Şimdi Ara

Türkiye de 8 yıl içerisinde Uzaya ağırlık verme ihtimali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzaya hep ilgim oldu. Başka ülkeye fazla gitmekte istemiyorum. Umarım bu 8 yıl içerisinde açılır.

%56

• malum yonetime biat etmzesen veya ekumenizmin dibine vurmazsan simdiden zipla anca aya gidersin esprisinin ilham kaynaklari listesinde yerini alirsin
    velev ki biat ettin uzay bakanligi kuruldu
    bu zihniyet trilyonlari olsa uzaydan menfaat saglamayacaksa havaya pe.ete atmaz
    en fazla pako ve farsoyla sidik yari;tiririz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç umudum yok bu konuda ama mecburi bir beklentim var. Yoksa siyasi organlar ne işe yarar bilmem. Çünkü uzaya gitmek artık medeniyetimiz için bir seçenek değil, bir zorunluluk. Hani dünyadan kaçalım veya sanayi Aya taşıyalım falan diyenleri geçtim, biz gitmezsek başkası gidecek. O başkası gitmese bir başkası gidecek. Zamanında nasıl ki Amerika'ya gidildiyse ve gitmeyenler tercihini yerinde saymaktan yana kullandılarsa aynı şekilde çağımız uzayı gerektiriyor. Üç beş İspanyol cesaret edip okyanusu aşmasalar bugün süper güç Amerika belki olmayacaktı. Şimdi de diğer ülkeler uzayda şehirler kurma projeleri yaparlarken biz henüz yerli oto taslakları seviyesinde isek bu büyük bir ayıp gerçekten. Kısa vadede girişir miyiz, sanmıyorum. Yatırım yok, istek yok, merak yok, altyapı yok. Bu durumda girişmemiz zararlı olur gibi. Ama bir an önce basamakları koşarak çıkıp bir seviye alamazsak, roketi alan Üsküdarı geçecek herkesin haberi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jgdpanzer -- 3 Mayıs 2020; 7:34:42 >

• Bence artık ülkeler tek başına uzaya çıkmaz, çok sayıda ülke ortak olarak uzaya çıkar.
  • yönetimden nefret edip her ne kadar da değişmesini istesem de, bu konuda selçuk bayraktar'dan umudum var.

ileride umarım ondan bir şeyler görürüz, ya da direkt yönetim değişir kökten yenilikçi bir anlayışla yönetiliriz. umarım..

edit: püü bana bundan da umudum yok benim geçmiş olsun dostlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciros -- 27 Mayıs 2020; 9:40:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzay konusu artık tek tek ülkelerden ziyade uluslararası ortak çalışma gerektiren bir alan.

• Yok öle bişey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.