Şimdi Ara

Türkiye de 5 yıldızlı Otellerde Ucuz Tatil nasıl yapılır ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
30
Favori
39.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • turist gelmesiyle kişi başı vergiden de indirimleri var otellerin. Ordan kar ediyorlar.
  • eski kız arkadaşım rustu, rusyaya gittim ziyarete dedik oradan da antalya tatili yapalım. tahmin et ne oldu ?

bizim hatun çatır çatır uçak dahil müthiş fiyat alırken ben türk olduğum için bana yurtdışı kotası uygulayan otel bulamadık. alayı yurtiçi fiyatı veriyordu. Bi ara bu duruma uyuz olduğum için turizm kan ağlarken bu antalyada kapatılan otellere oh olsun diyodum ama olan tabi çalışana oluyordu.

türk kimliğinle türkiyede ucuza ayarlayabileceğin erken rez. haricinde bir tatil yok hocam :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeptalkercat -- 9 Haziran 2017; 16:1:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h0c@

Bildiğim kadarıyla yurt dışı acenteler ile Türk acentelerin çalışma mantığı farklı. yabancı acenteler oda garantisi veriyor. yani 500 odayı kesin dolduracağım diyor. Doldursa da doldurmasa da parasını ödüyor. O yüzden ona göre bir fiyat alıp ona göre satış yapıyor. Bizim Türk acenteler ise sattığı üzerinden komisyon alıyor. Özel gün ve turlar için oda garantisi işine giriyor. Onda da yüksek kar marjı hedeflendiğinden uygun fiyat olmuyor. Almanya üzerinden acenteler ile tatile gelenler var diye biliyorum. Rus acentelerin satış için oranın vatandaşı olma şartı v.s. arayabilir. Bir de oteller Türk müşteri sevmezler, 1 lira verip 10 liralık hizmet bekleyip üstüne çarşafı havluyu bavula atıp gidenlerden dolayı geçen seneki gibi çok zora düşmedikleri sürece yerli müşteri istemiyorlar.

hocam bu bilgiyi nereden edindiniz ? böyle bi dünya yok da o yüzden sordum :)

12 senelik otelci, 1 senelik de DMC olarak çalışıyorum :) böyle 500 oda fiyatı verecek bi acente yok hele bi de doldurmasa da ödeyen :D

bak ama şu var, çok büyük DMC ler var teztur gibi mesela, otele depozito koyuyor adam 100 bin dolar. Otel kişi başı 50 dolar veriyorsa, 20 dolara bu acenteye satıyor parayı önceden peşin aldığı için. Ama dediğim gibi 1 senede bu kadar oda alacaksın gibi bi durum yok, oteller aç. hiç birisi böyle dayatamaz :)

• Taksitsiz alacaksanız tabi ki daha mantıklı ama genelde taksit yaptırıyoruz bu meblağlarda. Ayrıca 3000 TL yurtiçi tatiline gideceğime yurtdışına giderim :D
  • Ben kendimden örnek vereceğim.

Senin gibi bende aradım taradım. Genelde örnek vereyim trivago.co.uk veya direkt amerika sitesine falan bakıyorum. Trivago.com.tr yerine bu siteler daha farklı kaynaklardan data alıyorlar. Yöresel veya global bilgiler sunuyorlar.

Başıma gelen olay ise böyle aldığım bir yer önce rezervasyon ok verdi. 30 dakika geçmeden red kodu ve güvenli bulunmadı gibi bir uyarı geldi. 2-3 kere denedim hep aynı oldu. İngiltere merkezli bir ofisti aradım acentayı, bu red işlemini otel yapıyor biz değil dedi. Başka otel deneyebilirsiniz, paranızı iade edeceğiz red olanları dediler. Ettilerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Not: Geçen yıl gittiğimiz otel sentido lykia world idi. Kesinlikle öneririm
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.
    İmkanı olan bu oteli görsün derimhttps://www.etstur.com/Sentido-Lykia-Resort-Spa

Bu oteli bende bir süredir takip ediyorum.
    Gitmeyi düşündüğüm tarihlerde;
    ETS: 3.840 TL
    holidaycheck: 2150 TL
    Arada ki fark: 1690 TL

Yuh!

