Şimdi Ara

Turkcell Türkiye’de 35,2 milyon aboneye ulaştı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
2.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell Türkiye’de 35,2 milyon aboneye ulaştı Akıllı Telefon Hareketi ile mobil interneti %34 büyüttü.

Turkcell, 2012’nin ilk 6 ayında gösterdiği yüksek performansı yılın üçüncü çeyreğinde de sürdürdü. Türkiye’deki toplam abone sayısı 9 ayda 620 bin artışla 35,2 milyona ulaşan Turkcell tercih edilen operatör olmaya devam etti. 9 ülkede faaliyet gösteren Turkcell grubun toplam mobil abone sayısı ise 68 milyonu aştı. Turkcell’in şebekesindeki akıllı telefon sayısı, son 3 ayda 700 bin artışla toplamda 5,5 milyona ulaştı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2012 yılı üçüncü çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Turkcell Grup gelirleri; %34 oranında büyüyen mobil internet, %28 oranında büyüyen grup şirketleri gelirlerinin katkısıyla geçen yıla göre %9 arttı ve 2,8 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu rakam Turkcell’in bir çeyrekte gerçekleştirdiği en yüksek gelir rakamı olarak tarihe geçti. Turkcell Grup’un AVFÖK’ü de bir önceki yıla kıyasla %5 büyüyerek 912 milyon TL’ye yükseldi. 2012 üçüncü çeyrek AVFÖK marjı %33,1 olarak gerçekleşirken net kar geçen yıla göre %6 artışla 571 milyon TL oldu.

Türkiye’de 9 ayda 620 bin yeni abone

9 ülkede faaliyet gösteren Turkcell Grubun toplam mobil abone sayısı son 9 ayda yaklaşık 3 milyon artışla 68,1 milyon oldu. Turkcell’in Türkiye’deki abone sayısı ise inovatif servisler, güçlü değer teklifleri ve en iyi müşteri deneyimi hedefiyle son çeyrekte 442 bin, sene başından bu yana ise 620 bin artışla 35,2 milyona ulaştı. Abone başı aylık ortalama kullanım bir önceki yıla kıyasla %16 artışla 257 dakikaya yükselirken, Abone Başı Aylık Geliri (ARPU) ise mobil internet gelirlerindeki ve faturalı abone bazındaki artışın da etkisiyle bir önceki yıla göre %4 oranında artarak 22 TL oldu.

Turkcell şebekesinde 5,5 milyon akıllı telefon

Eylül ayında başlattığı “Akıllı Telefon Hareketi”nin ve Turkcell Maxi serisi akıllı telefonların da pozitif etkisiyle Turkcell’in şebekesindeki akıllı telefon sayısı, üçüncü çeyrekte 700 bin arttı ve toplamda 5,5 milyona ulaştı. En iyi ve hızlı mobil internet deneyimiyle akıllı telefon ayrıcalıklarını yediden yetmişe herkese yaşatmayı amaçlayan “Akıllı Telefon Hareketi”yle bu yılsonunda her 5 ‘Turkcell’liden birinin akıllı telefon kullanması hedefleniyor.

3. çeyrek sonu itibariyle mobil internet gelirlerini geçen yıla göre %34 artırarak 276 Milyon TL’ye çıkartan Turkcell aynı dönemde mobil internet ve mobil servis gelirlerini 591 milyon TL’ye taşımayı başardı. Böylece ses dışı gelirler toplam gelirlerin %26’sı seviyesine ulaştı.

Turkcell Superonline ile 1,2 milyon ev ve iş yerine fiber internet

Türkiye’yi “ışık hızında” fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline 2012’nin üçüncü çeyreğinde güçlü performansını artırarak sürdürdü. Geçen yıla göre %51 büyüme ile gelirler 187 milyon TL’ye yükselirken, bugüne kadar kaydedilen en yüksek çeyreklik AVFÖK marjı olan %22,3’e ulaşıldı.

İstikrarlı yatırımlarla sürekli gelişen Turkcell Superonline fiber optik şebekesi 1,2 milyon ev ve işyerine erişiyor. Türkiye’de saniyede 1000 Mb hızlı fiber internet hizmeti sunan ilk ve tek operatör olan Turkcell Superonline’ın fiber internet abone sayısı da 374 bine ulaştı. Artan abone sayısı ve müşteri memnuniyetiyle birlikte hane segmenti gelirleri yıllık %96 artarken aynı dönemde kurumsal segment gelirleri de **** oranında büyüdü.

