Şimdi Ara

Turkcell Vodafone 2G/3G/LTE Seçme Opsiyonunu Kaldırdı ama Çözümü Burda! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
17
Favori
22.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Operator bundle dedigimiz .IPCC dosyalarindaki imzalar kaldirildigi icin artik geri donus yok. Eski surumlere donemiyoruz. 10.3 ile 2G'yi elle secme olayi bitti artik.

quote:

Operatorler, son operator guncellemesi ile 2G/3G/4G gecisinin elle/manuel yapilmasina son verdi. Soz konusu guncellemeleri yukleyince VoLTE destegi geliyor ama elle 2G/3G/4G secmeye veda ediyorsun. Ornegin evde 2G disinda sinyal seviyesi cok dusuk, eve gider gitmez telefonu 2G'ye aliyorsun (evde WiFi varken hucresel zaten kullanilmiyor) cunku baska turlu telefon gorusmesi yapilamiyor. Ama operator guncellemesi ile artik o secenegi de kaybettik. Kendine kendine de 2G'ye gecmiyor (en guclu sinyal 2G olmasina ragmen). Olay bundan ibaret. Turkcell kullanicilari biraz daha sansli. Cunku Turkcell VoLTE ile birlikte VoWiFi da sunuyor. Yani telefonu ucak moduna alip WiFi uzerinden operatore baglaniyorsun ve gorusmeleri oyle yapiyorsun. Hem pil tuketimin azaliyor hem de dusuk sinyal problemi yasamiyorsun. Ama outdoor, sehir disi bolgelerde 3G/4G'de tek barda kalma probleminin cozumu yok. En guclu sinyal o da olsa 2G'ye otomatik gecmiyor maalesef. Operatorleri sikayet yagmuruna tutmak gerekiyor. Operatorler bunu yapiyor cunku orta vadede hepsi 2G'yi kaldirmayi planliyorlar. Avrupada ABD'de bircok operator 2G'ye veda etti bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 17 Nisan 2017; 15:56:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

Çözümü çok kolay. İnterneti wifi'den kullananlar 3g'

Turkcell Vodafone 2G/3G/LTE Seçme Opsiyonunu Kaldırdı ama Çözümü Burda!yi iptal etsinler Vodafone (*3636# 3g abonelik). Benim gibi 10 saat ekran süresi alsınlar. iPhone 7 32 gb telefon 55 saattir açık ve 10 saat ekran süresi aldım. Wifi+2g ile.

Sadece 3g yi kapatıp 4g ile seçim yaptırtmıyor vodafone, 3g kapatmak için 4g yi kapatmanız lazım uyarısı alıyorum.

• Doğrudur hocam. Ben sanırım uzun süre 4g kullanmıcam. 30 gb mobil internet aldım. İnterneti wifi'den hallettim o yüzden sizinde böyle bir ihtiyacınız olmayacaksa kapatın gitsin.
  • Surekli operator guncellensin mi diye soruyordu guncellemis turk telekom. Bir geri donus var mi telekom icin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mck94 kullanıcısına yanıt
    Uc mesaj yukarida yaziyor. 10.3'ten itibaren hicbir operator icin artik 2G'ye donus yok.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Gordum belki sadece turkcell ve vodafone icindir diye dusundum. Sirf vodafone volte geldi diye turk telekoma gectim. Simdi aynisi yine oldu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teşekkürler
  • Umarım son sürümler için bir çözüm bulunur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mck94

Gordum belki sadece turkcell ve vodafone icindir diye dusundum. Sirf vodafone volte geldi diye turk telekoma gectim. Simdi aynisi yine oldu...

TÜRK TELEKOM için bir çözüm yok mu...
  • AlicanNalbat kullanıcısına yanıt
    Hiçbir operatör için çözüm yok.

• Resmen saçmalık bir telefon bu kadar da kısıtlanmaz ki.
  • Müşteri hizmetlerini arayıp söylesek 2g kullanmak istiyorum güncelleme yollarmısınız diye mümkünmü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son durum nedir arkadaşlar. güncellemez olaydım evde 4g çekmiyor zaten tek dişte. arayan ulaşamaz böyle olursa.
  • tkblack kullanıcısına yanıt
    Babamın 5S var geçen baktım yazılım 10.3.3 hücreselde 2G-3G-LTE var demekki 6 ve üstüne bu olayı yaptılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cordoncayo kullanıcısına yanıt
    çok kötü gerçekten hocam. sanki her yerde full çekiyorda biz keyfimizden 2g ye alıyoruz. napcam bilmiyorum inanın telefon değiştirmeye kadar gidecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

son durum nedir arkadaşlar. güncellemez olaydım evde 4g çekmiyor zaten tek dişte. arayan ulaşamaz böyle olursa.

online işlemlerden 4g kapatılamıyor mu ?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    denemedim hocam 4g yi kapatınca manuel 2g seçme geri gelirmi ? yoksa yine sinyale göre 2g/3g arasında dolanırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

denemedim hocam 4g yi kapatınca manuel 2g seçme geri gelirmi ? yoksa yine sinyale göre 2g/3g arasında dolanırmı ?

2g-3g arası dolanır.
    3g yi de kapatırsın. devamlı 2g de çalışır.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    anladım hocam. inşallah turkcell güncellemeyle düzeltir yoksa işim zor inanın. teşekkürler bu arada yardım için.
  • turk telekom online islemlerde var mi 4Gyi kapama?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.