Şimdi Ara

Türkiye'de hakettiği ilgiyi görmeyen sporlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
213
Cevap
2
Favori
4.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

quote:

quote:

quote:

Bisiklet.Türk halkı bırakın taytı kask giyeni kabullenemedi daha.Bisikletse karne hediyesi olarak görülüp 20+ yaşlarda binenlere iyi gözle bakılmıyor.Yani spordan sayılmıyor güzel ülkemde.

güzel ülkem hollanda gibi dümdüz olmadığı için olabilir mi?

Uzaktan yakından alakası yok.Bak ne diyorum çocuk uğraşı olarak görülüyor bu yaşta bisiklete mi biniyorsun diye tepki alıyorum spordan sayılmıyor bile.Bunun zihniyetle alakası var engebeli araziyle değil.MTBler ne için var sanıyorsun sen?

he bisiklet alan herkes işe dağda bayırda yokuşta sürmekle başlıyor, herkes dhdeki gibi 1.90 boyunda badici çünkü. futbola da insanlar rövaşata çekerek başlıyor ben bursada yaşıyorum, şehir merkezi dağın eteği. bisikletle ilgilenilmemesi tuhaf değil, ilgilenilmesiydi herkes her daim kullansaydı tuhaf olurdu.

türkiyede hakettiği değeri görmemek senin çevrendeki üç beş kişinin bisiklet halindeki konuşmasına bakmaz. ben "hakettiği değeri görmemek" söz konusu olduğunda o sporun fazla yapılmadığını anlarım, hiç bir ülkenin gündeminde bisiklet yarışlarıyla ilgili şeylerin daima yer aldığını, herkesin bisiklet hakkında az buçuk bir şey bildiğini sanmıyorum. ben hakettiği değeri görmek söz konusu olunca şangaydaki gibi milletin ulaşımı bisikletle sağlaması gibi bir değere bakarım. o da bu ülkede mümkün değil dedim. çünkü düz değil ve plansız kentleşme dizboyu. daha bu işi hobi olarak adamakıllı yapamayan millet mountainbiking mi yapacak?

Sen dağ başında yaşıyorsundur ama ben Konya'da dümdüz alanda yaşıyorum dostum.Herkes bisiktten anlasın ve spor haberlerinde hergün görelim diyen yok.Tepkim spor olarak görülmemesine.Konya için "Türkiye'nin Çin'i" denir bisiklet kullanımının en yaygın olduğu şehirdir ve bisiket duraklarımız bile var pasonu basıp kiralayabildiğin.Ve birçok insan işe gitmek için bisiklet kullanıyor.Olay Şangaydaki gibi çok kullanılmaysa Konya'da bu var ve dümdüz kocaman şehir.Ama olay spordan sayılmamasında.İşe gitmek için kullanabilirsin ama yaşın 20ye vardımı spor olsun diye gezmek için bindin mi tepki görürsün çocuk işi derler sadece ulaşım aracıdır gideceğin yere gidip işini görüp dönersin zihniyet bu.Daha kask takmak bile sözlü taciz sebebi.Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

dağın başında yaşamıyorum ben türkiyenin en büyük 4.şehrinin merkezinde yaşıyorum

konyayı gezmedim dolaşmadım bilmem, konyada kaç tane spora ilgi varki bisiklete olsun diye tahmin yürütebilirim anca süper ligde takımı olmadığına bakarak. ben bursa ve istanbulda yaşadım buralarda da bu işin imkansız olduğunu belirtiyorum. o yüzden "türkiyede hakettiği ilgi" kavramı geçersiz dedim.

bilmiyorum sizin orada madem o kadar ilgili millet bisiklete, niye spor olarak görmüyorlar. belki ilerde belediye bişeyler yapar, görürler.

• E-sports...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

Orijinalden alıntı: interesante

quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

quote:

Orijinalden alıntı: interesante

yoga. vücudu sağlamlaştırıyor. bel ağrılarım azaldı

Git namaz kıl.

ironi yaptığını düşündüğüm için gülüyorum.

hocam yanlış anlama ama ne alaka.. elin budisti yoga yaparken "cool" oluyorda, 5 vakit kılındığında faydalarını yabancı profosörlerin bile kabul ettiği namaz olunca neden gülüyorsun onu anlamadım..

