Şimdi Ara

Türkiye’de en çok hangi otomobil markaları satıyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
4.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bilinçli tüketici konusunda Türkiye Dünya'da ders olarak okutulsun ama tersten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elle Lawliet

opeli renault u toyota yı anlarımda vw nasıl 1. oluyor

millet malın iyisinden anlıyor. ondan...

Güldürme beni

valla sen en iyisi fransız dedin ya daha komiği olamazdı...

Ne olacaktı en iyisi alman mı olacaktı ?

Eğer ki üretilen şey makinaysa almandır. Sadece oto değil. Kardeşim almanyada makine üretiyor. Abdden bile direk arayıp sipariş veriyorlar. Türkiyenin 3 katı fiyata. Dedim ya bütün dünya kabul etmiş neyi tartışıyoruz bilmem. Aynı marka bir golf alman üretimi bir jetta meksika. Onda bile dağlar kadar fark var. Ben de sedancıyım ama sırf jetta meksika diye golf aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Bilinçli tüketici konusunda Türkiye Dünya'da ders olarak okutulsun ama tersten..

Bi de dünyadan haberiniz olsa
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güldürme beni

Eğer ki üretilen şey makinaysa almandır. Sadece oto değil. Kardeşim almanyada makine üretiyor. Abdden bile direk arayıp sipariş veriyorlar. Türkiyenin 3 katı fiyata. Dedim ya bütün dünya kabul etmiş neyi tartışıyoruz bilmem. Aynı marka bir golf alman üretimi bir jetta meksika. Onda bile dağlar kadar fark var. Ben de sedancıyım ama sırf jetta meksika diye golf aldım.

Sanırım alman bir araçınız var diye bu kadar tapıyorsunuz almanlara .Zaten forumun bir gerçeği herkes kullandığı araba markasını arabasını över.Sizde golf var diye (5 para etmez) golfü herşeyden üstün tutuyorsunuz.Eger başka marka bir araçınız olsaydı kesin onu överdiniz.Neyse siz hayallerle yaşamaya devam edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

bu wolkswagen ülkemizde üretim yapmadan nasıl bu kadar satar eğer bu ülkede üretim yapmıyorlarsa almayın ürünlerini başka marka mı yok toyota alın renault alın devlet in bu işe bi el atması lazım burda üretilenlere vergiyi azaltsın şu wolkswagen araba satamasın gıcık kapıyorum.

Hyundai 1997'den beri araçlarını Türkiye'de üretiyor. Hatta diğerleri gibide değil motor hariç neredeyse tamamını burada üretiyorlar ve komşu ülkeler dahil Avrupa'ya satıyorlar. Bununla da yetinmeyip i20 Troy isimli motor dahil tamamı Türkiye üretimli araç yapıyorlar ve Türk malı diye tüm dünyaya satıyorlar.

Hyundai İzmit Kocaeli fabrikası dünyanın en büyük üretim tesislerinden birisi ve Güney koreli kardeşlerimiz gönüllü olarak bu desteği veriyorlar. 2015'de Hyundai yeterli desteği alamıyoruz, teşviki alamıyoruz bu konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz diyordu tabi istedikleri desteği bulamadılar.

Markası yabancı ama bizi en az bizim kadar seven memleketin insanlarının Türkiye'de ürettikleri, yurt dışına sattıkları ve Türk malı diye sattıkları araçları kaç kişi alıyor? Ben sokakta bir tane Türk üretimli Hyundai i20 Troy görmedim. Kaputu açınca Türkiye'de tasarlandı Türkiye'de üretildi yazan araçları tercih eden doğru düzgün Türk vatandaşı yok.

Bir ara Hyundai i20 Troy'u Hyundai'den ayırıp tamamen Türk markalı bir araç yapmayı düşünüyordu ama istediği desteği bulamadı. Çünkü bizim insanımızın bir kısmı lafta milliyetçi ama iş icraat'a döndüğünde Alman arabalarından vazgeçemiyorlar.

http://www.hyundai.com/tr/tr/Aboutus/LocalCompany/index.html

Türkiye’de en çok hangi otomobil markaları satıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mazda Türkiye de hakettiğini alamıyor Dünyanın en az sorun çıkartan arabası olarak ilk 2-3 de olan bir araba sadece eski yıllarda oluşan parçası yok çok pahalı gibi saçma sapan düşüncelerle alınmıyor.

10 yılı aşkın mazda kullanıyoruz 323, lantis, astina Mazda 6 şimdiye kadar hiçbir ciddi sorunla karşılaşmadık. Sorunsuz kullandık. Ciddi anlamda çok sağlam ve güzel arabalar.

Ne kadar anlatırsam anlatiym mazdayı bilen bilir. Kullananda bir daha başka araba zor alır.

Ama ülkemizde hiçbir zaman hakettiği değeri almıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güldürme beni

Sanırım alman bir araçınız var diye bu kadar tapıyorsunuz almanlara .Zaten forumun bir gerçeği herkes kullandığı araba markasını arabasını över.Sizde golf var diye (5 para etmez) golfü herşeyden üstün tutuyorsunuz.Eger başka marka bir araçınız olsaydı kesin onu överdiniz.Neyse siz hayallerle yaşamaya devam edin.

