Şimdi Ara

TURKCELL T20 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
2
Favori
90.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • radyosunun var olupta acılmadıgına pek aklım ermiyor. sonucta turkcell huaweiden bu telefonu isterken bazı özelliklerini degistiripte istedi.radyoyu cıkartmıs olabilir. 3.2 mp lik kamerasını 5mp yaptırdıgı gibi
  • Fiyatı çok uygun aslında, düşünmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Arkadaşlar herkese merhabalar,hayirli gunler

Ben Turkcell T20 satın almak istiyorum android işletim sistemine sahip ilk cihazim olucak inşallah,fiyatıda çok uygun geldi ancak benim aklıma takılan tek kısım dokunmatiği, kapasitif ekran olduğunu biliyorum ancak nasıldır iyimidir? İphone4 kullanmaktayım şu an,bu cihazin dokunmatik seviyesine ulaşmasa bile samsung modellerinden daha iyi bir performans bekliyorum,sizce beklentilerimi karşılarmı? Yani siz T20 kullanıcılarına sorum cihazin dokunmatiğinden memnunmusunuz?

Yokmu bizlere yardim edebilicek bir T20 kullanıcısı
  • 1-2 haftadır internetten inceliyorum ama hala tatmin olabilmis degilim. dokunmatigi hassas olmayabilir ve islem hızı cok düsük olabilir gibi endiseler var icimde. kullanan arkadaslar varsa aydınlatsınlar bizi:)
  • quote:

quote:

Ben Turkcell T20 satın almak istiyorum android işletim sistemine sahip ilk cihazim olucak inşallah,fiyatıda çok uygun geldi ancak benim aklıma takılan tek kısım dokunmatiği, kapasitif ekran olduğunu biliyorum ancak nasıldır iyimidir? İphone4 kullanmaktayım şu an,bu cihazin dokunmatik seviyesine ulaşmasa bile samsung modellerinden daha iyi bir performans bekliyorum,sizce beklentilerimi karşılarmı? Yani siz T20 kullanıcılarına sorum cihazin dokunmatiğinden memnunmusunuz?

Iphone 3 kullanan ve başka dokunmaktik telefon kullanan arkadaşlarım telefonumu incelediklerinde dokunmatiğinin çok güzel olduğunu söylediler, yani hassas ve kullanışlı. İncelemerde bahsedildiği gibi başarılığı bir dokunmatiği var. Ben 5800 ile karşılaştığımda bana zaten harika gelmekte.
    GPS'e gelince, 3 saniye sürmüyor uyduya bağlanması, google'un haritasını kullanıyor ama ben iGO ve Ndrive da yükledim ikisi de başarılı çalışmakta, bir kaç navigasyon programı daha var yükleyebileceğiniz.
    Radyo yok, internet radyosu mutlaka vardır, ne de olsa uygulama ile online çalışmaktalar.

Şunu da belirteyim, işlemçi hızı düşük tabi, ne de 419 TL'lik bir telefon, 1.000 TL'lik telefon gibi performans bekleyemezsiniz, bir de dahili hafızası yüksek olsaymış iyi olacakmış. Sürekli depolama alanı azalıyor diye uyarı veriyor, kendi programlarını kaldırabilsem iyi olacaktı, ram'i temizliyorum ara ara.

Son olarak, aşağıda incelemesini izleyebilirsiniz.
    www.youtube.com/watch?v=EDDQNxJRwis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sathaner -- 21 Temmuz 2011; 16:05:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sathaner

quote:

quote:

Iphone 3 kullanan ve başka dokunmaktik telefon kullanan arkadaşlarım telefonumu incelediklerinde dokunmatiğinin çok güzel olduğunu söylediler, yani hassas ve kullanışlı. İncelemerde bahsedildiği gibi başarılığı bir dokunmatiği var. Ben 5800 ile karşılaştığımda bana zaten harika gelmekte.
    GPS'e gelince, 3 saniye sürmüyor uyduya bağlanması, google'un haritasını kullanıyor ama ben iGO ve Ndrive da yükledim ikisi de başarılı çalışmakta, bir kaç navigasyon programı daha var yükleyebileceğiniz.
    Radyo yok, internet radyosu mutlaka vardır, ne de olsa uygulama ile online çalışmaktalar.

