Şimdi Ara

Turkish Technic Alım Süreci (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
142
Cevap
9
Favori
45.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu arada kusura bakmayın arkadaş mülakat deyince ben sınavdan sonra ki mülakat sandım :) sanırım pazartesi çağırdılar sizi orada sizi sınava sokucaklar mülakat yok yani, kaç soru olduğunu hatırlamıyorum ama bi kısmı genel yetenek yani matematik sayısal mantık tipinde sorular diğer kısmı ingiliz ce olucak ingilizce çok zor değil ama tabiki de yinede gramer bilgisi gerektiriyo bunun dışında bişey yok. pazartesi akşamına belli olur zaten sınavı geçenler mülakata çağrılcaksınız ordada yukarıda yazdığım şeyler geçerlidir....... mülakat da hemen bi sonraki günden başlayacaktır genelde bi haftaya dağıtıyolar kaç kişi alcaklarına bağlı olarak.....
  • dection D kullanıcısına yanıt
    kardeşim ilk günkü sınavdaki ingilizce nasıl sorular var test dimi ? örnek verirmisin bi kaçtane lütfen , okul hayatında öğrendiğim kadar ing var tırsıyorum yaa :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.stop

kardeşim ilk günkü sınavdaki ingilizce nasıl sorular var test dimi ? örnek verirmisin bi kaçtane lütfen , okul hayatında öğrendiğim kadar ing var tırsıyorum yaa :(

arkadaşım şimdi sana nasıl anlatayım ki bunu soruların zorluğunu :) bi kere sorular test tabi tüm sorular o şekilde o konuda sıkıntı etmene gerek yok sallayabilirsin yani :) çok zor değil açıkçası gramer bilgin varsa yapabilirsin gibime geliyo ilk sorular genelde klasıik am/is/are tarzı sorulardır sonra zorlaşmaya başlar biraz daha genel "tense" soruları falan işde en zor sorusu sanırım intermediate seviyede falandı sanırım o da en zoru diyorum :) yani genelde elemantary seviyesi sorular diyebilirim ondan sonrası pre-indermediate çok az da intermediate seviyesi diye hatırlıyorum. ama sana tavsiyem sınava gitmeden önce biraz konulara bak istersen :D
  • dection D kullanıcısına yanıt
    saolasın yeterli şekilde açıklama olmuş zaten kardeş ;) ama zordu sınaw ya ,çok başvuru vardı heralde nasılsa adam çok die zor sordular diye düşünüyorum,genel yetenekte yıkıldı herkez ,isyan eden edene :) bu bizi sınaw yapanlar okuldaki öğretim üyeleri dimi ? peki kurs sonundaki ingilizce sınawını yapacaklarda yine öğretim üyeleri mi kardeş ?
  • mr.stop M kullanıcısına yanıt
    :D sorular zor olsada kardeş bi sana zor değil sonuçta herkese zor değilmi yani :D orada sizi belli bi baraj puanına göre almıyolar sonuçta en iyiden kötüye doğru sıralama yapılıyosunuz o şekilde olduğu için elinden geleni yapsan yeterdi, bide tabi diğer giren arkadaşlarda kötüyse daha da iyi olurdu senin açından tabi :) şimdi sizi sınav yapanlar derken sizin sınav esnasında başınızda gezene arkadaşları diyosan onlar öğretim üyesi değildir kardeş :) onlarda en son habom kursiyer öğrencileridir onlara sınavda o şekilde gözetlemenlik görevleri falan veriliyo işde mesela senide kabul ederlerse eğer THY kursuna sende , senden bi sonraki habom için alınacak kursiyerlerin sınavında o şekilde gözetmen olacaksındır büyük ihtimal :D kurs sonunda ki sınavdada normal olarak o arkadaşlar olmayacak o sınav sizin bugün girdiğiniz sınavdan kat kat daha ciddi bir sınav muhtemelende istanbul atatürk havaalanının içinde eğitim sınıfları falan var orada yaparlar sınavınızı da orda da THY nin kendi mevcut eğitim görevlileri durucaktır muhtemelen.... bugunkü girdiğiniz sınavla en son girceğiniz sınavı birbiriyle eş tutma :D
  • mr.stop M kullanıcısına yanıt
    sınav sonuçlarınız da açıklanmış herkes için hayırlısı olsun artık.........
  • Yarin ogleden sonra mulakata gidiyorum bende bakalim hakkimizda hayirlisi
  • pSy! kullanıcısına yanıt
    bende cuma öğleden sonra girecem mülakata sınavı gecmışız
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenbilci

bende cuma öğleden sonra girecem mülakata sınavı gecmışız
    Mülakata girenler tecrübelerini yazmayı ihmal etmesin lütfen.
  • MERT237 kullanıcısına yanıt
    aynen arkadaşıma katılıyorum . herkes tecrübelerini yazsın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boeing747

quote:

Orijinalden alıntı: need8$(mousegg

Verdiğim linkteki haberin yorumlarını okuyun sonra belki Habomcu olur musunuz bilmem

Bana hakları yenmiş gibi geldi...

