Şimdi Ara

Türkiye Bağımsız Kürdistana Kulak Vermek İçin Hazır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

quote:

quote:

quote:

quote:

evet kardeşim nedir yorumun?

Mantıklı bir hareket olur. İlişkileri iyi tutmalarında fayda var. Sınırında bir özerk bölge bağımsız ülke kuracaksa sıcak para orada dönecek demektir.

Halkından bir çok kişi o bölgede ticaret yapıyor bazı iş sahalarını ele geçirmiş durumda.

Türkiyenin bu durumda çıkarları için hareket etmesi gerekir.

Ben sizin gibi çoluk çocuk siyaseti yapmıyorum tabi sen muhtemelen duygusal takılıp PKK filan diye ağlaşıcan birazdan..

peki çocuk siyaseti yapmıyorsan,bana şunu da söylemen gerekir,orada kurulan bir özerk devlet,bizim sınırlarımızda kurulacak bir özerk devleti tetiklemez mi? başkanlığın geldiğini varsayalım,böyle bir maddeyi tanıyor seçilen başkana gündemde ki anayasa?

Barzaninin Kendi bağımsız devletini kurduktan sonra diğer yabancı topraklarda yaşayan Kürtleri bağımsızlık mücadelesi için cesaretlendireceğini biliyoruz.

Kendisi bunu dile getirdi zaten. Kürt ve Kürt Lider olarak bunu söylemesi ise normal. Aynısını Türkler için hayal et olması gerekeni yapmış adam.

Öte yandan Türkiye Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin Irak'tan ayrılıp Bağımsız devlet olmasına engel olamaz. Bu konuda yapabileceğin hiç bir şey yok. Irak devletinin kendi iç meselesi bu.

Zaten o ülkenin kurulacağını biliyoruz. Irak bölündüğü anda bu kesinleşti.

Bu noktadan sonra Türkiyenin yapması gereken çıkarları doğrultusunda hareket etmesi.

Mesela sen ne beklersin ne yapmasını istersin Hükümetin bu kurulacak Kürt devleti ile ilgili ? Nasıl bir yol çizmeli senin kafanda ne var merak ettim sana göre nasıl tepki vermeliyiz ?

yani diyorsun ki doğuda özerk bir kürdistan'ın kurulması türkiye'nin çıkarlarına uygundur? doğru mudur bu? barzani kürdistan'ı ile birleşerek büyük kürdistan oluşacak?

Okuduğunu anlamıyor musun bana mı öyle geliyor bak bakayım ben ne yazmışım oraya sen ne cevap vermişsin.

Barzaninin Kendi bağımsız devletini kurduktan sonra diğer yabancı topraklarda yaşayan Kürtleri bağımsızlık mücadelesi için cesaretlendireceğini biliyoruz.
    Bu noktadan sonra Türkiyenin yapması gereken çıkarları doğrultusunda hareket etmesi.

şu iki cümlen ilgilendiriyor konumuzu. yabancı topraklar dediğin yerlerde Türk topraklarının doğu kısmı da var. olası başkanlık,başkan olana zaten bu hakkı tanıyor ki,başkanlık sistemi olan ülkelerde eyalet sistem olmayan ülke yok. peynir ile ekmek gibi. dolayısıyla doğu da özerk bir devlet,ardından barzani kürdistanı ile birleşmesi,sonucunda da büyük kürdistan. sen de diyorsun ki çıkarlarına uygun davransın Türkiye. farklı birşey mi söylemişsin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mantıklı bir hareket olur. İlişkileri iyi tutmalarında fayda var. Sınırında bir özerk bölge bağımsız ülke kuracaksa sıcak para orada dönecek demektir.

Halkından bir çok kişi o bölgede ticaret yapıyor bazı iş sahalarını ele geçirmiş durumda.

Ben sizin gibi çoluk çocuk siyaseti yapmıyorum tabi sen muhtemelen duygusal takılıp PKK filan diye ağlaşıcan birazdan..

peki çocuk siyaseti yapmıyorsan,bana şunu da söylemen gerekir,orada kurulan bir özerk devlet,bizim sınırlarımızda kurulacak bir özerk devleti tetiklemez mi? başkanlığın geldiğini varsayalım,böyle bir maddeyi tanıyor seçilen başkana gündemde ki anayasa?

