Şimdi Ara

Türkiye’de 2. dalga yasakları bu haftasonu başlıyor (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
3
Favori
33.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes gerekli önlemleri alsa bu durumda olmazdı ülke

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

"virüs yok" veya "hepsi oyun" ifadelerini hiçbir yerde kullanmadım onlar kendi hayal aleminizde yumurtladığınız şeyler. Virüs var; vücutta bozulan dokulara karşı reaksiyon olarak, vücudumuz virüs üretiliyor. Yani virüs kendi kodları ile, kendi aklı ile coğalmıyor, vücudumuz tarafından sentezleniyor, üretiliyor. Bu önemli ayrıntıyı bi anlamadın.

Videoyu izlerseniz virüsler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz , yazınızın başı kısımları doğru değil gibi

https://www.youtube.com/watch?v=4IOC9G9-RxQ&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Columbia-

Evde kendim çalışarak online olarak yds'den 80 üstü getirdim isteyince her şey oluyor :)

olum ne alaka benim bahsettiğim aile evinde rahat edemiyoz klasik türk aile kültürü işte. yurtdışında kuzenim tanıdıklarım var corona sadece türkiyede bu kadar abartılıyo avrupada amerikada kimsenin umrunda değil maske bile takmıyolar okullar açık burda hep haberlerde şu kadar kişi hasta şu öldü paso corona haberi verilip korku pompalanıyo o kadar abartılacak bişey değil hastalığı olanları ve yaşlıları etkiliyo ama haberlerde sanki herkes sonraki gün ölecekmiş gibi lanse ediliyo onu geçtim türkiyede dert edinilecek coronadan kötü şeyler var bu hastalığa gelene kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

"virüs yok" veya "hepsi oyun" ifadelerini hiçbir yerde kullanmadım onlar kendi hayal aleminizde yumurtladığınız şeyler. Virüs var; vücutta bozulan dokulara karşı reaksiyon olarak, vücudumuz virüs üretiliyor. Yani virüs kendi kodları ile, kendi aklı ile coğalmıyor, vücudumuz tarafından sentezleniyor, üretiliyor. Bu önemli ayrıntıyı bi anlamadın.

boş yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

bugun yasak var mı arkadaşlar

hesabı nasıl açtırdın la :)))

• Şimdi ben şunu anlamadım cumartesi saat akşam 20 den itibaren mi yasak olacak yoksa cumartesi sabah saat 10 dan itibaren mi sokağa çıkma yasağı başlayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yasak cumartesi akşam 8 den pazar sabahı 10 a kadar.
    Buna yasak denirse tabi.
    Yok yasak falan göstermelik uyku saatine yasak koyunca önlem olmuş olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Ben mi yanlış algılıyorum kısıtlamaları ? Arkadaş toplumun büyük çoğunluğunun normal düzeni bu zaten :) Kışın insanlar ekstra durum olmadıkça 20:00 sonrasında evden çıkmaz, insanların normal düzenini kısıtlama diye açıklamak bana mantıklı gelmiyor.

Bu önlemler, virüsü azaltmak yada dolaşımını kısıtlamak adına etkili olacağını sanmıyorum, üstelik ekstradan bazı esnafı zor duruma düşürecek, ya eski düzen gidelim ya tam kısıtlama gidelim böyle göstermelik kısıtlamalarla olacak iş değil bu...

Utanmasalar gece 2 den sabaha karşı 5 e kadar sokağa çıkmayın diyeceklermiş.

Vatandaşın kışın evinde olduğu akşam 8 pazar sabahı 10 arası yasak getirmişler.

Yasak koymasan sanki vatandaş pazar sabahı 6 da meydanlara akıyordu hep.

Camiler açık spor salonları açık. Bu şekilde olmaz.ipin ucu kaçmış artık.5100 hasta açıkladı fahrettin.vaka değil bak hastaneye yatan yani.

Gel hafta hastane önlerinde kavga çıkar.yer kalmadı çünkü. Sistem çöktü.

• Bugün saat 20:00 itibaren yasak var mı ? Yoksa bugün yasak yok mu ?

