Şimdi Ara

Türkiye de ilk HD7970 Kullanıcı İncelemesi(X3627-P10018) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
388
Cevap
0
Favori
16.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Karttı aldığımdan en uzun oyun oynama sürem 35dk bf3 de oldu. Onda 1125e1575de sorun çıkartmadı. Bu konuyu bugün daha detaylı inceleyeceğim o zaman onuda ilk mesajda belirtirim

Cevabınız için teşekkür ederim. Oyunlarda stabil olduğu en yüksek hız bizim için en önemlisi olduğundan bu konudaki gözlemlerini belirtirseniz sevinirim. Tabi bunların yanısıra sıcaklık ve gürültü gibi durumlardan da bahsetmeniz faydalı olacaktır.

Buarada BF3'ün optimizasyonundan şüphe etmeye başladım. Yahu çok fazla detay yok. Genelde açık arazi, gökyüzü 2d. Tamam çok geniş haritalar ama görünürde fazla bir şey. En azından HD7970 ve GTX580 gibi kartları zorlayacak kadar bir şey yok. Çok başarılı gelmiyor bana. Bir Crysis değil açıkcası.

yok artık crysis değil mi crysisden çok daha detaylı ve iyi kasmasıda çok normalbi ultrada oynayın ne demek istediğimi anlıcaksınız

Oynadım, oynadım ama 2d bir gökyüzü beni etkilemiyor. Sanatsal olarak iyi olabilir ancak teknik açıdan Crysis'in verdiği doygunluğu veremiyor. Nesne kalitesi olarak Crysis hâlâ kafakafaya yarışır bu oyunla. Bir de ayrıntıları ekleyin. Crysis'te her ağacın, yapraklarının gölgeleri bile ayrı hesaplama gerektiriyordu. Etraftaki çalı çırpı, dal, taş, ot, böcek vs. vs. Aşırı derecede ayrıntı vardı. Çizgisel değildi ve o dönem için en geniş haritaları sunuyordu (Stalker ile birlikte). BF3'ün daha parlak olan dünyasından başka pek bir yenilik sunduğunu söyleyemeyeceğim. Tabi karakter animasyonları, patlama efektleri vs. çok iyi ama yani Crysis'i gördükten sonra, hatta 4 yıl önce görüp yıllarca farklı mod'larla uçurduktan sonra BF3 ne heyecan veriyor ne de zorladığı sistemin hakkını...

Ama dediğim gibi, yıllar içinde gelişen grafik teknolojisi sayesinde sanatsal anlamda daha iyi bir iş çıkarılmış. Zaten genelde insanları etkileyen de bu oluyor. Özellikle konsollara özel pek çok oyun bu noktadan vuruyor insanları. Yoksa ayrıntı olarak daha uzunca bir süre Crysis referans oyun olarak kalacak ve çıkacak oyunlarla karşılaştırılacak.

Buarada şunu da belirteyim, Crysis her ne kadar teknik anlamda sağlam grafikler sunuyor olsa da artık ekran kartlarını denemek için referans olamaz. Zira Crysis salt shader ve doku gücüne bakan bir oyundur. O nedenle eski mimarili kartlar daha başarılıdır. Bugün grafik teknolojisinde geçerli olan yahut gelişmekte olan nokta geometri gücüdür. Bu konuda da DX11 destekli, özellikle de tessellation gibi efektleri bünyesinde barındıran oyunlar test edilmelidir.

hocam ben olaya kaplama ışıklandırma efektler açısından baktım ve battlefield 3 açık ara önde

