Şimdi Ara

Türkiye’de 'Çin aşısı' programına katılan 2 bin gönüllüden 12'sine koronavirüs bulaştı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
5
Favori
20.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
107 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Habere bak! zaten aşının mantığı virüsü zayiflatilmis seklide enjekte edip antikor oluşturmak.
  • Çoğu kişinin bahsettiği gibi plasebo uygulananlar olabilir ama bu durumun bakanlık tarafından açıkça ilan edilmesi lazım.

Ne bakanlık Türkiye'de ki aşı uygulamaları hakkında doğru düzgün veri paylaşıyor ne de Sinovac şirketi. Hatta geçenlerde okuduğum bir haberde şirket yöneticilerinden biri ilk iki faz sonuçlarının yeterli olduğundan bahsediyordu, üçüncü faz sonuçları tam anlamıyla açıklanmadan 11 Aralıkta aşılamaya başlıyoruz demek tam anlamıyla saçmalık.

Bu arada Brezilya'da ki ölümün alakasız olduğu açıklanmıştı (Trials of the Sinovac Biotech vaccine in Brazil were briefly halted last week but resumed after the reported death of a volunteer was found to have no links to the vaccine.)

Çin bu işi tam anlamıyla bir aşı diplomasisi haline getirmeye çalışıyor.

Türkiye’de 'Çin aşısı' programına katılan 2 bin gönüllüden 12'sine koronavirüs bulaştı

(https://www.science.org/news/2020/11/global-push-covid-19-vaccines-china-aims-win-friends-and-cut-deals?cookieSet=1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 7 Aralık 2020; 15:0:28 >

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt
    Marmara’da Doktor öğretim üyesiyim. Sen ne iş yapıyorsun? Virüs bulaştıktan sonra aşı dediğine göre doktor değilsin, ne iş yapıyorsan onu yapmaya devam et bilmediğin konularda ahkam kesme. Bilimsel makaleleri okumama rağmen bir çoğu güncellendiği için bir şey söylerken kırk defa düşünüyorum sen burada kendinden emin bir şekilde ders veriyorsun. Sendeki özgüven aşıyı bulanda yok. Şaka mısın diyor bir de
  • quote:

Orijinalden alıntı: 435

Marmara’da Doktor öğretim üyesiyim. Sen ne iş yapıyorsun? Virüs bulaştıktan sonra aşı dediğine göre doktor değilsin, ne iş yapıyorsan onu yapmaya devam et bilmediğin konularda ahkam kesme. Bilimsel makaleleri okumama rağmen bir çoğu güncellendiği için bir şey söylerken kırk defa düşünüyorum sen burada kendinden emin bir şekilde ders veriyorsun. Sendeki özgüven aşıyı bulanda yok. Şaka mısın diyor bir de

A be cahil adam, virüs vücuda girmeden bağışıklık sistemi nasıl virüsü etkisiz hale getirecek bir açıkla çok bi bok biliyorsan. Şu mantığı kurmak için aşı mucidi olmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Ölüler Görür -- 7 Aralık 2020; 15:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Çoğu kişinin bahsettiği gibi plasebo uygulananlar olabilir ama bu durumun bakanlık tarafından açıkça ilan edilmesi lazım.

Ne bakanlık Türkiye'de ki aşı uygulamaları hakkında doğru düzgün veri paylaşıyor ne de Sinovac şirketi. Hatta geçenlerde okuduğum bir haberde şirket yöneticilerinden biri ilk iki faz sonuçlarının yeterli olduğundan bahsediyordu, üçüncü faz sonuçları tam anlamıyla açıklanmadan 11 Aralıkta aşılamaya başlıyoruz demek tam anlamıyla saçmalık.

Bu arada Brezilya'da ki ölümün alakasız olduğu açıklanmıştı (Trials of the Sinovac Biotech vaccine in Brazil were briefly halted last week but resumed after the reported death of a volunteer was found to have no links to the vaccine.)

Çin bu işi tam anlamıyla bir aşı diplomasisi haline getirmeye çalışıyor.

(https://www.science.org/news/2020/11/global-push-covid-19-vaccines-china-aims-win-friends-and-cut-deals?cookieSet=1)

40 vaka olmadan paylaşılmayacak sonuçlar. 40 vakaya ulaşınca her şey açıklanacak merak etmeyin

• Algı peşinde koşanlara eklendiğiniz için sizi tebrik ederiz... magazin sitesine döndünüz haber başlıklarınızla. yazık

• mahkeme açıkladı zaten test kitleri yüzde 97 hatalı diye grip oldu corona insanları korkut çin sistemini getir tam kölelik aşıyla da önce yaşılara onları hallediriz falan nanobot corona yalanı ile insanlığın anası ağlatılıyor insanlar sorgulamadıkça kandırılmaya zarar görmeye mahkumlar.