• Asıl yasaklar 2 hafta sonra. Seyahat yasağı komple haftasonu yasağı vs vs

• quote:

Orijinalden alıntı: conrado

Utanmasalar gece 2 den sabaha karşı 5 e kadar sokağa çıkmayın diyeceklermiş.

Vatandaşın kışın evinde olduğu akşam 8 pazar sabahı 10 arası yasak getirmişler.

Yasak koymasan sanki vatandaş pazar sabahı 6 da meydanlara akıyordu hep.

Camiler açık spor salonları açık. Bu şekilde olmaz.ipin ucu kaçmış artık.5100 hasta açıkladı fahrettin.vaka değil bak hastaneye yatan yani.

Gel hafta hastane önlerinde kavga çıkar.yer kalmadı çünkü. Sistem çöktü.

Alıntıları Göster

İstanbul canlı kameralara bak anlarsın millet meydanlara akıyomu akmıyo mu bu saatlerde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

İstanbul canlı kameralara bak anlarsın millet meydanlara akıyomu akmıyo mu bu saatlerde..

Alıntıları Göster

Hocam yanlış noktadan cevap vermişsiniz :) Evet, İstanbul'da o saatlerde meydanlara çıkanlarda oluyor fakat bu kısıtlamalarla değişen bir şey oldu mu ? Saat 7-8-9 gibi giden adamlar 10'da gidecek tek fark o, burada meydanlara gitmeyi engelleyen yada hastalığın yayılmasını kısıtlayan bir mantık yok...

• Simetrist S kullanıcısına yanıt

Pike değil pik (peak) yani zirve demek

• OnLyMoKoKo kullanıcısına yanıt
    Bu virüsün kol saati var, ona bakıp harekete geçiyor. Elektron mikroskopuyla dahi görülemeyen bu şeyin sokaklarda organize olma yeteneği var.cok değişik bi virüs bu, boru değil :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izayoi kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz şeyi kendiniz yapmışsınız :)

Virüs konusunda 1850-1890 arasında fransız profesör antoine béchamp tarafından sayısız deney ve çalışmalar yapıldı. Virüs, havadan kapı tokmağıdan bulaşarak başkasında hastalık başlatan birşey değil, vücutta bozulan dokularda vücut tarafından üretilen çözücü protein molekülleri. Bu fikirler deneyler desteğinde antoine béchamp tarafından cıkarıldı.

Türkiye’de 2. dalga yasakları bu haftasonu başlıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt

Hocam emin ol sana dokunmadan etkisini hissedemiyorsun nişanlımın anneannesi kronik rahatsızlığı olmadan ilaca başladığı 3.günde aniden öldü covidden ayrıca abimde yakalandı dipdiri adamı 2 hafta yataktan çıkarmadı 7 kilo vermiş 15 günde siz düşünün ciğerlerde büyük zarar bırakıyor iyileşince bile. Aile evi sıkıcı ama sağlığı kaybetmenden iyidir. Haftada 5 gün hastaneye gittim anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Bunu çok abartı buldum, al bi keyif çayı iç.

Normal halka verilecek sayıda aşının bir aya geleceğine inanıyorsan, yakında satışa çıkacak 1-2 köprü var.

2020 bitmeden ancak bazı devlet "büyüklerine" , CB korumalarına (Sayın RTE daha yaptırmaz aşı) ve bir kısım gönüllü sağlık görevlisine aşı uygulanır ancak.

Alkollü yazdın herhalde ne dediğini anlamadım 3 kişi çağırdım onlar da anlamadı moris

• quote:

Orijinalden alıntı: anonymuser

Şimdi ben şunu anlamadım cumartesi saat akşam 20 den itibaren mi yasak olacak yoksa cumartesi sabah saat 10 dan itibaren mi sokağa çıkma yasağı başlayacak

Cumartesi akşam 20.00 den sonra yasak. Şuan yasak değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

Evet açık. Kapali olan yerleri saysak daha kisa surer

Alıntıları Göster

saygıdeeğer hocam haftaiçi avmlerdeki lokantalar kapalı olacak değil mi yılbaşına kadar

• İlk virüs çıktığında yurtdışına giriş çıkışları kapatsalardı, şu an dışarıda rahatlıkla geziyor olurduk.

Biraz oksijen alırdık ama nerdee
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.