• Ben de onu diyorum işte. Aradan 4 yıl geçmiş, o kadar olsun. Görsel olarak göze daha hoş gelmesinin sebebi de bu. Ama teknik anlamda Crysis'i hâlâ yakalayabilmiş bir oyun yok. Ayrıca mod'larla birlikte doku kaplama ve gölgelendirme gibi detaylarda da Crysis çok çok iyi durumda hâlâ. @Dante vardı, Crysis'le baya uğraşıyordu. Onun verdiği ekran görüntüleri ve videolarda kaplamalar ve gölgelendirmeler çok çok iyiydi. Bakalım, Frostbite2 için de güzel mod'lar çıkarsa daha sağlıklı karşılaştırmalar yapabiliriz.
  • quote:

Ben de onu diyorum işte. Aradan 4 yıl geçmiş, o kadar olsun. Görsel olarak göze daha hoş gelmesinin sebebi de bu. Ama teknik anlamda Crysis'i hâlâ yakalayabilmiş bir oyun yok. Ayrıca mod'larla birlikte doku kaplama ve gölgelendirme gibi detaylarda da Crysis çok çok iyi durumda hâlâ. @Dante vardı, Crysis'le baya uğraşıyordu. Onun verdiği ekran görüntüleri ve videolarda kaplamalar ve gölgelendirmeler çok çok iyiydi. Bakalım, Frostbite2 için de güzel mod'lar çıkarsa daha sağlıklı karşılaştırmalar yapabiliriz.

crysis cidden aradan o kadar zaman geçmesine rağmen hala üstün.crysis 2 ise tam hayal kıraklığı oldu.orjinal aldım ama multisini taş çatlasa 1-2 saat oynamışımdır.bf3 de grafikler iyi ama ne bilim bi dolgunluk gerçeklik hissetmedim.zannetmiyorum bf3 e mod çıkacağını.hala frostbite1 le yapılan bad company 2 ye birşey çıkmadı..

• BF3 her yönüyle Crysis e göre üstündür aksini iddia eden ise Grand Pazarda arkadan dolaşan Mortarcı Noobtur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beatles33 -- 18 Ocak 2012; 13:26:37 >
  • quote:

Canavar Bf3 ultrada driver sıkıntısı çekiyor. High ultra karışık bir ayarda kullanıyordum gtx580ni şu anda olması gereken farkı görüyorum. Yanımda 2-3 bomba patlarken çatışmanın ortasında fps 77 oldu en az ama ultrada fps gtx580 seviyelerinde vede min fps daha kötü gibi. Yeni çıkacak driver ile hallederler diye umuyorum.

hocam bf3 ün birinci ss sinde sol üstte yazan sıcaklık,bellek kullanımı gibi olan verileri hangi programla yaptın söyleyebilirmisin.bu arada benim kartlarda b2k oynarken bazen bellek yetmiyor 1080p de ultra ayarlarda ve dx bilmemne error alıyorum sendede oldumu bu?
  • Bf3 ile crysis baya farkli bir birinden crysis direk herseyi hesaplatiyor kartlara detaylar cok iyi bf3 de durum boyle degil zaten high ile ultra arasinda bir fark bile yok neredeyse. Detaylar cok iyi degil ama isiklandirma ve efektler cok guzel ama bu kadar gerisi crysis ile yarisamaz. Bf3 konsolcu mantigi ile yapilmis isiklandirma ve detaya kasilmis ama orta genel anlamda cok guzel bir oyun cikmis. Oyunu oynarken grafikler crysisdendaha iyi gibi geliyor crysisde durup incelemek gerekiyordu detaylar ici hizli gecerken o kadar fark edilmiyor.

Bu arada hala duzgun bir hiz bulamadim gunluk kullanmak icin. 1125 cok voltaj istiyor ve cok isiniyor kartta yazik vede kulaklik olmayinca ses sisteminde ses seviyesi yuksek olsa bile fan sesi duyuluyor(olmasi gerekenden cok).

Dodomoco 30 almissin daha ne demissinde oyun asiri lagli oluyor oynamak zevkten cok iskence zaten bf3 de keyif almak icin 40+ lazim.