• Ne güzel la? Hem hasta et hem aşı sat..

Resmen Dünya'yı felç ettiler. Başından beri bu adamların önce Amerika olmak üzere Ekonomisi güçlü ülkelerin piyasalarına darbe vurmaya çalıştıklarını düşünüyorum.

Millet kırılırken ticari bir handikap elde etmeye çalışıyorlar sanki şerefsizler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Aralık 2020; 15:48:8 >
  • Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt

birbirinizi anlamıyorsunuz ama asıl anlamayan size cevap veren arkadaş size cevap veren arkadaş diyor ki virüs bulaşmadan önce aşı yapılacak böylece antikorlar oluşacak virüs bulaştıktan sonra aşı vermenin bir anlamı yok diyor ha bunu niye diyor bilmiyorum kimse hasta olanlara aşı yapalım demedi zaten konuda aşı olduktan sonra virüs bulaşan kişiler

Bu arkadaş doktorsa bile bir türkçe dersine ihtiyacı var

• haber sitelerinde böyle detaylı eli ayağı düzgün yazı bulmak zor yazan arkadaş iyi iş çıkarmış

• Frobisher kullanıcısına yanıt

• Mavi ekran verip durmayalım sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: 435

Sayın hocam,

Ben istatistik ile gayet ilgiliyim ve sürekli hem Harvard hem Oxford medical news okuyorum da, control group bu deneylerde gayet tuhaf değil mi? Bu kadar çok bilinmeyen etkinin olduğu bir virüste. İngiltere'de de menenjit aşısı yapılmış control group'ta olanlara.

Hiv aşısı geliştirseler de olacak mı bu control group? Biraz bilgilendirebilir misiniz.

• virüs bulaşmış 12 kişiyi tespit ediyorlarda bu 12 kişinin kimliğini tespit edemiyorlarmıda plasebo mu değilmi belli değil ayağı yapıyolar , işleri güçleri yalan dolan , şimdi nasıl birşey sallasakta yedirsekin peşine düştüler , hey yavrum hey bi kulağımızın arkası kaldı sayelerinde , onada aşı yapacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Biontech in aşısının taşınması ve korunması da zor. soğuk tutulması lazım. Milyonlarca doz için bu bir sorun. Ama gelişmiş ülkelerin hiçbirinin Sinovac almaması da garip. Doğu ülkelerinden bile alan pek yok.

Ya diyorum ya bu bir karar, herşeyi de yazmak istemiyorum açıkcası. Hükümet biraz bekle gör modunda, doğru ya da yanlış birşey de demiyorum. Belki o aşılarla bu işi daha kısa sürede hallecektik, Sinovac aşısı süreci biraz daha uzatacak bilemiyorum ama benim gördüğüm "en risksiz" olanı seçme isteklerinin olduğu yönünde. Üstelik daha pahalı olmasına rağmen durum böyle. Bakalım Faz3 sonuçları açıklanır bir haftaya. Etkinliği konusunda da daha net fikir oluşur kafamızda.

• Haydaaaaaa.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

Diyorsunuz ki sinovac pahalı bir aşı?

Endonezya,Şili,Brezilya bizim bilmediğimiz şekilde dünya üzerinde refah ve zengin ülke demek ki.

Kardeşim öncelikle şunu anlayın ya, ben bir tahmin yapmıyorum. Bu aleni bilinen bir durum yahu, piyasaya açıklanan rakamlar bunlar, al görsellerini de ekledim, oradan bak. Saydığın ülkeler de 3.dünya ülkesi değil, BRİCS dediğimiz grubun içinde yer alan Brezilya'nın da olduğu gelişmekte olan, kalabalık, nüfuslarının toplamı 580 milyonu bulan güçlü ülkeler. TR de dahil sağlık için bu tür paraları vermekte bir engelleri sıkıntıları olmayan ülkeler ya. Şu garibanizm, fukara edebiyatı, 3.dünya ülkesi ezikliği söylemlerinizi bir kenara bırakıp dünya'ya da, ülkenize de gerçekçi bir pencereden bakın artık. Sputnik V aşısının etkinlik oranı Rusların iddiası, ben güvenmiyorum, DSÖ onaylarsa inanırız. Sinovac'ın etkinlik oranını da ülkemizde devam eden Faz3 çalışmalarının sonucu açıklandığında daha net ve güvenilir şekilde göreceğiz. Ayrıca aynı anda Brezilya ve Endonezya gibi farklı ülkelerde de bu Faz3 denemelerinin olması önemli. İnaktif bir virüs aşısı olması da işin riski az tarafı.

Türkiye’de 'Çin aşısı' programına katılan 2 bin gönüllüden 12'sine koronavirüs bulaştı

• umarım bu aşı bize gelecek aşı değildir

• tarikatlar alir bunu 1$a cinden satar 20$a saglik bakanligina. faizsiz helal kazanc

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.