Kendisi bunu dile getirdi zaten. Kürt ve Kürt Lider olarak bunu söylemesi ise normal. Aynısını Türkler için hayal et olması gerekeni yapmış adam.

Öte yandan Türkiye Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin Irak'tan ayrılıp Bağımsız devlet olmasına engel olamaz. Bu konuda yapabileceğin hiç bir şey yok. Irak devletinin kendi iç meselesi bu.

Zaten o ülkenin kurulacağını biliyoruz. Irak bölündüğü anda bu kesinleşti.

Mesela sen ne beklersin ne yapmasını istersin Hükümetin bu kurulacak Kürt devleti ile ilgili ? Nasıl bir yol çizmeli senin kafanda ne var merak ettim sana göre nasıl tepki vermeliyiz ?

yani diyorsun ki doğuda özerk bir kürdistan'ın kurulması türkiye'nin çıkarlarına uygundur? doğru mudur bu? barzani kürdistan'ı ile birleşerek büyük kürdistan oluşacak?

Okuduğunu anlamıyor musun bana mı öyle geliyor bak bakayım ben ne yazmışım oraya sen ne cevap vermişsin.

şu iki cümlen ilgilendiriyor konumuzu. yabancı topraklar dediğin yerlerde Türk topraklarının doğu kısmı da var. olası başkanlık,başkan olana zaten bu hakkı tanıyor ki,başkanlık sistemi olan ülkelerde eyalet sistem olmayan ülke yok. peynir ile ekmek gibi. dolayısıyla doğu da özerk bir devlet,ardından barzani kürdistanı ile birleşmesi,sonucunda da büyük kürdistan. sen de diyorsun ki çıkarlarına uygun davransın Türkiye. farklı birşey mi söylemişsin?

Zerre anlamamışsın hatta kendi hayal gücünü katmışsın. Doğru düzgün oku şu yazıyı.

Zaten kurulacak diyorum o ülke. Türkiyenin tanıyacak olması yada tanımaması hiç bir şey değiştirmez.

Madem kurulacak o zaman Türkiye çıkarları gereği ne yapması gerekiyorsa onu yapmalı diyorum.

Toprak kaybetmek çıkar değil bir kere daha baştan orada hatan var.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Sen şimdiden algı operasyonlarına başlamışsın bile önce orada bağımsız kürdistan kurucaksınız sonra ya bu sistemde tam sıçrama yapamıyoruz doğuyu eyaletlere bölelim propagandası yapacaksınız onuda yaptınızmı ya bu böyle iyi olmadı diyarbakırdan itibaren sınır çizdireceksiniz bu gerçek planınız

Bir olası planınızda egeyi yunanistana bağlatmak olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav abicim sen dalga mı geçiyorsun bizle? diyorsun ki o toprak kurulacak,ondan sonra diyorsun ki barzani,diğer topraklarda ki kürtleri etkileyecek büyük kürdistan için. aynı anlama çıkmıyor mu ulan öyle bir pişkinlik yaptın ki şu konuda,yanlış yazdığımı baktım kaç kere önceki mesajlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olivier17 -- 26 Mart 2017; 0:49:40 >
  • altai35 A kullanıcısına yanıt
    Hadi ya hangi kürt evet veriyormus

• Reis duymasın bu haberi valla çok sinirlenir :)))

• Garip
  • Sorun Kürtlerin devlet kurması değil

Barzaninin ve PYD/PKKnın Irak ve Suriyede 2 tane devlet kuracak olması benim için

