası fakirleşiriz hocam:)
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Ben alacağım şeyi 1 kere bilemedin 2 kere alıyorum sonra zaten almıyorum.
    Ben alacağım 2-3 parça ürünü aldıktan sonra isterse %60 fiyatlar artsın dünya umrumda olmaz ki
    Herkes önce kendini düşünüyor. Türkiye Türk Lirası yerine Euro ya geçmediği sürece durumlar kötü olur
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.