Şimdi Ara

Türkiye'de Bilim Ölmüş, artık kokuyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=t0GUowgIM_o&t=4051s
    https://www.youtube.com/watch?v=BjLvbaDUYhk

Ankara Gazi Üniversitesinden bir profesör bir biyoloji kitabını 30 METRELİK ADEM DİNAZORLARLA GÜREŞİYORDU YAZABİLİR Mİ !!!!

Habertürk üzerinden birkaç video izledim. Adının başında profesör olan insanlar lise seviyesinde dahi bilgi sahibi değil. Hayretler içerisinde kaldım. Seviyenin düşük olduğunu biliyordum ama bu kadar mı düşük olur ! Bu kadar akıl ve bilimden uzak, üstelik akıl ve bilimin açıkça altını oymaya çalışan şahıslar üniversiteleri doldurur.

Devletin açtığı okulların sadece ideolojik birer çöplüğe döndüğü düşünülürse bu şahısların bilimin b'sinden anlamasına rağmen eğitim verdikleri düşünülürse bu okullara bu kadar para harcamanın bu üniversiteleri açmanın mantığı nedir !

Bütün bu gereksiz okulların kapatılıp yerine ücretli özel üniversitelerin kurulması gerekmiyor mu hiç değilse parası halktan değil okuyanlardan çıkar.

• Bugün belli başlı (ODTÜ,Hacettepe vs) Üniversiteler dışında geri kalan tüm üniversiteler ne yazık ki gericiler tarafından ele geçirilmiş durumda.Gericiler vasıtasıyla önce araştırma görevlisi daha sonra ise kademe kademe akademik kariyer basamaklarını tırmanarak profesör ünvanını hiç haketmedikleri halde alan bir yığın israf var.Özellikle ülkenin dört bir yanına birden üniversite açmaları,yandaş ve yalakalara bu üniversitelerde kadro vermeleri Türkiyedeki bilimsel çalışmalara büyük darbe vurdu.Böyle bir ortamda bu üniversiteler ne yazık ki Osmanlı döneminde gericilerin yuvası olan medreselerden hiçbir farkı kalmadı.Üniversiteler bilimden uzak,birbirinin tezlerini çalan ve yayınlayan kadrolarla,aynı konu üzerinde hiç farklı bilgi eklemeden makale yayınlayan yerler haline dönüştü.Bugün Türkiyedeki üniversiteler sadece belli bir zümrenin kadro alması dışında hiçbir işe yaramıyor.Hiçbir işe yaramadıkları gibi ülkeyi de bir yığın üniversiteli işsiz genç sorunuyla karşı karşıya getiriyorlar.Ama buna rağmen mağlum 2018'de büyük üniversiteleri bölüp yeni üniversiteler açmaktan da geri durmadılar.Bu bile üniversitelere aslında kendi yandaşlarına kadro verebilmek için açılan yerler gözüyle baktıklarını ispatlıyor.

Ne yazık ki bugün üniversitelerin çoğu gerici ve çeşitli cemaatlere bağlı kişilerle doldurulmuş durumda...Bu gerçekten de acı verici birşey..
    Iğdır üniversitesi nin yaratılış kongresinde yaptıkları araştırma(!) sonucu yazdıkları makaleyi okuduğum gun bu ülkeden umudu kestim.
    Adamlar karbon 14 ve radyoaktif bozunum yöntemlerinin yeterince güvenilir olmadığından dem vurduktan sonra kurana bakarak ve ayetlere 20 takla attırarak evrenin yaşını 125 milyar yıl olarak hesaplamislar. Evet 125 milyar yıl.
    Daha adamların evrenin yaşının ancak teleskoplarla ölçülebildiginden haberi yok.
    Bunu yapan adamlar bir de koca koca profesör.
    Biliyorum utanmadan fen bilimleri ışığında yaratılış gerçeği yazmışlar !

Birde youtubeda bir tane veterinerlik bölümünden fetocu bir akafemisyen çıkmış devlet bir arkadaşımızdan evrim karşıtı kitap yazmasını istedi falan diye konuşuyor. Sonra risaleden falan bahsetmeye başladı biz burada bir dava için varız falan diyor.

Açık konuşayım irtica gerçekmiş. Bilimin B'sinden anlamayan cahil cuhela bir topluluk vergilerinizi yiyerek hicbirsey yapmadan oturuyor...
    Videoların belli bir noktasını izlemene gerek yok. Baştan adagi cehalet akıyor kardesim. Üniversitelerde maaşlı memurlar bilime savaş açmış.

Adam diyorki bilim felsefedir. Bilimin neyi felsefe ya ! Yerçekimi kanunu felsefe mi ?

