Şimdi Ara

Türkiye'de Doğduğum Güne Lanet Olsun.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
363
Cevap
6
Favori
43.953
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Türkiye'de Doğduğum Güne Lanet Olsun.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3 Not
    Konuya hemen Ak troll atamışlar. Olmayan Beyni ile konuşuyor. Tabii saçmaladıkca Prim alıyor. Bunları Bloklayın geçin. Yeni gelmiş bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: mangalyurekli

Siz de ittihatçıların yanına gideceksiniz
    biz bir seyin yanina gitmiyoruz. bunu anlayabilecek kapasite yok sizde

|
    |
    Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave. Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar.
  • Çavuş
    43 Mesaj
    Kardeşim sonuna kadar haklısın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    12906 Mesaj
    anlamayacaklara laf anlatmaya çalışmayacağım da montu 3 senede nasıl delik deşik ettin onu bi anlat hele

mahallede itlerle mi dalaşıyonuz sokakta, sobaya mı çarptınız nedir?

ben 2008 de bir mont aldım halen o zamanki gibi duruyor, kimse eski demez, yağmurlu havada halen giyerim. öyle pahalı marka havalı bişey de değil, o zaman 40 liraya mı 80 liraya mı ne almıştım colinsten. bir de deri mont var dericiden aldım 3-4 senedir giyiyorum biraz yıprandı en alt kısmı ama birkaç sene daha giyilir. o da benim suçum aldığım adam 6 ayda bir bakım yap dedi ben hiç yapmadan yıllarca giydim. onu da 2015 yılında 300 liraya mı ne almıştım. o zaman desa falan en ucuz modeli 600-800 liraydı ki bu onlardan daha kaliteli. 2008 yılında çok giysi almıştım, eşofman mont ve tshirt falan duruyor halen giyerim o yıl aldıklarımın çoğunu. 11 yıl olmuş.
    ha 2006 dan kalan kapşonlu hırka ve uzun kollu tshirt var bi de daha yeni gibiler. onlar marka ama biri çakma da olsa orjinali kadar kaliteli Diesel diğeri de Dirk bikkembergs diye bir marka, para vermedim ama hediye. 13 yıldır yeni gibi duruyorlar. sizde olsa 30 kere paralanmıştı herhalde.
    |
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400F // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Odtü Matematik-Çukurova BÖTE-Anadolu İktisat-Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?

• Yüzbaşı
    418 Mesaj

Devlete kutsaliyet saglamayin..

|
    |
    YeşilOk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj

Zaten siz böyle devlete laf kondurmadiginiz için, bunlar böyle rahat zıplıyor...

|
    |
    YeşilOk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj
    Babam bir ev satın alabilmek için 45 yıl çalıştı bak yalnızca barınma ihtiyacından bahsediyorum sadece başını sokacağın bir ev almak için ömrünü harcıyorsun ama yinede 45 yıl sabah beş buçukta kalkıp işe giden adamdan bir öf bile duymadım.

Ne zaman yorulsam kendime bunu hatırlatıyorum. Şükürcülük olsun diye değil bu azim beni umutlandırıyor bir gün bizim ülkemizde bu adamların emeklerinin gerçek karşılığını verecek.

|
    |
    Bu arkadaş herhalde hayatında ilk kez bu kadar yokluk çekiyor. Biz çocuklarımızın karnını zor doyuruyoruz mont ne demek? Bizim 10 sene oldu mont almayalı senin ki ne yahu. Ayrıca 200 liralık mont ne ya bize o bile çok lüks Lcw montlarını ancak hayal edebiliyoruz biz. 3 senede mont değiştirmek ne güzel bir lüks değil mi Daha konuyu uzatıyorum haline şükret, hepimiz şükür edelim ne yokluk çekenler var bunu unutma!!! Son olarak ülkenin bu duruma geleceği 2002den beri belliydi, Biz o kadar konuştuk ama herkes nice muhalefet dedi sadece... Allah sonumuzu hayretsin, 90lı yılları özlüyorum, artık her geçen yıl daha kötüye gidiyoruz.

Akıllı telefon geçmişim; Htc p4350,Htc Touch dual,Htc touch pro,touch pro2 ,Samsung omnia,omnia 2,Htc hd2,Motorola atrix, Samsung omnia 7, Htc surround,Htc mozart,Sony xperia arc s, Htc one x, Htc one, Nokia Lumia 1320, Lg G2, Xperia Z2 ,LG G3,Lg G5,İphone 6,Iphone 6S, Iphone 6S plus, Sony Z5, Htc10,İphone 7,Note 5,S6 S7,S7 Edge,İphone 5s,İphone 7 Plus,6splus,Xiaomi Mi Max 2,Huawei Mate10 Pro, İphone X , Lg G6, Meizu Pro 7 plus, Samsung S9 Plus, Xiaomi Note 6 pro, LG V20, OnePlus 6T,Xiaomi Mi 9T, Sony Xperia XZ... Ve daha hatırlamadıklarım :)
  • Teğmen
    131 Mesaj
    3 senede montu nasil delik desik ettin hocam? Ben taksitle bir mont aldim 5 senedir kullaniyorum asagi yukari, sadece rengi soldu, onu da siyah boya alip boyadim yeni gibi oldu.
    Bu arada sana hak veriyorum yanlis anlasilmasin, alim gucu hakikaten zorlasti, dedigim gibi hala 5 yil once aldigim montu, 2 yil once aldigim botu giyiyorum malesef.Ustumde parcalanana kadar da kullanirim acikcasi. Faturalar, market alisverisi, ivir zivir derken zaten ustume basima para harcamak lukse kaciyor.

