Şimdi Ara

Turkcell, tüm fiber abonelerinin hızını Aralık ayında 100 Mbps’e yükseltiyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
5.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lanet olasica AKK belasini acaba kim cikardi?
    Cok merak ediyorum yaa kim bu herif?

Bu belanin hangi tarihte basladigini bileniniz var mi?

• önemli olan 125gbtan sonrası. ben sınırsız 20mbps ye razıyım. ama gerçekten 20mbps, kadar olan değil.

• hocam nasıl bir speed test yapcaksınız mars ile baglantı ile kurcaksınız gibi
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    hocam bende 3.50Mbps yerine 16Mbps alsam yeterlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 26 Kasım 2016; 23:12:28 >
  • Ben de yaklaşık 6 aydır cepten 2 GB Hediye + 100 Mbps 175GB + Geceleri AKK'sız 120TL ödüyorum. Şuanlık memnunum ama geceleri kotadan düşmemesine rağmen 175 GB yetmemeye başladı. Kotaları ikiye katlasalar harika olacak.

Ayrıca AKK'sız Gece özelliği çok fazla işime geliyor. Tüm oyunları, güncellemeleri, filmleri geceye saklıyorum. Örneğin eskiden filmlerin orta kaliteli halini indirirdim. Şimdi geceye saklayıp en yüksek kaliteli halini indirmeye tercih ediyorum. Çabucak iniyorlar zaten. Geceleri dahi olsa 100Mbps ile istedğini indirmek çok keyifli. Komple AKK olmasa nasıl olurdu düşünemiyorum bile. Allah herkese kullandırmaya nasip eder inşallah.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    hocam 4G de turkcell sınırsız verirse alır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

hocam 4G de turkcell sınırsız verirse alır mısınız ?

Fiyatı önemli tabiki de :) Telefonda çok video vb izlemiyorum hocam, çok fazla data kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özcan93

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

100 mbit hız 250 gb akk ve turkcell tv plus hizmetine ayda 100 tl ödüyorum. Şu zamana kadar saniyede 1o mb altına hiç düşmedi download hızım çok memnunum.

Sadece tv plus'ta discovery channel yok ve arada kesintiler yaşanıyor onu da hallederlerse müthiş olacak.

Her haltı da eleştirecek değiliz, güzele güzel yani

100 M 250 AKK + TV 100 tl nasıl oluyor. anlamadım hangi kampanya ?

Ben ilk abonelerden biriyim sanırım o yüzden böyle yaptılar. 250 gb'a zaten evvelden yükseltmiştim,2 yıllık sözleşme bitim tarihine yakın telefon açtılar,hızı yükseltip faturayı düşürdüler

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    anladım hocam ben almayı düşünüyorum TTNet dsl kullanıyorum kaç yıldır 4Mbps deyim hocam artık internet kullanmak bile istemiyorum
  • 50MBit 125GB AKK yetmiyor. AKK kalkması lazım.

Turkcell, tüm fiber abonelerinin hızını Aralık ayında 100 Mbps’e yükseltiyor
  • Bakalım 100mbit e en yakın hız testi sonucunu kim foruma koyacak. Sidik yarışı yaklaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell, tüm fiber abonelerinin hızını Aralık ayında 100 Mbps’e yükseltiyor

binanın girişine kadar çekiyor fiberi 1000 mbps veriyor

yurt dışı çıkışları bile bağımsız Türk Telekom'dan

tabi 4.5g şebekesindeki baz istasyonlarının bağlantıları da tamamen Turk Telekom'dan ayrı şekilde kendi fiber kablolarıyla iletişimi sağlanıyor. Bu yüzden kaliteli hizmet veriyor.

türk telekomla tek bağlantısı superonline vdsl ve superonline adsl hizmetleri

zaten o hizmeti de leş gibi kimse geçmiyor. Geçen de hemen iptal ettiriyor.

• http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/402684-turk-telekomdan-yeni-internet-tarifesi
    http://www.milliyet.com.tr/----lira-farkla---kat-hizli-internet-ekonomi-1094542/

Türk telekom

2009 yılında

şu kadar yatırım yaptık şöyle yaptık böyle yaptık dedi

her kesin hızını 8 mbps ye çıkardı. Her kesi 8 mbps tarifesine geçirdi ama alt yapı mükemmel olunca hızları yükseltemedi sadece tarife değişikliği yaptı. Milleti aradı iki lira daha verin hızınız sekiz kat artsın dedi. Sonra 8 e çıkaracağım diye 2 ye çıkardı. Millet dedi siz bana 8 dediniz benim hızım 2. Ben sana 8 megabite kadar dedim. Sonra btk'da çeyrek raporlarında şunu yazdı. Kullanıcılarımızın yüzde bilmem kaçı geniş bant internet kullanıyor. Herkes 8 mbps internet kullanıyor. Teoride öyle ama pratikte 2 mbps.

Zaten 2009 yılında o tarifeleri çıkardıktan sonra şirket doğrulamadı. O kadar beddua yedi ki. Yediği bedduanın haddi hesabı yok. Telefonla arayıp hızınızı 8 kat arttıralım 2 lira farkla deyip, alt yapı yetersizliğinden hızı 1 mbps ye düşürüp efendim sizi 1 mbps tarifesine geri geçiremiyoruz çünkü taahhütünüz var taahhütte üst pakete geçebilirsiniz anca deyip 8 mpbs tarifesinde 1 mbps hız verdi. 6 milyon adsl abonesinden bu şekilde milyonları götürdü.

yukarıda paylaştığım linklerin birinde "6 milyon ADSL abonesinin en yoğun kullandığı tarife seçeneği “1 Mbps 4GB kotalı” paketin eski fiyatı 26.8 lira seviyesinde bulunuyor." diye yazmış 2009 yılında. 2009 yılının 4 gb 2016 nın 50 gb tına denk.

