Şimdi Ara

Türkiye'de neden insandan çok araba var? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
3.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ....DevoN....

Ülkeller ile kıyasamadım. Sokağa çıkınca insandan çok araba görüyom. Buna dayanarak söyledim.

Alıntıları Göster

Baktiginiz muhitle alakali demekki. Ki trafikteki her arabanin icinde minimum bir insan olmasi gerektigine gore, boyle bir sey gorebilmek icin otoparka bakmaniz lazim.

O yuzden aslinda sadece cok araba var demek istediginizi var saydim. Az cok demek icin de bir seyle karsilastirmaniz lazim, neye gore cok kime gore cok. Evet IStanbulun geliri yukske bazi semtlerinde cok araba var ama Turkiye geneline bakinca Dunyada araba sahipligi olarak baya gerideyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 2 Ağustos 2021; 21:1:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Baktiginiz muhitle alakali demekki. Ki trafikteki her arabanin icinde minimum bir insan olmasi gerektigine gore, boyle bir sey gorebilmek icin otoparka bakmaniz lazim.

O yuzden aslinda sadece cok araba var demek istediginizi var saydim. Az cok demek icin de bir seyle karsilastirmaniz lazim, neye gore cok kime gore cok. Evet IStanbulun geliri yukske bazi semtlerinde cok araba var ama Turkiye geneline bakinca Dunyada araba sahipligi olarak baya gerideyiz.

Alıntıları Göster

Türkiyede ortalama bir aile 3 çocuk doğuruyor zaten.

Anne, Baba ve 3 Çocuk 5 kişi yapıyor. Bunlar da 1 arabada.

Ama Anne çalışmıyor, Baba az maaş alıyor ve 3 çocuk var. Buna rağmen Baba o arabayı sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:3:57 >

• Burada beni İlkokul terk diye aşağılıyorsunuz, ki lisans mezunuyum, hepinizden iyi İngilizcem var büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:10:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

sorsan millet aç, kafeler avmler dolu, trafik kuyruk

asgari ücretli güvenlıgın altında 0 km araç var.

bunu söyleyince insanlar seni şak şakcı olarak tanımlıyor, sanki bir siyasi partiyi değerlendirmede tek kriteri ekonomiymiş gibi.

muthis bir analiz gercekten

• En basit avrupayla yıllık araç satışlarıyla kıyaslayabilirsiniz. Mesela hemen hemen aynı nüfusa sahip Almanya'da yıllık 3 milyon sıfır araç satılırken bizde sadece 700 bin civarı sıfır araç satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

muthis bir analiz gercekten

Alıntıları Göster

Köfteci Yusuf'a gelen müşteri kitlesinin çoğu varoşdur ama altlarında araba var.

Köfteci Yusuf abileri ucuza köfte, kahvaltı ve sınırsız bedava çay vermese HİÇBİRİ gelmeyecek oysa ki. Bu müşteriler öyle varoş ki, bedava boş ayran şişeleri getir bana diyor sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:16:11 >
  • ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt

O zaman lisansa uygun konu aç.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

O zaman lisansa uygun konu aç.

Ben yüksek lisans da yapsam gene İlkokul terk deyecen bana.

Bu arada diploma belirliyor ne olduğunu, açtığın konu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:17:31 >

Sana kimse ilkokul terk demiyor, ilkokul terk seviyesinde konuları öne çıkarmayın deniyor. Lisans mezunu olduğunu söylüyorsun ama okuduğun cümleyi anlamaktan acizsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Sana kimse ilkokul terk demiyor, ilkokul terk seviyesinde konuları öne çıkarmayın deniyor. Lisans mezunu olduğunu söylüyorsun ama okuduğun cümleyi anlamaktan acizsin.

Demek ki herkes Lisans mezunu.

Bu yüzden İlkokul terk deme.

• Demek ki herkes Lisans mezunu, sen İlkokul terk diyorsun

• Yüksek Lisans'da yapsam gene İlkokul terk diyeceğiniz için aslında bir önemi yok. O yüzden ilkokul terk deyin.

Ama hepinizden iyi ingilizcem var büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:32:2 >
  • Her ne kadar ülkede bütün herkes üniversite mezunu deseler de, bu Köfteci Yusufdaki 3 çocuklu VAROŞ ailelerin üniversite mezunu olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM. Tek kelime ingilizce de bilmezler ama altllarında ARABA vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 2 Ağustos 2021; 21:27:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ....DevoN....

Her ne kadar ülkede bütün herkes üniversite mezunu deseler de, bu Köfteci Yusufdaki 3 çocuklu VAROŞ ailelerin üniversite mezunu olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM. Tek kelime ingilizce de bilmezler ama altllarında ARABA vardır.

Herkes universite mezunu diyen de herkesin arabasi var diyende ayni yanilgi iste.

Etrafindaki uc bes kisi ile tum Turkiyeyi oyle zannediyorsun.

• Sen bir de telefonlara bak, herkesin cebinde 3 milyarlık telefon var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ne anlatiyon haci sen??

sen mi karar veriyon kimin varos olduguna?

neye gore karar veriyon?

varosun acilimi nedir? varos parasi olmayan midir? o zaman sen varosun da altindasin, mazot alacak param yok demissin

kofte yemeye giden adamin altinda sanirsin sifir mercedes var. almistir hasbelkader 10-15 yasinda bi araba, kullaniyodur

nufus 83 milyon, kayitli otomobil sayisi 13 milyon, otomobil ortalama yasi 13.2

rakamlarla konus, kahve agziyla degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Disco Volante

Sen bir de telefonlara bak, herkesin cebinde 3 milyarlık telefon var

Telefonu bir kere alırsın biter. Araba, hem çok daha pahalı, hem de benzin-mazot koyması var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ne anlatiyon haci sen??

sen mi karar veriyon kimin varos olduguna?

neye gore karar veriyon?

varosun acilimi nedir? varos parasi olmayan midir? o zaman sen varosun da altindasin, mazot alacak param yok demissin

kofte yemeye giden adamin altinda sanirsin sifir mercedes var. almistir hasbelkader 10-15 yasinda bi araba, kullaniyodur

nufus 83 milyon, kayitli otomobil sayisi 13 milyon, otomobil ortalama yasi 13.2

rakamlarla konus, kahve agziyla degil

Köfteci Yusufun müşteri kitlesine varoş deniyor.

rakamlar icin bisey diyemedin mi?

• Araba alıyorsun da mazotunu nasıl koyuyorsun peki?

Adamların belki 100 bin lira borcu vardır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.