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/mng-teknike-habom-takviyesi.html

Evet hocam doğrudur haklarımız yendi sendika başkanının koltuk sevdası yüzünden.Beraber iş yaptığımız adamlar 5000 tl üzeri maaş alırken,ikramıye alırken,burdan Amerika'ya bedavaya giderken biz sadece 1600 1800 2200 tl maaş alıyoruz.Ama bunun başka çaresi yok artık sektörde açık kapı bırakmadılar kim gelirse gelsin ucak teknisyeni olmak isteyen HABOM olcak bundan sonra böyle.İstersen Anadolu Üni. Sivil Havacılık okumus olsun.(Sektorde lisansı olmayana en çok para veren şirkette HABOM'dur bu arada)

Alıntıları Göster
    hocam ben uçak teknolojileri(2 yıllık) kazandım mezun olduktan sonra benimde haboma girmem lazım mı yoksa tk veya başka şirketlerde işe girebilir miyim? maaş farkı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evpandası

hocam ben uçak teknolojileri(2 yıllık) kazandım mezun olduktan sonra benimde haboma girmem lazım mı yoksa tk veya başka şirketlerde işe girebilir miyim? maaş farkı olur mu ?

Hocam mezun olduktan sonra TK'ya giremezsin çünkü TK artık adam alımı yapmıyor.Onun için HABOM'a gelebilirsin istersen olmadı başka şirketlere gidersin başka şirket dediğim bir SunExpress var zaten Pegasus lisans olmadan almaz MNG'de HABOM oldu zaten artık.Yani büyük uçakların bakımında calısmak istiyorsan HABOM a geleceksin büyük ihtimal.Eğer diyorsan ben küçük uçaklara bakarım özel şirketler var ama onlarda lisanssız almaları çok zor,şirket sahibini tanıyorsan bir ihtimal girebilirsin.HABOM'a girsen bile maaş farkı olmaz bende 4 yıl uçak lisesi okudum ama şuanda en düşük maaş bende elektrik-elekronik öğretmeni benden çok alıyor yani düşün.Sende aynı şekilde olacaksın 2 yıllık okudugun için sanırım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evpandası

Hocam mezun olduktan sonra TK'ya giremezsin çünkü TK artık adam alımı yapmıyor.Onun için HABOM'a gelebilirsin istersen olmadı başka şirketlere gidersin başka şirket dediğim bir SunExpress var zaten Pegasus lisans olmadan almaz MNG'de HABOM oldu zaten artık.Yani büyük uçakların bakımında calısmak istiyorsan HABOM a geleceksin büyük ihtimal.Eğer diyorsan ben küçük uçaklara bakarım özel şirketler var ama onlarda lisanssız almaları çok zor,şirket sahibini tanıyorsan bir ihtimal girebilirsin.HABOM'a girsen bile maaş farkı olmaz bende 4 yıl uçak lisesi okudum ama şuanda en düşük maaş bende elektrik-elekronik öğretmeni benden çok alıyor yani düşün.Sende aynı şekilde olacaksın 2 yıllık okudugun için sanırım.

cevabın için sağol,bu lisanslar nasıl alınıyor belirli bi süre çalıştıktan sonra veriyorlar diye duydum ama
  • pSy! kullanıcısına yanıt
    Tecrübelerinizi yazarsanız çok memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERT237

Tecrübelerinizi yazarsanız çok memnun oluruz.
    dostlar selam , ben bişi merak ediyorum bu haboma girdik diyelim lisansi nasi ve hangi şartlarda alıcaz ? bana biri bunu açıklayabilir mi ?

mülakat ile ilgili bilgi veremedim cepten girme durumundaydım sürekli çok extra bir şey yoktu naptin nelerin var ne yapıyorsun gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pSy!

dostlar selam , ben bişi merak ediyorum bu haboma girdik diyelim lisansi nasi ve hangi şartlarda alıcaz ? bana biri bunu açıklayabilir mi ?