Bilimi demokrasi şeklinde yapacakmış yani bulgi verilere göre , kanıtlara göre değil en çok sevilen ve oylanan fikir bilimsel gerçek olacakmış ! Halkın hassasiyetlerine göre bilim yapılacakmış böyle birşey olabilir mi !

Aç baştan sona izle şu videoları rezilliği , cahilligin nasıl kat kat derinlestigini gör. Ne kadar bilimde geriledigimizi gör.

Konuk adama diyor ki biyoloji kitabında 30 metrelik Adem le dinazor gurrsiyorfu ifadesi nasıl yer alabilir , adam yeni baskıda çıkardım diyor ! O zaman eski baskıda niye var !
  • Iğdır üniversitesi nin yaratılış kongresinde yaptıkları araştırma(!) sonucu yazdıkları makaleyi okuduğum gun bu ülkeden umudu kestim.
    Adamlar karbon 14 ve radyoaktif bozunum yöntemlerinin yeterince güvenilir olmadığından dem vurduktan sonra kurana bakarak ve ayetlere 20 takla attırarak evrenin yaşını 125 milyar yıl olarak hesaplamislar. Evet 125 milyar yıl.
    Daha adamların evrenin yaşının ancak teleskoplarla ölçülebildiginden haberi yok.
    Bunu yapan adamlar bir de koca koca profesör.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biliyorum utanmadan fen bilimleri ışığında yaratılış gerçeği yazmışlar !

Birde youtubeda bir tane veterinerlik bölümünden fetocu bir akafemisyen çıkmış devlet bir arkadaşımızdan evrim karşıtı kitap yazmasını istedi falan diye konuşuyor. Sonra risaleden falan bahsetmeye başladı biz burada bir dava için varız falan diyor.

Açık konuşayım irtica gerçekmiş. Bilimin B'sinden anlamayan cahil cuhela bir topluluk vergilerinizi yiyerek hicbirsey yapmadan oturuyor...

• Ya bu birazda Ademine bağlı.

• Videonun biri 3 saat 03 dk.
    Öteki 4 saat 40 dk.
    Toplam: 7 saat 43 dk videonun neresinde dediklerin yazıyor yaz da biz de görelim dinleyelim, dediklerimi duymak için 7 saat 43 dk mı izlesinler diye hiç aklına falan gelmedi mi ciddi soruyorum????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 23 Şubat 2020; 8:28:36 >
  • Videoların belli bir noktasını izlemene gerek yok. Baştan adagi cehalet akıyor kardesim. Üniversitelerde maaşlı memurlar bilime savaş açmış.

Adam diyorki bilim felsefedir. Bilimin neyi felsefe ya ! Yerçekimi kanunu felsefe mi ?

Bilimi demokrasi şeklinde yapacakmış yani bulgi verilere göre , kanıtlara göre değil en çok sevilen ve oylanan fikir bilimsel gerçek olacakmış ! Halkın hassasiyetlerine göre bilim yapılacakmış böyle birşey olabilir mi !

Aç baştan sona izle şu videoları rezilliği , cahilligin nasıl kat kat derinlestigini gör. Ne kadar bilimde geriledigimizi gör.

Konuk adama diyor ki biyoloji kitabında 30 metrelik Adem le dinazor gurrsiyorfu ifadesi nasıl yer alabilir , adam yeni baskıda çıkardım diyor ! O zaman eski baskıda niye var !

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Videoların belli bir noktasını izlemene gerek yok. Baştan adagi cehalet akıyor kardesim. Üniversitelerde maaşlı memurlar bilime savaş açmış.

Bu kadar laubali açılmış bir konu daha görmedim.
    Dediklerin nerede yazıyor söyle, insanlar dediklerini bulmak için 7 saat 43 dk video mu izlyecek be adam!

• Dediğin gibi 7 saat 43 dklik video bende hatırlamıyorum nerede dediğini

Ama burası kollektif bir tartışma sahası. Ben koymadiysam sen izleyip yerini koyarak konuya katkıda bulunabilirsin.

Neden hep armut pis ağzıma düş kafasında siniz. Birazda bilgiye ulaşmaya çalışın arkadaşım. Ayrıca videoların baştan aşağı her noktasından cehalet akıyor diyorum yani belli bir spesifik noktasını açıp izlemene gerek yok. Tüm videodan dehşete düşeceksin zaten.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Sabrını takdir ediyorum hocam ben 10dk zor dayandım

• HeavenlyBlue kullanıcısına yanıt
    Biz önemli değiliz. Üniversiteleri doldurmuş bu tarz insanlar. Adam biyoloji dersinde ilahiyat okutuyor böyle birşey olabilir.

