Şimdi Ara

Türkiye'de hakettiği ilgiyi görmeyen sporlar (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
2
Favori
4.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: |Amon|

quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

Saymakla bitmez :)
    Bisiklet
    Kayak
    Snowboard
    Dağcılık
    Trekking
    Scuba (Dalgıçlık)
    Paraşüt

Bu sporların bisiklet dışındakileri pahalı ekipman ve eğitim ücretleri sebebiyle yeteri kadar ilgiyi ne yazık ki göremiyor.
    17 yıllık kayak sporcusu olarak bir kayak ekipmanı fiyatının 500-5000 TL arasında ve saatlik ders ücretinin de 100 TL olması üstelikte kesinlikle 3-4 saatten önce öğrenilmemiş olması sebebiyle kayak tesislerinin pahalı çalışması da eklenince... Off daral geldi valla.
    Bisiklet desek onda da bisiklet yolumuz yok. Otomobiller sıkıştırır kornaya basar. Kask takar şort giyersin dalga geçer. Yüzücüyüm dersin karı gibi ağda mı yapıyorsun derler. Daha neler neler.
    Ne gerek var spor yapmaya. Oturun evde göbek büyütün boşverin iyi şeyleri.

snowboard ekipmanları için ne kadar para gerekiyor yani minimum şu fiyat diyecek olursak. Hayalim benim ama uludağa filan gidip 4-5 ders alsam + 1 hafta kalsam tonla para. Durumumu bi düzeltiyim ilk yapacağım işlerden birisi.

Ben 1-2 kere kartepeye gitmistim gercekten cok zevkli bir sey kayak ama cokta pahalli pantolon kayak takimlari teleferik parasi felan derken 100tl geciyor ve 1 gunde harcadigin bir para bu ama gercekten cok zevkli ben ilk baslarda hep dustum ama sonradan biraz kayinca cok hosuma gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rugby. Bizim millete öyle spor lazım. Zevke gelecek adamlar birbirine dalınca. Off muhteşem olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackSwordDown

HAKETMEDIGI ILGIYI GOREN SPOR:FUTBOL

GEREKEN ILGIYI GORMEYEN SPOR:BASKETBOL

Adamlar basket sahasinda futbol oynuyor.Futbol çapulcu sporudur, her apaçi kames top ve 2 tasla futbol oynayabilir ama basketbol elit bir spordur herkes oynayamaz.

Örneğin:Futbolcular birbirini bogazliyor, , çoğu ilkokul mezunu apaçi.Hic best blooper FIFA gordunuz mu?

Ama basketbolcularin hepsi üniversiteli seviyeli ve eglenceli adamlar.Best blooper NBA videolari da oldukca fazla
    m.youtube.com/watch?v=dz3Rpn-wRqE&feature=relmfu

ornegin birbirini bogazlayan futbolcular demissinde basketboldaki kavgalarda cok meshurdur yani bende basketi sever takip ederimde hani bir ron artest varken gidipte futbolcular birbirini bogazliyor demek sacma degilmi?

ayrica konuya gelirsek f1 tenis bilardo bisiklet sporlari hic. ilgi gormuyor gibi geliyor bana basket gene oldukca ilgi goruyor bence yukardakiler kadar degildir bunlar disinda esporla hayatini surduren yuzlerce kisi varken onun ne oldugunu bile bilmeyelerde var

• sekis

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Bisiklet.Türk halkı bırakın taytı kask giyeni kabullenemedi daha.Bisikletse karne hediyesi olarak görülüp 20+ yaşlarda binenlere iyi gözle bakılmıyor.Yani spordan sayılmıyor güzel ülkemde.

Bu sene Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu tarihi bir başarıyla Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı sporcusu Mustafa Sayar Genel klasmanı ve etabın tekini aldı. Kaç kişi biliyor acaba?

Türkiye'de hakettiği ilgiyi görmeyen sporlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k@llone -- 21 Mayıs 2013; 9:01:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERİC CLAPTON

skateboarding cok ilgi gormuyor ve profesyonel kayan cok az kisi var.

çok feci kayarım

• Futbol bi tek Amerika da yaygın değildir bunun sebebi Beşiktaş dır hatta bi hikaye klibi vardı onun ve diğer sporlar bende hiç merak uyandırmıyor yani futbolda heycanlı izlediğim kadar izleyemiyorum bi tek Basketbol milli takımın avrupa şampiyonasında heycanlı oluyor o kadar
  • Türkiye de futboldan başka spor var mı ki

• En büyük sıkıntı çocuklarımızı küçüklüklerinde yönlendirmemek. Bence bir çocuk 2-3 yaşına geldimi direk yüzme ile tanışmalı. Yaşı ilerledikçe de yeteğine göre yönlendirilmeli. Şahsen oğlumu 5-6 yaşında aikido ile tanıştırmayı düşünüyorum. Kendisi isterse başka bir spor dalı ile uğraşabilir. Ama mutlaka spor yapmalı...

ilgi görmeyen spor dallarına bakarsak aslında futbol ve basketbol haricinde tüm spor dalları denilebilir. Biraz imkanla ve tanıtımla alakalı tabi bunlar.

Squash ve Aikido'yu ayrıca belirtmeden geçemeceğim.