mülakat ile ilgili bilgi veremedim cepten girme durumundaydım sürekli çok extra bir şey yoktu naptin nelerin var ne yapıyorsun gibi

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar
    öncelikle arkadaşımın verdiği soruyu cevaplamaya çalışayım. Lisans o kadar kolay alınmıyor özellikle lise ve 2 yıllık myo çıkışlılar için. modül sınavı diye tabir ettiğimiz ve sayısının kişinin ders muafiyetine göre değişen ve ayrıca lisans türüne göre farklılık gösteren sınavlardan 75 ve üzeri not alımı başarı gösteren bir durum. yani 15 civarında sınava gireceksiniz onları geçtikten sonra en az 3 yıllık bir tecrübe tabi geçerli olduğu bir yerde. sonra eğer şirket size lisans çıkartmak ister ise tip sertifikası için sizi kendi kurslarına yolluyor. yani sınavı geçtim tecrübe tamam derseniz hemen sevinmeyin öyle kolay kolay alamazsınız.

şimdi de kendi sorumu sorayım. bu habom kursları sırasında kalacağımız yeri kendimiz mi buluyor yoksa onlar bize ayarlıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilomer1992

Merhaba arkadaşlar
    öncelikle arkadaşımın verdiği soruyu cevaplamaya çalışayım. Lisans o kadar kolay alınmıyor özellikle lise ve 2 yıllık myo çıkışlılar için. modül sınavı diye tabir ettiğimiz ve sayısının kişinin ders muafiyetine göre değişen ve ayrıca lisans türüne göre farklılık gösteren sınavlardan 75 ve üzeri not alımı başarı gösteren bir durum. yani 15 civarında sınava gireceksiniz onları geçtikten sonra en az 3 yıllık bir tecrübe tabi geçerli olduğu bir yerde. sonra eğer şirket size lisans çıkartmak ister ise tip sertifikası için sizi kendi kurslarına yolluyor. yani sınavı geçtim tecrübe tamam derseniz hemen sevinmeyin öyle kolay kolay alamazsınız.

şimdi de kendi sorumu sorayım. bu habom kursları sırasında kalacağımız yeri kendimiz mi buluyor yoksa onlar bize ayarlıyor mu?

Hocam habom kursu alacagın yer sana sadece kursu verir.Kalacağın yeri kendin ayarlaman lazım.Mesela benim kursum Sabiha Gökcendeydi ben Kurtköy'den ev tutmuştum.Yani kursa başlayacaksanız kurs baslamadan kendinize kalacak bir yerler ayarlayın arkadaslar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halilomer1992

Merhaba arkadaşlar

Hocam habom kursu alacagın yer sana sadece kursu verir.Kalacağın yeri kendin ayarlaman lazım.Mesela benim kursum Sabiha Gökcendeydi ben Kurtköy'den ev tutmuştum.Yani kursa başlayacaksanız kurs baslamadan kendinize kalacak bir yerler ayarlayın arkadaslar.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba. öncelikle ben 18 yaşındayım ve eml elektrik-elektronik mezunuyum. stajımı mng technic te yaptım. ingilizce kursuna gidiyorum fakat sadece konuşmada zorluk çekiyorum yani okuyup yazmam iyi (ing) ben buradaki mesajları okudum işkuru aradım oradaki çalışan bir personel bana kamusal olup olmadığını sordu bende bilmediğimi söyledim o zaman gidip kendiniz başvuru yapacaksınız dedi. benim bu özellikler ile mülakatı geçebilme ihtimalim var mı ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeAvY_CaNNoN

arkadaşlar merhaba. öncelikle ben 18 yaşındayım ve eml elektrik-elektronik mezunuyum. stajımı mng technic te yaptım. ingilizce kursuna gidiyorum fakat sadece konuşmada zorluk çekiyorum yani okuyup yazmam iyi (ing) ben buradaki mesajları okudum işkuru aradım oradaki çalışan bir personel bana kamusal olup olmadığını sordu bende bilmediğimi söyledim o zaman gidip kendiniz başvuru yapacaksınız dedi. benim bu özellikler ile mülakatı geçebilme ihtimalim var mı ? yardımcı olursanız sevinirim.

Konuşma pek aranan bir özellik değil diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeAvY_CaNNoN

Aynen mulakatta ilk alırken ingilizce konusman istenmiyor sınavları geç yeter.Bende ucak mezunuydum MNG de yaptım stajımı ve şuanda çalışıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.