|
    |

Problem her seyin en kalitesizini almaya giymeye kullanmaya mahkum olmak.

|
    |
    v8vabiss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

Nah olurdun. Zaten bu düşünce yapın yüzünden şu an sana en uygun yerde yaşıyorsun. Müslümanlık mükemmel bir şey olsa o özendiğin ülkelerin insanları müslüman olurdu.

Modern bir ailede doğacaksın. İstediğini yiyip içebileceksin ama sonra araştırıp kendini kısıtlayacağın bir dine geçeceksin. Ha bunu yapanlar yok mu var ama ülke nüfusunun %0.01i bile değildir. Kendinizi kandırmayın, doğuştan gelen çevreniz sayesinde inandığınız bazı şeyler dışarıdan o kadar da çekici durmuyor.

Alıntıları Göster
    Müslümanlık mükemmel bir şey. Mükemmel olmasa Osmanlı Imparatorluğu ve döneminin en gelişmiş ülkesinin dini olmazdı zaten.

Ancak Osmanlı'nın yükselmesi gibi batışında da İslâmın yanlış anlatılıp yanlış öğretilerle, dışına çıkılması sebebiyle olmuştur.

Bugün ülke bu halde ise sebebi islâm mı? Dinde yolsuzluk yapın, hile ve rüşvet ile mevki makam sahibi olun, vb. Kurallar mı var?

Aksine Türkiye bugün bu halde ise tam da Kuran'da yazdığı gibi "Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır." Ayetindeki gibidir.

Oku diyor islâmiyet, hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu? Diyor.

Bugün dünyada en çok okuyan ülkeler 1.Japonya, 2.Fransa diye devam edip gidiyor.

Ne kadar acıdır ki biz islâm yolunda olmadığımız gibi o kadar uzaklaştık ki başımıza bunlar geliyor işte..

• Yüzbaşı
    679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sworn

Bu arkadaş herhalde hayatında ilk kez bu kadar yokluk çekiyor. Biz çocuklarımızın karnını zor doyuruyoruz mont ne demek? Bizim 10 sene oldu mont almayalı senin ki ne yahu. Ayrıca 200 liralık mont ne ya bize o bile çok lüks Lcw montlarını ancak hayal edebiliyoruz biz. 3 senede mont değiştirmek ne güzel bir lüks değil mi Daha konuyu uzatıyorum haline şükret, hepimiz şükür edelim ne yokluk çekenler var bunu unutma!!! Son olarak ülkenin bu duruma geleceği 2002den beri belliydi, Biz o kadar konuştuk ama herkes nice muhalefet dedi sadece... Allah sonumuzu hayretsin, 90lı yılları özlüyorum, artık her geçen yıl daha kötüye gidiyoruz.
    "Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" deyimini bilir misiniz? Mesajınız tam da buna bir örnek gibi olmuş.

20 ye de mont vardır, 200'e de, tabi 20.000'e de var. Ancak 200tl lik bir mont lüks sayılmamalı.

Not: şimdi lc nin sitesine girip baktimda, 20 ye mont yokmuş. 60 dan başlıyor kin ince keten mont. Kışın tutmaz. Tutacak montlar 220 civarı lc'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zampara1234 -- 4 Aralık 2019; 13:50:8 >
    |
    |

• Yarbay
    2191 Mesaj

Tanrının yardım edebileceği bir şey yok. Herkes ne ekiyorsa onu biçer.

Halk tepkisini sandıkta göstermeli.

|
    |
    Sworn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Erkka

Bot ihtiyacı olan bir arkadaşa geçen sene aldığım belki 2 kez giydiğim bir bot yollayabilirim. 45 numara olmasi lazım.

|
    |
    aynen kardeşim keşke mozambik'te doğsaydın :)orada mont ta bot ta lazım değil.forumda kalite dip yaptı nerde eski forumlar bütün ergenler buraya toplanmış donanımhaber çocuk kulubü.yönetime saygılar bu sizin eseriniz.
    |
    |
    Bu konuyu bile islam düşmanlığına bağlamışlar.Bir de ben medeniyim saygılıyım diye gezerler ortada, yazık
    |
    |

|
    |

|
    |
kolayoto.com
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.