Şimdi Ara

Türkiye'de Doğduğum Güne Lanet Olsun. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
5
Favori
45.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
489 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Devlete kutsallık sağladığım yok. Sadece sapı samandan ayırıyorum. Böyle yapmazsam akçılardan ne farkım kalır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T Square kullanıcısına yanıt
    Harbiden çok iyi.
  • Yurt dışına çıkabilmen için bile o montu alacak duruma gelmen gerekiyor.

Bu yüzden önce kendini belirli bir seviyeye hedefle.
  • Tamam su an devlet sistemi yok.. Ilerde gelirse bende ayırırım. Şu an T.C devleti AKPKK tarafından ele geçirilip, yürütme, yargı, yasama hepsi bir diktatörün eline verildi.. Yargıya 50 puanla AKPKK li ve perincekcileri atadılar, askerde kendilerinden olmayan herkesi attılar. Kendi trollerini yerleştirdiler.. Yürütmeyi zaten bunlardan daha iyi yapan yok. Çok güzel çalıyorlar.. Feto dedikleri cemaati çok arayacaklar da iş işten geçti artık. Menzilciler kafa keser artık :) Allah kolaylık versin turkiyedeki masum kardeşlerimize.. Orada ortalık çok karışacak gibi duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Hocam müslümanlığı araştırırdım elbet gene müslüman olurdum :)

Alıntıları Göster
    çok çocukça cevaplar veriyorsun, araştırırmış da yine müslüman olurmuş, kolaydı öyle, doğduğun büyüdüğün kültür dini yöneliminide etkileyecekti ve hatta belirleyecekti, sorgulamadan koyu bir katolik olurdun çünki hali hazırda inandığın islamı da sen seçmedin çünki o kültürün içinde büyüdün önünde islam vardı seçmeden sorgulamadan inandın gitti işte hepsi bu ne anlatıyosun allahaşkına

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

Müslümanlık mükemmel bir şey. Mükemmel olmasa Osmanlı Imparatorluğu ve döneminin en gelişmiş ülkesinin dini olmazdı zaten.

Ancak Osmanlı'nın yükselmesi gibi batışında da İslâmın yanlış anlatılıp yanlış öğretilerle, dışına çıkılması sebebiyle olmuştur.

Bugün ülke bu halde ise sebebi islâm mı? Dinde yolsuzluk yapın, hile ve rüşvet ile mevki makam sahibi olun, vb. Kurallar mı var?

Aksine Türkiye bugün bu halde ise tam da Kuran'da yazdığı gibi "Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır." Ayetindeki gibidir.

Oku diyor islâmiyet, hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu? Diyor.

Bugün dünyada en çok okuyan ülkeler 1.Japonya, 2.Fransa diye devam edip gidiyor.

Ne kadar acıdır ki biz islâm yolunda olmadığımız gibi o kadar uzaklaştık ki başımıza bunlar geliyor işte..

Alıntıları Göster
    Ciddi bir sanayileşme ve bilimin olmadığı dönemlerde sadece savaşla gelişmiş bir toplumun gelişme sebebi islam, ama şu anki müslüman yoğunluklu devletlerin gelişmeme sebebi islamdan uzaklaşmaları. Yav kalk git şuradan. Okumak için müslüman olmak gerekse dediğin ateist japonya yol alamazdı. Kaldı ki konu bu bile değildi sen çarpıttın.

İsteyen eşini çarşafla kaplayabilir, iki bira içmeyi kendine çok görebilir falan filan. Bunlar mükemmelse sağ ol ben almayayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5A160BAB

Allah nasip ederse Abd de bir profesöre, Canada da bir temizlikçiye... İslam nasipse bir insanda islam ahlaki varsa Allah onu islamla sereflendirir...
    Islami anlamayan senin gibi atip tutanlara gelince, Allah der ki onlara anlatsan da anlatmasan da musavidir yani birdir anlamazlar.
    O yuzden kafani cok yorma. NASİPSİZSİN...

Alıntıları Göster
    Ucuz yırtmışız desene.

• Bunun gibi ne olduğu belirsiz insanlarla birlikte yaşıyoruz. Konuya desteklerinizi bekliyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/trafik-teroru--141086756

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -kanunadamı- -- 4 Aralık 2019; 17:13:7 >

• the_dedektif kullanıcısına yanıt
    Niye kendini asgari ücrete göre belirliyorsun ülkede 3 bin alanda var 10 bin alanda.

