Şimdi Ara

Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
960
Cevap
189
Favori
77.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmen dergilerin kokuları burnuma geldiğini hissettim. Ne günlerdi be

• aşırı güzel bir konu olmuş. özellikle 64'ler dergisindeki abdurrahman pala'nın önsözlerinin hepsini okudum, eskilere gittim ve yüzümde ister istemez bir gülümseme oluştu.kim ne derse desin eskiler güzel zamanlardı en azından insanlık vardı.

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Zamanın Cd Oyun editörlerinden Göktuğ Yüksel, Tolga Savaşçı abilere Facebook üzerinden ulaşıp onlardaki arşivler soruşturulabilir. Dergi CD/DVD ortamına geçinceye kadar görev aldılar dergide. Hatta dergideki lakabı ile bilenen Tehey Ahmet'de baya aktifti dergide.

• Küçükken bu dergilerden alırdık arkadaşlarla sonra yanında verilen cd leri birbirimizle paylaşırdık oyunları hepimiz kuralım oynayalım diye. Ne günlerdi be...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 28 Mart 2022; 1:50:49 >

• kenan9593 kullanıcısına yanıt

Eline emeğine sağlık hocam, diğer çalışmalarını da bekliyoruz. Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı 

• Facebook gurubunda GameShow 42. sayısı taranmış. Umarım eksik kalan diğer sayılar da bir an önce taranır ve tam bir arşive sahip oluruz.

İndirmek için: GameShow #42 (Eylül 1999)

Not: tekrar atayım 1-41. sayılar şurada, arşiv tamamlandığında klasörü güncelleyeceğim.

Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı

Taramayı yapan Barış Korkut'a teşekkürler.

teşekkürler, İlk sayıyı paylaşmanızı merakla bekliyordum. PCGamer zamanında severek okuduğum oyun dergilerindendir. İlk sayısını okumak bugüne kısmetmiş. Unreal tam çözümüne göz atarken kendimi text tabanlı oyunda gibi hissettim. Harita gözümde canlanıyor, ne günlermiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Heyt be şimdi FF7 Remake sürümü var. Zamanında FF7 incelemişler. Garip hissettim

• Hocam Retrojen isimli güzel site kendi kütüphanesini yaratmış burada da bazı dergiler bulunabilir çoğunlukla ender olanlar da var. Buyrunuz.

Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımıretrojen.org
    Retrojen > lib > mag
    https://retrojen.org/lib/mag/
  • erian87 kullanıcısına yanıt

Selamlar, retrojen'e zaten üyeyim, kütüphaneden yararlanmıştım. Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı 

Bir bilgi vermek gerekirse, burada oyundan daha çok bilgisayar ile alakalı dergiler bulunuyor. Sadece üyelere açık bir arşivdir.

• Yeni taranmış: Gameshow #58 (Nisan 2001)

Özel istek üzerine 58. sayı taranmış, Barış Korkut haftayadan itibaren kaldığı yerden devam edecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 30 Mart 2022; 4:24:44 >

• GameShow CD arşivi

Dergiler ile toplam 8 adet verilen CD'ler ISO formatında arşivde yerini almıştır. Bu projeyi tamamlayan Erdal Yoluak'a çok teşekkürler! Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı 

görsel: sadecebirmüze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 1 Nisan 2022; 23:2:54 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 15 Nisan 2022; 13:16:45 >

Eline emeğine sağlık hocam. Tarayıp paylaştığın için çok teşekkürler. Türkiye'de Çıkmış Oyun Dergileri ve PDF & CD Paylaşımı 

• Oyungezer #174 Nisan çıktı.

• Ücretsiz veya ücretli indirmek için tık
    • eski sayılar indirme tablosu tık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 12 Nisan 2022; 22:17:57 >

• Yeni taranmış: Gameshow #43 (Ekim 1999)

Taramayı yapan Barış Korkut'a teşekkürler.

• çok güzel bir konu başlığı açtığınız için öncelikle teşekkür ederim.Sadece oyun dergisi değil de, chi, byte, pcmagazine gibi dergilerin paylaşımları da güzel olurdu..

• Konu gerçekten mükemmel olmuş elinize sağlık,aslında imkanı olan ve nostaljiye değer veren herkes, elindeki dergileri tarayabilse ve güzel bir paylaşım ortamı olsa mükemmel olurdu.Okunmamışları okumuş görülmemişleri görmüş olurduk,ayrıca bu eserleri yok olmaktan kurtarırdık.internet yokken demo cd ler ile eğlenebilen bir nesildik.(Oyunlar,Araçlar,Videolar) vs .Dergi her ay çıktığında bayinin önüne gidip dergileri inceler ve saatlerce bakardık :) paramız varsa alırdık paramız yoksa,derginin kapağındaki resimlere bakar ve oyunlar ile ilgili hem heyecanlanır hemde keşke oynayabilsek derdik,aslında kapaktan oyun incelemesi bile yapardık :) yorumlardık (O hissi sadece yaşayanlar bilir) hatta oyun cdsinin beyaz zarfını dergi poşetinin içinde sağa,sola kaydırır altındakini görmeye çalışırdık :) .Dergiler cd hediye verirken cdrom sürücüsü olmayanlar, cd rom sürücüsü almak isterdi, ama çok pahalıydı be :) işte bu dönemden geldik tabiki amiga'lar,amstrad'lar,atariler vs vs günümüze kadar hepsini kullandık,belki biraz şanslıydık,Ama eski dönemde aldığımız bir derginin heyecanı, artık bu dönemde yok malesef.Tabi internet çıktı bilgisayarlar, bilgisayar oldu,her şey daha ulaşılabilir oldu elektronik dergiler vs çoğaldı ama benim içimde, küçükken o bayii önünde dergi okuyan çocuk hiç değişmedi,ara ara eski tüm dergilerimi alır tekrar okurum eskilere giderim,anılar canlanır adeta yaşarım o anı tekrardan :) Sizlerinde yokmudur böyle anıları, hisleri ve yaşadıkları ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanYüceer -- 20 Nisan 2022; 16:43:53 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.