Şimdi Ara

TÜRKİYE 3. ÇEYREKTE BÜYÜMEDE ÇİN'İ VE HİNDİSTAN'I GERİDE BIRAKTI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
114
Cevap
0
Favori
4.576
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> TÜRKİYE 3. ÇEYREKTE BÜYÜMEDE ÇİN'İ VE HİNDİSTAN'I GERİDE BIRAKTI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    587 Mesaj
    %13 enflasyon olan ülkede %11 büyümeye (ki yenilenen hesaplama yöntemi ile) sevinmek sadece gerizekalılıktır kusura bakmayın. O büyümenin etkileri enflasyon tarafından alınmış üzerine %2 cepten gitmiş fakirleşmişiz ama büyüdük. Valla süper ne diyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [16 Ağustos 2020 21:42:33 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Türkiye enerji ithal eden bir ülke olduğu için büyüme ne kadar yüksek olursa cari açık o kadar sorun oluyor.

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    320 Mesaj
    Annelerimizin bize söylediği ninni gibi büyüme bu hükümet halkına diyor sen UYU ben seni büyütürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Madem büyüyoruz hayat neden pahalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [19 Eylül 2020 23:31:53 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Zaytung?

|
    |
    Bu büyümenin ( eğer gerçek bir büyümeyse ) halkın cebine derhal yansımasını beklemiyorum ama alınan fahiş vergiler nereye gidiyor yetkili birisinin kalem kalem açıklaması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer777 -- 12 Aralık 2017; 8:26:51 >
    |
    |

Ama sektörden sektöre çok fark ediyor. Benimkisi gıda sektörü

When I was your age, i rocket jumped all the way to school, both ways....
  • Teğmen
    207 Mesaj
    Tüik (bilmeyenler için TÜRKİYE İSTATİSTİK KURMU) verileri ile oynamanın cezasını iktidar bir gün ellerinden gidince çekecekler aynı şey brezilya da yapıldı sunni veriler ile büyüme rakamları yükseltilerek seçim propagandası yapıldı şu rakamlara inanan varmı bilmiyorum inşaat ekonomisi ile büyüyen kaç ülke var araştırsınlar diyecem de oturdukları yerden atıp tutarlar hadi onu da geçtim bi çarşı pazar dolaşsınlar ne kadar büyümüşüz görecekler o zaman sorarlar adama bunların hesabını.

Bazı vatandaşlar ihracat verilerini paylaşmış bazı aylarda yükselen ihracat verileri için KDV iadesi nedir ihracat nasıl şişirilir iade alıp devleti nasıl soyuyorlar bi araştırsınlar.

hocam sanayidede aynı lafı söyleyen çok var, tabi tersini de söyleyen var.
    bunları görmek anlamak duymak lazım ama nafile, birilerine kapak olabilecek bu cümleniz araya kaynar gider, forumun zır cahil bazı kesimleri at gözlükleriyle yola devam eder,

|
    |
    Shafter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ohh ohhh tarım %2 büyümüş yalana bak yalana.Valla ciftci kardeslerim adamsınız siz bırakın satın tarlaları ne devlet sizi adam yerine koyuyor ne de halk.Almanyayız yaa başka ülkede üretip burca hizmet yapıyoruz.50 ağaçlık zeytin tarlası vardı bizde sattık.Artık hiçbirşey umrumda degil eşşek yerine konulmaktan sıkıldım

|
    |

Enver Paşa
  • Binbaşı
    1964 Mesaj
    büyüme rakamlarının gerçeği yansıtmadını düşünüyorum. Ekonomist değilim. yani ekonominin büyüdüğünü düşünmüyorum.
    |
    |

ne güzel nick, " abdulrezakbinberrak hadi ordan aylak "

|
    |
    abdulrezakbinberrak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Senin gibi eski fetöcüleri burada görmek üzücü...
    Saksıyı çalıştır veya arada bir sulamayı unutma yoksa yumruk kadar beyninle saçmalamaya devam edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 12 Aralık 2017; 13:51:52 >
    |
    |
    carpenokte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus VG248QE 144Hz//Amd Ryzen 3700x//Asus Tuf X570-Plus//Evga Rtx 2070 Super FTW 3 Ultra+//Corsair 16GB DDR4 3200Mhz//Corsair 960GB MP510 SSD //Western Digital Caviar Black 6GB//Thermaltake Toughpower Grand 1050W//Cooler Master Haf X 942//Logitech G710// Razer Lachesis
  • Yüzbaşı
    349 Mesaj

doğrudur, zamanında Allah yolundalar diye düşündüğüm için pek çok insan gibi ben de o kirli emellerine alet oldum bilmeden ama bu an itibari ile göz göre göre Feto ile işbirliği yapanlar ve onları destekleyenler açıkça ihanet içindedirler. Yani şuan bana biz de eski fetocu yaftası yapıştırmannız sizi aklımıyor feto'nun verdiği yalan yanlış belgelerle hala daha Bu ülkenin düşmanlarıyla işbirliği halindesiniz, yazıklar olsun

|
    |
    Surpentor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yani her sene 1 asgari daha az kazanıyorsunuz, iyi büyümeler.
    |
    |

Yazdığınız şeye çok çok detaylı cevaplar verebilirim ancak gerek olduğunu düşünmüyorum, sayı bakımından değişkenlik gösterebilecek verilerle değil manipule edilmesi imkansız başka bir veriyle cevap vereceğim size, umarım yeterli olur verdiğim cevap.

Kapıkule'de günlük TIR geçişinde rekor kırıldı

Yukarıdaki verdiğim linkte görebileceğiniz gibi bu dönemde gümrüklerdeki tır giriş çıkışlarında rekor yaşanmış(her sene bi önceki seneyi geçiyor zaten). paranın değeri her geçen gün değişiyor ama onun yerine büyümeyi paraya endeksli değil de mala endeksli hesaplamak gerekirse bu tır sayıları da gayet açık veriler sunuyor.

Gel gelelim 2016 karşılaştırmasına, diyorsun ya geçen senenin 1 lirası bu senenin 1.12 lirası diye, tırda bu karşılaştırmayı yapamazsın, geçen sene yaklaşık 1700 tır giriş çıkışı olurken bu sene yaklaşık 1100 tır giriş çıkışı olmuş (aynı dönemde).

Daha fazla uzatmayacağım, umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır, şu an detaya girmeye gerek duymuyorum.

(muhtemelen vereceğiniz cevabı da ben bu mesajdan söyleyim de tekrar yazmayın 'ya dışarıdan gelen tırların dorsesinde yüklü malın fiyatı 1000 dolar bizimkisi 300 dolar ama' diyeceksiniz muhtemelen, demeyin.)
    |
    |
    Daerohn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 11,

Mercedes W124 300E

• Teğmen
    207 Mesaj

iktisadi olarak yazmış olduğum yorum bu forum dakilerin kapasitesinin üstündeydi ki senin gibilerin anlamasını hiç beklemiyordum .
    |
    |
    carpenokte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha önceki yorumumda tuik verilerinin bile hileli olduğunu yazdım ki Bakan Nurettin Canikli veriler açıklanmadan 2 ay önce Türkiyeyi lider yapıp rakam açıklamıştı bile ne anlatsanız boş hocam domates satıp bilgisayar alıp cari acığı kapatacaz derler de o bile ithal artık.
    |
    |
    Daerohn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Media Sözlük
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.