Biyoloji ile yaratılış ne alaka yani !?

Git ilahiyat fakültede anlat bunları , bilim ayrı din ayrı...

• quote:

Dediğin gibi 7 saat 43 dklik video bende hatırlamıyorum nerede dediğini

Ama burası kollektif bir tartışma sahası. Ben koymadiysam sen izleyip yerini koyarak konuya katkıda bulunabilirsin.

Neden hep armut pis ağzıma düş kafasında siniz. Birazda bilgiye ulaşmaya çalışın arkadaşım. Ayrıca videoların baştan aşağı her noktasından cehalet akıyor diyorum yani belli bir spesifik noktasını açıp izlemene gerek yok. Tüm videodan dehşete düşeceksin zaten.
    Senin için seyrettim, 2. video 2. saat 10. dk. da
    ilgili metni sonradan yanlış buldum ve çıkarttım diyor.
    Buna takıldıysan bir biyolog olan Richard Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabındaki ateizm propogandasına da benzer tepkiyi verir misin?
    Dawkins için "Üniversiteye doldurulmuş bu tarz insanlar" ve "biyoloji ile ateizm ne alaka" diyebilecek misin çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 23 Şubat 2020; 13:44:6 >

• Yanlış buldum çıkarttım !!!!?!???????!!!!!!?????!!?

Ya abi siz sakamisiniz. Bir tane biyoloji uzmanı , bak sana biyoloji uzmanı diyorum . Bir biyoloji kitabında 30 metrelik Adem dinazorlarla guresiyordu gibi bir ifadeyi en başta nasıl koyabilir !!!!!???? Bu adam nasıl biyoloji eğitimi verebilir !

Bu kadar cahillik mi olur. Biyoloji kitabında 30 metrelik Adem dinazorlarla guresiyordu ifadesini yazmamak için düşünmek mi gerekiyor . Lise biyoloji bilgisine sahip( Gerçekten dersi dinlemiş) bir çocuk bile bunun doğru olmadığını bildiren üniversitede öğretim görevlisi olmuş bir zat bunu nasıl en başta kitabına koyabilmis !Şaka misiniz arkadaşım ?

• Biyoloji dinle vb ilgilenmez. Bu nesnel bir bilim dalıdır. Belli kanıtlar toplayıp , doğal süreçleri bilimsel bir çerçevede incelersen bu kadar basit.

Bir fen biliminin içine ilahiyat boca etmenin mantığı nedir ?

Veya bir din dersinde gelip kimya mi anlatmaya kalkıyorsunuz ? Cenneti cehennemi bilimsel olarak mı açıklamaya kalkıyorsunuz.

Bunlar birbirinden ayrı konular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 23 Şubat 2020; 13:56:11 >
  • Bu arada katkın için teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 23 Şubat 2020; 13:59:48 >
  • quote:

Biyoloji dinle vb ilgilenmez. Bu nesnel bir bilim dalıdır. Belli kanıtlar toplayıp , doğal süreçleri bilimsel bir çerçevede incelersen bu kadar basit.

Bir fen biliminin içine ilahiyat boca etmenin mantığı nedir ?

Veya bir din dersinde gelip kimya mi anlatmaya kalkıyorsunuz ? Cenneti cehennemi bilimsel olarak mı açıklamaya kalkıyorsunuz.

Bunlar birbirinden ayrı konular.
    Richard Dawkins demiştim bak işine gelmedi tabi iki cevabında da Dawkins'e cevap verememişsin.
    Bir biyolog olan Dawkins'in ateizm propaganda kitabı için de söyle o zaman "üniversiteyi bunlarla doldurdular" "biyolojibile ateizm ne alaka" diye.
    Bana tekrar yazdırma bu Dawkins'i, işine geleni abartıp cevap veriyorsun, işine gelmeyince dut yemiş bülbüllük yapma.

• Dawkings biyoloji kitabı yazıp ateizm mi övmüş. Linki yolla bakalım.

• Sen bir biyoloji uzmanisin. Din propagandası için biyoloji kitabı yazıyorsun.

Senin bir bilim adamı olarak birazcık onurun ve haysiyetin varsa bilim adamı kimliğimle bir tane hadis bulup Adem dinazorlarla guresiyordu yazamazsin.

Sen onurlu bir adamsan önce bakarsın 30 metrelik insan iskeleti tarih boyunca bulunmuş mu ! Yanıt hayır dünyanın hicbiryerinde 30 metrelik bir iskelet yok.

