Şimdi Ara

Türkiye'de Doğduğum Güne Lanet Olsun. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
5
Favori
45.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
489 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: T Square

Bu mesaj silindi.
    lan oğlum çok komik ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5A160BAB

Allah nasip ederse Abd de bir profesöre, Canada da bir temizlikçiye... İslam nasipse bir insanda islam ahlaki varsa Allah onu islamla sereflendirir...
    Islami anlamayan senin gibi atip tutanlara gelince, Allah der ki onlara anlatsan da anlatmasan da musavidir yani birdir anlamazlar.
    O yuzden kafani cok yorma. NASİPSİZSİN...

Alıntıları Göster
    Tam gaz, zaten israil ve amerika sizler yuzunden hepimizi yok edecek, hayal aleminde islami yasarsin gittiginde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şakşakçılar cumhuriyeti. birileri tasarı sunar, tasarı reisleri tarafından veto edilir.. hem tasarıyı verirken şakşakçılarlar hem de veto edilirken.. böyle insanların ülkeyi yönettiği bir toplumdan ne hayır gelir bilime sanata felsefeye insana?*
  • https://www.youtube.com/watch?v=XDZpbMIqnnE&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Tam gaz, zaten israil ve amerika sizler yuzunden hepimizi yok edecek, hayal aleminde islami yasarsin gittiginde

Alıntıları Göster
    La itrailin en buyuk dusmani kimdi itrailin kurulmasının önünde en buyuk engel neydi. Buyuk hakani bu yuzden kimler tahtindan etti.
    Senin gibi islam dusmani ingilizlerin usagi yalakasi millet icinde özgürlük narasi atan aslinda inanmayan kesimler...
    Itrail abd ben islami sectim diye vuracaksa gelsin Allah yolunda sehit olurum.
    Sen ve senin gibiler de ölürse niyazi olur ha tabi bankamatik köşelerinde veya marketlerde sıra olmazsan...

• yani acıtasyon gibi olmasın ama bi yandan da düşünmeniz lazım.Ciddi manada çok zor durumda olan insanlar ve halimize şükretmemiz gerekiyor.
    Benim babam apartman görevlisi.Çocukluğumun tamamı apartmandan ne verilirse onları giymekle geçti.Abimin eskilerini giyerdim ona küçük gelmeye başlayınca.Yıllarca böyle yaşadım.Lise hayatım da hemen hemen böyleydi apartmandan gelen ayakkabı - kıyafet vs bunlarla idare ediyordum. Millet depoya eşya bırakınca seviniyorduk :D he aç mı kalıyorduk , çok şükür hep karnımız doydu hem annem hem babam sabah akşam çalıştı.Ekstra işlere koşturdu sürekli.Üniversite zamanında bende yük olmamak adına çalıştım masraflarımı karşıladım.Şimdi çok şükür güzel bir işim var.İyi de kazanıyorum.Abim de yıllardır çalışıyor iyi de bir işi var.
    Şimdi hem abim hem ben üniversiteye giden kız kardeşimiz var o bizim yaşadığımız yokluğu çekmesin.Arkadaşlarının yanında çekinmesin istediğini giyebilsin-içebilsin-yiyebilsin kısacası rahat bir üniversite hayatı yaşasın diye her istediğini alıyoruz.Hem abimin hem de benim 1 er kredi kartımız kardeşimizde.Limitte koymadım dedim canın ne istiyorsa al.Ne istiyorsa git alışveriş yap.Ama babamdan para isteme.Adamcağız zaten yıllardır yoruldu.Kardeşim de durumun farkında zaten her ne kadar limit koymasam da gidip aylık harcadığı para 200-300TL yi geçmiyor.
    Kısacası arkadaşlar halinize şükür edin.Belki bu soğukta kışta dışarı da yatan insanlar var.Babam yıllardır depoya çıkarılan eşyaların %60-70ini ihtiyaç sahiplerine bedavaya dağıtıyor.Hayat paylaştıkça güzel.

• T Square kullanıcısına yanıt
    sakjdsakjdsakj koptum yaaaa
  • H4WFZZST2

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çalışsaydın gitseydin doğduğun yer su bile bulmanın bin bir zorluk olduğu bir ülke olabilirdi. Sen önce sağlık problemin yoksa şükret. Anan baban varsa şükret.

