Şimdi Ara

Turkcell Vodafone 2G/3G/LTE Seçme Opsiyonunu Kaldırdı ama Çözümü Burda! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
17
Favori
22.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hattımı yeni turkcell'e taşıdım bu konuyu görünce güvenle operatör sürümünü güncelledim ve sarj sürem bariz düştü allah razı olsun bu konu sayesinde geri 2g seçenekli sürüme döndüm

ankarada yaşıyorum söğütözünde çalışıyorum ama telefon orda 3 diş çekiyor türk telekom orda daha iyiymiş geçince fark ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: srsy

2G yi hala kullanan varmı bilmiyorum ama. Cihazın seçtiği band seçimi daha doğru. Çünkü 4G iyi çeken yerde 3G testi yaptım daha fazla pil götürüyor. iPhone 6 ile yapmıştım hatta.

Mesele hala 2G kulanma meselesi degil. Cok basit ornekle aciklamak gerek. Bu ve benzeri durumlari yasamayanlar anlayamiyor. Vodafone ve Turkcell'in operator guncellemesini yukleyince VoLTE destegi geliyor ama elle 2G/3G/4G secmeye veda ediyorsun. Evde 2G disinda sinyal seviyesi cok dusuk, eve gelir gelmez telefonu 2G'ye aliyordum (evde 50 Mbit WiFi varken, hucresel zaten kullanmiyoruz) cunku baska turlu telefon gorusmesi yapilamiyor. Boyle kullaninca pil omru de uzuyor. Ama Vodafone 27.1 operator guncellemesi ile artik o secenegi kaybediyoruz. Oyle Vodafone'un dedigi gibi kendine kendine de 2G'ye gecmiyor, surekli 3G/4G bir bar sinyal aliyorum. Dolayisiyla evde gorusme yapamiyoruz. Turkcell kullancilari VoWiFi destegi oldugu icin bu tur durumlarda cihazi ucak moduna alip WiFi uzerinden sebekeye baglanabiliyor ama Vodafone'da o secenek de yok. Ayrica sadece evde cekmeme meselesi de degil. Is geregi veya outdoor aktiviteler nedeniyle sehir disina, dogaya, tasraya gidiyorsan, orada da ayni problem yasaniyor. Neredeyse her yerde 4-5 bar ceken 2G yerine, cihaz 3G/4G'ye bagli kalip tek barda can cekisiyor. Yani cihaz hic de dogru bandi secmiyor. Bu durumlari yasamayanlar ezberden "2G kullanan hala var mi yaaa" diyorlar ama mesela 2G-data kullanmak degil, 2G-ses kullanmak.

@bircancan Ilk mesajdaki yontemi uygularsan, 27.0 operator surumune donersin ve sorunun cozulmus olur. 10.2.1 guncellemesiyle ilgisi yok.

@hareketliperde Evet, surekli guncelleme uyarisi veriyor. Ben gunde en az 2-3 kez aliyorum. Ayarlar'a girmeye de gerek yok. Instagram'da dolasirken bile bu uyari cikabiliyor. Herkes Vodafone'a sikayet yagdirmali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende turkcell kullanıyorum bende de yok.

