Şimdi Ara

Türkiye Bir Gün Bölünür mü? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Türkiye Bir Gün Bölünür mü?

(En Son Oy Tarihi: 19.9.2022)
Giriş

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Türkiye'de daima iç savaş çıkması muhtemel iki kesim var

Sünni - Alevi

Türk - Kürt

Sünni Alevi gerilimi son yıllarda azalmakta iken Türk Kürt ayrımı giderek artıyor.

Bir de arap radikaller var

Alevi sunni meselesi zaten tam aptallik lan siz ayni kandansiniz derdiniz ne omg

Ben sunni ailede büyüdüm ama mezhepleri sallamiyorum açık ve net dinler bitti milletler bitti bir de mezhep ayrimi yapan insani anlamak imkansiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 18:2:45 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

.

Bayağı sallamışsın milli mücadele döneminde Atatürk'ün kürt aşiretlerine mektuplar gönderip yardım istediğini bir çoğunun yardım etmeyi bırak isyan ettiğini biliyor musun?

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 18:3:1 >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Doğunun faturalafını vergilerini falan yine batıya yüklerler merak etme

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 18:4:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

.

Kürtleri aklayamazsın 1800'lerden beri 40 küsür ayaklanmaları olan bir haktan bahsediyoruz.

Bugün Türkiye topraklarında bulunmalarının tek sebebi isyanlarının başarıya ulaşmamasıdır.

• Yıllar önce de bu konu konuşulmuştu. Şimdi aktif olmayan bir üye ülkemizin üçe bölüneceğini; doğunun Kürdistan, Sevr haritasının üst kısmımın akp nin ve yalamalarının özlem duydukları şekilde bölgesel bir otokratik şeyh-prenslik (mini Afgani gibi gayet çarpık ve bozuk), seküler batının ise modern TC olarak yoluna devam edeceğini yazmıştı. Zaten akp de ülkeyi lime lime etmek için getirildi.

Ben bu eski üyenin boş yazmadığını ve planın tıkır tıkır işlediğine inanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kürtlerin büyük bir kısmı Devletin yanında durdu.Bucak izol gibi geniş çaplı aşiretler son 200 yıldır devletin yanında.İsyan eden gevaşta,Tunceli’de küçük çaplı aşiretler oldu.Bende burda o zaman devletin asimile ve inkar politikalarını mı konuşayım.Bırak Kürdü aklamayı,Kürdü bu ülkeden ayıramazsın.Bölücülük yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

Kürtlerin büyük bir kısmı Devletin yanında durdu.Bucak izol gibi geniş çaplı aşiretler son 200 yıldır devletin yanında.İsyan eden gevaşta,Tunceli’de küçük çaplı aşiretler oldu.Bende burda o zaman devletin asimile ve inkar politikalarını mı konuşayım.Bırak Kürdü aklamayı,Kürdü bu ülkeden ayıramazsın.Bölücülük yapma

Bölücü olanlar pkk partisi hdpye oy veren milyonlardır. Bak bakalım büyük bölümü yanımızda mı durmuş

Türkiye Bir Gün Bölünür mü?Erol Mütercimleryoutube
    Video'larımızı beğenmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın. Erol Mütercimler'in tüm eserleri için: www.kitapfilesi.com Diğer videolarımız için takipte kalın. Yorum ve önerileriniz için: yyakali@gmail.com Duyurular için: Twitter: yyakali Facebook: ErolMutercimlerAkademi İzlediğiniz için teşekkürler...
    https://www.youtube.com/watch?v=_Tx6nbO95Rk&t=1039s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jungian_Shadow

Eğer bölünme falan gerçekleşirse 5-6 sene içinde AB üyesi olması işten bile olmaz ayrıca batı illerinin.

avrupa hiç bir zaman bizi almaz istersem 100 parçaya böl.Türkiye Bir Gün Bölünür mü? Ben olsam bende almam

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Bölücü olanlar pkk partisi hdpye oy veren milyonlardır. Bak bakalım büyük bölümü yanımızda mı durmuş

