Şimdi Ara

Türkiye'de neden savaş çıkmadı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Siz hükümetin arkasında mi durdunuz yoksa reisin arkasını mi korudunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sehzade23

Gelen yorumlara bakıyorum kizmayin ama malesef kendimizi kandirdigimiz cevaplar bunlar yok biz turkuz ataturkcuyuz yada devletimize bagliyiz söylemleriyle olmaz bu iş bu ekonomi böyle devam etsin insanlar bir hayatlarını idame ettiremesinde göreyim ben o devletciligi.

Yorumlardan birinde petrolden bahsedilmiş kar elde edilemicekse somurulemicekse neden işgal edilsin denmiş doğru. Hükümet zaten somurulecek zenginliklerimizi bir bir sattı memleket zaten bişey üretebilen bir ülke değil doğal zenginlikte yok petrol gibi haliyle elimizdeki bu fakir topraklara dışarıdan bir ülke müdahalesi mantıklı gelmez kimseye ancak ekonomik saldırılar ve iç isyan sanırım bizim sonumuzu getirebilecek tek yöntem

Ekonomik açıdan darbe vurulması çok kolay bir ülke burası iç savaş içinde fazlasıyla ayrışmış grup var

Amerika NASDAQ da yada DOW JONES ( borsaları )bir tane ABD devletine ait şirket söyle.Yok.Ne yani herşeyde amerikadan örnek veren insanlar neden bunu görmez.İstediğin şirkete ortak olabilrisin.Gir APPLE al GOOGLE al İNTEL al istediğini alıp sömürebilirsin senin bu kafa ile.
    Devlet karlı iş yapamaz. Tabi ki devletin kar getirmeyen işleri yapması ve üretmesi gerekiyor.Sağlık Emniyet Eğitim ve bilim gibi.
    Sovyetler birliğinde şirketlerin hepsi devletindi.Ne oldu. O uzaya çıkan ,Nükleer teknolojiyi üreten , Dünyanın en büyük 2. silah ihracatcısı ne oldu sonunda .Battı ve dağıldı.Devlete ait şirket olmamalı.Olursa da ülkede üretilmeyini üretmeli oda zamanla borsaya açılmalı yada kısmi özelleştirme yapılmalı.
    Bak THY her yıl zarar açıklardı . Dünyada da tanınan bir marka değil.
    Türk telekom her yıl zarar yapardı ve çok kötü bir teknoloji vardı.
    Vakıfbank , Halkbank Bunlar her yıl görev zararı açıklardı.

Keşke Ziraat Bankası , TCDD , Çaykur , TEİ, ROKETSAN bunlarında bir kısmı borsaya açılsa .

• Somurecek baska millet varmı bizim gibilerini bulmuşlar niye savaş cikarsinki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece bir yıl içinde asker, polis, memur, sivil 400'e yakın vatandaşımızı teröre kurban verdiğimiz bu ülkede savaşın olmadığını mı iddia ediyorsunuz

Kıbrıs harekatında toplam 497 şehit vermiş bir ülke olarak bizzat Erdoğan'ın açıklaması ile 355 şehit verilmiş bir ülkenin daha nasıl bir savaş içinde olmasını bekliyorsunuz

Son algı da bu mudur yani
    Tamam terör var ama başka devletlere harp ilan etmedik, buna da şükür mü diyeceğiz şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli65

Sadece bir yıl içinde asker, polis, memur, sivil 400'e yakın vatandaşımızı teröre kurban verdiğimiz bu ülkede savaşın olmadığını mı iddia ediyorsunuz

Kıbrıs harekatında toplam 497 şehit vermiş bir ülke olarak bizzat Erdoğan'ın açıklaması ile 355 şehit verilmiş bir ülkenin daha nasıl bir savaş içinde olmasını bekliyorsunuz

Son algı da bu mudur yani
    Tamam terör var ama başka devletlere harp ilan etmedik, buna da şükür mü diyeceğiz şimdi

400 kişi ? Sen buna savaş mı diyosun hocam bunun adı terör savaş değil. Kafanı biraz ırak a biraz suriyeye ve ortadoğuya çevirirsen bir bak ölü rakamlarına anlarsın savaşın ne olduğunu. Bu halimize şükretmemiz lazım lakin dert islam coğrafyası oldugu için sıra ne zaman bize gelecek diye düşünüyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sehzade23

quote:

Orijinalden alıntı: ferrero78

nİYE ÇIKSIN

Diğer Müslüman ülkelerde niye çıktı ?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti binlerce yıllık devlet geleneklerine sahip bir temelde inşa edilmiştir.

