Şimdi Ara

### Turkcell T20 Ana Konu - S.S.S & Rom & Root & CWM & Diğer ### (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.478
Cevap
21
Favori
315.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Orijinalden alıntı: semolihano123

t20 ile ideos x5 arasında kaldım biraz daha para biriktirip x5 alsam diyorum sizce değer mi 100 lira farka ?

X5'in ekran çözünürlüğü 800x480 ve ram'i 512 MB. Yani kesinlikle 100 TL farka değer...

Ama x5 forumda okuduğum kadarıyla çok sorunlu. Tabi bazılarında sorunsuz oluyor ama telefon açılmama, reset atma, ekran açıklığı türlü türlü şeyler var. Ben okurken vazgeçtim neredeyse.
    Ama T20'de bi sorun okumadım şuana kadar.

Ekran açıklığı hariç diğerleri yazılımlarla hallediliyor da internetten alımlarda bakarak alınamadığı için ekran açıklığı olabilir bir zararı olmasada kötü görünür.Bende Gio-T20-X5 arasındayım ama sanırım kontrol ederek X5 alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ares88

arkadaşlar bende bugun siyahını aldım ve bir vodafone kullanıcısıyım. aylık cep net paketinide aldım fakat hat üzerinden internete baglanamıyorum "veri anahtarı açık" sorun ne olabilir ne yapmam lazım?

APN Turkey uygulamasını kurup Vodafone seçeneğini seç.

Not : Bunu da başka biryerde görmüştüm. Detaylı bilgi sahibi değilim. Sadece öneridir.
    Ayrıca APN Turkey sadece Turkiyedeki operatörlerin internet ayarlarını yapmasına yarayan uygulamadır.

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

quote:

quote:

t20 ile ideos x5 arasında kaldım biraz daha para biriktirip x5 alsam diyorum sizce değer mi 100 lira farka ?

X5'in ekran çözünürlüğü 800x480 ve ram'i 512 MB. Yani kesinlikle 100 TL farka değer...

Ama x5 forumda okuduğum kadarıyla çok sorunlu. Tabi bazılarında sorunsuz oluyor ama telefon açılmama, reset atma, ekran açıklığı türlü türlü şeyler var. Ben okurken vazgeçtim neredeyse.

Ekran açıklığı hariç diğerleri yazılımlarla hallediliyor da internetten alımlarda bakarak alınamadığı için ekran açıklığı olabilir bir zararı olmasada kötü görünür.Bende Gio-T20-X5 arasındayım ama sanırım kontrol ederek X5 alırım.

Ben İstanbuldan akraba aracılıyla getireceğim için böyle bir şansım yok malesef. Neyse T20 alırız kullanırız. Biraz süre geçtikten sonra muadili birşey çıkarsa Huawei'den aleti babaya devrederiz yenisini alırız.
    İlk android deneyimim olacağı için saçma sapan problemler ile muhattap olmak istemiyorum açıkcası. Şansa bırakmam bu sefer. Varsın biraz düşük olsun özellikleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 30 Ağustos 2011; 1:17:18 >

• Bende ilk defa android kullanacağım o yüzden bayağadır araştırıyorum T20 fiyatı hemen hemen aynı olduğu için X5'de ekran açıklığı olursa Gio alırım o daha iyi gibi ama onunda ekran küçük sanırım T20'ye göre valla ne yapacağım bilmiyorum 1-2 gün içinde karar vermem lazımEkran açıklığı olmazsa X5 akar
  • x5 akıyor akmasına ama problemleri okudukça piyango bana vuracak diye tırsıyorum. Ayrıca gidip teşhir ürününe bile bakamadım hiçbir yerde bulamıyorum.
    T20'ye bakabildim sadece. Gio'nun ekranı küçük yav. 3.2" ama sanki daha küçükmüş gibi. Herhalde üstten biraz basık yanlara doğru 3.2"

T20 iyidir ya güzeldir.