2 - Dinazorlar zamanında insanlar yaşamış mi. Elimizdeki bütün veriler ve tarihle şirketler açıkça gösteriyor ki dinazorlarla insanlar aynı dönemde yaşamadı. Bulunan tüm fosiller arada devasa bir zaman farkı olduğunu gösteriyor.

Bilim adamı kimligi ile bunları bilerek utanmadan o cümleyi nasıl yazıyorsun kitabına. Sende birazcık bilim adamı onuru yok mu diye sorarlar insana...

• quote:

Dawkings biyoloji kitabı yazıp ateizm mi övmüş. Linki yolla bakalım.
    Dawkins'in Kör Saatçi ktiabına 10 dk dayanabildim, gözün nasıl oluştuğunu anlatmasını kuvvetle muhtemel okumadın, gözün oluşumunu hayal ettirerek "bilimsel" olarak anlatıyordu!
    Kendisi ateizmi biyolojiye, biyolojiyi de ateizme bulayan biri olduğunu dünya alem biliyor, ama sen bilmiyorsun herhalde.
    Tanrı Yanılgısı kitabında evrimsel süreçlerden örnek vererek ateizm propogandası yapıyor, diğer kitapalrında da vardır büyük ihtimal.

pdf buradan indirebilirisn, içindekiler kısmında yazıyor zaten evrimle ilgili başlıklar var.
    https://tr.pdfdrive.com/tanr%C4%B1-yan%C4%B1lg%C4%B1s%C4%B1-d156898008.html

• quote:

Sen bir biyoloji uzmanisin. Din propagandası için biyoloji kitabı yazıyorsun.

Senin bir bilim adamı olarak birazcık onurun ve haysiyetin varsa bilim adamı kimliğimle bir tane hadis bulup Adem dinazorlarla guresiyordu yazamazsin.

Sen onurlu bir adamsan önce bakarsın 30 metrelik insan iskeleti tarih boyunca bulunmuş mu ! Yanıt hayır dünyanın hicbiryerinde 30 metrelik bir iskelet yok.

2 - Dinazorlar zamanında insanlar yaşamış mi. Elimizdeki bütün veriler ve tarihle şirketler açıkça gösteriyor ki dinazorlarla insanlar aynı dönemde yaşamadı. Bulunan tüm fosiller arada devasa bir zaman farkı olduğunu gösteriyor.

Bilim adamı kimligi ile bunları bilerek utanmadan o cümleyi nasıl yazıyorsun kitabına. Sende birazcık bilim adamı onuru yok mu diye sorarlar insana...
    Hadi Dawkina için de "utanmadan biyolojiyi ateizme nasıl bulayabiliyorsun kitabında, sende bilim adamı onuru yok mu" de hadi bekliyoruz.

• Dawkings gözün evrimini nasıl anlatmış bilmiyorum ama gözün evrimleserek oluştuğu zaten bilimsel olarak ortada olan birşey.

Yani adam göz evrimlesti derken zaten yalan söylemiyor.

Şimdi söylemek istediğim noktaya gelelim. Gözün evrimleserek oluştuğu bilimsel olarak kabul edilmiş ve pekcok araştırma ve inceleme ile kanitlandirilmistir. Bu bilimsel süreçtir. Gözün evrimleserek oluşması Allah in varlığına bir kanıt veya bir yalanlama değildir. Bu nesnel bir gerçektir. Biri der doğal surecler ile bu şekilde oldu biri de derki Allah bu süreci böyle isletmis.

Sorun burada bilime apaçık şekilde aykırı olan olguları adında biyoloji geçen bir kitaba bu ülkede biyoloji konusunda prof olmuş birinin koyması. Adam bilim adamı onurunu çiğneyerek bilimsel açıdan apaçık bir biçimde yalan olan bir ifadeyi sırf dini propaganda için adında biyoloji geçen bir kitaba koyuyor
    Bende diyorum ki bilimsel olarak kanıtlanmamış birşeyi adında biyoloji geçen bir kitaba bilim adamı sıfatıyla sen koyamazsin. Her gördüğün hadise atlayamazsin. Ne görürsen gör bilimsel yontemle sinayip somut kanıtlarla o olguyu destekleyerek kitabına koyman gerekir bu ahlaktır.

Eğer bir ateist apaçık bilime aykırı bir olguyu veya dinden geçen nir ifadeyi değiştirerek kitap yapıyorsa oda ahlaksızlık yapıyordur. Ama gözün evrimleserek oluştuğu şu an bilimin kabul ettiği bir durum. Popüler bir kitaota bunun nasıl ifade edildiğini bilmiyorum ama söylediği konu bilim ve gerçeğe aykırı değil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.