Şimdi Ara

TÜRKİYE'DE HERKESİN BİR DÖNEM UYDUĞU KURALLAR(NOSTALJİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akranlarımı bulup tekrar o zamanlardaki gibi bir maç yapmak hayallerimin sıralamsında üst seviyelerde yer alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

quote:

Orijinalden alıntı: Şikayetname

Hepsini yapardık ya mükemmel,duygulandım valla

sen genelde tek devrelik olan gönlü alınan ezik olurudn ama neyse... ne güzel günlerdi ya

Ben sen miyim olm,girerdim show yapardım hayırdır

• 35. Skor ne olursa olsun akşam!? saati yaklaştığında "Golü atan kazanır." kuralı işlerdi.
  • Yalnız hangi şehre giderseniz gidin 1-2 ufak fark dışında bütün kurallar aynıdır. Kim uydurmuş, nasıl tüm ülkeye yayılmış bu kurallar çok merak ediyorum. Sanırım gizli bir örgüt var ve her ay başka bir şehre, başka bir mahalleye gidip bu kuralları yayıyorlar
  • ne top patlattik be
  • 38. Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa; o top çizgiye kadar götürülür ya popo dürtmesi yada yere yatıp kafa, burun, alın gibi vucut kısımlarının dürtmesi ile gol atılırdı.

en süperi bu her maçta böyle gol muhakkak olur hatta baska yerlerimizle bile atardık
  • Yuhh ya hepsi yemin ederim hepsi var

41.Kaleler taştan olduğu için atılan şut önce defansa çarpıp sonra taşın üstünden geçtiyse şutu atan takım gooll diye yaygara çıkarırdı.Rakip takımın gol değil kale üstü cevabına,gol yoksa korner o zaman ver topu diyerek racon kesilirdi.

Bunu çok yapardım

38. Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa; o top çizgiye kadar götürülür ya popo dürtmesi yada yere yatıp kafa, burun, alın gibi vucut kısımlarının dürtmesi ile gol atılırdı.

s17.gif]

• Güzel paylaşım..

Anılarım canlandı..

• -Maç heyecanıyla skor unutulur,herkes birbirine sorardı;''Kaç kaç?''diye.Ve herkes işine gelen skoru söyler ancak seyredenlerden birisinin söylediği skordan devam edilirdi.
  • Caner , Anıl , Emre hanginizseniz cevap verin oğlum
  • süper
  • O kurallar 90lara mahsus değil. 70 lerde de vardı.
  • Kurallar hala var ama kurallara uyabilecek oyuncu yok, artık herkez pc başında birbirini öldürmeye çalışıyo
  • demekki Türkiye'nin heryerinde uygulanıyormuş bu kurallar. nasıl olmuşta heryere aynı şekilde yayılmış vay be hemde hepsi aynı. hiç yurtdışında biyerde sokakta maç yapan oldumu belki ordada vardır aynı kurallar..

• yurtdisinda da kurallar var tabi ama daha farkli, bizim kurallar kadar dogal degiller. yurt disinda bi kere sokakta oynamaz kimse. her tarafta futbol sahasi vardir ve bu sahalarda kaleler kuruludur zaten. o her mac öncesi takim liderlerinden birilerinin gidip ayak numarasi büyüklügüne göre veya kaleye gececek kisiler göz önüne alinarak 10 veya 16-17 adim sayilarak kale kurma olayi yoktu. ordan kaybediyorlar bi kere
  • Hey gidi hey amma duygulandim. O dönemleri özledim valla birden dert yok tasa yok. Tek derdimiz top çizgiyi gecti mı geçmedi miydi =)
  • süper olmuşpaylaşım için teşekürler

eski günlere döndüm valla

birde benim olayım biraz farklıydımahallenin en güzel topu bendeydi büyükler maç yaptımı yaşıtlarım izlerken ben oynardım
  • Saha büyükse 5'de devre 10'da biter,küçükse 10'da devre 20'de biterdi.Bide mahalleler arası maçlar olurdu genelde kavga çıkardı herkes hazırlıklı gelirdi taşlar sopalar filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Sanırım en iyi çocukluk dönemini yaşayan kuşak 82-88 yılları arasında doğan nesildir.
    Bu nesilden öncekiler yokluk çekebiliyorlardı (atari-sega-play station- vs..) bundan sonraki nesilde iyice sanal dünya üzerine kurulu.

Ben 85 liyim ve mükemmel bir çocukluk yaşadım. Yeri geldi atari oynadım yeri geldi sega alınca havalara uçmuştum.
    Telli plastik arabalarla oynadım yeri geldi kablolu kumandalı arabayla oynadım.
    Yaş biraz büyüyüncede bilgisayarla tanıştım. Hemde tam zamanında.

Şimdiki nesile bakıyorumda çocukluklarını hiç yaşayamıyorlar. Hep ekran başında sanal alemdeler. Sokağın tadını alamıyorlar. Sokağa çıksalarda artık oynayacak yer yok. Bizim zamanımızda çok boş yer-arsa vardı.

Mahalle maçları, istop, tek vuruş, alman kale, 9 aylık, misket, saklambaç, vb. ne oyunlar oynadık, keşke o günlere dönebilsem.

Hocam 86'lıyım harfi harfine katılıyorum dediklerine. Gerçekten bizim dönemimizde her şeyden biraz vardı. Evde atari oynardım, arkadaşlarım çağırınca sokağa çıkıp mahalle maçı, akabinde aylık, alman falan oynardık. Yetmedi mi, atari salonuna giderdik, haggar, mustafa, street fighter, mortal kombat oynardık :) İlkokul 5. sınıfa giderken ps1 çıkmıştı, arkadaşımın abisi almıştı, onların evine gidip izlemek için çıldırıyordum, çok pahalıydı aldıramamıştım evdekilere. O zamanların tadı bir başka kaldı hafızamda. İçimden hala o zamandan beri görüştüğüm arkadaşlarıma hadi gelin bi sokak arasında aylık oynayalım diyesim var, hoş desem de kırmazlar beni :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.