Şunu da belirteyim, işlemçi hızı düşük tabi, ne de 419 TL'lik bir telefon, 1.000 TL'lik telefon gibi performans bekleyemezsiniz, bir de dahili hafızası yüksek olsaymış iyi olacakmış. Sürekli depolama alanı azalıyor diye uyarı veriyor, kendi programlarını kaldırabilsem iyi olacaktı, ram'i temizliyorum ara ara.

Son olarak, aşağıda incelemesini izleyebilirsiniz.
    www.youtube.com/watch?v=EDDQNxJRwis

ıslemcı hızı dusuk demıssın kasma vb donma falan oluyormu uygulaama acılma kapanma gecıs hızı nasıl bıde dahılı hafıza ne kadar 2.3.3 de hafıza kartına uygulama tasıma yokmu

• Çok nadir kasma olabiliyor, donma hiç olmadı, mesela angry birds oynarken bazen ekran takılarak gitmekte.
    Dahili hafıza 256 mb, Turkcell'in yüklü tüm uygulamaları telefonda ve bu uygulamalar sd karta taşınamıyor hem de kaldırılamıyor, ama diğer yüklediğin uygulamaları sd kart yükleyebiliyorsun ya da taşıyabiliyorsun. Turkcell'in bir çok gereksiz uygulaması var, onları kaldırabilsem güzel olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sathaner -- 22 Temmuz 2011; 9:46:31 >
  • T20 iyi bir telefon ancak TRT bandrolü yok ve radyo yazılımsal olarak kaldırılmış, autofocus olmayan kamerası da 3.2 megapiksel gibi, yani yazılımsal olarak 5 megapiksel yapılmış olabilir :) (Ben şüpheliyim 5 megapiksel olduğundan) ayrıca kamerada ince ayar yapmanız olanaklı değil, makro modu gibi ayarlar yok. Huawei orijinal romu yüklerseniz radyonuzu kullanabiliyormuşsunuz T10 daki gibi (denemedim, yanlış olabilir). Universal Androot gibi uygulamalar yüklemedim, skyfire 4.0 ile videoları sorunsuz izleyebiliyorsunuz. Android 2.3.3 ile flash player yüklü olarak geliyor. Pusulası da iyi çalışıyor. Pili 1 gün gidiyor oyun oynarsanız.
  • Pil konusunda ben de bir şey söyleyeyim, bana dolu pil 24 saat gitmiyor, sabah akşam sarj ediyorum desem yalan olmaz, tabi bunda andriod'e yeni geçtiğimden gördüğüm her uygulamayı denememin de payı büyüktür. Ayrıca, GPS, wi-fi ve 3g sürekli açık, hatta net counter'a göre 1 haftada telefonun internetinden 70 mb, wi-fi'dan 150 mb internet kullanmışım.
    Kameranın söylendiği gibi auto focus yok, sanırım auto focus olmadığından çekilen fotolar 5 mp görüntüsü vermiyor, yukarıda çektiğim bir fotoyu paylaşmıştım, flaşın olmadığını söylememe gerek yok sanırım.
  • T20 CİHAZINI ALDIM BİLGİ ALMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUM.
  • GPS programı yükleyip deneyelim dedik ama uygulamayı kaldırmaya gelince telefon sapıtıp kapandı. Açma tuşuna basınca Turkcell ekranından sonra FTM Mode (galiba Fabrika Test Modu yani Factory Test Mode) yazısı çıkıp kalıyor, hiçbir değişiklik olmuyor. Android recovery system <3e> (Android recovery system utility) ekranına gelmeyi başardık ancak wipe data/factory reset yapınca da birşey değişmedi.
    Huawei custom (stock) rom bulduk ama garanti kapsamı dışında kalacaktır diye yükleyemiyoruz. Hem FTM Mode dan çıkmak için Huawei ku (eski telefonlar için) gibi yazılımlarla işin üstesinden gelmek gerekiyormuş ancak android sistemli telefonlar için bu işe yaramıyor denediğimiz kadarıyla. Donanımsal bir sorun görünüşe göre, bu yüzden rom yüklemek de işe yaramayabilir.
    Android marketten rom manager indirip romunuzu hafıza kartınıza yedekleyin size tavsiyem. Benim işime yarardı yedeklemiş olsaydım. Belki sizlerin T20 romu yararlı olabilir, hafıza kartınıza yedeklerseniz romunuzu (.app uzantılı galiba) winrar ile sıkıştırıp mediafire gibi bir siteye yüklerseniz çok sevaba girersiniz. :D
    Huaweidevice sitesinde yüklü buldum romunu U8650-1 V100R001C121B826 (Turkey Turkcell) (kaynak: wiki.modaco) bakalım ne olacak.
    GPS anteni de ne evden ne de açık havada çekiyor (bulut yok, uçan kuş yok) tabi wifi ile bağlanmıyorum sadece GPS açık, TİM yolları gözüktü bize.