Müslümanken namaz kılıyordum, güldüğüm şey namaz değil, namazı yoga ile kıyaslamak. Biri spor amacıyla yapılır, biri ibadet. Nasıl ki İslam'a göre yoga namazın yerini tutamazsa, spor yapan bir insan da hele ki geçmişinde namaz kılmışsa namazın yoganın yerini tutamayacağını bilir. İkisi çok ayrı şeyler ve birbirlerinin yerini tutamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interesante -- 21 Mayıs 2013; 14:37:56 >

• quote:

quote:

quote:

Bisiklet.Türk halkı bırakın taytı kask giyeni kabullenemedi daha.Bisikletse karne hediyesi olarak görülüp 20+ yaşlarda binenlere iyi gözle bakılmıyor.Yani spordan sayılmıyor güzel ülkemde.

güzel ülkem hollanda gibi dümdüz olmadığı için olabilir mi?

Uzaktan yakından alakası yok.Bak ne diyorum çocuk uğraşı olarak görülüyor bu yaşta bisiklete mi biniyorsun diye tepki alıyorum spordan sayılmıyor bile.Bunun zihniyetle alakası var engebeli araziyle değil.MTBler ne için var sanıyorsun sen?

Kesinlikle katılıyorum.Ayrıca bu yaşta bisiklete binilirmi diyenlerin yanında bir bisiklete o kadar para verilirmi diyenleride unutmamak gerek.

• Satranç.bir beyin fırtınası olan bu spor biraz unutuldu gibi.ilgiyi bırak adını bile bilmiyor insanlar santranç diyorlar.artık liseliler satranç öğrenmek yerine batak öğreniyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rash.87

Satranç.bir beyin fırtınası olan bu spor biraz unutuldu gibi.ilgiyi bırak adını bile bilmiyor insanlar santranç diyorlar.artık liseliler satranç öğrenmek yerine batak öğreniyorlar.
    ilköğretimde seçmeli ders olarak veriliyor diye biliyorum.
  • Bisiklet ve yüzme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qmandan

ilköğretimde seçmeli ders olarak veriliyor diye biliyorum.

evet.bu da güzel bir gelişme fakat yeterli olmadığını düşünüyorum.misal öğreten öğretmenlerin satranç bilgisi bakımından yetersiz olduğunu düşünmekteyim fakat hiç yoktan iyi olduğunuda kabul etmekte fayda var.
  • MotoGP
  • quote:

onun en büyük sebebi biletlerin aşırı pahalı olması.. bir yarış için 400-500 TL bilet alacak ancak belli kesime ait kişiler var.. ondan sonra neden insanlar formula seyretmiyor diyorlar.. formula pisti bana 15-20 dakka uzaklıkta, ama 500 TL nasıl vereceksin bir bilet için,

pahalı spor, anlıyorum, o arabalar, benzinler, masrafları vs çok ama çok pahalı.. ama ülkemizdede bu fiyatlarla bilet alacak kişi sayısı çok az

+1
    ayriyetten tenis oynamak,golf oynamakta çok masraflı.ben futbola giderken ayrıcalıklı olarak ücretsiz tenis oynayabiliyorduk fakat para verip gitmeye kalksan oldukça pahalı(saati 75 tl idi sanırım)

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

Ragbi
    Türkiyede sadece fulbol ve basketbol rehabet gormekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

quote:

onun en büyük sebebi biletlerin aşırı pahalı olması.. bir yarış için 400-500 TL bilet alacak ancak belli kesime ait kişiler var.. ondan sonra neden insanlar formula seyretmiyor diyorlar.. formula pisti bana 15-20 dakka uzaklıkta, ama 500 TL nasıl vereceksin bir bilet için,

pahalı spor, anlıyorum, o arabalar, benzinler, masrafları vs çok ama çok pahalı.. ama ülkemizdede bu fiyatlarla bilet alacak kişi sayısı çok az

+1
    ayriyetten tenis oynamak,golf oynamakta çok masraflı.ben futbola giderken ayrıcalıklı olarak ücretsiz tenis oynayabiliyorduk fakat para verip gitmeye kalksan oldukça pahalı(saati 75 tl idi sanırım)

malesef öyle.. bence golf, tenis gibi sporları "zengin sporu" yapma çabaları bunlar.. 1 saat 75 TL tenis için çok pahalı.. 1 saatlik gideri nedir yani, o paraya özel ders alacağın, hocayla birebir çalışacağın bir çok spor dalı var.. adamın tek yaptığı şey sahayı kiralamak.. bir işin içine para hırsı girdiği zaman o işin kalitesi düşer..

• quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwar19

formula 1 tabiki. dünyanın en güzel pistlerinden birine sahibiz. çoğu takım ve pilot pist için ölüyor. bizde seyirci yok

Bu olay tamamen milli gelir ile alakalı bir durum...
    F1 i adam gibi yerden izlemek istiyorsan minimum 400 TL lik tribünlerden bilet alman gerekiyor.. Yoksa diğer alanlardan aldığın biletlerle 5 dk da bir 2 saniye önünden vınnn diye geçen araçları görürsün başka bi şey değil...

