Şimdi Ara

'Türkiye 500 ton domuz eti ithal edecek!' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pUnduli

quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Ben bu habere inanmadım.

Resmi gazeteye inanmayan dayı Vol 2 :)

İnanmak istemiyorum rahat bırak

• quote:

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Domuz eti neden sağlığa zararlıdır;

Yiyene yemek isteyene afiyet olsun, eğer dana eti diye domuz satan kim varsa da Allah bin belasını versin.

İyi de arkadaşım o zaman batılıların yaşam süresi neden müslümanlardan daha fazla?

Adamlar nerdeyse her gün kahvaltıda domuz eti yiyor.

Domuz gibi de sağlıklı herifler.

Bunu görmezden geliyorlar

• yiyene afiyet dana eti diye satana haram zıkkım olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

talep varsa ithal etsinler.

sonucta dinsel olarak yemeyen yememeye devam eder.

Dana eti diye zorla yedirmesinler de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Off gelsin güzel bir domuz bacon yaparım üff yanınada salatayı verdimmi amann
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Domuz eti beyazdir,yaglidir ve kansizdir(Avrupa da sok cihazi sonrasi kesildigi icin).Dana eti ise kirmizidir ve helal kesimden oturu kanlidir.
    Domuz eti ile dana etini ayirabilirsiniz onun haricinde ulkede domuz eti yemek isteyenler varsa onlar icin getirilsin bu beni baglamaz.

Yanlış düşünüyorsunuz. Alenen pişmemiş domuz eti satmak yerine (biftek, antrikot vs. gibi), domuz etini işlenmiş gıdalarda da kullanabilirler.

Sosisin, salamın, sucuğun içine domuz eti katsalar nasıl anlayacaksınız?

Evcil domuz etlerinin rengi dana etinden kolaylıkla ayırt edilebilir, haklısınız. Fakat eti pişirme usüllerine göre o beyaz ete dana eti görüntüsü verebilirsiniz. Ki bunu kanatlı ürünlerinde de yapan oteller var.

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

iclerine karistirma gibi dertleri olsa resmi yollardan ithal etmezler, dogada oldurulen yaban domuzlarini haberin olmadan sana sunarlar.

Hocam resmi yollarla kara para aklama imkanı da sağlandı.
    Neden olmasın?
    http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/images/icons/6736/6736afis_4.jpg
     'Türkiye 500 ton domuz eti ithal edecek!'

Oooha.
    olaya bak lan
    kara paraya kaldık.

• yakında kurban bayramlarında domuz keseriz artık
  • Entropi Canavarı kullanıcısına yanıt
    Yaşam tarzları olabilir mi acaba sebep?

Belki yaşam standartları bizden yüksek olduğundandır ya da?

Ülkemizdeki bombalı eylemlerde buna sebebiyet veriyor olabilir mi?

Eğer bunlar düzelecekse domut eti yemeyle bu ülkenin %75 i en az domuz etine saldırır.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Şimdilik yasak değil ama bürokratik ve kültürel çok zorluk var. Ruhsat sürecinde üreticiye mümkün olan her zorluk çıkarılıyor. Ayrıca satan marketteki elemanlardan 3-5 dilim jambon filan istediğinde öyle bir tutuşları var ki sanırsın veba veya şarbonlu et. İnsan şüpheleniyor, iştahı kaçıyor.
    Avrupa seyahatlerinden dönerken, cep telefonu/elektronik yerine kaliteli salam ve peynir alıyorum mis gibi, hem de buradan ucuz...
  • İthal olan herşeye karşıyım.

Burdaki tüm köyler domuz dolu ve tarımı bitirecek kadar fazlalar.