Cihaz sürümü 10.1.1. Bu sebepten dolayımı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 20 Şubat 2017; 4:17:13 >
  • Uğraşamıcam bunlarla bimcele taşıyacağıö hattimi, bu kadar saçma bir uygulama olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    E dediğim gibi buna uygun operatör seçimi yapmak en mantıklı hareket olacaktır. Ama VoLTE muhabbetinden ötürü böyle bir diretmeye gidildi. 2G, kötü 3G den daha kötü de ben yapabiliyordum cihaz aramasında da bu durumlar da cihaz kendini uygun banda alıyordu. Demeye çalıştığım da buydu. Ben avea dan vodafone a geçtim ve bu yüzdende bu sıkıntıyla karşılaşmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srsy kullanıcısına yanıt
    O senin tercihin tabii. Benim TR'de Vodafone disinda tercih edebilecegim bir operator yok. VoLTE icin 2G-sesten vazgecmeyi de dusunmuyorum. 27.0 surumune dondum. Operator guncellemesi uyarisi almak disinda bir problemim yok. Mesele dayatma yapilmasi, VoLTE'ye kitlesel bir gecis yaptirabilmek icin elle 2G secmenin kaldirilmasi. Vodafone kullanicilari ne kadar cok sikayet ederse, sorun o kadar cabuk cozulur. Ayrica cihaz (7 Plus) band secimini kesinlikle kendisi yapmiyor, 3G/4G'de kalmakta israr ediyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    resmi forumlarında ki başlığa yazdım onaylamadılar bile yorumlarımı. pekte umursamıyorlar gibi bu durumu..
  • Hattım Turkcell. benim 6s'de bu VoLTE VoWiFi operator güncellemesinden sonra sorun çıkmaya başladı. Mesela konuşma esnasında hattan düşüyor, ekrana bakıyorum servis yok olmuş. kapatıp açınca veya sim kartı çıkarıp takınca geliyor. bazen baya uğraştırıyor. eşimin hattı vodafone onu takınca vodafone operatör güncellemesi geldi, onu yükledim. sorun göremedim gayet stabil çalışıyordu. tekrar turkcell hattı takınca, bu sefer geçersiz sim, sim yok, demeye basladı. sim kart değişti ihtimal dahili. sonra bu sorundan dolayı servise gitti geldi sorun yok dediler. ama geldiğinde sorunlar devam etti.

sizin bu anlattığınız eski operator ayarını yükleyince ekranda geçersiz sim yazmakta iken, anında şebeke geldi, 2 gündür de problemsiz kullanıyorum. sürekli güncelleme uyarısı geliyor tabi.

bu durumu apple desteğe iletsem, bu yaptığımız işlem yasal bir işlem mi. izah etsem telefonumdaki arızayı çözebilirler mi.
    teşekkürler.

• SerkanGD kullanıcısına yanıt
    Cihaza temiz bir restore yaparak denediniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Temiz restore servis de atmış. Ben de attim kaç defa hatta yedekten de geri yüklemedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanGD -- 23 Şubat 2017; 18:32:25 >
  • cmd ekranına komutu girince böyle bir hata alıyorum. nasil düzeltebilirim? itunes tan güncelleme kısmınına tıklayınca görmüyor dosyayı pc

'Program' is not recognized as an internal or external command,
    operable program or batch file.
  • arkadaşlar ben de beceremedim resimli anlatsaydınız keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

cmd ekranına komutu girince böyle bir hata alıyorum. nasil düzeltebilirim? itunes tan güncelleme kısmınına tıklayınca görmüyor dosyayı pc

aynı hatayı ben de alıyorum.
  • Sierra üzerinden ios 10.2 - vodafone hat ile denedim ve oldu. Teşekkürler
  • Arkadaşlar iphone 5 kullanıyorum ios, operatör güncellemesi hatta uygulamalar bile son versiyonda ama bende en baştan beri LTE,3G,2G seçenekleri mevcut. Bu iphone5'e özgü birşey mi yoksa bazı insanlarda bu durum oluştu, bazı durumlarda bu oluşmadı mı?
  • hocam ne yaptıysam ipcc dosyasını itunesden gönderemiyorum. sağ alt köşede tıklıyorum sadece ipsw seceneği vardım acil yardım lütfen
  • bende sürüm düşürmeyi yaptım teşekkürler.
    bu arada telefonunuz jailbreakli ise no annoying popups diye bir tweak var onu kurarsanız güncelle diye uyarı çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yomarion

hocam ne yaptıysam ipcc dosyasını itunesden gönderemiyorum. sağ alt köşede tıklıyorum sadece ipsw seceneği vardım acil yardım lütfen

İtunesi komut işlemini yapmadan açma. Komut işlemini hallet sonra itunes aç ve shift ile beraber güncelle.

• 10.3 betada çalıştıran var mı bende olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

cmd ekranına komutu girince böyle bir hata alıyorum. nasil düzeltebilirim? itunes tan güncelleme kısmınına tıklayınca görmüyor dosyayı pc

Komutu yanlis yaziyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.