Bakıyorum şöyle "yok mu lan bu fiyatlarda başka bir telefon" diye söyleniyorum sonra tekrar bakıyorum harbiden yok.
    Kafama yatan en ucuz android Samsung Ace. Ekranı büyük, özellikler yerinde. Sonra birde fiyata bakıyorum 670-700'den başlıyor. Yok diyorum vermem o kadar. Sonra geri dönüyorum T20'ye.

• Evet bende teşhir bulamadım teşhiri geç telefonu bilen yok Konya'da.Sorduklarım biz çin satmayız dandik olur bizimde başımız ağrır 3-5 fazla ver iyi bişey al diyorTelefonu bulduğum Tim'de teşhir yok depodaymış o da alırken kontrol edeceğim.
  • quote:

Evet bende teşhir bulamadım teşhiri geç telefonu bilen yok Konya'da.Sorduklarım biz çin satmayız dandik olur bizimde başımız ağrır 3-5 fazla ver iyi bişey al diyorTelefonu bulduğum Tim'de teşhir yok depodaymış o da alırken kontrol edeceğim.

Aynısını Mersin - Forum AVM TİM söyledi
    Sordum adama Huawei ideos x5 var mı dedim o çin işi bizde olmaz onlardan, üst kata çık Media Markt'a bak onlar satıyor böyle telefonları dedi.
    Ne diyeceğimi şaşırdım bi an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 30 Ağustos 2011; 1:41:59 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam T20 de sorun okumamanın sebebi kullananın az olması onda da mutlaka sorun vardır ama bu sorunlar genelde tek tük oluyor yada yazılımsal sorun oluyo o kadar önemli şeyler olmuyo nedense şuana kadar aldığım her alet hakkında sorunlu diye yorum var hiç sorunlusuna rast gelmedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam T20 de sorun okumamanın sebebi kullananın az olması onda da mutlaka sorun vardır ama bu sorunlar genelde tek tük oluyor yada yazılımsal sorun oluyo o kadar önemli şeyler olmuyo nedense şuana kadar aldığım her alet hakkında sorunlu diye yorum var hiç sorunlusuna rast gelmedim

Forumda T20 kullanan 20-30 kişi var kimsede birşey dememiş aslında. Burada da kullananlar var. Varsa sorun onlarda söylesin bilelim ona göre alalım yani.
    Ama diğer forumlarda da araştırdım x5'i, T20'yi oralarda da reset sorunu, ahize sesi az, reset atıyor gibi türlü türlü sorunlar var. Yine o forumlarda T20'ye ait ayrı bir bölüm var, 20-25 konu var hiçbirinde de şikayet görmedim. 1-2 tane bluetooth problemi için konu açan olmuş ama kendilerinin yapamadığını düşünüyorum.

http://www.googleandroid.gen.tr/Forum-sonic-turkcell-t20 mesela burası var.

• İnsanı korkutuyolar iyice Korkudan telefon alamıyoruz yav
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende bugun siyahını aldım ve bir vodafone kullanıcısıyım. aylık cep net paketinide aldım fakat hat üzerinden internete baglanamıyorum "veri anahtarı açık" sorun ne olabilir ne yapmam lazım?

Not : Bunu da başka biryerde görmüştüm. Detaylı bilgi sahibi değilim. Sadece öneridir.
    Ayrıca APN Turkey sadece Turkiyedeki operatörlerin internet ayarlarını yapmasına yarayan uygulamadır.

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben İstanbuldan akraba aracılıyla getireceğim için böyle bir şansım yok malesef. Neyse T20 alırız kullanırız. Biraz süre geçtikten sonra muadili birşey çıkarsa Huawei'den aleti babaya devrederiz yenisini alırız.
    İlk android deneyimim olacağı için saçma sapan problemler ile muhattap olmak istemiyorum açıkcası. Şansa bırakmam bu sefer. Varsın biraz düşük olsun özellikleri.