Bugün yeni indirmeye sunulan bir belge buldum üreticinin sitesinde, avrupa standardı uygunluk belgesi galiba Turkcell T20 olarak belirtilmiş ayrıca. Telefonun arkasındaki CE0678 kodu ile ilgili.
    http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=document&softid=40302

Android recovery system utility ekranına girmek için tuş kombinasyonu: (Cold boot diye tabir edilen pili çıkarıp takma işleminden sonra telefonu açmadan işe yarar) ses arttırma tuşu (üst) basılıyken açma tuşuna basın ve TURKCELL yazısı gelene kadar ikisini de bırakmayın, ekran değişene kadar basılı tutun. Basitçe o menüye girene kadar ses arttırma ve güç düğmesine basın. Dikkat edin bir tuşa basmadan ne işe yaradığına bakın (altta).

SİSTEM EKRANINA GİRİNCE KULLANILAN TUŞLAR
    Ses tuşlarıyla aşağı yukarı hareket
    Güç düğmesiyle seçiminizi yapın

İngilizce menüdür ÇOK DİKKATLİ OLUN, kullanıcı verilerinizi SİLEBİLİRSİNİZ (fabrika ayarı), sorumluluk sizindir!

MENÜ içeriği:
    reboot system now --> yeniden başlat
    apply update from sdcard --> Hafıza kartınızdan güncelleme
    wipe data/factory reset --> kullanıcı verilerini sil / fabrika ayarları
    wipe cache partition --> önbellek sil
    wipe misc partition --> miscellaneous (çeşitli şeyler) klasöründekileri sil (TAHMİNİMCE)
    touchscreen firmware update --> dokunmatik ekran sürücü yazılımı güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regular6 -- 16 Ağustos 2011; 15:16:17 >

• Üstad recovery mode için tuş kombinasyonunu bizlerle paylaşır mısın acaba?
  • teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için ilk android cihazım olan turkcell t20 yi dün aldım gerçekten mükemmel cihaz, fiyatını tamamen sonuna kadar hak ediyor
  • Ben timden 19tl x24 taksitle aldim hatta faturam da 456 tl olarak kesildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eralpt

Ben timden 19tl x24 taksitle aldim hatta faturam da 456 tl olarak kesildi

iPhone vardı sende hocam onu naptın?
  • Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve çok memnunum. Tek sıkıntısı kamerasının flaşsız olması. Kapalı ortamlarda facia oluyor. 5 megapiksel kameranın hayrını göremedik. Şarjı beklediğimden iyi beni şaşırttı. Fiyatına göre son derece iyi bir telefon. Foto işlerine çok bulaşmayacaksanız tavsiye ederim.
  • 1 hafta oluyor başlayalı..

449 TL ye alınabilecek en iyi telefon..
    İphone 3G ayarında. belki S kadar iyi değildir.

Ama hiçbir eksiği yok.
  • Bu cihazi almayi dusunuyorum ama sarj ve radyo sorunu varmis gibi. Android markette radyo programi var midir? Kullanan arkadaslarin performansi hakkinda yorumlarinizi bekliyorum.
    Tesekkurler.
  • kafama çok yatmaya başladı bu telefon.ben bunu alırsam avea hattımla kullanıcam bir sıkıntısı olurmu acaba.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.