Erol Mütercimleryoutube
    Video'larımızı beğenmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın. Erol Mütercimler'in tüm eserleri için: www.kitapfilesi.com Diğer videolarımız için takipte kalın. Yorum ve önerileriniz için: yyakali@gmail.com Duyurular için: Twitter: yyakali Facebook: ErolMutercimlerAkademi İzlediğiniz için teşekkürler...
    https://www.youtube.com/watch?v=_Tx6nbO95Rk&t=1039s

Alıntıları Göster
    Dedikleri çok doğru ve çok korkunç

Arapları bile bize ihanet ettirdiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav boş yapma senin hdp lilerden farkın yok hdp kürdün kolunu tutmuş ülkeden uzaklaştırmaya çalışıyor sende devletin kolunu tutmuş Kürtlerden uzaklaştırmaya çalışıyorsun.

Ağlayıp zırlama Kürtler bu ülkenin insanıdır.Kürtlerin aklanmaya ihtiyacı yok o yüzden

• Sıkıntı şurada halk birşeye tepki verebiliyor mu birlik milliyetçilik gayesi var mı.

Haklarını gözetiyor mu eşitlik liyakat var mı eğitim sağlık ve benzeri durumlara ulaşımda eşitlik var mı.

Belli başlı şeyler var aslında.

Bölünme direk siyasi sınır çerçevesinde olmaz en başta halk toplum kendi içinde bölünür.

Misal Irak şuan bir bütün görünüyor değil mi aslında 3 parça suriye 2-3 parça libya bölündü tamamen.Dahası böyle ülkeler var daha maksat kıvılcıma bakıyor işte.

• TC. nin en büyük düşmanı keşke yunan galip gelseydi diyen kafa ve türevleri sonra terör örgütleri.....multeciler felan bi halt edemez anca olmayan kaliteyi düşürür tabiii arkalarinda ab ve abd olmaz ise... su uyur düşman uyumaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: raunk

avrupa hiç bir zaman bizi almaz istersem 100 parçaya böl. Ben olsam bende almam

Alıntıları Göster

Hüküm süreceği ve kontrolü altında tutabileceği düzeyde bölünme olursa alır.Hem bu sayede sınırlarınıda fahri olarak uzatır.Göç problemine tamponuda uzak tutar kendinden.Ayrıca aldığı bölgenin ekonomik durumu neticesinde kazanımı artar.Ben bir resim atmıştım mesela o neticede bölünürse zengin kodamanlar oraya yerleşir.

trakya ve marmara dahil ve batı ege ile antalya dahil kıyı şehirlerinin ait bölgeyi kopar hop abye sokarsın dire.Ardından burayı pahalılaştır.İnsamlar doğuya göç etmek durumunda kalsın.Sadece zenginlere ait bir bölge ve abye ait bölge olsun.

Nüfus artışıda hali ile kontrollü olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: raunk

avrupa hiç bir zaman bizi almaz istersem 100 parçaya böl. Ben olsam bende almam

Alıntıları Göster

Avrupa sizi almaz zaten, 100 sene öncesine kadar avrupada yaşamakta olan, ve ondan önce de yarım milenyum avrupada yaşamış Ege-Trakya-Batı Akdeniz insanını alır. Buradan elde edeceği tek şey de safi kar olur.

Marmara için emin değilim ama içinde İstanbul olan bir bölgenin asla alınmayacağı kesin.

• İki kişiye yazmayım istanbul bursa gibi şehirleri alır demişsin de zaten herkes bu şehirde yaşıyor ha komple almışsın ha batıyı almışsın. İlk başta zaten olaya din giriyor. Yoksa götü boklu bulgaristan girdiğine göre biz zaten gireriz.

deidara ne demiş anlamadım. trakya ege akdeniz den nasıl alacakmış.neye göre ayıracak bunu saçmalamış :)

• Türkiye Bir Gün Bölünür mü?Celal Şengöryoutube
    Tamamı için : https://www.youtube.com/watch?v=zQgbTHOJoaU 21 Kasım 2015.
    https://www.youtube.com/watch?v=zzD-ylZ9Y_I
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.