• ameriga bizi kıskanıyor yeğenimmm
  • Namaste. kullanıcısına yanıt
    Onca şey yazdım. Sadece vasıfsız işler ve vasıfsız işçiler kısmını mı aldın. Avrupa sömürgeci gelenekten gelmiyor mu? İnsanı da sömürüyor, mazlum halkların doğal zenginliklerini de. Köleliği de bunlar icat etti. Refahları, sömürmekten geliyor. Sömürü düzenleri yok edilse. Gör sen o zaman Avrupa'yı. Sanayilerini işletecek ham madde bulamazlar. Enerji kaynağı bulamazlar. Avrupa yıllarca birbirini yemiştir. Din savaşları 100 yıl savaşları, Dünya savaşları. Şİmdi akıllandılar. Biz birbirimizi yiyeceğimize Afrika'yı, Orta Doğu'yu sömürelim. Oraları istikrarsızlaştıralım. Vekillerimiz(okk-ypg-ışid) aracığlığıyla oralarda bitmeyen terör yaratalım. Afrika'dan bir gemiyle 100 kişi mülteci geldi. Avrupa bunu paylaşamadı. O sen al dedi, öteki sen al dedi. En sonunda İtalya gemiye kıyılarıma yanaşma dedi. Kaptanına tutuklama çıkardı. Biz 4 milyon Suriyeliye bakıyoruz. Onlar 100 kişi için birbirine girdi. Sonra Avrupa medeniyeti, insan hakları, demokrasi diye bık bık ederler. Avrupa iki yüzlüdür. Bunlar hakkında görüşün nedir?

• sat akilli telfonunu gec konturlu hatta al montunu botunu ama olmaz telefonu olsun montu olmasin fark etmez ekonomi kotu evet burada aglayanlarin hepsi yalandan gercekden zor durumda olanlarin forumdan bile haberi yok sartlar hersey kotu ama kafasi calisan adam tr de de ac kalmaz srn avrupaya gitsen orda bile aglarsin

• Beddua etmene gerek yok. Bence Sen zaten lanetlenmişsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrz

Bu mesaj silindi.
    elektriği suyu zor ödeyen insan ülkesini mi düşünecek?

• Adama sorarlar. Bu ülkenin bu durumdan kurtulması için ne yaptın , ne yapıyorsun , ne yapmayı planlıyorsun? Lafa geldi mi sizden vatanseveri yok. Ama ülkenizi ve milletinizi aşağılamada bir numaranız. Ve gördüğünüz yanlışlar , hatalar karşısında klavye başına geçip internette orda burda yazmaktan başka birşey bilmezsiniz.
    Elinden tutan mi var? Tıp oku usmle ile amerikaya git , kanadaya git , ingiltere almanyaya git. Yada bilgisayar mühendisi ol kendini geliştir çık yurtdışına.
    Sen değişmezsen ülkeden bekleme değişmesini. Çünkü herkes senin gibi olunca bu ülke milim yol almaz

• Son cümleyi bir okudum birde ne göreyim Aktroll

• Ilkokul mezunusun ve çalışmıyorsun ailene yük olmaktan baska hic bisey yapmıyorsun bide tutupta keşke söyle böyle montumd yok botumda yok bi elini taşın altina sok bakalim ailene yardim et cebine para girsin masallah cepte para yok ama konu acmayi biliyorsun "3 kışıyi tek dövdüm" "15 kişiye saldırdım vurdum vurdum saymadim" hadi la ordan ayağa kalkta bi tokatla kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5A160BAB

La itrailin en buyuk dusmani kimdi itrailin kurulmasının önünde en buyuk engel neydi. Buyuk hakani bu yuzden kimler tahtindan etti.
    Senin gibi islam dusmani ingilizlerin usagi yalakasi millet icinde özgürlük narasi atan aslinda inanmayan kesimler...
    Itrail abd ben islami sectim diye vuracaksa gelsin Allah yolunda sehit olurum.
    Sen ve senin gibiler de ölürse niyazi olur ha tabi bankamatik köşelerinde veya marketlerde sıra olmazsan...

Alıntıları Göster
    acıyorum sizlere , sifir egitim sifir dusunce sifir ilim. Çol masallarina inanmaya devam. Zaten yok olacaksiniz. Gen havuzunda bulunmaniz bile beyni olanlarin sayesinde ama yeter. Kizilsultaninizin yanina gideceksiniz

• Bizi fakirleştiren en önemli etkenlerden birisi devletin acımasız vergi politikasıdır. Zenginden vergi alamayan ve sürekli vergi muafiyeti getiren devlet bordrolu çalışanların gözünün yaşına bakmıyor! Hele birde 99 depremi sonrası başımıza bela edilen ÖTV denilen rezalet vergi bizi iyice sömürdü tamamen fakirleştik. Anlayacağın kardeşim bordrolu çalışanların büyük bölümü fakir ve fakirleşiyor. Kimse hayalindeki şeyi alamıyor alırsa da sancılı bir ödeme süreci yaşıyor. Bizi yönetenlerin "ekonomi iyi gidiyor enflasyon düşüyor" yalanlarına zaten inanmıyoruz ancak utanmadan aklımızla alay ediyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin.

• krstarica kullanıcısına yanıt
    Siz de ittihatçıların yanına gideceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mangalyurekli -- 4 Aralık 2019; 11:31:57 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.