Ukrayna life:) örnek performansını sürdürüyor

Turkcell’in yurtdışındaki iştirakleri de bol rekorlu performansa önemli katkılar sağladı. Bu çeyrekte 751 bin net abone alımı kaydederek aktif abone bazını 8,2 milyona çıkaran ve Ukrayna’nın en yenilikçi operatörü olan life:) gelirlerini de %7 artırarak son 6 çeyrektir üst üste %25’in üzerinde AVFÖK marjı gerçekleştirmeyi başardı. AVFÖK marjı 2,8 puan artışla %28,6’ya ulaştı. Ayrıca Ukrayna life:) üstüste iki çeyrekte de pozitif VFÖK elde ederek de örnek bir performansa imza attı.

Ciliv: Mobil ve sabit çözümlerimizle müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz

Turkcell’in 2012 üçüncü çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Turkcell olarak, üçüncü çeyrekte de inovasyon ve müşteri memnuniyeti odaklarımızla müşterilerimizin tercihi olmaya devam ettik. Mobil interneti Türkiye’ye yayma vizyonumuz kapsamında uygun fiyatlı yeni Turkcell Maxi serisi telefonlarımız ve “Türkiye’nin Akıllı Telefon Hareketi” kampanyamız ile insanlarımızın bilgiye kolay ve hızlı şekilde ulaşmalarını sağladık. Ayrıca, mobil iletişim teknolojilerinin avantajlarını sektörel çözümler ile buluşturmayı sürdürdük ve yakın zamanda, alışveriş ve ödeme sistemlerini tek platformda birleştiren ‘Turkcell Cüzdan’ı müşterilerimizin kullanımına sunduk. Turkcell Grubunun üçüncü çeyrekte gösterdiği başarılı performans sonucunda 2012 yılsonu gelir ve AVFÖK beklentilerimizi de yükselttik” dedi.

Süreyya Ciliv Turkcell ailesini oluşturan ve daima Turkcell’le birlikte olan müşterilere, Turkcell Grup çalışanlarına, iş ortaklarına ve hissedarlara Turkcell’in başarısına katkıları için teşekkür etti.

Rakamlarla Turkcell – 2012 Üçüncü Çeyrek –

Gelir: 2,8 Milyar TL (9 Ay: 7,7 Milyar TL)

AVFÖK: 912 Milyon TL (9 Ay: 2,4 Milyar TL)

AVFÖK Marjı: %33,1 (9 Ay: %31,1)

Grup Toplam Abone: 68,1 Milyon

Türkiye Toplam Abone: 35,2 Milyon

Türkiye 9 Aylık Net Abone Kazanımı: 620 bin

Abone Başı Aylık Ortalama Konuşma: 257 dk.

http://medya.turkcell.com.tr/medya/Q32012_TURKCE_BB_FINAL.PDF

• abonelerin 1/7 si akıllı telefon kullanıyor
  • nasıl yapıyor bunu bu fiyatlara rağmen acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

nasıl yapıyor bunu bu fiyatlara rağmen acaba

+1
  • quote:

Bizim insanımızda pahalı her zaman iyidir mantığı var ondandır belkide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winsome

quote:

Bizim insanımızda pahalı her zaman iyidir mantığı var ondandır belkide.

bence sorunsuz hizmet sunduğu için. avea ve vodafona numara taşıyıp memnun kalmayan, geri dönen baya var çevremde.
  • Hizmet kalitesi olarak cidden iyiler. Şebeke operasyonlarında da. Diğer operatörlerde telefonun açık olup da çağrı ya da mesaj gelmeme sorunu Turkcell'de pek olmaz mesela. Fiyatlarının yüksek olması sadece Turkcell'in yaptığı bir şey değil. Piyasa ve rekabet gereği zorunlu tutuluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • avea'nin son dönemde, ucuz tarifelerinin kaldirmasinin da etkisi vardir bence.

• Bu arada PDF belgesinde Numara taşınabilirliği başladığından beri bir çeyrekte taşınan en yüksek abone rakamına ulaşılmış. Yine abone kayıp oranı da en düşük seviyede kalmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PDF'te hiç yatırımlardan bahsetmemişler ama. Bu yıl şu kadar direk diktik, şu kadar yeni direemiz oldu falan. :D
  • tcell bu sayiya nt ile kesinlikle ulasamaz, hatta nt si negatif bile olabilir. Ama yeni alinan hatlar boyle yukseltmistir diye tahmin ediyorum.