Edit: Ayrica o asılan bayrak boşuna değildi tabiki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 26 Mart 2017; 0:57:7 >
  • Kürtler eğer çalışırsa, inanırsa Ortadoğunun en güçlü ve istikrarlı devletini kurabilirler. ben şahsen bir Türk olarak sakınca görmüyorum. Türkiyede yaşayan Kürtlerin ise ayrılıkçı hareketlere başvurmalarının sebebi Türk hükümetlerinin hatalarıdır ve bunun da geri dönüşü olmaz geçti Bolu nun pazari misali. Kürtlerin kendi kaderlerini kendilerinin tayin etmeleri en doğal şeydir., Türkiye ye gelince Türkiye mevcut hükümetten sonra asla iflah olmayacak,bu karanlık çağdan çıkmamız için umut ışığı göremiyorum. bana kızacak olanlar referandumda verecekleri oya bakıp, destekledikleri partiye bakıp önce kendilerine kızsınlar.bu arada ileride İzmir ve çevresinin de özerkliği düşünülebilir çünkü egeli insanların siyasal faşistlerle ortada buluşmaları mümkün değil ortak nokta çok az.
  • bu elemana cevap vermeyin arkadaşlar...bunun işi gücü ortalığı karıştırmak...

sürekli çelişkili mesajlar atıyor...

işte resimlerini çektim görün...lütfen kimse buna cevap yazmasın

önce toprak vermek çıkar değildir diyor sonra da ege için niye toprak verelim olur mu öyle şey gibisine yazıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Mart 2017; 3:34:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

bu elemana cevap vermeyin arkadaşlar...bunun işi gücü ortalığı karıştırmak...

sürekli çelişkili mesajlar atıyor...

işte resimlerini çektim görün...lütfen kimse buna cevap yazmasın

önce toprak vermek çıkar değildir diyor sonra da ege için niye toprak verelim olur mu öyle şey gibisine yazıyor...

Attığın mesajların ikisi birbirinin aynı kör müsün ?

Evet dersen başınızdaki zat nasıl veriyor seyret o eyalet maddelerini süs olsun diye koydurmadılar oraya

• quote:

Orijinalden alıntı: eto83

Evet dersen başınızdaki zat nasıl veriyor seyret o eyalet maddelerini süs olsun diye koydurmadılar oraya

Benim referandumda ne diyeceğiem dair sonuca nasıl vardın ki ?
    Kürdistanın kuruluşunu isteyişinden şuan akp liler rte eyalet olup kürdistan kuruyorsa bi bildiği vardır diyorlar malaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: eto83

Kürdistanın kuruluşunu isteyişinden şuan akp liler rte eyalet olup kürdistan kuruyorsa bi bildiği vardır diyorlar malaklar

Ben bu yealet işininin olacağını düşünmüyorum.

Kuzey Irak bölgesinin kesin olarak bağımsızlık kaznaıp devlet olacağını biliyorum o çok önceden belliydi zaten.

Ama Türkiye den toprak almak kolay değil. Çok kan dökülür o toprakta yaşayacak adam kalmaz. Ki zaten biz desek alın gidin ayrılamazlar da..
  • quote:

quote:

O kadar askerimiz o pacavra oraya asilmasin diye sehit oldu nasil bi mesaj la bu nasil insanlarsiniz lan siz?

Hic mi utanmaniz arlanmaniz yok ayip lan ayip o barzani denilen it in tv kanallarinda Mersine kadar kurdistan diye görünüyor.

Gerçi size göre ne var ki 3 5 mehmet sonucta degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Subutay Noyan

quote:

quote:

O kadar askerimiz o pacavra oraya asilmasin diye sehit oldu nasil bi mesaj la bu nasil insanlarsiniz lan siz?

Hic mi utanmaniz arlanmaniz yok ayip lan ayip o barzani denilen it in tv kanallarinda Mersine kadar kurdistan diye görünüyor.

Gerçi size göre ne var ki 3 5 mehmet sonucta degil mi?

Sen söyle sence ne yapılması lazım.

Mevcut durumda Irak bölündüğü andan itibaren Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin bağımsızlaşıp bağımsız bir devlet kuracağı kesinleşti. Mevcut hükümeti ve içindeki halk ise Kürt halkı. Kısacası bağımsızlaştığı zaman Kürdistan kurulmuş olacak.

Sana göre TÜrkiyenin bu durumda nasıl hareket etmesi lazim senin bekletin nedir.

Hepiniz duygusal davranıyorsunuz ama hiç ne beklediğini yazanı görmedim. Sadece bunun zaten olacağını bilip madem kurulacak o zaman her devletin yapması gerektiği gibi çıkarlarımıza bakmamız lazım diyenlere hakaret filan ediyordunuz ama siz ne bekliyorsunuz yazın bilelim..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.