Bana göre ülkede öyle sizin dediğiniz gibi öldük bittik diye bişey yok.

• Hahaah sonunda adam akıllı cevap vermiş birileri
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Öldük bittik durumu yok mu ulan hazinede 5 kuruş kalmadı devletin yaptığı projelere para yetiştiremediği için her şey durma noktasına geldi. Devletten paasını alamayanlar bir bir işi yarım bıakıp gidiyor. İşverenler işçilerine para ödeyemiyor. Git bir bak TCDD nin ihalelerine ne durumdalar. Geçen seneye göre alım gücün yarı yarıya düşmüş hala diyosun ki ölmedik. Hiçbir şeyden haberin yok boş boş yazıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Ciddi bir sanayileşme ve bilimin olmadığı dönemlerde sadece savaşla gelişmiş bir toplumun gelişme sebebi islam, ama şu anki müslüman yoğunluklu devletlerin gelişmeme sebebi islamdan uzaklaşmaları. Yav kalk git şuradan. Okumak için müslüman olmak gerekse dediğin ateist japonya yol alamazdı. Kaldı ki konu bu bile değildi sen çarpıttın.

İsteyen eşini çarşafla kaplayabilir, iki bira içmeyi kendine çok görebilir falan filan. Bunlar mükemmelse sağ ol ben almayayım.

Alıntıları Göster
    Savaşın içinde bilimin olmadığını düşünüyorsun ki çok yanlış. O zamanın ilk sur yıkan toplarını yaptırdı Fatih diye yazar tüm tarih kitapları.

Okumak için müslüman olmak gerektiğini yazmadım. Ya yanlış anladın; ya da sözümü çarpıtmak maksatlı yazmışsın.

Tekrar yazıyorum. Müslüman olmak okumayı gerektirir. Islam dini okumanın, araştırmanın ve bilimin değerini yazmış ve müslümana emretmiştir.

Okumak için müslüman olmak gerekmez.!?

Biz müslümanlığın gereklerinden uzaklaştık. Kur-an bize okumayı, bilmeyi ve öğrenmeyi emretmiş biz bu konuda hiçbir çaba sarfetmiyoruz. Bilakis tembelliği teşvik ediyoruz.

Dürüstlüğü emretmiş, yalanı, rüşveti, haksızlığı ve bilimum kötülüğü yasaklamış.

Eeee bakıyoruz bunların hiçbirine uyan yok. O zaman da o ülkede ne adalet olur ne de gelişme.

Ama bak japonya'ya adamlar dürüst, adil, okuyan ve araştıran, çalışan bir toplum.

Sonuç: Biz müslümanlıktan uzaklaştık. Emirlerin hiçbiri uygulanmıyor. Bu şekilde nasıl müslüman kalınır orası da ayrı bir tartışma ancak Japonlar sanki bir müslümanmışçasına sözünü ettiğim konularda doğru ve dürüstler. Doğal olarakta ileriler.

Eşini çarşafla kaplayan ile bira içen arasında hiçbir fark yok bu ülkede. İki tarafta sığ, cahil, okumayan ve yozlaşmış durumda.

• Elin yabancısı 5 6 yaşında köpek gezdirir gazete dağıtır az büyür başka bir işe girer her gün ağır ders çalışır. Ders müfredatı daha zor geçmek daha da zor.

Bizimki dünyanın en kolay kalmanın zor olduğu eğitim sisteminde ders çalışmaz berbat notlar alır 20 yaşına kadar iş nedir bilmez sonra ühü ühü zırlar.

O ülkeleri bu hale getiren gençleri ve çalışan emek veren kişileridir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Bu mesaj silindi.
    Şu mesajı yazarken bile gülüyorum. Çok iyi
  • Zig47 Z kullanıcısına yanıt
    oha lan fiber internet nerede 90?

bir dakika siz 25 mbps ye fiberdiyengillerden soyundansanız ellerimi yıkamaya gideyim.
  • Zig47 Z kullanıcısına yanıt
    Adamlar dilenciği tekrar keşfettiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.