Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜRKİYE'DE HERKESİN BİR DÖNEM UYDUĞU KURALLAR(NOSTALJİ)

68
Cevap
3
Favori
1.807
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> TÜRKİYE'DE HERKESİN BİR DÖNEM UYDUĞU KURALLAR(NOSTALJİ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      857 Mesaj
      18 Şubat 2010 11:36:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Sanırım en iyi çocukluk dönemini yaşayan kuşak 82-88 yılları arasında doğan nesildir.
      Bu nesilden öncekiler yokluk çekebiliyorlardı (atari-sega-play station- vs..) bundan sonraki nesilde iyice sanal dünya üzerine kurulu.

Ben 85 liyim ve mükemmel bir çocukluk yaşadım. Yeri geldi atari oynadım yeri geldi sega alınca havalara uçmuştum.
      Telli plastik arabalarla oynadım yeri geldi kablolu kumandalı arabayla oynadım.
      Yaş biraz büyüyüncede bilgisayarla tanıştım. Hemde tam zamanında.

Şimdiki nesile bakıyorumda çocukluklarını hiç yaşayamıyorlar. Hep ekran başında sanal alemdeler. Sokağın tadını alamıyorlar. Sokağa çıksalarda artık oynayacak yer yok. Bizim zamanımızda çok boş yer-arsa vardı.

Mahalle maçları, istop, tek vuruş, alman kale, 9 aylık, misket, saklambaç, vb. ne oyunlar oynadık, keşke o günlere dönebilsem.

Hocam 86'lıyım harfi harfine katılıyorum dediklerine. Gerçekten bizim dönemimizde her şeyden biraz vardı. Evde atari oynardım, arkadaşlarım çağırınca sokağa çıkıp mahalle maçı, akabinde aylık, alman falan oynardık. Yetmedi mi, atari salonuna giderdik, haggar, mustafa, street fighter, mortal kombat oynardık :) İlkokul 5. sınıfa giderken ps1 çıkmıştı, arkadaşımın abisi almıştı, onların evine gidip izlemek için çıldırıyordum, çok pahalıydı aldıramamıştım evdekilere. O zamanların tadı bir başka kaldı hafızamda. İçimden hala o zamandan beri görüştüğüm arkadaşlarıma hadi gelin bi sokak arasında aylık oynayalım diyesim var, hoş desem de kırmazlar beni :)
      |
      |

• Binbaşı
      1707 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:16:24
      Ne günlerdi be
      Aynılarını yaşadık fazlası var eksiği yok
      |
      |

• Yüzbaşı
      739 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:23:55
      Bodrum - Ethem Tarlası (bu kuralların yaşandığı yegane sahamız) ahhh ahh şimdi gördüm 10 tane dublex bina yapmışlar...
      |
      |

I'm a poor lonesome cowboy
      I'm a long long way from home
      And this poor lonesome cowboy
      Has got a long long way to roam
      ________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
      Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead
    • Root Admin
      8584 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:38:52
      Hepsi harfiyen doğru.
      |
      |

Macbook Air 11"/iPhone5/iPod4th32Gig/iPad1st/iPadmini2Retina64Gig
      Sony NWZ-ZX1/Sony MDR-1A/BT/ AKG K518DJ
      PlayStation4/PlayStation3/PS Vita
      LG 32MB25HM 82 Full HD Monitor
      Logitech Driving Force G29
      Asus N552VW-FW149T

• Yarbay
      2090 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:45:24
      biz bunların hepsini yapardık. fakat şimdiki çocuklara acıyorum... bütün hayatları pc oyunlarından ibaret. şu 2006 yılında çocuk olan nesil büyüdüğünde asosyallik denen olgu çok büyük bir problem olacak ülkemizde.
      |
      |

• Yarbay
      6684 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      renault21ci

18 Şubat 2010 13:57:39
      kurallar her yerde standarttı be

hey gidi günler

hagi
      |
      |

silvia
    • Teğmen
      205 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:06:38
      futbolcu ismi takma olayı vardı sırf o yüzden 1 saat geç başlardı maç.ben hagi olucam ben hakan olucam,hayır olm hakan benim hem forvetim hem senden daha uzunum vs
      |
      |

• Emekli Admin
      11956 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:19:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Sanırım en iyi çocukluk dönemini yaşayan kuşak 82-88 yılları arasında doğan nesildir.
      Bu nesilden öncekiler yokluk çekebiliyorlardı (atari-sega-play station- vs..) bundan sonraki nesilde iyice sanal dünya üzerine kurulu.

Ben 85 liyim ve mükemmel bir çocukluk yaşadım. Yeri geldi atari oynadım yeri geldi sega alınca havalara uçmuştum.
      Telli plastik arabalarla oynadım yeri geldi kablolu kumandalı arabayla oynadım.
      Yaş biraz büyüyüncede bilgisayarla tanıştım. Hemde tam zamanında.

Şimdiki nesile bakıyorumda çocukluklarını hiç yaşayamıyorlar. Hep ekran başında sanal alemdeler. Sokağın tadını alamıyorlar. Sokağa çıksalarda artık oynayacak yer yok. Bizim zamanımızda çok boş yer-arsa vardı.

Mahalle maçları, istop, tek vuruş, alman kale, 9 aylık, misket, saklambaç, vb. ne oyunlar oynadık, keşke o günlere dönebilsem.

Katılmamak elde değil.

Ayrıca kurallar çok hoş olmuş, harfiyen hepsi uygulanıyordu.
      |
      |

Hiperaktif Bilgisayar Kullanıcısı @ 40°

• Binbaşı
      1707 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:58:04
      Hele ateri salonlarının o havası atmosferi...

Mortal combat, Tekken, King of fighter...O zamanlarda ilk versiyonları vardı
      |
      |

Reklamlar
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.