Şimdi Ara

TÜRKİYE'DE DİJİTAL KARASAL YAYIN DÖNEMİ BAŞLIYOR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
4
Favori
69.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xnet

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheWealdstoneRaider

Nasıl bir DVB-T anteniniz var hocam?

Özel bir antenim yok televizyonda DVB-T2 desteği var. Anten girişini binadaki merkezi eski sistem çatıya çıkan ve çamlıca tepesini gören çubuk antene bağlayıp tarama yapıyorum ama bir kanal çıkmıyor. Okuduğum kadarıyla başka özel bir anten gerekmiyor.

Çatıdaki anten:

TÜRKİYE'DE DİJİTAL KARASAL YAYIN DÖNEMİ BAŞLIYOR

hocam bu antenle dijital karasal yayını izleyemezsin.tv nin desteği olabilir.dvb-t antenleri masaüstü anten tipinde olacak .çatıya monte edilmesine gerek yok.bu yarınlar gsm bandından yayın yaptığı için aynen cep telefonlarında olduğun gibi evin her yerinde yayını alabileceksin.antenide uhf antenleri gibi yayını bulana kadar çevirmene de gerek yok.sadece takıp çalıştırman yeterli olacak.

Şu anda İstanbul'da yayın yokmuş ama dvb-t2 test yayınları başladığında bir anten alırım. Birçok kaynakta özel bir anten gerekmiyor bir kablo bile bağlansa yeter deniyor ama konuda uzman olmadığım için ne gerekiyor bilmiyorum.

google da karasal yayın antenleri diye arat görürsün

bildiğim kadarıyla çamlıcanın yerine yapılan yeni kule bitip faaliyete geçtiğinde burdan karasal yarın yapılacak
    uhf yayınlarıda böylece tarih olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hakanergul kullanıcısına yanıt
    Hayır bununla izlenir, yurtdışında da böyle zaten. Çatısında anteni olmayan insanlar küçük masaüstü antenleri kullanıyor genelde. Yoksa koca antenin varken küçüğü ile neden uğraşasın ki?

• quote:

quote:

Hayır bununla izlenir, yurtdışında da böyle zaten. Çatısında anteni olmayan insanlar küçük masaüstü antenleri kullanıyor genelde. Yoksa koca antenin varken küçüğü ile neden uğraşasın ki?

TheWealdstoneRaider teşekkürler. Başka kaynaklarda da benzeri antenle izlenebileceği söyleniyordu o zaman sıkıntı yok. Hakanergul izlenmez dediği için yeni anten almayı düşünüyordum.

TV anten girişi bu çatıdaki antene bağlı ve analog olarak da bazı kanalları arayınca buluyor. Şu an aramalarda hiç dvb-t2 kanalı çıkmıyor.

hocam ben öyle biliyordum ama az önce youtube tan araştırdım.eski tip antenlerle izlenebileceği söyleniyor.
    benim bildiğim eski antenler analog anten bu yayınlar dijital olacak.mantıken alamaması lazım.
    açıkçası muallakta kaldım.sen yinede acele etme.bekle.iyice netleşsin ondan sonra gerekirse alırsın.
    https://www.youtube.com/watch?v=2tKyDYE2EL4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 11 Mart 2018; 23:26:37 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

quote:

TheWealdstoneRaider teşekkürler. Başka kaynaklarda da benzeri antenle izlenebileceği söyleniyordu o zaman sıkıntı yok. Hakanergul izlenmez dediği için yeni anten almayı düşünüyordum.

TV anten girişi bu çatıdaki antene bağlı ve analog olarak da bazı kanalları arayınca buluyor. Şu an aramalarda hiç dvb-t2 kanalı çıkmıyor.

hocam ben öyle biliyordum ama az önce youtube tan araştırdım.eski tip antenlerle izlenebileceği söyleniyor.
    benim bildiğim eski antenler analog anten bu yayınlar dijital olacak.mantıken alamaması lazım.
    açıkçası muallakta kaldım.sen yinede acele etme.bekle.iyice netleşsin ondan sonra gerekirse alırsın.
    https://www.youtube.com/watch?v=2tKyDYE2EL4

Teşekkürler. Benden şimdi detaylıca bakındım eski analog yayın antenleri ile sorunsuz şekilde kanallar izlenilebilecekmiş. Ayrı bir anten gerekmiyormuş. Şimdilik anten almayı düşünmüyorum. Test yayınları başlayınca yayın alamazsam bir anten alabilirim.

digital yayın olduğu için de antenleride özel diye bliyordum.hatta bir çok teknoloji markette dvb-t anteni diye satılan masaüstü antenler görünce böyle bir kanıya vardım.

• ne zaman başlayacak acaba bursada vs
  • bursa da var mı?
  • Basit çubuk antenle bile izlenebilir.