Hocam saolasin cozdum ve suan telden yaziyorum. Bide bluetooth u bilgisayar gormuyor bulamadim neden oldugunu bilen varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: canlion70

quote:

Orijinalden alıntı: K1NGK4RTAL

quote:

Orijinalden alıntı: canlion70

quote:

Şimdi anlamışmıyım arkadaşlar. Navigasyona ve google maps girince kontör yiyor. Ama bu navigasyon gps değilmi uydudan alıp bize gönderecek internet ile ne alaka anlamış değilim :)

Haritalarıı indirmesi gerek.

Harita indirme olayını anlatırsanız çok sevinirim

Hocam otomatik aslında siz wifi açın bağlanın bir ağa. Ondan sonra açın google maps ve ya iGo haritalara bakıp bakıp gezin o zaman iner.

Cebanız için teşekkürler ama bu inen haritalar nereye kaydediyor bilgilendiriseniz sevinirim ( türkiye haritasını indirmek istiyorum sadece ozaman ne yapmayılım daha açık bir şekilde bilgilendirirseniz çok mutlu olurum ) Bu arada iyi bayramlar

• @ ares88

Bluetooth olayını canlion70'e sor. Telefonu henüz alamadığım için ne desem sallamış olurum.
    İnternet probleminin çözüldüğüne sevindim

Turkcell uygulamarında adam gibi birşey bulamazsam başka bir rom atıp Vodafone veya Avea'ya geçiş yaparım.
    Migros 75 TL veriyor diye Turkcell'e geçmiştim duruma göre Cepnet paketi için Vodafone'a, 19 TL'ye Heryöne 500 dk.+1000 SMS+1 GB İnternet için Avea'ya geçebilirim.
    Eğer Turkcell'in 250 mb kotalı paketleri yeterli gelirse Turkcell ile devam

@ K1NGK4RTAL

Haritalar dosya gibi değilde, direk önbelleğe iniyor diye biliyorum. Yani seçerek falan yapmıyorsun.
    Bildiğim kadarıyla şöyle yapacaksın ;

1- Wi-Fi ile internete bağlan.
    2- Navigasyonu aç zoom'u sona getir sonra heryeri gez.

böylece gezdiğin heryer önbelleğe inmiş oluyor.
    Yani bildiğim bu. Yanlış yönlendirmeyelimde.

kök dizine bi dosya atıp falan haritaları indirebiliyorsak onu bilmiyorum işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 30 Ağustos 2011; 2:08:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam saolasin cozdum ve suan telden yaziyorum. Bide bluetooth u bilgisayar gormuyor bulamadim neden oldugunu bilen varmi

Hocam bendede oldu herkeste olur gorunurlugu kapali oluyor androidlerde.

• Benim telefonda program simgelerini kendi düzenime göre ayarlıyorum ancak ilk kapatıp açmada bozuluyorlar eski hallerine geri dönüyorlar. Mesela oyunları sayfanın birine internet toollarını sayfanın birine ayarladım ama ilk kapatıp açmada hepsi gitmiş iç içe girmiş yine. Böyle bir şey yaşayan var mı aranızda? İspanyol ROM u ile rootlamıştm telefonu. Acaba yeni ROM yüzünden midir? Eskisi ile hiç denenemiştim.

Bir de şu veri anahtarı olayını ispanyol ROM unda halledeniniz var mı? 100 mb lık paketim var ancak çoğu zaman WiFi ile giriyorum. WiFi ile girdiğim zamanlarda ayarlardan avea hattım üzerinden data aktarımını kapatıyorum. Aslında gerek yok WiFi varken ilk tercih o ama benimkisi garanti olsun diye. Zahmetli bir iş yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcetinkaya

Benim telefonda program simgelerini kendi düzenime göre ayarlıyorum ancak ilk kapatıp açmada bozuluyorlar eski hallerine geri dönüyorlar. Mesela oyunları sayfanın birine internet toollarını sayfanın birine ayarladım ama ilk kapatıp açmada hepsi gitmiş iç içe girmiş yine. Böyle bir şey yaşayan var mı aranızda? İspanyol ROM u ile rootlamıştm telefonu. Acaba yeni ROM yüzünden midir? Eskisi ile hiç denenemiştim.