Sorun olmaz ise almayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver Boy -- 9 Haziran 2017; 17:24:49 >

• Geçenler de aldığım bir otele şimdi ETS ve bu site üzerinden baktım,
    aradaki fark tam 3200 TL :)

İyi geçiriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir5051

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Otelin red etme hakki varmis diye duyuyorum hep. Ucak bileti pasaport sorabiliyormus. O zaman en yakin turizm mudurlugune gidilip durum anlatilabilir

Hocam Otel Türk ve yabancı bütün acentelere karşı red hakkı vardır. Sen rezervasyon yapınca bu adam ikametgah nerededir red mi edelim yoksa onaylayalım mı diyecek değil elbette,

Otel gittin orada kabul etmediğini varsayalım. Böyle saçma birşey zaten olamazda, olduğunu var sayalım. ne yapacak bizden boşalan yeri hemen kapıda bekleyen müşteri varda onu mu alacak, kendi zararı odası boş kalır.

birde turizm müdürlüğüne gidin falan demişsin. altı üstü bir otelde kalacaksın istersen jandarmayı falan arayıp güvenlik tedbiri falan alsın. olayı ne kadar büyüttünüz :)

Neden buyutmeyeyim? Otele almassa tabi giderim turizm mudurlugune. İki cocugum var. 4 kisilik ailenin sadece valiz hazirlamasi 3 gun. 600 km de araba kullanacagim sicakta. Sonra otel almiyacak. Ben de geri donecegim kuzu kuzu oyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver Boy

quote:

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.
    İmkanı olan bu oteli görsün derimhttps://www.etstur.com/Sentido-Lykia-Resort-Spa

Yuh!

Sitenin ingilizcesi yok sanirim. Bende de Almanca yok. Nasil yapiyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

Kısacası düdüklenmeyin.

Yuh!

Bende çat pat olduğu için baktım hocam.

Ama mantık aynı. Arama ekranında uçak + otel şeklinde geliyor. Yanında sadece otel tiki olanı işaretleyin. Otelin adını yazıp tarihleri seçin ve aratın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kısacası düdüklenmeyin.

Yuh!

Bende çat pat olduğu için baktım hocam.

Ama mantık aynı. Arama ekranında uçak + otel şeklinde geliyor. Yanında sadece otel tiki olanı işaretleyin. Otelin adını yazıp tarihleri seçin ve aratın.

Tesekkurler. Ben bir de mail atip turkum turkiyede yasiyorum alsam sorn olur mu diye sormayi dusndum

• Olabilir hocam, faydalı.

Denemeye değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurforever53

adios kredi kartı çıkarttır daha uygunu yok :)

adios ile nasıl oluyor?
  • 1500 tl'ye barınma, yemek, eğlence dahil yurt dışında bir hafta tatil yapıp dönerim.

3-4 bin versem emeğime yazık ederim

Bu söylediğiniz fiyatlar kaç kişi için???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar size bir öneri. Ben 2 yıl önce ETS den tatil almıştım. Tatilden 3-4 ay önce 2400 tl ye aldığım otel son 1 ay kampanya yapıp 1600 tl ye düşmüştü.(son 10 oda diye) Bende ETS ye telefon açıp bana erken rezervasyon fırsatı diye sattınız şimd daha ucuz dedim ve hiçbir zorluk çıkartmadan aradaki farkı iade ettiler. Yani otel aldıktan sonra son ana kadar fiyatları takip edin.
  • şu an baktığım otel için türkiye fiyatı 3200 tl arkadaşın verdiği siteden 645 euro yani yaklaşık 2600 tl. emin olsam bi şey olmayacağından hemen yapıştırıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagger85

şu an baktığım otel için türkiye fiyatı 3200 tl arkadaşın verdiği siteden 645 euro yani yaklaşık 2600 tl. emin olsam bi şey olmayacağından hemen yapıştırıcam

Yani sorun nerede olacak, alırken yani aldıktan 1 gün sonra Red gelmezse zaten bir daha da gelmez. Yukarıda anlattığım gibi son dakika sürpriz yapamaz. Otel son dakika da yani otel gittin mi almıyoruz diyecek olursa kendisi kaybeder. Birde tatil sepeti gibi yerden aldıktan sonra otel arayıp rezervasyon sorgulama yapabilirsin. Aynı şekilde diğer acente alınca da otel arayıp sorun varmı diye sorabilirsin. Ben şahsen öyle yapacağım. Rezervasyon yapıp bekleyeceğim Red gelecek mi diye, daha sonra otel arayıp soracağım sorun varmı diye. Her iki taraf sorun yok derse vakti gelince tatil yapacağım

• Takip

• hocam holidaycheck sitesinde hangi tarihlere hangi otele baktığınızıda yazarsanız iyi olur. Bende arkaşların dediği sentido ya 22-28temmuz 2 kişi baktım ve sueno beach side için de 18-24 eylül için baktım ikisndede türkiye fiyatıyla aynı çıktı hatta daha çok az da olsa fazla çıktı acaba ben mi yanlış yaptım site almanca olunca anlamadım. hangi otel için mesela binküsür lira fark var
  • quote:

quote:

Kısacası düdüklenmeyin.

Yuh!

O kadar fark olacağını sanmıyorum
    Kontrol edip tekrar bakın.. Özellikle verdiğim linkteki sitede ücretlerin kişi başı olabileceği ihtmalini düşünün..

Chrome ile sayfaya girin ve sayfayı türkçeye cevirin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.