• quote:

gayet basit, biz büyüğüz adımız var diyip altından kalkamayacakları indirimlere gidip daha sonra kuruş kuruş geri alınan indirimler, yanlış kesilen faturalar, kendini dünya devi gösterip insanları kandıran rakipler oldukça zamanla herkes Turkcell'in kıymetini anlıyor, bu fiyatları dün aniden yükselmedi, yıllardır söylüyoruz burada Turkcell'in fiyat politikası da bellidir verdiği hizmetin kalitesi de bellidir, inşallah şu fiberoptik iyice yayıldıkça tt'ye de ciddi rakip olacak, diğerleri insanları numaraın taşı şu kadar dakika deyip çağırdı, giden gitti, ama sonra? sonrası da malum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

quote:

gayet basit, biz büyüğüz adımız var diyip altından kalkamayacakları indirimlere gidip daha sonra kuruş kuruş geri alınan indirimler, yanlış kesilen faturalar, kendini dünya devi gösterip insanları kandıran rakipler oldukça zamanla herkes Turkcell'in kıymetini anlıyor, bu fiyatları dün aniden yükselmedi, yıllardır söylüyoruz burada Turkcell'in fiyat politikası da bellidir verdiği hizmetin kalitesi de bellidir, inşallah şu fiberoptik iyice yayıldıkça tt'ye de ciddi rakip olacak, diğerleri insanları numaraın taşı şu kadar dakika deyip çağırdı, giden gitti, ama sonra? sonrası da malum.

fiberde de tt nin oyunları dönüyor
    superonline a verilmeyen haklar tt ye verildi
    so yatırım yapamadı çoğu yerde izin verilmedi

• Gayet iyi rakam

• Kiymetini en iyi avea va vodafone kullananlar bilir..ulasilamama hatali fatura papagan musteri hizmetleri..Ucuz fiyattan kazigi yiyen musteriler icin turkcell vazgecilmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Kiymetini en iyi avea va vodafone kullananlar bilir..ulasilamama hatali fatura papagan musteri hizmetleri..Ucuz fiyattan kazigi yiyen musteriler icin turkcell vazgecilmez..

Vodafone kullanıyorum dediklerinin hiçbirini yaşamadım. Birkez isteğim dışında tllerim gitti hemen iade ettiler. Bunun dışında herşeyiyle iyi bence. Fiyat olarak biraz turkcelle benzemeye ama idare ediyor şuan.

Turkcelle gelince hele birde faturalı olanlara Allah yardım etsin. Öğrenci öğretmen memur farketmeden herkese kazığın okkalısını tattırıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

Kiymetini en iyi avea va vodafone kullananlar bilir..ulasilamama hatali fatura papagan musteri hizmetleri..Ucuz fiyattan kazigi yiyen musteriler icin turkcell vazgecilmez..

Vodafone kullanıyorum dediklerinin hiçbirini yaşamadım. Birkez isteğim dışında tllerim gitti hemen iade ettiler. Bunun dışında herşeyiyle iyi bence. Fiyat olarak biraz turkcelle benzemeye ama idare ediyor şuan.

Turkcelle gelince hele birde faturalı olanlara Allah yardım etsin. Öğrenci öğretmen memur farketmeden herkese kazığın okkalısını tattırıyorlar

Forumu takip ederseniz yasayanlari gorursunuz..
    Bi ara girdim ilk sayfa sadece vodafone sikayetten olusuyordu..
    Sistemleri duzelmedikce siz de bi mağdur adayısınız

• quote:

quote:

quote:

Forumu takip ediyorum o şikayetleride okuyorum. 2 senedir kullanıyorum ve tek yaşadğım üstteki yazdığım olay o kadar. Hangi durumlarda ne yapman gerektiğini bilirsen mağdur olmazsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forumu takip ediyorum o şikayetleride okuyorum. 2 senedir kullanıyorum ve tek yaşadğım üstteki yazdığım olay o kadar. Hangi durumlarda ne yapman gerektiğini bilirsen mağdur olmazsın.

Onemli olan sorunlariyla nasil başa çıkacağını bildiğin,haftalarca canini sıkan bir operator degil,sorunsuz bir operatordur.Forumu kirletmenin mantigi yoktur.
    NOKTA.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onemli olan sorunlariyla nasil başa çıkacağını bildiğin,haftalarca canini sıkan bir operator degil,sorunsuz bir operatordur.Forumu kirletmenin mantigi yoktur.
    NOKTA.

Vodafone canımı sıkan bir operatör değildir ve sorunsuzdur. Turkcellin kazığını yemeğe niyetim yok. NOKTA

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.