1 ay avlansa 500-1000 adet rahat vurulur 1 tanesi 700 kg gelse açık karşılanır vatandaş rahar eder.
  • Hepsini geçtim dağ taş domuz zaten. Bizim buralarda populasyonu gerilesin diye canavar salıyorlar dağlara. Madem lazım sürek avı düzenle topla ne kadar domuz varsa. Yayla domuzu :). Bize haram ama yiyen yiyebilir tabi.
  • Aga domuz eti ne alaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Domuz eti neden sağlığa zararlıdır;

Yiyene yemek isteyene afiyet olsun, eğer dana eti diye domuz satan kim varsa da Allah bin belasını versin.

domuz etinden dogacak hastalıklara karşın cocuk yaşta veya periyodik olrak ömürde birkaç kez aşı oluyorsun diye biliyorum
    olay basit yani..
    anlatılanlar dogru evet fakat çaresini düşünmüşler..
    kimse domuz eti hastalıklarından ölmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Domuz eti beyazdir,yaglidir ve kansizdir(Avrupa da sok cihazi sonrasi kesildigi icin).Dana eti ise kirmizidir ve helal kesimden oturu kanlidir.
    Domuz eti ile dana etini ayirabilirsiniz onun haricinde ulkede domuz eti yemek isteyenler varsa onlar icin getirilsin bu beni baglamaz.

Yanlış düşünüyorsunuz. Alenen pişmemiş domuz eti satmak yerine (biftek, antrikot vs. gibi), domuz etini işlenmiş gıdalarda da kullanabilirler.

Sosisin, salamın, sucuğun içine domuz eti katsalar nasıl anlayacaksınız?

Evcil domuz etlerinin rengi dana etinden kolaylıkla ayırt edilebilir, haklısınız. Fakat eti pişirme usüllerine göre o beyaz ete dana eti görüntüsü verebilirsiniz. Ki bunu kanatlı ürünlerinde de yapan oteller var.

Hocam o olayin tamamen ahlaki boyutuyla alakali.Yani islenmis gidalarin icine essek eti veya at eti koyulmasida mumkun ki bu ullede olmadi degil.
    Bunun yaninda islenmis gidalara da domuz eti konuldugunda emin olun anlasiliyor.Hem rengi hem de kokusu kendisini belli ediyor.Tabi dedigim gibi bu ahlaki bir mesele.Yani islenmis gidalara domuz eti koyup helaldir diye satilmasi bir bakima mumkun degil ama umkun olsa dahi buna tuketicinin belli asamaya kadar yapabilecegi hicbir sey yok(Ha tabi fark edildikten sonra anasini aglatirlar o ayri mesele).

• domuz eti ucuzdur
    çunki bakımı beslemesi kolaydır
    önüne attıgın herşeyi yer
    ayırt etmez
    misal
    bir çiftlik kurdun
    yakında 2 3 tane otel ile anlaştın yada askerii kışla yada sanayı kuruluşu vs. seçenekler çok çok fazla.
    atık yemeklerini ucuza alıp domuzlarını besleyebilirsin.. :)

devletin ithal etmesine gerek yok aslında
    ihtiyaç varsa bahsettiğim sistem ile et üretilebilir.
    üstelik israfında önüne geçilir bir nebze..

ama bizimkiler ezelden beri ithal etmeye hevesli
    kim bilir kimin yegeni yapacak bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

İnşallah dana eti diye sofraları süsler. Ama ümmet buna da bahane bulur.

Dana eti adı altında eşek eti satıldığı zaman şikayetini görmeyim ersin.

SS'yi aldım her hangi bir çelişme politikanda yapıştıracağım ss'yi konuya
  • Entropi Canavarı kullanıcısına yanıt
    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetim yapılıyor ancak denetime çıkan memurların %90'ı ziraat mühendisi veya veteriner hekim. Hiç birinin saha tecrübesi yok. Hayatı kağıt üstünde yazanlardan ibaret sanıyorlar. Çoğu yerde denetim daha da kötü zabıtalar yapıyor denetimi. Yani üstün körü bir denetim var ülkemizde.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Gıda Mühendisi oranı %5 civarında. Gıda Mühendisleri olarak biz devlette görev yapamıyoruz. En son KPSS'de 93 puanla atama yapıldı o da taşraya. Yılda 30 ile 50 arası alım oluyor hatta çoğu yıl hiç alım olmuyor. Bizler de özel sektörde çalışıyoruz.
    Ülkede gıda terörü de dahil her türlü terör var yani.

Bu arada akp hükümeti ile domuz çiftlik hayvanları arasına alındı.
  • Sağlıklı bir şekilde beslenip kesiliyorsa sıkıntı yok.Sanki diğer etleri ithal etmiyoruz hiç.

Domuz eti yiyen çok kişi var biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.