Şimdi Ara

Türkiye de 5 yıldızlı Otellerde Ucuz Tatil nasıl yapılır ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
30
Favori
39.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Boy

quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Not: Geçen yıl gittiğimiz otel sentido lykia world idi. Kesinlikle öneririm
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.
    İmkanı olan bu oteli görsün derimhttps://www.etstur.com/Sentido-Lykia-Resort-Spa

Bu oteli bende bir süredir takip ediyorum.
    Gitmeyi düşündüğüm tarihlerde;
    ETS: 3.840 TL
    holidaycheck: 2150 TL
    Arada ki fark: 1690 TL

Yuh!

Sorun olmaz ise almayı planlıyorum.

Sitenin ingilizcesi yok sanirim. Bende de Almanca yok. Nasil yapiyorsunuz?

Chrome dan girin.
    Chrome da sayfayı türkçeyi cevirme seceneği var.
    Sonrasında zaten tarih aralığı giriyorsunuz mantık belli.

Geçen yıl gittim inanın hiç bir şey sormadılar sadece kimlik verdik.
    Bizim mazeret bile hazırdı ' Almanyada ki Baldız bize balayı hediye etti ' diyecektik. Sonra çok güldük kendimize

Herneyse sentido gerçekten iyi bir secenek.. Tabi fiyatada bağlı biz geçen yıl hem turizm de kriz vardı malum rus ucağı düşürülmesinin akabinde.. Birde ramazanda gittik. 5 gece 2800TL cıvarındaydı. Bu fiyata helali hoş olsun adamlara cok iyiler..

Bu yıl bize ets bir de alibey manavgat otelini önerdi. Ama o oteli bu alman sitesinde bulamadık. Geçte kaldık bu fiyatlara tatil yapamam evdeyiz.

• Merhaba

Az önce verdiğim iki linkte de sentido otelini kıyasladım. Şu an fiyat farkı oluşmuyor gözüküyor.
    İki link dediğim ets ve holidaycheck.de

Muhtemelen euro nun çok artmasıda neden olmuş olabilir buna
    Bu ihtimali düşünüp euro nun geçen yıl bu zaman ki kuruna baktım 3,20 seviyesinde

Otel şu an 5 gece için kişi başı 600 euro gösteriyor yani iki kişi 1200 euro
    Geçen yıl biz kişi başı 550 euro seviyesine gitmiştik. Herneyse bugün 600 eurodan iki kişi 1200 euro diyelim ve geçen yılın kuru ile çarpalım : 1200 euro x 3,20 : 3840 tl bugünün kuru ile çarptığımda 1200 x 3,95 : 4740 TL
    ETS nin sitesinde de zaten 5 gece için 4800TL diyor

Kısaca bize ve vatandaşımıza yazık valla. Alman için maaşı değer kaybetmeden geçen yıl ile aynı fiyata tatil yapabiliyor.
    Biz ise 1000tl geçen yıla göre daha fazla para harcıyoruz aynı tatil için. Alım gücünün ne denli düştüğünü paramızın eridğini bir yılda ne kadar fakirleştiğimizi görün. Gece gece canım sıkıldı..

• Devlet teşviği var ülkemize turist getiren operatörlere, uçak başı 8bin euro ödüyoruz. Antalyaya gitmek yerine yunanistana gidin.
  • Turizm sektöründe çalışıyorum. Bazı gördügünüz fiyatlar Yabancı turist, Türk turiste göre farklılıklar gösterir. Eger Türke verilmeyen fiyatı bir şekilde alırsanız. Otel sizden veya rezervasyon yaptıgınız siteden fark talep eder. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Kendi vatandaşına farklı fiyat uygulama işi bize özgü değil bu arada. Bunu yapan çok ülke var. Bizde biraz insafsızca geçiriyorlar o ayrı.
  • Resmen kazıklanıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilo95

1500 tl'ye barınma, yemek, eğlence dahil yurt dışında bir hafta tatil yapıp dönerim.

3-4 bin versem emeğime yazık ederim

Bu söylediğiniz fiyatlar kaç kişi için???

hocam ,önerin var mı yurtdışı tatil için 3000tl bütçeli 2 kişilik olacak şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero43

quote:

1500 tl'ye barınma, yemek, eğlence dahil yurt dışında bir hafta tatil yapıp dönerim.

hocam ,önerin var mı yurtdışı tatil için 3000tl bütçeli 2 kişilik olacak şekilde?

deniz için mi?

değilse ben ukrayna düşünüyorum gezip, yeme-içme için... fiyatlar şuan için uygun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Boy

quote:

Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Not: Geçen yıl gittiğimiz otel sentido lykia world idi. Kesinlikle öneririm
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.
    İmkanı olan bu oteli görsün derimhttps://www.etstur.com/Sentido-Lykia-Resort-Spa

Bu oteli bende bir süredir takip ediyorum.
    Gitmeyi düşündüğüm tarihlerde;
    ETS: 3.840 TL
    holidaycheck: 2150 TL
    Arada ki fark: 1690 TL

Yuh!