Bir de şu veri anahtarı olayını ispanyol ROM unda halledeniniz var mı? 100 mb lık paketim var ancak çoğu zaman WiFi ile giriyorum. WiFi ile girdiğim zamanlarda ayarlardan avea hattım üzerinden data aktarımını kapatıyorum. Aslında gerek yok WiFi varken ilk tercih o ama benimkisi garanti olsun diye. Zahmetli bir iş yani.

APNDroid kullanacaksınız.

• quote:

@ ares88

Bluetooth olayını canlion70'e sor. Telefonu henüz alamadığım için ne desem sallamış olurum.
    İnternet probleminin çözüldüğüne sevindim

Turkcell uygulamarında adam gibi birşey bulamazsam başka bir rom atıp Vodafone veya Avea'ya geçiş yaparım.
    Migros 75 TL veriyor diye Turkcell'e geçmiştim duruma göre Cepnet paketi için Vodafone'a, 19 TL'ye Heryöne 500 dk.+1000 SMS+1 GB İnternet için Avea'ya geçebilirim.
    Eğer Turkcell'in 250 mb kotalı paketleri yeterli gelirse Turkcell ile devam

@ K1NGK4RTAL

Haritalar dosya gibi değilde, direk önbelleğe iniyor diye biliyorum. Yani seçerek falan yapmıyorsun.
    Bildiğim kadarıyla şöyle yapacaksın ;

1- Wi-Fi ile internete bağlan.
    2- Navigasyonu aç zoom'u sona getir sonra heryeri gez.

böylece gezdiğin heryer önbelleğe inmiş oluyor.
    Yani bildiğim bu. Yanlış yönlendirmeyelimde.

kök dizine bi dosya atıp falan haritaları indirebiliyorsak onu bilmiyorum işte.

Cevabın için teşekkür ederim bütün türkiye haritasını gezeceğiz anlaşılan :D

• Arkadaşlar navigasyon telefona inmiyor nasıl yapılıyor bilmiyorum türkiye haritası tamamını gezdim fakat olmadı yapan birisi cevap yazarsa sevinirim ( bedava güzel 3d navigasyon bileniniz varmı lütfen cracklı olmasın)
  • quote:

Arkadaşlar navigasyon telefona inmiyor nasıl yapılıyor bilmiyorum türkiye haritası tamamını gezdim fakat olmadı yapan birisi cevap yazarsa sevinirim ( bedava güzel 3d navigasyon bileniniz varmı lütfen cracklı olmasın)

Yahu öyle şey mi olur, zoom yap en yakına gel, sonra tim Türkiye'yi dolaş. Google maps kullanıyorsanız haritayı her seferinde internetten almak isteyecektir.

Haritalar internetten inmesin diyenler, navigasyon programı için bana "Özel İleti" gönderebilirler...
  • quote:

quote:

Arkadaşlar navigasyon telefona inmiyor nasıl yapılıyor bilmiyorum türkiye haritası tamamını gezdim fakat olmadı yapan birisi cevap yazarsa sevinirim ( bedava güzel 3d navigasyon bileniniz varmı lütfen cracklı olmasın)

Yahu öyle şey mi olur, zoom yap en yakına gel, sonra tim Türkiye'yi dolaş. Google maps kullanıyorsanız haritayı her seferinde internetten almak isteyecektir.

Haritalar internetten inmesin diyenler, navigasyon programı için bana "Özel İleti" gönderebilirler...

Senin dediğini navigasyondamı yapıyım
  • quote:

quote:

quote:

Senin dediğini navigasyondamı yapıyım

Yanlış anladın herhalde, öyle tüm Türkiye'yi dolaşmakla olmaz diyorum. IGO programını yüklersen haritaları içinde olduğu için internet ten indirme ihtiyacı duymaz, senin de kontörün gitmez...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.