Birde internetteki cogu bf3 testi single. Multide bile 20 kisinin oldugu bir map ile 64 kisinin oldugu buyuk map cok perfonmans fark ettiriyor, singleda performans iyice tavan yapiyor. İnternetteki bf3 testlerini pek dikkate almamak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Program adi soranlar konuda 2 defa soruldu 1 inde nasil acilacaginida yazdim.

• quote:

Bf3 ile crysis baya farkli bir birinden crysis direk herseyi hesaplatiyor kartlara detaylar cok iyi bf3 de durum boyle degil zaten high ile ultra arasinda bir fark bile yok neredeyse. Detaylar cok iyi degil ama isiklandirma ve efektler cok guzel ama bu kadar gerisi crysis ile yarisamaz. Bf3 konsolcu mantigi ile yapilmis isiklandirma ve detaya kasilmis ama orta genel anlamda cok guzel bir oyun cikmis. Oyunu oynarken grafikler crysisdendaha iyi gibi geliyor crysisde durup incelemek gerekiyordu detaylar ici hizli gecerken o kadar fark edilmiyor.

Bu arada hala duzgun bir hiz bulamadim gunluk kullanmak icin. 1125 cok voltaj istiyor ve cok isiniyor kartta yazik vede kulaklik olmayinca ses sisteminde ses seviyesi yuksek olsa bile fan sesi duyuluyor(olmasi gerekenden cok).

Dodomoco 30 almissin daha ne demissinde oyun asiri lagli oluyor oynamak zevkten cok iskence zaten bf3 de keyif almak icin 40+ lazim.

Birde internetteki cogu bf3 testi single. Multide bile 20 kisinin oldugu bir map ile 64 kisinin oldugu buyuk map cok perfonmans fark ettiriyor, singleda performans iyice tavan yapiyor. İnternetteki bf3 testlerini pek dikkate almamak lazim.

ama ultrada bunu veren kart varmı tek gpuda yok daha ne

• Gtx580 veriyor

• quote:

Gtx580 veriyor

Lightning demek istedin heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

BF3 her yönüyle Crysis e göre üstündür aksini iddia eden ise Grand Pazarda arkadan dolaşan Mortarcı Noobtur

bunun tartışanın aklından şüphe ederim.. battlefield 3 , crysıs 2 'den kat ve kat üstündür grafik olarak da içerik olarak da..
  • Burada bahsedilen Crysis 2 değil, Crysis (1)'dir ve gerek fizik, gerekse texture kalite ve çözünürlüğü olsun, teknik açıdan daha üstün bir grafik görmedim.

BF3 de oldukça iyidir, hatta Frostbite 2 motoru harikalar yaratır, ama M@U'nun söylediği gibi ayrıntılarda grafiksel manada bence de Crysis bir adım ötededir.

@ Poyri!!!, katın hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanı dilerim. Yanlış anlamadıysam BF3'te HD7970'in GTX580'den daha düşük performans sergilediğini söylemişsin. Yaptığım araştırmalarda, gerek site incelemeleri, gerek kullanıcı incelemelerinde HD7970'in GTX580'den hem minimum, hem de ortalama FPS'lerde daha iyi bir performansa sahip olduğunu gördüm. Sadece 1-2 yerde görsem taraflı inceleme diye düşünürdüm de, belki 10 ayrı yerde gördüm. GTX580'in Lightning modeli, düz modeline bu kadar fark atıyor mu normalde? Ya da kullandığın sürücüyle ilgili bir durum oluşmuş olabilir mi?

• 700 $ a değdimi bari ?
  • bf3 fpsleri düşük çıkmış
    3d mark 11 deki değerleri oyunlarda verebilirse o zaman iyi bir kart olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 18 Ocak 2012; 17:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

bf3 fpsleri düşük çıkmış

Multi bf3 için bence o fpsler iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: onami

quote:

bf3 fpsleri düşük çıkmış

Multi bf3 için bence o fpsler iyi

gtx580 den kötü fps değerlerine sahip bu sizin için iyiyse sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Burada bahsedilen Crysis 2 değil, Crysis (1)'dir ve gerek fizik, gerekse texture kalite ve çözünürlüğü olsun, teknik açıdan daha üstün bir grafik görmedim.