Elhamdülillah bir Allah'a taparım. Bütün otomobil dergileri, bütün otomobil yazarları en iyi otomobilleri almanların ürettiğini kabul eder. Ya ingilizcen Zayıf ya da genel kültürün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güldürme beni

Elhamdülillah bir Allah'a taparım. Bütün otomobil dergileri, bütün otomobil yazarları en iyi otomobilleri almanların ürettiğini kabul eder. Ya ingilizcen Zayıf ya da genel kültürün.

Artık devir değişti.O dediğin dergiler en iyi otomobilleri Fransız ve Japonların ürettiğini yazıyor.Almanların ise gerilediğini.Gündemi takip etmeyi bir dene bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

burası siyaset yapma yeri değil ama sorsan ak partiye biz çok dindarız derler sonra makam arabaları hem lüx hem de türkiyede üretimi olmayan arabalar bu almanlara kamera önünde şov yapıyorlar yok telefonda beklettik falan diye sonra bütün makam arabaları alman malı alıyorlar.japonlar fransızlar italyanlar salak mı burda üretim yapıyorlar almanlar yapmıyor ama arabaları makam arabası oluyor bu iki yüzlülüğü hiç anlamıyorum.

kıskanıyor merkel bizi
    kopru yaptık biz
    havaalanıda geliyor
    e arabalarınıda alıyoruz, ilk sıradalar :)
    batacak almanya az kaldı 2023!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güldürme beni

Artık devir değişti.O dediğin dergiler en iyi otomobilleri Fransız ve Japonların ürettiğini yazıyor.Almanların ise gerilediğini.Gündemi takip etmeyi bir dene bence.

katılıyorum
    megane4e binmeyenler golfu övmeye devam eder
    durum bu kadar basit!
    bugünkü fiyatının 8 10 lira altında satışa sunulsaydı bu araç
    golf ün ülkeye girişi biterdi tek hatası bu oldu fransızın..

• vw'e ek ötv getirilsin
  • VW neden bu kadar satıyor biliyor musunuz?

Tok kapı sesinden dolayı.

Emin olun bu böyle, şaka falan değil yani.

• 1) Volkswagen - 134.535
    12) Skoda - 28.876
    15) Audi - 22.005
    16) Seat - 20.637

çok uzun yazıyorum yazınca ama bakış değil görüş açısı vermek istedim;

Herkes ilk sıraya göz kırpmış yorumlarda ama diğer Volkswagen grubu firmalara da bir bakın derim. Her segmente ve fiyat aralığında rekabet edecek ara modeller ve aşağı yukarı her araçta aynı kalite algısını oluşturdukları ülkemizde çok iyi iş yapıyorlar.

Ben skoda Yeti kullanıyorum. Arka koltukları çıkan ve neredeyse hafif ticari gibi kullanabildiğim bir binek araç, mini suv segmentinde stationwagon modellerden yüksek olması ve daha küçük cüsse ile çok işlev yapması sonuç olarak "İŞLEVSELLİĞİ" ile seçim yaptım marka algısı veya ekstrası değil. Konforu segmentinde en iyiler arasındadır istediğiniz test sürüşünü izleyin ben tüm segmenti test ettim kaldı ki bu özelliği veren başka araç yok ama wv gurubunda bunu vermeyen diğer özellikleri veren araçlarda var.

Şimdi mesela;
    dünyada marka değeri en yüksek otomobil olan Toyota gibi bir markadan örnek versek ülkemize gelmeyen onlarca işlevsel modeli var fakat bizde yok satan model ağırlıklı olarak tek model Corolla.
    Ülkemizde üretim yapan araçların diğer araçlar gibi ülkeye dışarıdan geliyormuşçasına satış fiyatları olması.

Kaldı ki Mercedes 9. sırada lüks segment araç ülkemizde 9. sırada komedi gibi.

Sonuç olarak;
    Ülkemizde Benzin teşvik edilmediği sürece, dünya elektirik ile otomobilde çağ atlamak üzereyken biz dizel ve emilsyon a bu kadar değer vermediğimiz sürece kimse bu rakamlara şaşırmasın. Herkes bende olsun mantığı ile wv kalite algısını herkese işlemişken, ne listeye binek arakçlarda mazda girer nede ortalıkta kaynayan SUV segmenti araçlar ile subaru girer. Kalite algısı bizde milletçe farklı kullanışlılık komşunun ne gördüğüne göre değiştiği sürece biz anca konuşuruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreedevil -- 10 Ocak 2017; 23:51:8 >

• mazda 26. sırada muhtemelen :d
  • Abi volkswagen in 1. Nasıl oluyor yav sokaktaki 5 araçtan 3 ü peugeot

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia cok asagida ya ilk 10 da olmasi lazimdi

• Wv işini çok iyi yapıyor.Resmen dünya lideri.Geçenlerde bi haber okumuştum.Tüm Türkiyenin yıllık ar-ge yatırımı 4 milyar dolar, Wv nin ki 18 milyar dolardı.Resmen bu şirkete hayranlık duyuyorum.Almanya sanayi devidir
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Hakkınızda savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Müdür.

Hakkınızda savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.