Şimdi Ara

Türkiye'de mutlu olanların oranı %52,4 [Her 10 kişiden 7'si gelecekten umutlu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Naganzo (1 mesaj) M3lank0lik (1 mesaj) TEHET (1 mesaj) grandeamore (1 mesaj) baranel (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Türkiye'de mutlu olanların oranı %52,4 [Her 10 kişiden 7'si gelecekten umutlu]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1377 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırması sonuçlarını paylaştı. Mutlu olduğunu beyan eden 18 ve üzeri yaştaki bireylerin oranı, 2018 yılında yüzde 53,4 iken 2019 yılında yüzde 52,4 oldu.

Mutsuz olduğunu beyan eden bireylerin oranı ise 2018 yılında yüzde 12,1 iken 2019 yılında yüzde 13,1 oldu.

Kadınlar erkeklere göre daha mutlu

Mutlu olduğunu beyan eden erkeklerin oranı, 2018 yılında yüzde 49,6 iken 2019 yılında yüzde 47,6 oldu. Kadınlarda ise bu oran, 2018 ve 2019 yıllarında değişmeyerek yüzde 57,0 oldu.

Eğitim durumuna göre mutluluk düzeyi incelendiğinde; 2019 yılında en yüksek mutluluk oranı, yüzde 55,4 ile bir okul bitirmeyenlerde görüldü.

En yüksek memnuniyet oranı asayişte

Kamu hizmetlerinden memnuniyet düzeyleri incelendiğinde; 2019 yılında asayiş hizmetlerinden memnun olduğunu beyan edenlerin oranı yüzde 75,5 oldu.

Bunu sırasıyla yüzde 72,2 ile ulaştırma, yüzde 67,1 ile sağlık, yüzde 61,1 ile Sosyal Güvenlik Kurumu, yüzde 54,8 ile eğitim ve yüzde 53,5 ile adli hizmetlerden memnuniyet takip etti.

Her 10 kişiden 7'si gelecekten umutlu

Kendi geleceklerinden umutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı, 2019 yılında yüzde 70,0 oldu.

KAYNAK:https://www.internethaber.com/yasam-memnuniyeti-arastirmasindan-bomba-sonuclar-turkiyede-bakin-kimler-mutlu-foto-galerisi-2082903.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEHET -- 19 Şubat 2020; 15:35:6 >

|
    |

• Araştırmayı tüike atanmış akpliler direk kurumda yapmış galiba.Yada çok şükür diyen nefes almayı yaşamak sananlara sordular artık nasıl anketse
    Geçensene ülkemizde 55 milyon insan antideprasan kullanmış. Çok mutlu olduklarından herhalde. Bu arada ülke 80 milyon.

• Yarbay
    5816 Mesaj
    Araştırmayı tüike atanmış akpliler direk kurumda yapmış galiba.Yada çok şükür diyen nefes almayı yaşamak sananlara sordular artık nasıl anketse
    |
    |
  • Yarbay
    4265 Mesaj
    Geçensene ülkemizde 55 milyon insan antideprasan kullanmış. Çok mutlu olduklarından herhalde. Bu arada ülke 80 milyon.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    okumayın kaynak tüik
    |
    |
  • Yüzbaşı
    483 Mesaj
    CSB vaktinizi yemeyin.
    |
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    %52,4 evet oyu oranı değil miydi
    |
    |
  • Yarbay
    6981 Mesaj
    tuik i gordum kalani okumadim.

Bu arada, zamaninda yuksek yaparken tuik verilerini bolca kullanirdik. Yapilan tum istatistiki calismalar uc asagi bes yukari gercegi yansitirdi. Simdi boyle bir calisma yapacak arkadaslarin vay haline. Adam bi analiz yapiyo,cikan sonucu yorumluyor gercekle alakasi yok. Yaptigim testten suphe eder insan. Acaba yanlis yontem mi kullandim diye.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    tüikten sonrasını okumadım
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,180
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.