Şimdi Ara

Türkiye, Apple Store ve Garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple ın önümüzdeki sene resmi mağazaları ile giriş yapması bekleniyor ve cihazlarına verdiği kaliteli destek de biliniyor (sorunlu cihazı götür yenisini al gibi). Apple sattığı cihazlara 1 yıl garanti veriyor fakat Türkiye de kanunen en az 2 yıl vermesi gerek.
    Sizce bu 1 yıllık farkı Türkiye de sattığı cihazlara fiyat olarak mı yansıtır yoksa yine eski Genpa, Teleservice vs... onarım kara düzeni devam mı eder?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski servis düzeninin devam edeceğini hiç sanmıyorum, Apple bütün dünyada aynı servis kalitesini sunuyor.
    Muhtemelen ekstra 1 yıl garantiyi fiyatlara yansıtırlar.
  • Apple onun anslasmasini yapmistir. 2 yil garanti vermez, verse applecare satamaz. Zorunlulukta herzaman islemez. Misal ispanya da da 2 yil garanti vermek zorundalar ama apple kendi anlasmasini ona gore yapmis ve apple store dan alinan cihazlara sadece 1 yil garanti veriyor. Ayni ipad i gidip mediamarkt tan alirsaniz 2 yil ama apple store dan alirsaniz 1 yil garantisi var.

• 2 yıl garanti soz konusu sadece turkiye icin mi sanıyoruz yoksa tum avrupa birliginde yasalar boyle mi???
  • Sadece turkiyede 2 yil oldugunu sanmiyorum.

Bu ara acilis tarihi ile ilgili bir gelisme var mi?

Mesela iphone 5 icin operatorleri mi beklemek lazim yoksa apple storu mu???

• ekstradan fiyat yansıtmaz . 1 yıl garanti verir bence ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: weRus IO

ekstradan fiyat yansıtmaz . 1 yıl garanti verir bence ..

yasalar gereği türkiyede satılan her elektronik aksama sahip ürünlerin tamamı minumum 24 ay garantili olmak zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 30 Kasım 2012; 21:19:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

yasalar gereği türkiyede satılan her elektronik aksama sahip ürünlerin tamamı minumum 24 ay garantili olmak zorunda.

abi burası TÜRKİYE her şey olur kanunda değişir kuralda .. ama Türkiyeye gelsinde 2 yıl garantisi olsun da ekstradan veririz ne yapalım ..
  • quote:

quote:

quote:

abi burası TÜRKİYE her şey olur kanunda değişir kuralda .. ama Türkiyeye gelsinde 2 yıl garantisi olsun da ekstradan veririz ne yapalım ..

böyle bir kural ve kanun değişmez dostum şuda bir gerçek şuan ödeyeceğimizden daha az para ödeyerek cihaz alacağız 24 ay garanti olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

böyle bir kural ve kanun değişmez dostum şuda bir gerçek şuan ödeyeceğimizden daha az para ödeyerek cihaz alacağız 24 ay garanti olacak

inşallah dostum , dediğin gibi olur. kim istemez ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.