Türk Telekom aslında şu an 50 gb kotalı paketleri 30 liraya vermesi gerekiyor. Kısacası adamlar 6 yılda fiyatları iki kat arttırdı.

Dünyanın vurgununu yaptı. Her türlü sömürdü. Dünyanın bedduasını yedi. Şimdi de iflas etti oger şirketi

• İyi steama abanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/402684-turk-telekomdan-yeni-internet-tarifesi
    http://www.milliyet.com.tr/----lira-farkla---kat-hizli-internet-ekonomi-1094542/

Türk telekom

2009 yılında

şu kadar yatırım yaptık şöyle yaptık böyle yaptık dedi

her kesin hızını 8 mbps ye çıkardı. Her kesi 8 mbps tarifesine geçirdi ama alt yapı mükemmel olunca hızları yükseltemedi sadece tarife değişikliği yaptı. Milleti aradı iki lira daha verin hızınız sekiz kat artsın dedi. Sonra 8 e çıkaracağım diye 2 ye çıkardı. Millet dedi siz bana 8 dediniz benim hızım 2. Ben sana 8 megabite kadar dedim. Sonra btk'da çeyrek raporlarında şunu yazdı. Kullanıcılarımızın yüzde bilmem kaçı geniş bant internet kullanıyor. Herkes 8 mbps internet kullanıyor. Teoride öyle ama pratikte 2 mbps.

Zaten 2009 yılında o tarifeleri çıkardıktan sonra şirket doğrulamadı. O kadar beddua yedi ki. Yediği bedduanın haddi hesabı yok. Telefonla arayıp hızınızı 8 kat arttıralım 2 lira farkla deyip, alt yapı yetersizliğinden hızı 1 mbps ye düşürüp efendim sizi 1 mbps tarifesine geri geçiremiyoruz çünkü taahhütünüz var taahhütte üst pakete geçebilirsiniz anca deyip 8 mpbs tarifesinde 1 mbps hız verdi. 6 milyon adsl abonesinden bu şekilde milyonları götürdü.

yukarıda paylaştığım linklerin birinde "6 milyon ADSL abonesinin en yoğun kullandığı tarife seçeneği “1 Mbps 4GB kotalı” paketin eski fiyatı 26.8 lira seviyesinde bulunuyor." diye yazmış 2009 yılında. 2009 yılının 4 gb 2016 nın 50 gb tına denk.

Türk Telekom aslında şu an 50 gb kotalı paketleri 30 liraya vermesi gerekiyor. Kısacası adamlar 6 yılda fiyatları iki kat arttırdı.

Dünyanın vurgununu yaptı. Her türlü sömürdü. Dünyanın bedduasını yedi. Şimdi de iflas etti oger şirketi

Eyvallah hocam sagol bilgi icin.
    Daha beteri lazim aslinda bu lanet sirket icin yerin dibine girsin yerin dibine.

• Arkadaşlar bu kampanya olayı falan hikaye asıl olay : Altyapıyı test edecekler

- Tüm müşteriler 100 alırsa altyapı nasıl olur
    - Yoğunluk durumları falan nasıl olur

Bunları test edecekler ve test başarılı olursa yılbaşında paketler değişecek. Aynı fiyatlara daha yüksek hızlar almaya başlayacağız. AKN düzenlemelerininde sonuna gelinmiş.

125 GB sadece test amaçlı yapılıyor çünkü altyapının ne tepki vereceğini hiç kimse bilmiyor. Yeni çıkacak paketlerde (çıkarsa) AKN'ler daha yüksek olacakmış.

Kaynak : Superonline'da çalışan teknik arkadaşım

Bu arada bazı arkadaşlar yanlış biliyor superonline bunu sadece kendi fiber (FTTH) olan müşterilerine sağlıyacak bu yüzden 100 hızını tam alacaz. VDSL olan müşterilere yapılmayacak çünkü onların altyapısı TT.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antlion

Arkadaşlar bu kampanya olayı falan hikaye asıl olay : Altyapıyı test edecekler

- Tüm müşteriler 100 alırsa altyapı nasıl olur
    - Yoğunluk durumları falan nasıl olur

Bunları test edecekler ve test başarılı olursa yılbaşında paketler değişecek. Aynı fiyatlara daha yüksek hızlar almaya başlayacağız. AKN düzenlemelerininde sonuna gelinmiş.

125 GB sadece test amaçlı yapılıyor çünkü altyapının ne tepki vereceğini hiç kimse bilmiyor. Yeni çıkacak paketlerde (çıkarsa) AKN'ler daha yüksek olacakmış.

Kaynak : Superonline'da çalışan teknik arkadaşım

Bu arada bazı arkadaşlar yanlış biliyor superonline bunu sadece kendi fiber (FTTH) olan müşterilerine sağlıyacak bu yüzden 100 hızını tam alacaz. VDSL olan müşterilere yapılmayacak çünkü onların altyapısı TT.

Valla umarım gerçekleşir ve bu bazı şeyleri tetikler belki ve telekomda bişeyler yapar buna karşılık.

• Sazan avları bunlar siz onlara 1 milyon şansını vermeseydiniz almasaydınız şimdi ne akk nede 3 mbps olacaktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu fiyata bu tekele 1000 mbps akk da olsa 1 kuruşumuz yok!!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    ve sonra para ile yasa satın alıyorhttp://www.superonline.net/super-servisler/isik-hizinda--/joker-akk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 28 Kasım 2016; 21:43:51 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.