Şimdi Ara

TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANANLAR KULÜBÜ(RESİMLİ İMZA) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
0
Favori
18.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b3rkhan

Beni de ekle.

Ediyoz değil ediyoruz
    Yapıyon değil yapıyorsun
    Söylüyoz değil söylüyoruz
    Böyle demişsin ama bu şivedir bunun Türkçe'yi bozan bir durumu yok bunun gibi TDK'nın sitesinde de yazıyo şiveler.

Şive değil konuşma dilinde kullanılır diye biliyorum, yani konuşurken kimse "biz de geleceğiz." demez, "biz de gelicez." der. Yazarken ise "biz de geleceğiz" demek daha doğrudur. En azından benim bildiğim kadarıyla böyle...

Bu arada bence de Türkçe'yi önemli kullanmak önemli ama öyle imla kurallarına uyucam diye de kasmaya gerek yok.

• Benide eklerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Demin bir sürü şey yazdım ve "konu cevap etmemekte" diye bir yazı karşıma çıktı.Tekrar yazamayacağım.

Bende demin diyorum arkadaşlara lan dıyolar o ne demek :D Anlatamıyorum bir an kullanmamaya başladım :D
  • bhenidee eklsnee moruqq!!!111

Şaka şaka. Ekleyin beni de.
  • Eklersen sevinirim..
  • Mümkünse beni de eklerseniz sevinirim.
  • İstiyorsanız beni de ekleyebilirsiniz. Elimden geldiğince Türkçe'yi düzgün kullanmaya çalışırım..
  • Böyle bir konu olduğunu görmedim. Konuyu açana tebrik ederim. Bir İşitme Engelli olarak sanal âleminde ölümüne kadar Türkçe'mizin imlâ kurallarına dikkat ederek düzgün yazıyorum. ;) Ayrıca beni eklediğiniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi ki varsınız.
  • Beni de ekleyebilirsin.
  • Ben de varım!
  • Beni de ekleyebilirsin: Gözümden kaçmadığı sürece düzgün yazarım.

DN: Amacım ben düzgün yazıyorum demek değil; yazanı da okuyanı da yormamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b3rkhan

Beni de ekle.

Ediyoz değil ediyoruz
    Yapıyon değil yapıyorsun
    Söylüyoz değil söylüyoruz
    Böyle demişsin ama bu şivedir bunun Türkçe'yi bozan bir durumu yok bunun gibi TDK'nın sitesinde de yazıyo şiveler.

Hocam olur mu öyle şey yazı dili birdir. Karadenizli adam " Geleyrum,gideyrum " diye mi yazıyor ? .

Beni de ekleyebilirsin . Biraz geç oldu ama konuyu yeni gördüm .

Ayrıca buraya da yazayım film sözcüğü , filim diye de yazılır . Hatta böylesi Türkçe için daha uygundur .

• Beni de ekleyebilirsiniz. Bu arada yazılanlardaki hataları bulmaya çalışacağım. Siz de bendekileri bulun.
  • Ben de varım.
  • Beni de ekle kardeş. " Geliorum " gibi bazı harfleri atarak yazan insanlardan nefret ediyorum okudukça kanıma dokunuyor.
  • Yazabilirsin , evet düzgün kullanırım.
  • Ekle.
  • selammm jojukhlarr
  • Yazar mısın?
  • Beni de eklermisin?
    Ben elimden geldiğince Türkçe'yi doğru ve düzgün kullanmaya dikkat ederim.Burada bulunan herkes gibi :)
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.