Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.351
Cevap
75
Favori
431.724
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sözün bittiği yere varacak... 'Kapıcının bile' arabası olacak, ama yakıt koyamayacak...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yazıklar olsun.

• Sabah shell de 6.18 tl gördüm .

Tekrar tekrar baktım uyanamadım mı diye ?

Ne olacak bu işin sonu ...

Bu nasıl ekonomidir . Ülkece battık da hiç birimizin haberi mi yok ?

• durmak yok zamlara devam ..adamlar astılar kendılerını..%5 -10 tatmin etmiyor....artık %50 yapıyorlar tek kalemde..dıyecek laf bulamıyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce, Ankara iskitlerde Shell istasyonundan(ATK Petrol) lpgyi 5,73’ten aldım. Bilginize. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.ğ.u.r -- 5 Kasım 2021; 0:59:26 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, benzer bir durumu son 2 depo fullemede ben de yaşıyorum - yalnız bir istisna durum var.

LPG'de motor stop ettiği zaman benzine geçer, LPG'yi fullerim. 35 litre alırken son 2 dolumda aynı istasyonda 38 litre aldı.

Yukarıda bahsettiğim istisna durum şu: LPG regülatörünü/beynini yakın zamanda değiştirdim. Araç 79 model R12, 1.3 motor.

Yeni beyinle aracın çekişi, gaz tepkisi değişti, depo bitmek üzereyken bile bayılma olmuyor, yüksek hıza (120 km/s) bile rahat çıkıyor. Eski beyinle LPG bitmek üzereyken bayılma, çekiş düşmesi bariz hissedilirdi. Aklıma şu geliyor; yeni beyinle LPG daha rahat ve tam verimle yakılıyor, bundan dolayı depodaki yakıt tamamen tükeniyor. Haliyle depoya da tam kapasitede dolum yapılıyor. İstasyonlar arası pompa basınç farklılıklarından da olabilir.

Yakıtı da sabah veya akşam saatlerinde, nispeten hava serinken alıyorum.

Siz LPG sisteminde yakın zamanda bir değişiklik, bakım vs yaptırdınız mı? Bu depo bittikten sonra depoyu farklı istasyonlardan dolduracağım, o zaman durum daha da netleşir.

@Alperen1668

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Hayır her hangi bir bakım yapılmadı
    Kardeşim

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt

Bende hiçbişey yaptırmadım hocam

• Akmden ankamall yönünde shell tp ve lukoilde 5.57 epey bi sure indirimli yapacaklarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sincanda oturanlar aygazda 5.89

Aygaz
    (0312) 270 53 40
    https://maps.app.goo.gl/7WrtfG9VoJ4r7hjn7

• lpgnin tadı tamamen kaçtı.

• artık lpg'li araç kullanmanın bir esprisi kalmadı. yaptığım hesaplamalara göre benim araç benzinden %20 daha fazla lpg yakıyor (örneğin şehir içi 10 lt benzin / 12 lt lpg). hal böyle olunca pek bir esprisi kalmadı gibi. Simit tüpün küçük hacminden dolayı sürekli istasyonlara gitmek zorunda kalmak da cabası... Aracı satıp dizel bir araç almayı düşünüyorum artık.

• sebtom kullanıcısına yanıt

LPG'ye zam gelir de benzine, dizele gelmez mi?

Ayrıca litre bazında bakıldığında evet LPG %20 civarı daha fazla yakılır. LPG'nin avantajı, litre fiyatının düşük olmasıdır, bu yüzden düşük yakıt maliyeti çıkıyor.

Aylık-yıllık yaptığınız mesafeye göre size uygun olan yakıtı kullanırsınız. Bulunduğunuz bölgede fiyatları bilmem ancak buradaki fiyatlara bakarsam, aylık 1000 km yapsanız, fark LPG lehine 140 TL civarı yapar ortalama - aracınız enjeksiyonlu motora sahipse ilk marşta benzin kullanımını da düşünürsek. Karbüratörlü ise benzinle marşa da gerek yok.

12 litre LPG/10 litre benzin tükettiğinizi varsayalım:

1000 km / 120 litre LPG => 684 Lira (5.7 Lira litre fiyatı)

1000 km / 100 litre benzin => 850 Lira (8.5 Lira litre fiyatı)

aradaki fark, 1000 km için 166 Lira. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Aracında LPG sistemi olmayanlar için şimdilik benzinde kullanmak makul gelebilir ancak halihazırda sistem takılı ise, hem LPG deponuzu hem de benzin deponuzu fulleyin. LPG bitince benzinde devam eder, uygun vakitte LPG alırsınız.

Aracınıza daha büyük hacimli simit tüp takılamıyor muydu eğer siz taktırdıysanız? Şuankinin kapasitesi ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 6 Kasım 2021; 10:11:36 >

• Selamlar, LPG tankının aldığı yakıtla alakalı mesajımı güncelleyeyim. Depo bugün bitti, biraz evvel Shell'den fulledim. Gittiğim istasyon 90'lı yıllardan beri Shell olarak faal, Shell web sitesinde de mevcut. Buna güvenerekten gittim.

50 litrelik depom var, %80 kapasiteyle 40 litre alması lazım normal şartlarda. Dolum durma noktasına geldiğinde 40.5 litre falandı, pompacı başka araçla ilgilenip gelene kadar 41.2'ye kadar çıktı.

Bu depo da bitince yine 90'lı yıllardan beri aynı yerinde faal ve güvenilir olduğunu duyduğum başka bir Shell istasyonuna gidip deneyeceğim bakalım. Her iki Shell istasyonunun da hem menzil hem performans değerlendirmesini yaparım.

Küçük bir not: Dün yolda yakıt bitince yol üzerinde, bir iki yıl evvel açılan bir Shell denk geldi, işim görülsün diye (litre fiyatı yüksekti) yaklaşık 5 litre yakıt aldım. Aytemize kıyasla litre bazında daha uzun mesafe götürdü (100 km'de 1 litreye tekabül ediyor).

Şunu tekrar anladım, LPG regülatörünün yenilenmesi depodaki yakıtı tam olarak kullanmamı ve genel performans artışı sağladı.

@Alperen1668 @cepAnkara

• Ne günlere geldik. Şuan 7 tl nin altına lpg alan şanslı.
    Muhtemelen yakında, 8 tl nin olacak.

• Lpg nin bir artısı kalmadı.
    lpg kullananlar, lpg kitini söktürmeye mecbur kalacak
    Lpg li araba daha sık arıza verir
    Her bakımda ayar ve filitre ister
    Bagaj kullanımını kısıtlar
    Gereksiz ağırlık yapar vb

Lpg kiti takılı araba benzinde kullansan dahi, lpg siz olan araba daha az yakıt tüketir. Çünki gereksiz ağırlık yok.

Arabayı satarken lpg kitini söktürmeye mecbur bırskacaklar.
    Sürekli lpg zammı yeter artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 20 Kasım 2021; 22:33:7 >
  • baranel B kullanıcısına yanıt
    Hukuksuz..suç duyurusunda bulunmak lazım.. benzin, dizel ve LPG ye aynı oranda zam yapıyorlar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara'da benzin / LPG dengesi yeniden oluşuyor.

LPG 8.10 , benzin 13.70 oldu.

Bu durumda, arabamın lpg sistemini söktürmekten vazgeçtim.

Bu iş nereye varacak arkadaşlar ?

• Ucuz LPG kalmadı galiba . . .

• yetki Y kullanıcısına yanıt
    Nereden nereye fiyatlar eskileri görünce insan duygulanıyor . Çokta eskiler değil 5 ay öncesi bile yeter

• 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.