Bakınız ;
     TÜRKİYE'DE DİJİTAL KARASAL YAYIN DÖNEMİ BAŞLIYOR
  • Arkadaşlar bu karasal yayın ne durumda! 7-8 senedir bir tık ilerleme yok sanırım. Ne zaman yaygınlaşacak vs. bunları takip edebileceğimiz bir kaynak var mı? pilot bölgeler hakkında vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samonite

Arkadaşlar bu karasal yayın ne durumda! 7-8 senedir bir tık ilerleme yok sanırım. Ne zaman yaygınlaşacak vs. bunları takip edebileceğimiz bir kaynak var mı? pilot bölgeler hakkında vs.
    Özel kanallardan iş çıkmadığı için TRT yakında kendisi başlayacak ama sadece TRT kanalları olacak.
  • Sayısal karasal TV frekans ihalesini bilmem ama 6112 sayılı Kanun’un Geçici 4’üncü ve 42’inci maddelerinde 6552 sayılı Kanunla yapılan değişiklikle; sayısal radyo frekans ihalesi ile sayısal TV frekans ihalesi birbirinden bağımsız oldu. Öncelik sayısal radyo frekans ihalesinde.

Anayasa Mahkemesi’nin 18.10.2017 tarihinde, ‘radyo yayıncılığı sıralama ihalesinin ne zaman yapılacağının belirsiz bırakılmasının ifade ve basın özgürlüğü haklarını ihlal ettiği’ yönündeki kararı uyarınca yakın zamanda radyo için sıralama ihalesi yapılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayısal radyo yayınları başlasa bile, analog radyo yayınları( FM ) devam edecek.
  • Sayısal radyonun ne avantajı var? Ya da otomobildeki radyolar buna uygun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Sayısal radyonun ne avantajı var? Ya da otomobildeki radyolar buna uygun mu?
    Daha fazla radyo kanalı,

Yol üzerinde her yerde aynı frekanstan radyo dinlemek,

Yol ve hava durumu hakkında, radyo ekranından bilgi alabilmek,

Şimdiki radyolar analog olduğu için , yeni radyo satın almak gerecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 11 Mayıs 2018; 16:4:37 >
  • arkadaşım...ülkemizde televizyonlar dijital sayısal yayına geçiş yapıştan kesin vazgeçilmişmi yani sadece radyolarmı sayısal yayına geçiş yapıcakmış serkan ağabey sebep pahallı teknolojimi?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartilkisi -- 11 Mayıs 2018; 23:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Sayısal radyo yayınları başlasa bile, analog radyo yayınları( FM ) devam edecek.
    Analog yayınlar devam edecek ama ulusal güvenlik açısından sadece TRT kanalları analogda kalacak. Özel radyoların analog yayınları vakti geldiğinde kapanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

Analog yayınlar devam edecek ama ulusal güvenlik açısından sadece TRT kanalları analogda kalacak. Özel radyoların analog yayınları vakti geldiğinde kapanacak.

Alıntıları Göster
    Aynen... TRT kamu yayıncısı olarak, fm, kısa, orta, uzun dalga analog radyo yayınlarına devam edecek.

Büyük dinleyici kitlesi olan özel radyolar, dinleyicilerini kaybetmemek için, uzunca bir süre, yayınlarına analog ve dijital olarak devam edecektir. Zaman içinde halkın ekseriyeti dijital radyo satın aldıktan sonra, özel radyolar analog radyo yayınlarını sonlandıracaktır.

• bence radyo yayıncılığı her zaman öyle yüksek kaliteli müzik yayını yapmak değildir.ben zaten yüksek kalitede müzik dinlemek istersem bunu cep telefonumdan ya da daha önce kaydettiğim flash bellegimden faydalanarak yapabilirim. bence amaç haberi bilgiyi cok daha fazla kişiye aktarabilmek olmalı.eskiden arabayla edirneden cıkar ister ankaraya ister izmire açardık orta dalga çatalca 702 khz veya mudanya 1017 khz saatlerce kesintisiz dinlerdik daha olmadı bir uzun dalga polatlı vericimiz vardı ama hepsi tarih oldu eline alırdın küçücük radyoyu en ücra kösede dagda ormanda evinin bodrumunda bile olsan duyardın dinlerdin cızırtılı da olsa anlardın söyleneni yazık trt tüm orta ve uzun dalga radyo yayınlarını kapattı veya 1-2 saat yayın yapıyor bazı frekanslardan..dab da yapsan analog orta uzun kısa dalga yayın yapılmalı kapsama açısından cok avantajlı..
  • 10 yil once aracima multimedia sistemi takicaktim dtv yi o siralar arastirdim 3 4 sene sonra yapilicak diye aldim 10 yil oldu yahu allahtan arabayi satmisim:))

• 12 yıldır aynı masal. Teknolojiden bi haber RTÜK vede Hökümetle çok beklersiniz.
  • Bu konuyu twitter'dan cumhurbaşkanına yazmayı düşünüyorum ama sonra korkup vazgeçiyorum. Bu işi de yap işlet devret formülüyle 10 yıllığına gavurlara havale eder. Sonra izlemek için digiturk'un 3 katı para bayılırız. Dahası bilmem kaç abone garantisi de verilir. En iyisi sen kapat çeneni oğlum vozer diyorum. Çatıdan uyduyla devam et.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.