BF3 de oldukça iyidir, hatta Frostbite 2 motoru harikalar yaratır, ama M@U'nun söylediği gibi ayrıntılarda grafiksel manada bence de Crysis bir adım ötededir.

@ Poyri!!!, katın hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanı dilerim. Yanlış anlamadıysam BF3'te HD7970'in GTX580'den daha düşük performans sergilediğini söylemişsin. Yaptığım araştırmalarda, gerek site incelemeleri, gerek kullanıcı incelemelerinde HD7970'in GTX580'den hem minimum, hem de ortalama FPS'lerde daha iyi bir performansa sahip olduğunu gördüm. Sadece 1-2 yerde görsem taraflı inceleme diye düşünürdüm de, belki 10 ayrı yerde gördüm. GTX580'in Lightning modeli, düz modeline bu kadar fark atıyor mu normalde? Ya da kullandığın sürücüyle ilgili bir durum oluşmuş olabilir mi?

Driver olarak amd nin sitesinde hd7900 serisi için olan driverı kullanıyorum zaten şu anda bu seri için bildiğim kadarı ile tek driver var. GTX580 lightning in normal gtx580ne fark atacağınıda düşünmüyorum sonuçta karttı fabrika ayarları ile kullanıyordum normal 580den çok bir farkı olmaması lazım. GTX580 ile oynarken fps yine bu seviyelere düşüyordu ama bu kadar sık ve rahatsız edici olarak düşmüyordu vede daha iyi toparlanıyordu. Mesela 64 kişilik bir mapte savaşın olduğu yerden alakasız bir yerde koşarken fps 40-45 gibi oluyor nadiren 50 seviyesine geliyor 580 ile bu gibi durumlarda 50 üzeri seyrediyordu yada öldüğümüzde gelen ekran burada fpsler 60-70 civarı idi 7970 ile bu 45 filan oluyor. Ayrıca nedense oyun 40 fpsde olsa bile kasma varmış gibi ilerliyor en çok sinir eden nokta bu. bunu araştırdım biraz sırf bende değilmiş çoğu kişide varmış driver odaklı bir sorun diye bakıyorlar genelde. Ayrıca bu nedense sırf ultra için geçerli ben gtx580 ile high ultra arası bir ayarda oynuyordum ayarları buna alınca olması gereken fark oluyor ama ultrada bu fark bana göre kalmıyor neredeyse. Birde baktığınız testler single testi ise multide baya farklı oluyor fps değerleri. Sırf bir mapte 20 kişi yada 64 kişi olması bile fps düşürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

İlk Çıktğı zaman bence alınması hata bu ürünlerin çok yüksek Bi Fiyat.Bu kadar lüksde bana göre ekran kartına verilmesi pek mantıklı gelmiyor ama sonucta insanın bütcesi parası varsa isterse 5.000 tlilik ekran kartı alır.
    Hayırlı Günlerde Kullanın.

+898989898989898
  • quote:

bf3 fpsleri düşük çıkmış

Ultrada gerçekten fpsler düşük bir kaç resime baktımda fpsler 30-40 filan Birde Poyri Adlı Arkadaşımız Acaba ekrn kartına overclock yaparak bf3 ultra ayarlarda birkaç ss alabilirmi
  • Daha demin driverı kaldırıp yeniden kurdum. Kurarken control center kurulmadı vede bf3de gözle görülür bir fps artışı var. Daha önce yayınladığım ssleri kaldırıp birazdan bf3 için hem overclocklu hemde overclocksuz sslerden oluşan test koyacağım konuya

İşin garip tarafı diğer tüm testler aynı kaldı ama bf3de iyileşme var bf3 de garip bir durum oluyor galiba.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.