Ortadoğu’daki ülkeler bırak devlet olmayı millet olmayı başaramamış toplumlardır.

Ülkede iç savaş çıkartmaya çalışıldığını biliyoruz bunun örnekleri mevcut gezi parkı, 15 Temmuz işgal girişimi gibi.

Bunların hiçbiri tutmadı çünkü Türk Milleti içerisindeki diğer ırklara mensup vatandaşları ile Anadolu ruhunu, birlik ruhunu korumaya devam ediyor, devam da edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 16 Aralık 2017; 12:53:14 >

• KortX kullanıcısına yanıt
    baştan ofsayt. arabistan'da kabe gibi kutsal bir yer var. eğer arabistan'ı dümdüz ederse dünya ayaklanır. tüm ülkeler karışır, olaylar çıkar. dünya savaşı sebebi sayılabilir. siz müslümanları ne kadar küçük, silahsız, teknolojisiz görseniz de isyan isyandır.
  • Tek Sevdamız Türkiye kullanıcısına yanıt
    Teknolojinin olduğu bir tane İslam ülkesi yok ayaklansa ne olacak?

Ayrıca ben zaten durduk yere dümdüz eder demedim. Tabii ki şu an kalkıp bombalasa dünyadaki birçok ülkenin tepkisini çeker, hatta kendi vatandaşlarının bile tepkisini çeker. O işler zaten o kadar kolay değil. Adamlar önce basını manipüle ediyor ardından halkın gazıyla oraya girip düzeltiyorlar.

Afganistan'da yapılan da birebir buydu zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 16 Aralık 2017; 14:16:31 >
  • Savaş çıkmasına gerek mi var savaş çıkarsa çıktığı gibi elbet bir gün biter.Ama soğuk savaş hiç sonuçlanmayacağı için daha fazla işe gelir

• Niye çıksın sorusuna verdiğiniz cevap, diğer müslüman ülkelerde niye çıktı olmuş. İlginç yani Türkiye müslüman bir devlet olmasa iç savaş ihtimalini bile düşünmeyeceksiniz demek ki. Yani sonuç olarak iç savaşın çıkması için müslüman bir devlet olmak yeterli sizin gözünüzde.

Türk'lerin tarihi geçmişinin pek bir önemi yok sanırım!

Arkadaş haklı sormuş, niye çıksn?
  • Neden çıkmadı ? Çıkması için sebep lazım.

Ya bahane olacak, ''nükleer silah bulduk'' gibi.
    Ya mezhepsel ya ırksal yada buna benzer bir ''anti-demokratik'' bir sebep.

Bahane işi zor bana göre. Dünya kamuoyu denen bir olay var. Her ne kadar 17 sene önce 6 milyar insanı salak yerine koymuş olsalar da, şu saatten sonra bu tarz bahaneler pek bir işe yaramayabilir, kaldı ki bu işe yarasa bile işgal gerektirir. İç savaş değil.

Mezhep olarak ülkemizde yaygın tek bir mezhep var. Diğer ülkeler gibi her sokaktan farklı bir mezhep fırlamıyor.

Irk olarak problem çıkabilir. Fakat burada eldeki tek malzeme Türk-Kürt olabilir. Oda gerek mantıklı hareket etmek isteyen insanlarımızın çokluğu ki bu eğitimle oluyor, gerekse Kürt kökenli olsa dahi (benim gibi) Pkk ve türevlerinden ölesiye nefret eden devletine bağlı insanların da var olması sebebiyle pek mümkün değil bana göre.

Geriye tek bir sebep kalıyor. Laik-Muhafazakar çatışması. Son 15 senedir bu noktaya doğru savruluyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Bununda mümkün olacağını sanmıyorum, çünkü her ne kadar farklı noktalarda olsak da,Türkiye denilince biraz da olsun kendimize gelebiliyoruz.

Olsa olsa, bir diktatör yaratıp dünyaya tehdit olarak palazlandırmak kalıyor. Akp hükumeti buna doğru koşuyor. Fakat destekleri yurt içinde dahi gün geçtikçe azalıyor. Mümkün olacağını düşünmüyorum. Doğru veya yanlış şahsi yorumlamam bu şekilde.

• Çünkü arap değiliz. Savaş çıkmayan başka bir örnek : İran.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek Sevdamız Türkiye kullanıcısına yanıt
    Kabenin ticari getirisi çok fazla

Sadece suudların değil İsrail'in de işine gelmez kabenin yıkılması

Hacılardan gelecek

Cihat dümeni ile silah satacak oradan gelecek

Korkmayın yani

Kabenin şu anda en büyük hamisi israil ve Amerikadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli65 -- 18 Aralık 2017; 8:49:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.