Bilardo diyen arkadaşlar, bilardo bu ülkede serserilerin takıldığı okuldan kaçılınca zaman geçirilecek mekanlarda bulunan bir oyun olarak göründüğü için zor gelişmesi...
  • martil arts sporları muay thai, wushu gibi

• Boks: çok yetenekli sporcularımız olmasına rağmen yeterli desteği göremiyorlar.. Gururumuz Selçuk Aydın'da bunlarda biri malesef

Ata Sporumuz Güreş: yüzyıllardır süre gelen kültürümüze sahip çıkmıyoruz.. Sporcuya desteği geçtim, etrafınızda kaç tane güreş salonu var

Futboldan başka spor bilmiyoruz, spor futbol futbol spor.. yazık değil mi o kadar yetenekli insanın çabalarına, onca yıllardır süre gelen kültüre

Ayrıca spor değil ama spocu olarak Murat Tolga Balıkçı.. 2 gün önce sporu bıraktığını söyledi. Kendisi engelli olmasına rağmen kainat şampiyonu, yeterli desteği göremediği için sporu bıraktı.. böyle sporcu dünyada fazla bulamazsınız

futbolcular yılda tonlarca, hayal edilemeyecek derece yüksek meblağlar kazanırken, bu sporcuların parasızlık yüzünden sporu bırakması ne kadar mantıklı sizce ? yazık değil mi
  • Profesyonel gures. Herkesin gures anlayisi rey misteryo, cef hardi.

Sorsam Mankind'i, Al Snow'u, Ken Shamrock'i, Road Dogg'u, Billy Gunn'i, Jeff Jarrett'i, Owen Hart'i, Stone Cold Steve Austin'i, The Rock'i, The Corporation'i, Debra'yi (Puppies ^_^), vb. bilmezler bon bon bakarlar.

• quote:

Bisiklet.Türk halkı bırakın taytı kask giyeni kabullenemedi daha.Bisikletse karne hediyesi olarak görülüp 20+ yaşlarda binenlere iyi gözle bakılmıyor.Yani spordan sayılmıyor güzel ülkemde.

güzel ülkem hollanda gibi dümdüz olmadığı için olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

quote:

Orijinalden alıntı: interesante

yoga. vücudu sağlamlaştırıyor. bel ağrılarım azaldı

Git namaz kıl.

ironi yaptığını düşündüğüm için gülüyorum.
  • kürek
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Amon|

quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

Saymakla bitmez :)
    Bisiklet
    Kayak
    Snowboard
    Dağcılık
    Trekking
    Scuba (Dalgıçlık)
    Paraşüt

Bu sporların bisiklet dışındakileri pahalı ekipman ve eğitim ücretleri sebebiyle yeteri kadar ilgiyi ne yazık ki göremiyor.
    17 yıllık kayak sporcusu olarak bir kayak ekipmanı fiyatının 500-5000 TL arasında ve saatlik ders ücretinin de 100 TL olması üstelikte kesinlikle 3-4 saatten önce öğrenilmemiş olması sebebiyle kayak tesislerinin pahalı çalışması da eklenince... Off daral geldi valla.
    Bisiklet desek onda da bisiklet yolumuz yok. Otomobiller sıkıştırır kornaya basar. Kask takar şort giyersin dalga geçer. Yüzücüyüm dersin karı gibi ağda mı yapıyorsun derler. Daha neler neler.
    Ne gerek var spor yapmaya. Oturun evde göbek büyütün boşverin iyi şeyleri.

snowboard ekipmanları için ne kadar para gerekiyor yani minimum şu fiyat diyecek olursak. Hayalim benim ama uludağa filan gidip 4-5 ders alsam + 1 hafta kalsam tonla para. Durumumu bi düzeltiyim ilk yapacağım işlerden birisi.

Kiralayabilirsiniz. 1 haftalığına kiralamak için uygun fiyat vereceklerdir. Veya kaldığınız otel ücretsiz temin de edebilir 1 haftalığına.
    Ben satın alayım kendi ekipmanım olsun diyorsanız öncelikle almanızı önereceğim şey ayakkabı olur. Ben genelde kayak eğitimi alan öğrencilerim için özellikle ilk alınacak asıl ekipman kayak botudur derim. Kayak ayakkabıları ayağınızın kalıbını alır bir süre sonra çünkü. O tamamen sizin olur. Snowboard ayakkabısı da öyle. Alırsınız ve sizindir en rahat ayakkabı o olur sizin için.
    Kıyafeti de hijyen açısından öncelikli olarak tercih edebilirsiniz.
    Kıyafetler özelliklerine göre 200 TL'den başlar. Şuan kullandığım ve önerdiğim genelde öğrencilerimiz için de aldığımız kayak kıyafetinin özellikleri üst seviyede, fiyatı da sezon içinde 200-260 TL arasındaydı. Normal satış fiyatı 320 TL civarında falandı. Sezon sonu ne olur durum bilmiyorum.
    Snowboard kıyafetleri de aynı civardadır muhtemelen.
    Ben snowboard'dan çok kayak üzerine çalıştığım için çok yardımcı olamıyorum. Fakat şöyle söyleyebilirim ki Türkiyenin en pahalı pistlerinden biri Uludağ. Size tavsiyem Kayseri Erciyes'e gitmeniz. Hem pistleri çok kaliteli hemde oldukça ucuz konaklama ve tesis kullanma ücretleri ödersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k@llone

quote:

Bu sene Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu tarihi bir başarıyla Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı sporcusu Mustafa Sayar Genel klasmanı ve etabın tekini aldı. Kaç kişi biliyor acaba?

+1 zevkle izledim
  • üçbüyükler olmasa iddaa olmasa futbol da izlenmez bu ülkede
  • Basketbol
    voleybol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün sporlar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.