Milli gelirin yüksek olacak cebinde paran olacak ki , padock a gidip markaların lisanslı ürünleirnin satıldığı shoplardan şapka- tshirt vs ürünlerden alabilesin.... 4 sene önce Renault Wıllams şapkasına 110 TL fiyat yazmışlar... En küçük anahtarlık bile 20 TL diyor...

Her sene yapılacak F1 organizasyonuna Bilet ve alışveriş dahil 600-700 TL para ayırabiliyorsan çok güzel bir organizasyon..
    Ama gidip 50 TL lik alandan bilet alıp , güneş tependeyken 10 dk da bir vınnnn diye 3 saniye gözüken araçları görüyorsan , padock alanında alışveriş yapmaya cüzdanın yetmiyorsa... Evinde ayaklarını uzatır çerezini içeceğini alır efendi efendi tüm yarışı an be an seyredersin...

• quote:

Orijinalden alıntı: rash.87

Satranç.bir beyin fırtınası olan bu spor biraz unutuldu gibi.ilgiyi bırak adını bile bilmiyor insanlar santranç diyorlar.artık liseliler satranç öğrenmek yerine batak öğreniyorlar.

Okullarin satranca olan desteği yok denecek kadar az. 7. sinifta ilçede 1. oldum. Okul goturmedigi için ildeki turnuvalara gidemedim.Lisede ilçede 3. oldum, futbolda ve basketbolda okulu temsil edenlere onur belgesi verilirken bana verilmedi. Suan universitede matematik bolumundeyim, satranç oynamayi bilen 100 kişiden anca 3 kişi cikar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nobby Nic

quote:

+1

Alıntıları Göster
    Buz pateni..

İzmite bundan 10 sene önce Olimpik Salon yapıldı.Açıldığı gün gitmiştim hatırlıyorum o günü..İnsanları buz patenine yöneltmek için herşeyi yaptılar izmitte.Ama öldü hergün biraz daha terkedilmeye başlandı.O ilk açıldığındaki kafeler restoranlar hepsini kapatmışlar salonun arka girişi kalmış sadece...Geçen gittiğimde öyle görünce gerçekten üzüldüm.

İşin en acı tarafı ise fiyat konusu..

İstanbul gibi büyük şehirlerde alışveriş merkezlerinin ortasına kurulan küçücük pistlere insanlar 15 dakikasına 20-25 TL gibi ücretler verirken İzmit Olimpik Buz Sporları salonu 45 dakikası 3 TL..

Gerçekten üzücü bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alister Vale

Buz pateni..

İzmite bundan 10 sene önce Olimpik Salon yapıldı.Açıldığı gün gitmiştim hatırlıyorum o günü..İnsanları buz patenine yöneltmek için herşeyi yaptılar izmitte.Ama öldü hergün biraz daha terkedilmeye başlandı.O ilk açıldığındaki kafeler restoranlar hepsini kapatmışlar salonun arka girişi kalmış sadece...Geçen gittiğimde öyle görünce gerçekten üzüldüm.

İşin en acı tarafı ise fiyat konusu..

İstanbul gibi büyük şehirlerde alışveriş merkezlerinin ortasına kurulan küçücük pistlere insanlar 15 dakikasına 20-25 TL gibi ücretler verirken İzmit Olimpik Buz Sporları salonu 45 dakikası 3 TL..

Gerçekten üzücü bir durum.

Alıntıları Göster
    Basketbol bence sorsan bir NBA yi bir euroleguedeki takımları sayabilecek insan sayısı çok az bu sporlara kayak , masa penisi , boks falan filan eklenir ama nedir bu futbol ilgisi yahu tamam seversin bişey demem ama hergün oynayıp ondan başka bişi bilmeyen birde sırf futbol için arkadaşlarını kıran insanlar bunlar. Ben basket voleybol oynayıp arkadaşlarına kötü konuşan birini görmedim

• quote:

Ragbi
    Vücut geliştirme
  • quote:

Ragbi
    Tabii ki paten.Beylikdüzü yanyolda patenle giderken polis önüme geçti durdu ve ''ehliyet ruhsat göreyim'' dedi bizim polisler çok şakacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buck Dich -- 21 Mayıs 2013; 16:58:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buck Dich

Tabii ki paten.Beylikdüzü yanyolda patenle giderken polis önüme geçti durdu ve ''ehliyet ruhsat göreyim'' dedi bizim polisler çok şakacı

Alıntıları Göster
    erkekler/bayanlar 100 metre balgam atma yarışı

maalesef hak ettiği ilgiyi görmedi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.