Sorun olmaz ise almayı planlıyorum.

O kadar fark olacağını sanmıyorum
    Kontrol edip tekrar bakın.. Özellikle verdiğim linkteki sitede ücretlerin kişi başı olabileceği ihtmalini düşünün..

Chrome ile sayfaya girin ve sayfayı türkçeye cevirin

Farklı bir oteli, farklı bir tarihte inceliyorum.

Euro Kur: 3,9649

1.088 x kur : 4.314

Fark: 915 TL

Türkiye de 5 yıldızlı Otellerde Ucuz Tatil nasıl yapılır ?

• quote:

quote:

quote:

deniz için mi?

değilse ben ukrayna düşünüyorum gezip, yeme-içme için... fiyatlar şuan için uygun

deniz şart değil. =)

• https://www.holidaycheck.de/ türkiyeden rezervasyonda sorun problem olurmu bu konuda yardımcı olacak birisi varmı yabancı sitelerde fiyatlar 400-300 tl aşagıda
  • colorfullife kullanıcısına yanıt
    Ben önce otel arayıp soracağım. Bu site aracılığıyla alıyorum sorun olur mu diye. Yok derse ödeme yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir5051

Ben önce otel arayıp soracağım. Bu site aracılığıyla alıyorum sorun olur mu diye. Yok derse ödeme yapacağım

Merakla bekliyoruz sonucu...
  • Çok ilginç şeylerle karşılaşıyorum. Yukarıda belirtilen site üzerinden uçak + otel seçiyorum. İki kişi herşey dahil 1007 euro çıkarıyor aynı otel aynı tarih sadece otel rezervasyonu yapıyorum 1400 euro yükseliyor. Uçak viyana çıkışlı, sunexpres ve İzmir aktarmalı. Nasıl bir ucuzluk tur anlamıyorum ya. Ama bu işi bırakmayacağım. En ince ayrıntısına kadar araştırma devam edeceğim.
  • quote:

Çok ilginç şeylerle karşılaşıyorum. Yukarıda belirtilen site üzerinden uçak + otel seçiyorum. İki kişi herşey dahil 1007 euro çıkarıyor aynı otel aynı tarih sadece otel rezervasyonu yapıyorum 1400 euro yükseliyor. Uçak viyana çıkışlı, sunexpres ve İzmir aktarmalı. Nasıl bir ucuzluk tur anlamıyorum ya. Ama bu işi bırakmayacağım. En ince ayrıntısına kadar araştırma devam edeceğim.

aynen dönüyor bişeyler bize düşermi bişeyler bilmiyorum =)))
  • Halkçı2013 H kullanıcısına yanıt
    Selamlar holiday check sitesinden baktım gideceğim otel arasında 400 tl lik bir fark çıktı şimdi almak istediğimde isim bilgilerinde ülke yazmakta siz hangi ülkeyi seçmiştiniz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerocu

Selamlar holiday check sitesinden baktım gideceğim otel arasında 400 tl lik bir fark çıktı şimdi almak istediğimde isim bilgilerinde ülke yazmakta siz hangi ülkeyi seçmiştiniz acaba

Merhaba

İnan hatırlamıyorum. Ancak çok önemli olacağını sanmıyorum.
    Euro düştükçe fiyat daha da düşecektir.
  • Hocam hangi sitelerden aldınız siteleri paylaşsanız bizde bakarsak çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Btuhan35 -- 15 Haziran 2017; 14:33:16 >
  • quote:

quote:

Ukrayna-Odessa düşünün hocam, zaten pasaporta bile gerek yok. Kimliğinizle girersiniz.
  • quote:

Bize de bildirin lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: STND

Turizm sektöründe çalışıyorum. Bazı gördügünüz fiyatlar Yabancı turist, Türk turiste göre farklılıklar gösterir. Eger Türke verilmeyen fiyatı bir şekilde alırsanız. Otel sizden veya rezervasyon yaptıgınız siteden fark talep eder. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Kendi vatandaşına farklı fiyat uygulama işi bize özgü değil bu arada. Bunu yapan çok ülke var. Bizde biraz insafsızca geçiriyorlar o ayrı.

Bulgaristan da tam tersi. Kendi vatandasina ucuz oteller. Turistten fazla aliyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.